Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 10-a Intalnire Nationala - Sambata de Sus, 3-5 august 2012
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Preg hehehe plumbere bag de seama ca ti-ai tras ... pantaloni, pelerina si cort in acelasi timp ... au fost bunicele foile astea de cort dar oricum vezi ca la ploaie indelungata sau la cantitate mare de apa nu prea tin ... intra apa in ele si pe urma incepe sa treaca prin ele ... un upgrade cu ceva cauciucat nu i-ar strica Plumbere alege de aici:
http://www.himalaya.ro/ro/produse/marca--nikwax/ Fix de acolo o sa imi iau, Dane. Acelasi lucru mi-a recomandat si Dreameru pentru cort; cort pe care l-am luat de la el si care anul asta a trecut cu brio proba de foc, de doua zile de ploaie la nationala.
Multumesc! Hmm si cam pe ce data ramane intalnirea ?In iulie ( asta e clar).
Nu de alta ,dar incerc si eu sa fac putina ordine in calendarul cu evenimente. Dac Anul trecut la Sibiu 29-30-31 cand era intalnire aircooled la Sibiu am prins o tura de ploaie-frig ,dar si vreme buna duminica. P Hmm un cort militar ar fi super! Asa doar in caz de orice eventualitate... Ma pot descurca. Sa-mi spuneti preferintele: de grupa, de companie, de comandament sau sanitar?
Rezolvam cu folie Alex sau cu un cort de terasa(vezi pozele de la Padis si Strei).
Acu pe bune; de un cort de grupa 4x4 cred ca ma pot descurca. Nasolia o sa fie ca o sa trebuiasca sa imi iau portbagajul de deasupra masinii.

Care esti interesat, vezi ca a bagat tunuri la Romtehnica. Daca poti rezolva de un cort ar fi super,asa ca motiv de siguranta.Vezi si tu ca vremea ne joasa feste.Noi ne tot dam cu parerea ,dar restu? sau suntem singuri care mergem la nationala?
...
Care esti interesat, vezi ca a bagat tunuri la Romtehnica.
Adica? Ee! Pai corturile sunt de la Romtehnica, companie cu care firma la care lucrez colaboreaza. De acolo avem corturile. Obisnuim sa cumparam de la ei multe lucruri.
Vezi aici, vezi butonul din dreapta, vezi selectia de oferte din 22/03, vezi anexa 1.
Cat priveste participarea nu iti face probleme; sunt cativa aici care tac si fac. Altii ne sperie ca nu vin si ne trezim cu ei dimineata ca ne trag de picioare.
Oricum eu am asa o banuiala de prezenta numeroasa la aceasta intalnire jubiliara. La cat mai multi! deci, se face au ba? sa stim si noi sa ne pregatim, macar sufleteste! Pai, de ce nu?
Locul propus de Iwa are toate atuurile sa ramana definitiv; daca toate merg bine, eu vin; Alex Pap spune ca vine; pentru Iwa prezenta este obligatorie pentru ca tebuie sa fie gazda, Barutu chiar daca are ceva incurcaturi la vara face el ce face si vine, .... ce mai, ne stangem cativa. Eu prezent cu oltcitu ,ca altceva oricum nu am.
Sa vedem cum rezolv cu permisu .daca nu atunci sofer ce naiba. Preg Cu o cheie de roti de 19 si o bata de baseball intervin si eu daca e nevoie asupra legii.Nelipsind bine-nteles dragostea verbala la nevoie.
Eu pregatesc "maialiu" si urmeaza sa bag actele +"sa ma pun cu burta pe carte" ca pot veni in "legalitate" la nationala.
Moama cate "citate". Ast Deja miroase a gazare ca la Auswits din cauza a fasole cu carnati. Plumber ... asta mia placut ...sincer numai la vatra din janta de raba nu ma gandisem ...buna ideea ..si la cum se pupa cu ceaunul ...e chiar super ideea metoda asta cu janta de raba e practicata de mult, dar ce conteaza?, sa iese mancarea buna normal numai ca fasolea era sarcina lui Areta Nu Noi achiziții Cineva mi-a donat un aragaz de camping de pe vreme lu r
Plumber a scris:Are cineva pe undeva uitat Deh, am Am fost in recunoastere acum vreo 2 saptamani, si totul e neschimbat. Am salvat si filmul de pe camera din bord, dar trebuie sa il prelucrez putin inainte sa il pot pune.

Singura mea problema e ca am etapa de capionat in perioada 26 - 29 iulie, si desi nu mai sunt proprietar de oltcit as dori sa propun sa modificam data in 3 - 5 august pentru a putea participa si eu.

Daca nu se poate face acest lucru puteti merge in locul cu pricina fara probleme, iar noi ne vom vedea data aviatoare... Mie imi convine.
Oricum eu propusesem sa mai discutam data desfasurarii din cauza vremii care de cativa ani incoace cam face figuri la sfarsitul lui iulie. Nu vreau sa fie cu suparare sau orice altceva ,dar se suprapune cu alt eveniment.Da intradevar cine vrea intalnire oltcit vine cine nu....merge in alte locuri,dar sau creat dealungul timpului o gramada de certuri pe probleme de planificare/calendaristice ca tot se muta datele intalnirilor.Sunt cu totul de acord ca ultima saptamana din iulie este sezon ploios si numai bun de rabdat frigul ,dar zic eu ar trebui consultat mai endetaliu un calendar de evenimente "ca sa nu fie vorbe la proces".
evenimentu cu pricina:
3-5 august Gyomaendrod http://www.gyomaendrod.com/programok/xv ... lkozo-7946

Daca deranjez pe cineva cu comentariile mele atunci ,va rog sa imi spuneti.O sa astept cuminte fixarea datei si a altor detalii si ne intalnim la nationala fara alte shituri.

Mesaj editat.
Cristi_s stergel te rog.
lancer scuze de interventie alexe hai ca ma dadusi e spate cu asta ... ce treaba am eu cu broscarii ungurilor ... se face cumva intalnirea oltcitistilor la BUDApesta si nu stiu eu?? crezi ca e vreunul curios de aici de ce fac ungurii in aceiasi zii cu noi ... daca veneai cel putin cu un eveniment din romania mai ziceam ..daca era un mars al trabantistilor, al lastunistilor, al broscarilor ... in romania in aceiasi perioada mai ziceai ca exista o posibilitate sa te intalnesti cu ei pe drum si nu era placut ca in aceiasi zi sa fim si noi si ei pe strazi cu toate ca noi nu mergem in coloana sa defilam ci ne intalnim elegant intr-un loc prestabilit ..unde fiecare vine cu ce poate si cu ce are unde nu mai pui ca e o intalnire a oltcitistilor la o iarba verde retras Lancere, p Plumber total de acord cu ce ai spus.
Eu sunt disponibil atat la sfarsit de iulie cat si in august primele 2saptamani. imi cer scuze totusi daca am fost prea "acid" ... acum ca vorbim vorbe ... alex ca sa nu ma intelegi gresit ... ideea in sine a fost buna ... faza cu nesuprapunerea peste alte activitati ... pretextul in schimb a fost prost ales ... sincer pentru mine unul mai importanta mi se pare etapa de campionat de offroad cred ... a lui iwa ... decat o intalnire a broscarilor la vecini ..daca e sa ne gandim logic cam in fiecare weekend e un eveniment auto ... asta ar insemna sa nu o mai tinem deloc ... deci trebuie stabilite si niste prioritati care ne afecteaza direct ...deci din punctul meu de vedere 3-5 august e ok ...

acuma ca ajung sau nu ... desi as vrea e greu de spus ... se intampla niste chestii pe la munca si e mai dificil sa spun de acum daca ajung sau nu indiferent de data aleasa ... deci mai bine spun ca nu pot ajunge si sa ajung decat sa spun ca vin sigur si sa ma fac de 2 lei neajungand Daca nu am putut ajunge anul trecut din cauza celor de la munca si daca nu mai am oltcit,ma mai primiti si pe mine? proasta intrebare ... e o intalnirea a membrilor acestui forum ... si multi dintre cei care sunt prezenti pe acest forum si sunt prezenti si la aceste intalniri nu mai au oltcit de ani buni ...deci concluzia o tragi singur .. ErikE se rasfata. Eu sunt de acord cu noua data ... in fine ...s-a mai discutat de mii de ori ... este o intalnirea a prietenilor de pe acest forum Si mie perioada 3-5 august imi este ok,fiindca la sfarsitul lui iulie pe 28 am o nunta pe care nu pot s-o ratez
iulicuta2000 a scris:Si mie perioada 3-5 august imi este ok,fiindca la sfarsitul lui iulie pe 28 am o nunta pe care nu pot s-o ratez

ne chemi la nunta ? sau vi la intalnire in luna de miere am o viermisoara la bacau care=si pune pirostriile...
deci?amanam sau nu ? La dracu! Am +1 si de la mine pentru amanare.
iulicuta2000 a scris:am o viermisoara la bacau care=si pune pirostriile...
deci?amanam sau nu ?

asa ...va sa zica ..... iar ma calci??? in batatura?? Asa se pare

Vad ca putini scriu pe aciulea desi deadline-ul se apropie...
eu unul pot la o saptamana dupa,si as vrea sa fie asa ca sa am timp sa ma pregatesc Deci o facem 3 - 5 august ? Si la mine pica la fix 3-5 august. Si daca sunteti cuminti, o sa aveti parte de o surpriza. Atunci 3-5 august S Done!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum