Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

fum negru la relanti

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Consum, Circuitul de benzina
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ce naiba are ?ca m-a disperat,scoate fum negru la relanti de mama focului,chiar si cand pompa de benzina este oprita(elctrica)
Carburatorul e cel de reno 5 gtt AI gresit concentratia, ma era 25% ulei si 75% benzina, nu invers. n-are a face,toata treaba e din protap,fumu e negru deci e prea multa benzina,dar de unde,ca prin cadere(pompa de benzina oprita!) nu are cum sa inece asa rau pai daca iti merge rotund nu e inecat, verifica concentratia. daca nu merge rotund poate fi si un cilindru care nu are aprindere ca lumea. Intoarce ma masina cu rotile in jos, cum e normal, ca sa nu mai ai cadere inversa, ca iti ineaca motorul. Verifica antigelul! Alf, aia nu e gluma in cazul lui iulica. Are turbo cu racire pe lichid, deci probabil si antigel. Stiu, dar ma tin cu mainile de burta!!!! Doamne ce ii bubuie capul! va amuzati voi,dar eu vorbesc serios
de la antigel nu e ,ca abia am schimbat lichidul de racire,adica apa si e proaspata de izvor
masina nu rotile in sus nu va merge ever,ca doar nu e motor de avion sa mearga in orice pozitie ai sa rizi, da din motoru de oltcit s-a facut si avion. care sa zboare si pe spate? cu injectie Din cauza unui injector poate sa fie, mai ales ca se stie ca injectoarele sunt in capul la piston.
iulicuta2000 a scris:adica apa si e proaspata de izvor
Daca nu e de ZUGRENI, n-ai facut nici o afacere. L-ai stricat si pe asta si cat ne-am chinuit sa il facem

Bre motorul ala nu a vazut decat OMV Carrera si MOL 99, probabil se simte ofensat ca i-ai pus GPL si nu vrea sa mearga cum trebuie.
Nu mai baga benzina de la tir-isti si nu va mai scoate fum Mda... 2 topicuri ca de gradinita. Eu cred ca scrie altcineva de pe contul lui Iulian. n-ai sa vezi,s-a plans cineva ca atunci cand deschide forumu nu are subiecte noi,acum o sa aiba,culmea e ca astea sunt mici exmple,pot deschide multe topicuri cu subiecte care sigur nu s-au discuta dar dupa aia nu stiu daca am timp sa mai si raspund ba,dar uleiul din toba l-ai schimbat?
Din cauza unui injector poate sa fie, mai ales ca se stie ca injectoarele sunt in capul la piston.

Ia auzi dracie! S-au facut pistoane cu injectoare in cap. Pe post de palarie....
Astea sunt productie 2010.
De aia n-am vazut ! barutu tobele mele sunt cum trebuie sa fie la orice masina,adica maronii,fiindca n-a vazut benzina din luna mai!si scoate negru doar pe benzina dar la cat am mers cu ea pe benzina nu avea timp sa se depuna
ulei nu am in toba,fiindca nu pe esapament scotea motorul vechi fum,ci pe la gazele de carter
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Consum, Circuitul de benzina Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum