Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Web-designer?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am nitel nevoie de ajutor.
Primesc niste marfa si vreau s-o vand. M-am bazat pe un forum unde sunt activ de multi ani - pe faptul ca voi putea vine acolo la rubrica "oferte permanente" ceea ce am de vandut (mare parte din gama BOYU- produse pt acvaristica) da se pare ca rubrica aia e doar pt proprietaru forumului respectiv si pt prietenii lui. E o mare bulangeala, iar ala un mare bulangiu. La banii pe care mi i-a cerut ca sa ma lase sa postez imi fac site de vanzari - doar ca nu imi permit suma

Asa ca am nevoie de o pagina de net- de prezentare (deci nu de vanzare, unde iei produ si il pui in cos si dai click) - vreau ceva simplu - unde sa pun eu produsu, descrierea si pretul. si un formular de comanda Atat.
Hostingul se pare ca l-am rezolvat, dar partea cu pagina de net ma depaseste, iar pe aici am gasit designeri dar la preturi prohibitive..
Aveti vre-un prieten/amic care m-ar putea ajuta la un pret cat de cat ok? Ce vrei tu, e suficient de simplu cat sa fie facut de un utilizator mediu de PC. In timpul si efortul necesar sa explici cuiva ce vrei + furnizatu' materialului (poze, descrieri & stuff) cauti pe google tutoriale de facut site-uri simple si il faci singur. Sunt o gramada de metode. Nu cred ca nu gasesti ceva ce ti se pare tie simplu. Pe vremuri, demuuuuult cand eram tanar si curios, am folosit Macromedia Studio... folosea principii Windows... adica aruncai acolo obiecte si chestii + Help-ul explica foarte bine tot ce nu intelegeam. Poate chiar gasesti pe google niste modele de site-uri in care doar bagi informatiile prin orice soft gen Macromedia (chiar si notepad daca stai bine cu rabdarea ), il uploadezi si gata.

Poate la prima vedere pare complicat... dar e important avantajul ca apoi sa poti modifica, suplimenta informatiile de pe site in 2minute... fara sa trebuiasca sa iei legatura cu designeru, sa ii explici ce vrei si sa ii trimiti resursele si sa te mai si coste . eventual un blog de la google. iti faci cont pe gmail si ai si blogul unde poti uploada poze si descrierea fiecareia
si mai e si moca si oricum sunt destule siteuri la care iti creezi cont si implicit o pagina free, iti faci pagina folosind propriul lor program ... care de cele mai multe ori e foarte simplu de utilizat + basca hostarea e gratis la ei ... gen cum era domeniul go.ro odata .. nici nu mai stiu daca mai este ) Gabi, iti propun o tema pentru acasa:
http://www.oscommerce.com/

Este un magazin online opensource, bazat pe php. E destul de simplu de manevrat, chiar daca e putin mai dificil de instalat(nu e mare branza, dar trebuie sa instalezi corect baza de date). Pe urma totul e simplu, iar documentatie gasesti cacalau pe forumul lor si nu numai. Gabii... www.okazii.ro
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum