Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Senzor mers cu spatele

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In instructiuni scrie ca nu se recomanda pentru bara metalica. A montat cineva asa ceva ? Banuiesc ca din cauza ca daca dai gaura in tabla trebuie sa o tratezi special sa nu prinda rugina. Soclul senzorilor e oricum din plastic deci sunt izolati fata de tabla. Din cate am inteles apropierea de metal ar impieta buna functionare a senzorilor, nu e vorba de izolarea lor electrica. Chiar n-a montat nimeni ? daca ii ai cumparati fa o proba dand o gaura intr-o bucata de tabla si vezi cum se comporta . nu e nevoie sa gauresti bara pentru asta Tot mai sper ca a montat cineva si ne poate spune care-i treaba ! Poate nu se recomanda fiindca freza care o dau la pachet cu senzorii pentru a gauri bara nu e din cel mai bun material,adica se cam toceste in plastic d'apoi in metal...
Totusi nu tin minte vreun oltcitar cu senzori de parcare ,e ca si cand i-ai pune pe Smart adica stiu femei care parcheaza usor oltcitul fara sa-l loveasca nus la ce ar trebui senzori ?! dupa ce ca e "curul" taiat e drept ,mie imi vine usor sa o parchez
nu am vazut senzori in bara de metal :O ce masina din `95 incoace...mai are bara metalica?
nu imi vine in minte nici una. E clar ! N-a pus nimeni cu mana lui ! S-o luam metodic :
-Nu cred ca cineva e atat de abil incat sa nu aiba nevoie de senzor in foamea asta de spatiu, cat ar fi el de femeie priceputa
-Stie cineva daca un sistem conceput cu patru senzori merge doar cu doi ?
Ca vreau sa montez doar doi in orificiile obturate de plastice prin care se ajunge la piulitele barii. de ce asta cand se pot da gauri in bara metalica mai mari decat senzorii si senzorii sa fie prinsi doar in cea de plastic?
teoretic merge practic ma indoiesc de eficacitatea sistemului
imi mentin parerea,oltcitul este mai usor de parcat fara senzori,care oricum daca sunt dintr-un kit mediocru mai rau te incurca atunci cand tiuie
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum