Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 10-a Intalnire Nationala - Sambata de Sus, 3-5 august 2012
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

E facut MANUAL si lipita frunza cu LIMBA => nu e igienic si nici nu indeplineste in totalitate normele europene. Ii buna si aia, mai ales ca acu` m-am obisnuit cu aburul S-aduce Ma bag in seama putin:

a) In Fagaras nu are rost decat sa va faceti cumparaturile (Kaufland, Lidl, Penny). In perioada aia e plin de "italieni in concediu"
b) Urcarea/coborarea pe Moldoveanu intr-o singura zi, se executa in 12-16 ore. Been there, done that! (di doo ori). Nu recomand!
Insa se poate urca pana in Fereastra Mare (2156 m parca); cam3-4 ore de unde lasi masina. Peisaje X-tra daca vremea e buna.
c) Poate vin si io pe acolo (cu inamicul Oltcitului ) Nu a fost Kyp anul trecut Cetatea e in renovare....se viziteaza cate ceva din ea; pe lacul din jurul cetatii sunt hidrobiciclete si au bagat si lebede
Zilele orasului sunt un fel de balci prelungit....concerte, mici, tarabe.
Pare interesant ?

Si 2 zile excursie pe moldoveanu ar fi grele (e traseu dificil); cand ar mai fi timp sa va intalniti voi oltcitistii ?
Urcatul in Fereastra Mare este oricum prima parte a traseului catre Moldoveanu iar de acolo se vede f frumos, atat tara Fagarasului cat si Moldoveanu
S-ar mai putea vizita herghelia Sambata de Jos.

poze

Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  P Dac bai la caraiman as urca si eu,cine stie drumul pentru masina? Care mașin Prin bun Las Ce
iulicuta2000 a scris:bai la caraiman as urca si eu,cine stie drumul pentru masina?

E simplu de ajuns pana "aproape" de caraiman.

Drumul Sinaia -> Targoviste faci dreapta (sunt 2 variante prima e la un moment dat, a doua e in moroieni). O recomand pe prima, caci are asfalt pana sus pe platou (intersectia cu drumul care vine de la pestera (asta era anu trecut)). De acolo macadam pana la Babele, mai departe nu stiu daca se poate merge cu masina cu garda la sol mica Vezi ca pe drumul ala e interzis accesul auto din cate stiu, ca-i in parcul Bucegi. No fra Sper sa fac cumva sa vin si eu, daca se va face cum vrea Zeph, ar fi frumos Voi participa si eu, aproape sigur
Dumitru Cristian a scris:Voi participa si eu, aproape sigur

Cu ce? Mai cu spor, mai cu talent, lume!!
Zephirus a scris:Mai cu spor, mai cu talent, lume!!

la mine depinde cum se va simte doamna... P
George Hermenean a scris:
Dumitru Cristian a scris:Voi participa si eu, aproape sigur

Cu ce?

Sper sa pun MIC-u pe picioare pana atunci daca nu, cu ARO
Zephirus a scris:P
Zephirus a scris:No fra
Zephirus a scris:No fra Eu unul prefer, sincer, decat sa joc rolul maimutei din expresia "faceti poza cu maimuta!", mai bine stau cu prietenii in jur si ma simt bine. Ca de aia merg la intalnire. Asa ca, nu, merci, nu ma tenteaza. Calde salutari (de la 54 de grade) dupa un an si mai bine de cind n-am mai trecut pe aici. Sper sa fiu in RRomania in acea perioada, iar daca drumul ala de acces permite, vin cu Torpila Groazei, daca nu, vin cu Bisisica, sa ma duara la banana, la baluba, la brebenel! Sper sa mai trag si pe altii dupa mine, se stiu ei care, daca mai intra pe aici.

Asadar, sa continue lista!

1. Plumber cu Șoimul Mileniului
2-Iulica si Cristina cu prazul turbo 80%
3-Alex si .... inca o pesoana cu Cj 94 LoW
4. Dreamer aka Drinker )
5. iwa cu sefa si carabusul cu breton
6. DanSlotea aka Ursu Mare cu portocala turbomecanica 65% Bai, tare as veni ca mi-e ca pana anu' viitor nu mai raman oltcituri de inca o-ntalnire... da' e nitel cam problematic, e intre concediul in Grecia si o chestie pe care o am de facut prin Piatra Craiului... sa vedem. **** Tine-ti parerile pentru tine si noteaza-le pe o foaie, cand o interesa pe cineva caracterizarea facuta de tine, vino cu foaia. Daca cineva nu e de acord cu tine, e problema ta. Fiecare face cum vrea, atata timp cat nu e nimeni pe statul tau de plata. ****

cristi_s Asa incet se aduna lumea.Hmm si ca fie inca o propunere ar merge o poza de grup cu noi si una separat cu fiarele sa nu uitam ca le mai avem. Mda....
Ce cacat ai putea face cu ni Ma. dupa ce vobesti ca la usa cortului si ai tupeul sa caracterizezi drept "cacaciosi" niste oameni pe care 95% nu ii cunosti cu adevarat, tot tu ai tupeul sa fii ofuscat? Stii ceva? Pana acum ai avut oarece apreciere din patrea mea, ca te cunosteam personal. Dar.. pa si pusi. Atata timp cat majoritatea oamenilor nu sunt pe lungimea ta de unda, tu vii si ii faci troaca de porci pentru ca nu iti impartasesc ideile? Sa fii sanatos, dai dovada de prostie crasa la faza asta. In al doilea rand, cine a murit si te-a facut pe tine justitiarul planetei? A? Ai altoit cretinoizi? Ca ce chestie? Ai o parere atat de buna despre tine incat ceea ce debitezi ar trebui sa aiba litera de lege? Ar cam trebui sa cobori din inaltele ceruri in care ai impresia ca te afli si sa vezi laturile in care inoti. Poate atunci o sa iti dai seama cine esti de fapt si care ti-e locul in viata. Pana atunci, sa fii sanatos, eu unul ma duc sa ma pun pe crapat cu prietenii si sa ma simt bine, fara sa simt nevoia sa ma dau in stamba si sa imi zgandar ego ul cu tot felul de parade si mascareli penibile. Ca sa ce?
Sa revenim on topic, totusi. Foarte bine, las Eu r sincer chiar nu mai stiu ce sa zic ...pe de o parte zeph asa cum e el cu limbajul lui mai colorat si foarte direct are dreptate ... o intalnire oltcit nu ar trebui sa fie doar o iesire la iarba verde si gratare si betii intre prieteni .. ar trebui sa mai fie si altceva care sa arate lumii ca aceasta masina oltcit inca mai exista ... sincer chiar asa vrea sa vad cel putin 10 oltcituri parcate unul langa altul intr-o piata ... cu o expozitie de piese caracteristice ... apoi o parada ... urmand apoi ca toti cu mic cu mare sa ne retragem la iarba verde bucurosi ca am comis-o si pe asta ... dar e doar un punct de vedere

cristi_s cat despre faza cu "faceti poze cu maimuta" chiar te inseli amarnic ... a prezenta lumii un lucru pe care l-a uitat sau pe care nu l-a stiut niciodata dar pe care un grup de oameni il apreciaza nu inseamna a face pe maimuta

cat despre proprietarii de oltcit actuali sau fosti ...uff doamne parca a tunat si ne-a adunat ... sincer toate discutiile astea imi aduc aminte de anumite intalniri din craiova ale oltcit-istilor de acum cativa ani ...in care erai privit aiurea daca aveai masina standard ... daca cineva vrea sa priceapa ceva ok ... dar eu nu mai inteleg nimic oare masina e de vina sau noi oamenii ... ca masina e "altfel" asta o stim si noi ...si prin prisma asta si noi suntem "altfel" dar oare suntem chiar atat de "altfel" decat altii???
Zephirus a scris:jgr, sincer, spune cu ce te reg
lancer a scris:
cristi_s cat despre faza cu "faceti poze cu maimuta" chiar te inseli amarnic ... a prezenta lumii un lucru pe care l-a uitat sau pe care nu l-a stiut niciodata dar pe care un grup de oameni il apreciaza nu inseamna a face pe maimuta

Esti sigur sigur? Povestim mai multe la nationala.

Eu unul nu vreau sa prezint nimanui nimic, nu vreau sa demonstrez nimanui nimic, vreau sa ma simt bine si atat. Chiar credeti ca o imaginea proasta creata vreme de vreo 30 de ani se poate sterge printr-o parada intr-un orasel? Hai sa fim seriosi si realisti.
Daca comparati Oltcitul cu 2CV sau Fiat (ma rog, nu stiu care Fiat, dar nu conteaza), traiti pe alta planeta, fara suparare. Eu unul sunt realist, asa ca nu ma intereseaza sa fac pe educatorul populatiei.
Zephirus a scris:Voiam s Hai, mai Laurentiu, te legi de citate luate de pe Facebook?
Zephirus a scris:Altu', c
cristi_s a scris:

Esti sigur sigur? Povestim mai multe la nationala.

Chiar credeti ca o imaginea proasta creata vreme de vreo 30 de ani se poate sterge printr-o parada intr-un orasel? Hai sa fim seriosi si realisti.
Daca comparati Oltcitul cu 2CV sau Fiat (ma rog, nu stiu care Fiat, dar nu conteaza), traiti pe alta planeta, fara suparare. Eu unul sunt realist, asa ca nu ma intereseaza sa fac pe educatorul populatiei.

sincer as vrea sa ajung dar nu stiu cum decurg lucrurile cu munca ...chiar as vrea sa poveztim ...vedem ... sa traim noi pana atunci si sa vedem ce o fi ...

nu imaginea proasta nu se sterge printr-o parada ... dar oricum imaginea oltcitului a fost mai buna decat a trabantului de exemplu ... pe mine unul poate ma intereseaza mai putin parerea lui x si y din multime ... crezi ca pe cei cu trabanturi, 2CV sau fiat ii intereseaza opinia a 3 retardati din multime? nu ii intereseaza sa se intalneasca, sa arate lumii ca inca mai traiesc acele masini iar in rest pe cine intereseaza bine pe cine nu iarasi bine ...niciodata nu o sa poti multumi pe toata lumea Am spus punct, da' din c
Zephirus a scris:

Bre oameni, crede
Putem s am citit in zig zag cam tot ce s-a scris pe pagina asta,un lucru e clar,eu nu-mi fac/cumpar tricou,daca mi-l face cadou cineva il port pentru poza
Despre marsuri triumfale in cinstea lui canta si a calutului se pot face,cu oltcituri sau fara,pentru poza de grup cu oltencele care or sa fie o sa participe si cazanul meu,iar in cele 2-3 zile cat voi sta o sa tin masina aproape de cort,nu vad care e faza cu tinutul masinilor aliniate ca in parcare
oricum gargara inutila si foarte multi care nu s-au pronuntat ca vin,doar 9 persoane?

Hai atitudine relaxativa ca acu se face vremea de plecat spre nationala...

Cristi cu ce vii? Haidi bre, lasa-ma si pe mine sa ma simt bine facand surprize. Tu Iulicu
cristi_s a scris:Haidi bre, lasa-ma si pe mine sa ma simt bine facand surprize.

vii cu opelul?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum