Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

m-am blocat cu Yahoo Mail beta

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am intrat pe yahoo mail beta si numai pot sa ies , acolo unde trebuia sa am reveniti la versiunea anterioara, numai exista asa ceva, cum dracu sa revin ca deja 2 conturi de yahoo le am sters din cauza asta e o porcarie nu-mi place, le-am scris si lor si nu au raspuns nimic. Da format
Incearca sa stergi cookies si ce mai e pe acolo de sters adios....scrie pe site la yahuu din moment ce ai trecut la mail beta nu te mai poti intoarce la cel clasic si isi cer scuze pentru asta dar cu asta ramai,trebuie sa te obisnuiesti sa-ti deschida fiecare mail intr-un tab nou ca in rest mare branza n-au schimbat
iulicuta2000 a scris:adios....scrie pe site la yahuu din moment ce ai trecut la mail beta nu te mai poti intoarce la cel clasic si isi cer scuze pentru asta dar cu asta ramai,trebuie sa te obisnuiesti sa-ti deschida fiecare mail intr-un tab nou ca in rest mare branza n-au schimbat

temporar sau definitv? de ce impun asta? definitiv...dar totusi la varianta exista buton chiar dupa n "move" de unde poti selecta layout-ul paginii Pe site la ei scrie:

We think you’ll love it! You can always switch back to your original Mail if you prefer.

Se pot folosi ambele versiuni.
CristiCiju a scris:Pe site la ei scrie:

We think you’ll love it! You can always switch back to your original Mail if you prefer.

Nu se pot folosi ambele versiuni ! Decat daca deja ai cont si schimbi intre versiuni ! Daca-ti faci un cont nou, te arunca direct in noua versiune si nu mai ai optiunea de mail clasic ! Asta e !
Mie unul imi place mai mult versiunea noua si e si mai rapida !
ana877 a scris:am intrat pe yahoo mail beta si numai pot sa ies , acolo unde trebuia sa am reveniti la versiunea anterioara, numai exista asa ceva, cum dracu sa revin ca deja 2 conturi de yahoo le am sters din cauza asta e o porcarie numi place, leam scris si lor si nu au raspuns nimic.

Beta e mai aspectuos ! ca nu mai sunt "butoanele" pe unde le avea clasicul ... asta nu tre sa fie o problema ... ar trebui sa fim deschisi la ce e nou si sa acceptam ca noul e frumos ! un offtopic ... multi nu isi instaleaza windows 7 care e net superior lui xp si ca interfata si ca tot ... pentru ca nu isi gasesc my documents ..sau diverse motive de 3 lei! ...
zici acolo ca ai scris la yahoo ! pai iti dai seama ca tu esti printre ultimile persoane bagate in seama de yahoo ... cati nu scriu ca tine ... iar astia daca citesc mailurile ...iau in seama problemele importante in nici un caz ca nu iti place tie interfata beta !
si o alta observatie si sper sa nu te superi ! scrie si tu corect ! ca pe mine ma zgarie pe retina !
Woolf a scris:
CristiCiju a scris:Pe site la ei scrie:

Nu se pot folosi ambele versiuni ! Decat daca deja ai cont si schimbi intre versiuni ! Daca-ti faci un cont nou, te arunca direct in noua versiune si nu mai ai optiunea de mail clasic ! Asta e !
Mie unul imi place mai mult versiunea noua si e si mai rapida !

da asa este am facut alt id si o data de 2 ori ma lasat cu versiunea veche apoi ma pus automat cu Beta. va multumesc tuturor pentru raspunsuri se schimba automat in beta...
si mie mi s-a schimbat...fara sa fac nimic. Si nu se poate reveni la versiunea veche. offtopic:
Referitor la windows 7 ... Acesta consuma mult mai multe resurse decat Windows XP ... si mult mai putine resurse decat Vista care e chiar un mare rahat... Punct

Lumea nu isi instaleaza Seven pt ca , crede ca e un Vista "modificat"... asta e un motiv des intalnit(daca nu cel mai.. )

Voi credeti ca windows 7 se misca mai bine decat un XP pe un calculator cu p4 la 3.0 ghz ?? . ... ei bine nu cred sa fie asa ... ca doar se incurajeaza cumpararea de calculatoare noi ... (la fel ca poluarea la masini )

Windows 7 iti instalezi pe un calculator mai nou (platforma am2=/am3/am3+ lga 1366 sau 1555)...pt ca acesta e facut sa mearga ok pe aceste calculatoare ... stie el nenea Microsoft ce sa faca...

Poti sa iti instalezi un win 7 si pe un k6 -3 la 500 ...cu 512mb de ram ...acesta te va avertiza, dar te lasa sa il instalezi ...numai ca se va musca ... nu.. [/b] daca tot e offtopic ...si ma simt cu caciula sub musca ...tre sa si raspund
Eu ce vorbesc vorbesc din experenta mea ...nu a altora...Eu am acasa un amd athlon 3000+ la 2GHz, un hdd de 80 IDE /7200 RPM si 2 GB RAM DDR1 (adica cel mai de top calculator acu 5-6 ani in urma) si se misca cu tot cu softurile de background (antivirus, torente, gadgeturi) foarte bine cu windows 7!
intr-adevar pe un k6 la 500 nu se misca ... mai ales daca mai are si un hdd la 5200 rpm ...dar eu nu cred ca xp-ul se misca brici pe un k6 la 500 ...daca are numa 128 mega de ram ! nu mergea el pe un p3 la 800 cu 128 de ram ... dadeai dubluclic pe un my computer ...pana isi facea swap pe hdd...dura 5 secunde ...si apoi se deschidea ...

si in alta ordine de idei ...un p4 la ora actuala daca aprofundezi un pic "piata" il iei si la 1.5 mil (nu la 3 GHz ...dar la 1.8 ...gasesti).

Nu neg ca windows XP consuma mult mai putine resurse decat 7 ...dar e si o diferenta de aparitie de vreo 10 ani ... sincer windows 3.11 se misca bestial pe un 386 ...insa daca indrazneai un windows 98 ...era nasol momentul ! nu se prea putea ... mie mi-a mers win 98 abia dupa ce mi-am luat un 5.8.6 la 133 ...
asa ca nu vad de ce imi dai un sistem hard de acu 10 ani sa se comporte de vis cu un sistem de operare din zilele noastre ?

De-a lungul vremii ...ca eu chiar am trecut prin toate windowsurile fie ele sisteme de orerare ...fie interfete a lui DOS (3.1 pana in zilele noastre adica invers ) ...cele mai tari mi s-au parut: windows 98, windows 2000, windows XP si la fine Windows 7... ME si Vista ... nu au ce cauta ... niste windowsuri facute pe genuche !, iar restul au fost de nevoie...
La vremea respectiva ...fiecare aparitie a lu windows era ceva foarte tare ...

Inca o observatie ...toate editiile de windows mai sus amintite (in afara de 98 ) am facut referire la "professional" ...nu la "home" (care au fost alte dude) Si eu vorbesc tot din experienta ...
Vezi ca intre k6-2 si 3 e diferenta de la cer pana la pamant ....k6-3 are cache level 3 pe cand cel cu 2 n-are... decat cel level 2, plus ca eu am dat exemplul cu cel putin 512 mb de ram ... dar vad ca ...
Vezi ca sparla era windows 98A cred ca tu ai avut 98 SE ...
In rest nu mai comentez...punct.. Pe un Laptop Asus i3 350M,4 gddr3,1gb video...windows 7 ultimate 64 biti se misca ca dracu....e blestemat laptopul meu ) He! He! Se bagă beta automat.
Să fi văzut ce panică era la noi la muncă ieri. Daca vreti sa accesati Yahoo Mailul vechi,
intrati pe urmatorul link.

http://us.mc598.mail.yahoo.com/mc/launch

Eu il prefer, chiar daca astia la la Yahoo s-au saturat sa-si compatibilizeze software-ul si pentru browserele mai vechi.

foarte misto ....
multumiri Titus..
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum