Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

B 69 Y I Y

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

deschid acest topic pentru a pune poze in timp cu unu dintre putinele olcituri reconditionate ca la carte din ultima vreme.
Este vorba de un TRS in 5 trepte care a fost unul dintre ultimele produse la Craiova.
Masina nu a avut decat un singur proprietar care a ingrijito foarte bine.Acum masina a fost reconditionata si are pe ea tot ce s-a mai putut gasi nou pe piata:amortizoare,tot trenul de rulare,cauciucuri,capota ,aripi ,interior de olcit reconditionat cu imitatie de piele,bara fata+spate....etc
Motorul a fost reconditionat si el merge si trage excelent......sistemul de evacuare este nou iar zgomotul este cel de fabrica.

Sper sa ma pricep sa pun cateva poze......

Acum masina are barile duse la vopsit(culoarea caroseriei)

Culoarea masini este Albastru mineral culoarea imprumutata de la Dacia logan Poti incarca poze cu www.99poze.ro http://www.99poze.ro/B_Y_I_Y/
soprano a scris:http://www.99poze.ro/B_Y_I_Y/

Draguta masina. felicitari pentru masinuta, arata superb, nu ca a mea, in ce zona stai? mi se pare ff cunoscuta super vopsita!!!

super tinichigerie!!!

super tapiserie!!!

super bord!!!

felicitari Felicitari pentru masina! Arata superb! va multumesc,

masina inca nu e gata sper ca in 2 saptamani sa ies cu ea pe strada

stau in zona Colentina Sectia 7 pentru colegii de forum care au intrebat

mi-e greu sa va raspund la fiecare in parte pentru ca intru 1 data sau de 2 ori pe zi pe forum din cauza timpului putin pe care-l am asa ca o sa raspund la mai multi intr-un singur mesaj

zicea cineva aici ca i se pare masina cunscuta.............numai daca ai vazuto in intersectie la colentina 10 .masina a fost reconditionata la Gorj,in Bucuresti i-am montat numai interiorul......masina avea bari originale de trs dar nu mi-au placut asa ca am incercat sa cumpar 2 din fibra dar finute care acum sunt la vopsit.

Mai am sa-i pun mocheta de fatza si scaunul dreapta si cam gata cu interiorul.

La exterior nu stiu ce sa fac,as avea niste jante f frumoase dar nu stiu daca se la pun de acum sau poate la primavara.

Masina din cauza amortizoarelor noi are o garda la sol impresionanta asa ca as putea sa merg la iarna cu ea la munte fara probleme:))

mai am sa-i cumpar cateva chestii de aspect gen:brat cu stergator spate,antena,si as mai vrea sa gasesc sistemul de deschidere al usilor pe exterior negre(acum sunt cromate)

cam atat deocamdata......daca ajung azi la ea o sa-i mai fac niste poze acum ca am invatat cum sa le atasez:))

o zi buna va urez tuturor! daca vrei am niste manere de usi vopsite albastru catifea de pe fosta masina,dar mai bine le lasi pe alea cromate acolo... Eu iau tramvaiul din statia de vis-a-vis, iar masina arata foarte ok. Sa ai grija de ea! He He Cand mergeam cu DanMk20 la RAR, am vazut si admirat masina A zis Dan "uite ma, nu suntem singurii nebuni care reconditioneaza Oltcit-uri".
Felicitari, arata super Poate o echipezi si vii cu ea duminica la Academie. Daca ai nevoie de ajutor, striga http://www.99poze.ro/poze_noi_865921493/ arata bine masinuta http://www.99poze.ro/bara_fata_spate/

in sfarsit au venit si barile dupa cateva zile bune de asteptare.

Va multumesc la toti pentru mesajele de incurajare! pentru intrebari va stau la dispozitie dar imi cer scuze daca o sa raspund putin mai greu. zimi si mie unde ai facut interiorul cu piele ecologica,si cat te-a costat.mai exact bordul superior si fetele de usi.ms...arata super masina [quote="DexterLAB"]zimi si mie unde ai facut interiorul cu piele ecologica,si cat te-a costat.mai exact bordul superior si fetele de usi.ms...arata super masina :wink:[/quote]

interiorul l-am facut undeva pe langa cora pantelimon,manopera nu a fost scumpa deloc 600 ron tot interiorul ,problema este ca a durat 3 luni :))

daca vrei o sa-ti dau nr de telefon Nu te poti interesa cat imi ia ci materialul meu sa faca 2fete de usi cum ai tu? [quote="Alex.Pap"]Nu te poti interesa cat imi ia ci materialul meu sa faca 2fete de usi cum ai tu?[/quote]

Iti dau numarul de telefon daca vrei si il suni.te ajut dupa ce vb cu el .....vad ca nu esti din buc.ideea este ca trebuie sa cumperi alt interior pentru ca sigur o sa ai ceva de asteptat:) http://www.99poze.ro/olcit_181960410/[b][/b]
soprano a scris:http://www.99poze.ro/olcit_181960410/

parerea mea ca arata mult mai bine cu haionul normal,nu clean.in rest tot respectul ptr masina.bafta mai departe cu ea parerea mea ca arata mult mai bine cu haionul normal,nu clean.in rest tot respectul ptr masina.bafta mai departe cu ea :wink:[/quote]

ms mult.sincer e singura modificare pe care vroiam sa o fac la el pentru ca imi place mai mult asa.

am si eu o intrebare la voi?care este cel mai bun si recomandat ulei pe care as putea sa-l pun in motor in anotimpul rece? soprano, apeleaza cu incredere la userul Madalin Pupa si comanda 4 litri Motul 10W40, stie el de care. E singurul ulei de care pot spune ca sunt cu adevarat multumit, iar pretul este foarte bun! ce se mai aude ? ceva noutati ? http://www.99poze.ro/B_Y_I_Y_298342173/

salutare,

aveti aici ultimele poze cu ce am mai facut la masina,intre timp i-am pus si bara de fatza ,am montat interiorul,saptamana asta sper sa-l inscriu.din cauza frigului nu am mai facut mare lucru la el deoarece lucrez la el in fatza blocului si asta doar in week-end cand am timp.

astept pareri Am vazut masina live de curand, arata superb. Felicitari! ms mult,

mai am cate ceva de facut la ea sper sa o termin pana in primavara.

am cumparat jantele alea albe cu ideea ca pun cauciucurile de pe masina pe ele pt ca sunt noi dar se pare ca dimensiunea este alta asa ca acum vanez alte cauciucuri:))

astept ornamentul ala de la haion sa vina de la vopsit(electrostatic) pentru nichelat si il vreau negru......in plus mai am diferite probleme cu aeroterma si alte chichite in care cred ca o sa va cer ajutorul ca nu mai merge:)) Frumoasa rau masinuta.....am vazut-o live la karting acum ceva timp, sa o stapanesti sanatos si fara incidente!
Lasa-mi si mie te rog numarul tau pe privat. Mihai karting Frumoasa masina!Si mie imi place. Parasocuri alese cu gust,vopsea cu aspect "serios",tapiterie bine facuta.Cateva intrebari:
1.Pielea de pe plansa de bord superioara nu s-a putut aplica fara cusaturi?Cusaturile sunt facute exemplar dar parca intrerup estetica bordului.
2.Pe spate ii mai pui stergator?
3.Placa numarului de inmatriculare in spate unde o asezi si cu ce o iluminezi?
Multumesc!S-o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometri cu ea! Soprano, cand ai nevoie de ajutor imi dai un semn mai exista masina? exista, acum si-a schimbat locatia, e pe la mosilor cu dacia/eminescu ceea ce inseamna ca e posibil sa-si fi schimbat si proprietarul, deoarece era de vanzare.. oricum, arata super masina
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum