Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cum ajunge caldura la locurile din spate ?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Stiu ca nu e o intrebare de sezon,dar totusi, pe ce cale ajunge caldura la locurile din spate ? Mie nu mi-a bagat niciodata caldura pe acolo,de ce ? Ce trebuie sa verific,cum trebuie setat comutatorul din bord ? cautati in ,,biblia oltcitului"la paginile 364-365si366 din cate stiu eu, "aerisirea" aia care este exact deasupra suportului pentru casetofon duce caldura/aerul rece la locurile din spate.
la unele oltcituri, chiar pe suportul lampii de harta este un desen care arata ca acea aerisire pentru asta este facuta. Si prin mijlocul bordului. La stinga si la dreapta locurilor din spate,exista niste fante taiate in plasticele de protectie,pe acolo trebuie sa bage caldura sau aer rece. Cum ajunge caldura acolo,sa iasa prin acele fante,pe ce cale ? Asta nu stiu. alea sunt doar de decor, nicidecum pentru caldura sau aer rece. vorbiti depsre alea din interiorul buzunarelor spate?! dac ai pragurile sparte ai si aer+praf prin grila de aerisire di buzunar . Traversele pe care sunt prinse banchetele din fata au orificii mari pt a permite circulatiei aerului din fata de la picioare inspre spate .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum