Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Une véritable Citroën Axel 12 TRS
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Din pacate in vara asta a avansat foarte putin... dar tot raul inspre bine.
La puntea spate am nelamuriri nitel cu barele de torsiune... una are o dunga verde si un I pe ea, cealalta are tot o dunga verde fara nici un I pe ea... la stantele alea de la dinti, una are 2 unu langa altu, cealalta are una intr-o parte si cealalte in partea opusa...

bravo
spor la treaba in continuare Demonteaza bratele inferioare fata. Arunca rulmentii si bucseaza cu teflon. Uimitor stimabile! Fara cuvinte.

Dupa ce termini de construit masinuta, ai putea sa o duci la muzeu
Spor la treaba pe mai departe!!! Va multumesc mult,
Momentan masina s-a reintors la vopsitorie pentru detaliile cu negru mat de pe haion, usi, etc...
kft, pe asta vreau sa o las exact asa cum a desenat-o Citroenul, in schimb mi-ai dat o idee buna pentru AGU (poti sa-mi detaliezi putin cum sa le fabric?) In ce stadiu mai e proiectul,Cristi? ceva noutati? Masina momentan e pe roti, si cam atat. Sa incep sa-mi fac timp pentru dansa, i-am facut intre timp rost de un plafon in stare foarte buna, trebuie doar curatat si lipit, si mai trebuie o instalatie electrica.. deasemenea am mai luat un motor de GSA, virgin cica, pentru chiulase si bloc motor, desi le-as avea si noi, dar sunt romanesti, si parca nu-mi prezinta aceeasi incredere. Cristi,din aprilie ce-ai mai lucrat? Ce se mai aude cu proiectul? Ai renuntat? Ne pregateste o surpriza! De renuntat nu am renuntat... Dar din pacate masina este intr-un alt oras, si sta intr-un garaj foarte mic... eu nu am gasit nimic prin zona... timpul e un alt inconvenient mare.. dar de renuntat nu se poate pune problema...
Am mare nevoie de un interior gri impecabil... eu am toate piesele pe albastru dar pe culoarea asta nu a fost pus interior albastru..
Pe langa asta, MIC-ul a devenit masina mea de zi cu zi si e absolut superb Dupa ce te-ai zbatut sa gasesti un interior albastru complet,acum renunti la el?Vrei gri? Daca pe culoarea asta nu a fost montat albastru din fabrica...
oricum, daca apuc sa-l construiesc mai mult sau mai putin pe tot, o sa-l las pe cel albastru pana gasesc unul gri impecabil... ..sau iti iei alta masina si montezi interiorul albastru pe acesta!!!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum