Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 10-a Intalnire Nationala - Sambata de Sus, 3-5 august 2012
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
A X-A Hai s mai astept vreau sa fiu in coada listei [imi da cu rest] Hai s anu asta nu mai zic nica .... 1. Plumber cu Șoimul Mileniului
2-Iulica si Cristina cu prazul turbo 80%
3-Alex si .... inca o pesoana cu Cj 94 LoW
4. Dreamer aka Drinker ) 1. Plumber cu Șoimul Mileniului
2-Iulica si Cristina cu prazul turbo 80%
3-Alex si .... inca o pesoana cu Cj 94 LoW
4. Dreamer aka Drinker )
5. iwa cu sefa si carabusul cu breton pentru cei ce doresc sa stea la pensiune un exemplu poate fi Hotel Diana (http://hoteldiana.ro/)

stickere, tricouri, afise ceva facem ? Eu vreau de toate Pentru " de toate" am putea sa facem un pachet: 1-2stickere,tricou,afisul cu intalnirea in cauza.
Cu stickere am un prieten care le face 5-6lei bucata depinde cate se doreste.De tricouri trebuie sa ma interesez.Mai trebuie sa se ocupe cineva de "grafica" pentru un nou sticker care sa cuprinda specificatia "A x-a Intalnire Nationala Oltcit".
Cu cazarea cum ne descurcam in ideea ca uni vreu la cort ,alti la pensiune ? si intalnirea va fi in camping...?! Pentru "de toate merg pe m Treaba asta cu tricourile stikere etc nu prea imi surade...toate intanlirile de pe alte cluburi se termina asa...eu sunt mai babalic,imi place ideea cu afisul facut rudimentar ca sa ma intrebe toti cat vreau pe masina crezand ca e de vanzare mersul in coloana de oltcituri si ceaunul de gulas...
iulicuta2000 a scris:...eu sunt mai babalic,imi place ideea cu afisul facut rudimentar ca sa ma intrebe toti cat vreau pe masina crezand ca e de vanzare mersul in coloana de oltcituri si ceaunul de gulas...
Cam tinar pt babalicism nu crezi ? Conservatorismul stiu ca apare mai tirziu la tinerii batrini. Da cine a zis bre c Ideea este urmatoarea....

Pot face si tricouri, si stickere, and so on, dar pretul difera foarte mult in functie de cantitate...

Prin urmare ideea este urmatoarea:
- Daca vrem tricouri trebuie stabilitata culoare a tricoului, plus eventual culoare pentru scrisul de pe tricou. - ies undeva la 20 - 30 lei bucata (maxim) niste tricouri ok, nu cele mai ieftine, dar nici u pretentii

- stickere - ma uit pe ce mai am grafica pe acasa weekendul asta si scot 1 / 2 modele

- afis - il face iulica (sper) il printeaza fiecare cum vrea, sau le pot printa tot eu (eventual plastifia) - fac un pret

Rugamintea mea e sa se faca o lista cu cine ce vrea, am sa incerc sa fac un pret / pachet sa iesim cat mai bine la pret...

@plumber - banner ca cel de anul trecut (cu modificarile aferente) ? Eu am c costul banner-ului variaza strict in functie de dimensiune. M-ar ajuta daca ai siglele intr-un format mai "inteligent" , eventual vectorizat sau la rezolutie mare. Eu vreau un tricou de culoare neagra.La pret sunt de acord.Marimea L
Iwa dupa ce ai modelele de stickere si se stabileste... modelul daca nu va descurcati intreb si eu sa vedem prietenul respectiv cu cat le'ar face.
iulicuta2000 a scris:Treaba asta cu tricourile stikere etc nu prea imi surade...toate intanlirile de pe alte cluburi se termina asa...eu sunt mai babalic,imi place ideea cu afisul facut rudimentar ca sa ma intrebe toti cat vreau pe masina crezand ca e de vanzare mersul in coloana de oltcituri si ceaunul de gulas...

Iulica, se cheama "identitate de grup". Si te face mandru sa afisezi intr-un fel sau altul ca faci parte din grupul ala. Acu' daca unii vor cu stickere, altii vor si cu afise si or mai fi unii care pe langa stickere si afise mai vor si-un tricou... asta ramane la latitudinea fiecaruia. Eu am vazut cum "se simte" un tricou sau un polar brodat cu un logo. Crede-ma, e de efect. - tricou alb cu ceva scris pe fata
- sapca alba cu emblema Oltcit

- afis pentru geamuri laterale Se pare ca va veni si un prieten din Ungaria bine'nteles cu oltcitul. D eu is mai capos de fel,n-o sa port nici un tricou special branduit,nici stickere n-o sa pun cu afisul o sa va rog sa ma asteptati inca vreo cateva zile/o saptamana sa am putin timp cu care sa n-am ce face
iulicuta2000 a scris:eu is mai capos ...
De cite ori sa-ti spun ca nu se numeste "capos" ci "conservatorism" ??? in mare cu afisul (partea de conceptie) va pot ajuta si eu ... dar sa stiu cam ce trebuie sa contina ... cam ce poze si sigle vreti pe el ...
cel putin aveti de unde alege ... mai multe idei mai multe sanse sa iese ceva mai bun Lancere, NU TREBUIE s ok ... atunci asa sa fie ... oricum ma refeream la anumite elemente care credeam ca trebuie sa apara ... restul locul unde apar cum ... e clar imaginatie deci ...propunerea de afis ..nu arata a anunt de vanzare ...dar poate zice lumea ca a venit circul ..

pentru cei mai putin inspirati ar fi asta

pentru unii mai priceputi si cu mai multa inspiratie ar arata cam asa

Nu-i r pai poza aia se poate schimba cu o poza individualizata .... dupa cum vezi acolo in varianta 2 e o poza luata la nimereala cu rabla mea

in legatura cu corectia ... ok ... dar dupa amiaza cand ajung acasa ... + ca mai trebuie sa umblu sa corectez si niste mici amanunte... care nu imi plac mie Arata f fain pana acum. Asteptam varianta finala. Multumim deci modificarile cerute ... + "inspiratia" lui Plumber ..

pentru ce trebuiesc doua sigle distincte cu aceeasi trimitere(oltcit.ro) ?
la fel,fontul acela oblic negru dublat cu rosu,pe langa faptul ca o sa fie un chin pentru imprimanta o sa fie si cam greu de citit...parerea mea
eu inca n-am avut timp de joaca... daca te uiti bine sunt vreo 3 sigle cu aceiasi trimitere ... dar na acolo eventual pot lasa decat silueta de oltcit asta nu e greu ... dar sincer acuma mie mi se pare ca si un pic individualizat pentru fiecare nu strica ... a doua sigla la care te referi merge inlocuita cu succes cu o poza a masinii ...sau de ce nu chiar poate cu cea a participantilor ... asa cam cum e a lui plumber acuma fiecare cum simte:) Mi-am luat bocanci:
http://imageshack.us/photo/my-images/28/p070612125001.jpg/

ce zice Va riscati....? sam Afisul arata bine pen-ultimul mie imi place.
Plumber trebuie ceva Vitara sau se poate merge si cu masini....ceva mai joase?
Zephirius bine ai revenit. pai in cazul asta revin cu ultima varianta de afis ... dupa criticile lui iulica ...

Nu c Parfum de F De F Fagarasul e un oras 90% mort, nu prea ai ce sa faci pe acolo. Mno, daca vreti televizor, alea alea, putem incerca o detonare de ceva chimicale prin fostul combinat, sigur ne dau la ProTV. Eu aduc 2 litri de metanol, sa arda bine restul puneti voi

ah si am niste antigel de Maramu` - da ala face bine la stomac asa ca nu il ardem
Fagarasul e un oras 90% mort,

Asta poate fi un avantaj bre iwa.... trabuc de cuba? Da, ma, ca narghilea nu iti mai place.
cristi_s a scris:Da, ma, ca narghilea nu iti mai place.

fix asta vroiam sa zic si eu

eventual pentru tine o vulpe in jurul focului S-a m Vodka,iarba,joint si voie buna aducem de la Dej.
Zeph total de acord cu tot!
Hai la cat mai multi!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum