Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

De prin noroi adunate

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Avand in vedere ca e tot mai multe lume interesata de senzatii tari, am zis sa deschid aici un topic despre CNOR (camionatul national de off-road).

Si cum weekendul acesta se desfasoara etapa cu numarul 5 de anul acesta la Cluj, cine este prin zona este asteptat cu drag, mai ales duminica la trial.

Mai multe info aici: http://www.offroadtranssylvania.ro/home/

Eu unul am sa revin cu poze in timpul etapei sau dupa in functie de timpul disponibil . Asa sa faci.Presupun ca participi si tu.
Bafta.
P.S.Vezi nu uita sa ei cu tine indicatoarele alea. Distractie maxima. E foarte fain ca se diversifica paleta de sporturi cu motor acoperita.

A propos, din astea se fac la noi? http://www.dailymotion.com/video/xjbcmd_rallye-plaines-et-vallee-2010_sport#from=embed Nu am vazut / auzit de curse de genul asta. La noi inca se pune foarte mult accent pe partea tehnica si pe anduranta. Ca idee mai jos aveti trailler-ul de la TAT-ul (transilvania adventure trophy) de anul acesta (una dintre cele mai bine vazute competitii internationale)
http://www.youtube.com/watch?v=sFPsd-bIgTg

Pe de alta parte asta se intampla in mama rusie
http://www.youtube.com/watch?v=GMAHPyivbAM

sau altfel spus "Ladoga Trophy" Ca idee ce inseamna un trial la noi:
http://www.youtube.com/watch?v=c0y25PwEC8I

ca si grad de dificultate a fost cam 2 din 10 Dificil . Dar fascinant . Ai voie sa-ti pui plasa la roti ? Depinde de competitie. Mai nou in romania nu mai sunt permise lanturile pentru ca distrug ffffff tare mediul inconjurator.

In alta ordine de idei intre 15 - 18 septembrie ne deplasam in dulcele tars al Iesilor pentru etapa cu numarul 6. Eu unul voi fi arbitru deci o sa fiu toate cele 3 zile prin zona, cazarea si secretariatul vor fi la Hotel Bucium.

Cel mai distractiv pentru spectatori va fi trialul de duminica ce incepe in jurul orei 10. Am sa revin cu locatia exacta.

Daca exista doritori va rog sa dati de mine pe mobil, si ne vedem pe acolo .

p.s. Da H-ule ma refer la tine !!!
iwa a scris:Daca exista doritori va rog sa dati de mine pe mobil...
E valabil numarul trecut la avatar ??? Pe 15 te pot onora cu prezenta in schimb pe 16 si 17 nu am cum ca sunt de serviciu iar pe 18 iar te pot onora cu prezenta fiind de noapte.
P.S. Mai vrei placute de alea?Posibil sa mai am la seviciu. Ha, alunecă dealul la vae
Hai că m-ai plesnit bine, ne narghilim oleacă pe 16-17, pe 15-s de tură pe 16 si eu vin la IASINGTON Iar veniți la ceai cu zece arome... ? numai cu noua daca nu e interzis Este valabil numarul de la avatar, de asemenea este valabil si 0744.44.87.97

Inafara de duminica cand trialul va fi in timpul zilei (dupa 10) nu stiu exact cum voi fi la hotel sau daca voi fi. Este posibil sa fiu plecat cu directorul de concurs pe traseu. De aceea cel mai bine este sa ne vedem pe 18 cand o sa aveti si voi ce vedea. Revin cu locatia trialului imediat ce o aflu

p.s. Review Cupa Clujului:
http://www.trilulilu.ro/inspectorulx/c6b06c73024aeb
iwa a scris:Este valabil numarul de la avatar, de asemenea este valabil si 0744.44.87.97

...cel mai bine este sa ne vedem pe 18 cand o sa aveti si voi ce vedea. Revin cu locatia trialului imediat ce o aflu

OK, asteptam vesti si sper sa ne vedem cu bine duminica pe 18.09.2011.

barutzu a scris:pe 16 si eu vin la IASINGTON

Poate nu uiti sa treci si pe la mine (ia-l si pe Hashul de mineca) sa-ti dau portbagajul ala ca ma incurc de el prin "imensa" curte ce mi-a mai ramas.

P.S. Barutzu, poate iei si motorul cu tine in Valea Jiului. Eu sper sa fiu prezent macar duminica. Asteptam locatia. vin cum sa nu vineri bem cafeaua sau ceaiul impreuna ,te sun ca ma gandeam sa urc din pacurari direct in copou si am sa adun tot ce se poate ce va incurca ,ca am sa vin cu berlingo Deci: joi de tură apoi tocmai luni. La fix. Mi s-a făcut dor de Iași. Expuneți peaici programul ca să văd și eu cum mă încadrez. Se pare ca trialul de obicei se tinea la Dobrovat, dar inca nu am informatia confirmata...

cum mai aflu ceva revin. Aha.Deci maine te voi suna sa ne intilnim.Ca sa ne vedem,asta in cazul in care iti era dor de moaca mea.
DanH a scris:...maine te voi suna sa ne intilnim.
Din cite am inteles, IWA are probleme de organizare si a spus ca cel mai sigur sa se intilneasca cu noi este ziua de duminica la TRIAL. Menace poate iti da prin cap sa ma suni si pe mine duminica(ce zici?)....si mai treci pe la mine................. @junelu: tu n-ai minute? sau nu stii nr meu de tel?

@Iwa: unde va fi trialu duminica? Luați aminte: vine....
road_menace a scris:@Iwa: unde va fi trialu duminica?

Pe platoul DOBROVAT. Facem echipa sa mergem incolo? ...și la cîrlig, atîrnat din spate, primiți? Si a trecut si asta .... A fost frumos, mult praf si, specific concursurilor din Romania, pauzele lungi si dese cheia marilor succese

Edit: iaca si pozele

http://roadmenace.picturepush.com/album/172572/p-Off-road-Iasi-2011.html Chiar ca a trecut si asta... din pacate problemele de organizare au fost multe si dese

Dar au fost rezolvate incet incet si seara de duminica a culminat cu un superb drum spre Bucuresti.

Pe scurt:
Joi
Inscrieri, wisky, inscrieri, vodka, inscrieri, inspectii tehnice si tot asa

Vineri:
Traseu Extrem - 80+ km -> facut de 7 masini din 9, cu multe damage-uri la celelalte, si din pacate cu cateva greseli de road book ce au fost rezolvate ad-hoc.
Traseu Open - 128km scurtat la aprox 80km din cauza noptii. Aici am avut vreo 6 masini care au zis ca le place mai mult pe plafon decat pe roti

Seara am stat un pic de povesti cu DanH si Laurentiu. Dupa care am fugit in secretariat caci se intorceau masinile de open (scuze baieti ca am plecat asa de in graba).

Sambata:
Traseu Extrem - 130km -> a terminat o singura masina, restul abandonand pe drum (de aici am si niste filmulete pe undeva). Vreo 3 - 4 rasturnari dar fara alte incidente.

Traseu Open - 80+ km -> au terminat majoritatea, ultimul in jurul orei 9 seara. In urma acestei zile avem si un nou tip de masina, se numeste Mercedes G-motoc . Museteanu a facut 4 tumbe peste cap, dar masina a participat si la trial a doua zi.

Duminica:
Trialul a fost usor anemic, inafara de primele 2 masini, Casuneanu si echipajul format ad-hoc din 2 copiloti (cu masina lui Cernisov) care au facut un pic de spectacol toti ceilalti au mers oarecum la relanti pentru a nu strica nimic la masini si pentru a conserva clasamentul.

Imi pare rau ca nu i-am vazut pe baieti la trial dar si acolo eram prins cu o gramada de tampenii pe cap.

In rest numai de bine, peisaje frumoase (si in teren si in hotel (au fost vreo 3 nunti sambata)), mancare buna, bautura din belsug si toate aproape perfecte, mai putin somnul care a fost doar vreo 5 ore de joi pana duminica.

Urmatorul 6 - 9 oct la Câmpulung.

p.s. Am auzit pe statie si apoi vorbind cu Laurentiu am inteles ca au fost pe acolo si Barutu cu Edith. Din pacate eu nu aveam semnal la mobil si eram intr-o vagauna dubioasa la momentul acela. Imi pare rau, ne vedem cu urmatoarea ocazie.

p.s.2 Drumul de la Iasi la Bucuresti de duminica l-am facut in vreo 4 ore, fiind "copilot" in R8-ul lui Dan Cernisov... inca mai aud zgomotul motorului din spatele scaunului , daca vrea cineva sa imi faca vreun cadou accept cu siguranta un R8
iwa a scris:
Imi pare rau ca nu i-am vazut pe baieti la trial dar si acolo eram prins cu o gramada de tampenii pe cap.

De asta nici nu te-am derajnat duminica. Te-am vazut ca te invarti ca titirezu printre masini IWA nu e nici o problema.Am inteles ca faci parte din oficiali.E normal sa fii ocupat. am fost la motel si am intrebat de tine dar mi s-a spus ca vei veni printre ultimii si nu am putut sa te asteptam . poate alta data ,totusi ma bucur ca am fost aproape de tine . Si ne apropiem de finalul campionatului de anul acesta.
In weekend avem etapa la Campulung, etapa cu numarul 7. A fost si etapa asta... din pacate desi organizata de cel mai vechi club de off-road din romania a fost cea mai proasta de pana acum.

Niste pozne gasiti la mine pe FB, sau aici:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.231003036953414.66002.226019354118449&type=3 Cam asa se "exerseaza" off-road-ul.

http://www.youtube.com/watch?v=8ELUk_9Eshg&feature=player_embedded

p.s. Se poate vedea de altfel cat de important este copilotul... Voi sunteti zurli, sa mor io!
Plumber a scris:Voi sunteti zurli, sa mor io!
Zurlii nu sint insa cred ca ultimul cutremur le-a zgiltiit tiglele de pe acoperis. Nu zurli... doar plictisiti... asteptam sa vina organizatorii sa plec spre trial... si asteptam deja de vreo ora si ceva. Prin urmare am inceput sa improvizam.

Mai avem o singura etapa anul acesta, si anume la resita in noiembrie. Dupa asta punem punct, vedem ce avem de schimbat si o luam de la capat la anul .

Pana acum cu o singura exceptie a fost ffff misto totul. weekendul asta suntem in vizita la Brasov mai exact prin poiana, daca aveti drum seara pe acolo poate ne vedem la un cico... Si se apropie sfarsitul campionatului... ultima etapa are loc weekendul viitor la Resita, intr-un nou format.

Dupa asta ne vedem la Sinaia la Gala campionilor ! Am fost si la Sinaia... si ne-am distrat copios, dar partea frumoasa avea sa urmeze abia cand am ajuns acasa:

- praguri:

- bara fata:

- roll-cage:

La final a iesit cam asa:
Da vad ca ti-a luat si....................transformatori.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum