Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

1 Decembrie 2011

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Voi mergeti la fasole cu carnati de 1 decembrie ? NU. Noi tinem regim. Fasolea e scumpa; la fel si cirnatul. )) Astazi guvernul ne da gratis carnatul, fasolea e buna pentru a mai face economie la gaze, acum pe timp de iarna )) ce poluare o sa fie astazi de la fasole, mai ales daca e consumata in cantitati mari ce haiosi sunt unii... De ce se inghesuie romanii trecuti de 60 de ani sa manance fasole cu carnati?Lipsa de demnitate sau inexistenta simtului ridicolului?Exclud SARACIA.
adrian_paul a scris:ce haiosi sunt unii...

si ce treaba ai tu daca altii sunt haiosi?
nu poti sa dormi bine noaptea?
deceneu32 a scris:Exclud SARACIA.
Excluzi ceea ce este mai important si la ora actuala ne reprezinta.
Uiti oare cit este o pensie ? Uiti oare la ce preturi exorbitante au ajuns medicamentele compensate (nu mai vorbesc de restul) ? Uiti ca birurile mai trebuiesc si platite ? Cite intrebari de acest gen or mai fi valabile pt ROMANIA ? Eu am mancat fasolea din traista impreuna cu prietenii mei.
Detalii maine pe "Romania sa traiesti!"
Si da: ROMANIA SA TRAIESTI! La multi ani, Romania!
Laurentiu a scris:
deceneu32 a scris:Exclud SARACIA.
Excluzi ceea ce este mai important si la ora actuala ne reprezinta.

La noi INCA nu e foametea mai mare decat prostia si dobitocia. Poporul INCA nu e atat de sarac incat sa se bata pentru o fasole, un mic sau o sarma de foame. In niciun caz de asta nu am vazut oameni subnutriti. Omul suferind de foame se poate indentifica de la o posta.

Pentru lins moaste tot asa se bat ca chiorii. Maaare eveniment cultural De foame? Dupa cate stiu moastele nu se mananca. La fel si la plasme la reducere & shit. Sunt doar incredibil de oligofreni. Atat. Retard de prosti!

Nu am inventat noi bataia pe mici si plasme. Se intampla si la altii. Noi doar ne zbatem sa fim campioni la tot ce e naspa.

Oricat de sarac sa fi, daca ai o minima demnitate, coloana vertebrala, diplomatie sau orice alt sambure de BUN, nu faci asa ceva.
Plumber a scris:Eu am mancat fasolea din traista impreuna cu prietenii mei.
Detalii maine pe "Romania sa traiesti!"
Si da: ROMANIA SA TRAIESTI!

Ca o discutie controversata...
da-mi 10 motive ca sa fiu mandru de romania, de cetatenia romana, de romani. 10 motive de actualitate, nu de acum 20ani. Lasa peisajele, turismul, muntii. Chestii din astea se gasesc din plin si in alte tari.

Pentru cele 10 motive, o sa iti dau 30 de motive ca sa te simti jenat de romania, si de falsul patriotism care apare strict de 1 decembrie la marea majoritate a romanilor, de nepasarea tipic romaneasca, de cretinismul care ne inconjoara. Nu vreau sa particip la o discutie controversata si de aceea nu o sa iti dau nici un motiv pentru care ar trebui sa te simti mandru ca esti roman. O sa iti pun doar o intrebare:
CE FACI TU CA SA TE SIMTI MANDRU CA ESTI ROMAN? Faptul ca e departe,nu inseamna ca nu face nimic pentru a se simti mandru ca roman.
Oricum,sunt convins ca nu manca fasole cu carnati la Saint Tropez de ziua Romaniei!!! Stiam ca esti profesor. Ai terminat dreptul, si ai intrat in barou intre timp?
Plumber a scris:
CE FACI TU CA SA TE SIMTI MANDRU CA ESTI ROMAN?

De ce ar trebui sa ma simt mandru ca sunt roman? In afara de faptul ca m-am nascut aici, din pacate, aceasta tara e la limita penibilitatii. Nu am de ce sa fiu mandru, sau de ce sa ma simt mandru ca sunt roman. Vremea Nadiei Comaneci a trecut, la fel si vremea lui Gica Hagi, si multi altii care au deschis orizonturile tarii.

Trebuie sa fiu mandru ca avem gramezi de conationali plecati la furat si la cersit prin strainatate? Trebuie sa fiu mandru ca avem un sistem sanitar la nivelul anilor 70-80 cu saloane reci si neprietenoasa, si doctori scarbiti de munca care o fac, si isi asteapta toti mita? Trebuie sa fiu mandru ca ma plimb pe strada, si vad toti ratatii aruncand pe jos ambalajele de la ciocolata/seminte/guma? Trebuie sa fiu mandru ca avem locuri frumoase, dar peste tot unde a ajuns romanul, e si gramada de gunoi lasata in urma? Trebuie sa fiu mandru ca 90% din populatia tarii e nationalista doar o zi pe an, in rest "se caca in locul in care stau"? Trebuie sa fiu mandru ca sistemul judiciar de la noi e la pamant, si toti smecherasii si-au tras vile si au furat averi intregi? Trebuie sa fiu mandru ca avem o imputita de tara unde dupa asfaltul proaspat turnat, deja apar denivelari si gropi? Trebuie sa fiu mandru ca oriunde mergi, trebuie sa dai atentie/mita ca sa fii bagat in seama? Trebuie sa fiu mandru ca e nevoie de relatii si pile peste tot? Sa mai enumar?

In `89 Romania era dezvoltata in toate domeniile, datoria tarii era zero, ba chiar aveam bani dati imprumut altor tari. Acum suntem la pamant cu toate, si ne ingropam in datorii. Bine. Mi-ai explicat nemulțumirile tale.
Totuși nu mi-ai răspuns la întrebare. Să o repet?
Hofy a scris: La noi INCA nu e foametea mai mare decat prostia si dobitocia.

Hofy, era vorba de:
deceneu32 a scris:De ce se inghesuie romanii trecuti de 60 de ani sa manance fasole cu carnati?

adrian_paul a scris:ce haiosi sunt unii...

Avem si pt francezi sau pt cei ce se "dau" cu ei, o replica la salutul lor:
Laurentiu a scris:Avem si pt francezi sau pt cei ce se "dau" cu ei, o replica la salutul lor:

Numai uitati-va ce mutra de suprema satisfactie are vulturul nostru! Am fost liber de 1 Decembrie. Am plecat spre Bucuresti, cu gandul sa inauguram patinoarul, Cismigiu sau Herastrau.

La intrarea in Bucuresti, am dat peste Dedeman deschis cu toate portile de ziua nationala. Cum oricum trebuia sa facem in curand un drum acolo am intrat si am plecat cu niste autocolant pentru usi. Daca tot era deschis Dedeman, next stop Hornbach Berceni. Deschis si ala larg, asa ca ne-am luat si un raft.

Cu masina plina si soarele pe cer am hotarat sa nu mai trecem pe la patinoar, ca probabil nu s-a deschis, fiind prea cald, asa ca am luat-o spre casa.

O zi banala, fara steaguri, nici un insemn arborat ca sa sti ca e ziua nationala. Probabil ca in afara de fasolea si carnatul moca nu mai e nimic, alea au ramas simbolurile nationale.

Anul trecut am fost de 1 Decembrie in Bulgaria cu bicicleta, acum era pe pana. Cred ca era un mesaj bun daca de ziua nationala cine putea sa se indrepte spre frontiera si sa plece. Macar pentru cateva ore, intr-o tara vecina, ca protest la discursurile cacacioase tinute prin orase si paradele militare jalnice.
Plumber a scris:Stiam ca esti profesor. Ai terminat dreptul, si ai intrat in barou intre timp?

Nu,dar am fost si eu plecat,saptamana asta m-am intors.Pe unde am fost nu m-am simtit prea mandru ca roman.Am avut toate motivele. Tu parca tot istorie predai?
Întrebarea mea este valabilă și pentru tine.
Și mai am o întrebare pentru voi: imaginea de mai jos ce vă spune?
Sold
Roman Necunoscut
Spune ca un roman necunoscut a fost ingropat acolo, motivul decesului fiind acela ca avea sold la plata facturilor restante, caldura i-a fost oprita si a murit de frig.
Era bine si daca treceau acolo valoarea soldului.
Romanul a fost trecut ca necunoscut pentru ca familia sa nu avea bani pentru achitarea cheltuielilor de inmormantare.
Trraiasca Rromania!!!
free3rider a scris:

Numai uitati-va ce mutra de suprema satisfactie are vulturul nostru! [/quote]
Acesta e salutul francezilor: Ne tirez pas monseur ma uit si ma crucesc ... poate tocmai de aia nu mai suntem mandrii ca suntem romani ... pentru ca,cat ar fi de amuzanta aia cu sarutul francez ..sincer .. stema tarii e un simbol national ...daca toti fraierii isi bat joc de un simbol national si noi stam si ne uitam pentru ca ne pare amuzant ..poate tocmai de aia suntem unde suntem ....

in alta ordine de idei Plumber intrebi ce inseamna imaginea de mai jos ... in prima faza a insemnat un soldat dintre multi altii mort in primul razboi mondial ... apoi am aprofundat problema ... data 17.11.1916 ... multe lupte pe teritoriu tarii ..in regiunea oltenia pe jiu, linia de aparare mutata la sud de tg-jiu , pe olt alte lupte ... giurgiu pierdut in urma atacului bulgarilor ... dar si contraofensive ... cam in aceiasi perioada ... deci o situatie cu totul deosebita din care tara noastra prin jertfele unor oameni si prin uniune a reusit sa treaca ...

la dracu apar si intrebarile ... oare de ce suntem atat de fraieri acum ... de ce .. atunci era un dusman extern .. acum e unul intern care face cu noi cum vrea ... ce s-a schimbat de atunci si pana acum in mintea romanului si de ce s-a schimbat ... istoria ne-a invatat ca intotdeauna romanul a fost un luptator acum de ce e doar un las si se lasa dus cu zaharelul ... concluzia degeaba dati vina ca aia nu e ca ailalta nu e ca tara e condusa de cine nu trebuie ..e pentru ca asta am permis si permitem in continuare... de ce? nu stiu ... unde s-a pierdut coloana vertebrala a poporului roman .. iar nu stiu ... si din cauza asta poate ne meritam soarta ... pentru ca .. nu mai avem curajul nici sa pretuim niste simboluri nationale ... deci intrebarea nu e de ce sa fiu mandru ca sunt roman ... ci de ce nu mai sunt mandru ca sunt roman?
lancer a scris:...daca toti fraierii isi bat joc de un simbol national si noi stam si ne uitam pentru ca ne pare amuzant ..poate tocmai de aia suntem unde suntem ....

Unde ti se pare ca simbolul nostru national este modificat ? Simbolului i s-a atasat doar un cocos galic si este un simplu raspuns dat francezilor care ne-au jignit cu: http://www.evz.ro/multimedia/video/detalii-video/video/umorul-francez-rasist-cu-romanii.html

Cred ca e vremea sa depasim momentul cu "intoarce si celalalt obraz" chit ca palma vine din afara tarii sau din interiorul ei. Poate că o să vă surprindă dar eu sunt de acord cu francezii. De am fi și noi pe jumătate cât sunt ei naționaliști. Ceea ce fac ei este autoapărare. Cineva comenta că tipul ăla care face mișto nici măcar nu este francez. Păi tocmai asta este șmecheria. Francezii sunt atât de naționaliști încât ASIMILEAZĂ emigaranții, iar aceștia ajung să își uite originile și participă ei înșiși la procesul acela de asimilare al emigranților.
Dacă îmi amintesc bine, deviza francezilor este "liberté, égalité, fraternité ou la mort". Deci obținerea unor idealuri SAU MOARTEA.
Ideea este preluată și în imnul nostru de generația aia genială de la 1848. Vă amintiți?
".... Viață-n libertate,
ORI MOARTE, strigăm toți....."
Diferența este că noi am uitat iar francezii nu.
Plumber a scris:1. Cineva comenta că tipul ăla care face mișto nici măcar nu este francez.
2. Deci obținerea unor idealuri SAU MOARTEA.

1. De atitea idealuri si nationalism, nici nu mai stiu sa se conduca singuri. Le trebuie un polonez la cirma.

2. DA, de asta si-au montat oglinzi retrovizoare la toate motorizatele; ca sa vada linia frontului. laurentiu sincer nu sunt de acord cu tine ... aia a fost o iesire publica la televiziune a unui tip dornic de afirmare ... chestii de genul se mai intampla si prin alte parti ...un talk-show ... dar de aici pana la simbolurile nationale e cale lunga ... atat al nostru cat si al lor ... deci sincer chiar nu mi se pare ok ... oi fi eu mai tampit ca altii mai indoctrinat, mai nationalist dar daca ii ducea minte gaseau alt raspuns la chestia asta ... nu implicau insemne care multi habar nu au ce insemnatate au pentru un popor .. deci clar raspunsul mi se pare chiar deplasat ...

in alta ordinje de idei da le trebuie un polonez la carma ... daca ei au considerat ca polonezul ala e mai bun francez decat ei ...si uite cat de rau le merge ... cat despre polonezul ala votat de ei eu nu l-am vazut sa faca chefuri cu tiganii francezi ...si sa moseasca si naseasca capii lumii interlope de la ei ...asa cum face romanul nostru ales de noi ...scuze dar asta e daca maine as considera ca un somalez poate fi un presedinte si un roman mai bun decat oricare din romanii nostrii as vota somalezul asta e
Laurentiu a scris:nici nu mai stiu sa se conduca singuri. Le trebuie un polonez la cirma.

Ma scuzati ca va intrerup... Care e bre polonezu lor de la carma? am inebunit gugălu degeaba. (Cred ca-mi scapa la cine va referiti...)
Hofy a scris:... Care e bre polonezu lor de la carma?
Scuze; am vrut sa spun: http://ro.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy Nicolas Paul Stéphane Sárközy Nagy Bócsai inteleg ca e cetatean francez de nationalitate maghiara, cu limba materna greaca. Evident cu dreptul de a se considera ce doreste.

Vad ca sunteti iar "aprinsi" si stiti ca-mi place sa argumentez pe teme nationaliste

Nationalismul ca multe altele, poate fi practicat echilibrat, rational si constructiv dar si naspa, din si pentru frustrari, intoleranta, extremisme & shit distructiv pentru societate in general, cum evident se practica de majoritatea nationalistilor din romania, ba chiar au senzatia ipocrita ca aduc un serviciu tarii si ar trebui sa fim toti la fel sa "salvam" tara. Argumentele principale ale nationalistului naspa, sunt date de frustrari istorice (evident de ambele parti) ale caror continuare nu poate fi decat prin metode nedemne valorilor noastre de azi.

Evident fiecare actiune taioasa, trebuie sa aiba o reactie. Altfel nu am exista. Insa, reactia generala si din pacate tipica a nationalistilor nostri e ca de obicei una care nu ne aduce nimic bun. De la TV pana la feisbuc' si forum.

Actiunea: Un nene francez, spune o "poanta" care nu ne convine in principal pentru ca ne baga pe toti in aceeasi oala.
Ractia: Luam cocosul galic, un stravechi simbol al spiritului francez si ii "dam felatie" mama lor de francezi nenorociti!

Ii bagam pe toti in aceeasi oala, mucificandu-le un simbol national? Simbolurile lor nationale nu sunt sfinte... doar ale noastre! Halal lectie le-am mai dat... La ce bun ne putem astepta ca reactie la asta?

Plumber a scris:Francezii sunt atât de naționaliști încât ASIMILEAZĂ emigaranții ... Deci obținerea unor idealuri SAU MOARTEA ...1848. Vă amintiți? ... Diferența este că noi am uitat iar francezii nu.

Atentie! Emigrantul e cel care paraseste tara. Cel care vine in tara in imigrant.

Cu asimilatul imigrantilor intr-o anumita masura iti dau dreptate. Nu imigrezi in congo ca e naspa si nu vrei sa fi ca ei. Efectele imigratului fara dorinta de asimilare se vede foarte bine la imigrantii musulmani. Si nu vad cum nationalismul poate asimila...
Din 1848 a trecut ceva... vorbeam mai sus de "metode" in functie de valorile de azi.

Spui ca am uitat sa asimilam imigrantii. Nu cred ca Romania are probleme cu imigrantii... sau probleme de asimilare. Cred ca te referi la minoritatile de aici.
Tin sa te anunt ca NU sunt imigrant. Aici m-am nascut, de nationalitate maghiara fie ca ne convine sau nu. Asta ne e zestrea istorica si problemele sunt date de frustrarile nationaliste din ambele tabere. Nu sunt nici nationalist ungur, nici roman. De imparteli teritoriale nu mai poate fi vorba pentru ca nu se prea poate prin metode conforme valorilor de civilizatie actuala asa ca din partea mea e CASE CLOSED. Mergem impreuna inainte. Nationalistii extremisti n-aveti decat sa va taiati cu topoarele, sa va autoderatizati. Ma doare in cur atata timp cat nu ma bagati in hora involuntar.

Dece nu ma asimilez? Simplu. Consider ca media de cultura si civilizatie din aceasta tara, imi e net inferioara. Exemplu simplu:
In Maramures, vara pot sa merg la o gramada de lacuri, pe munte, locuri foarte frumoase, sa fac baie.
- se circula ca dracu
- oriunde merg, se termina soseaua inainte de destinatie
- aud manele la maxim toata ziua
- aud injuraturi, behaituri, grohaieli si urlete cat mai multe din rasputeri
- gunoiul face parte din peisaj
- nimic nu e amenajat si nimeni nu raspunde de nimic, desi totul se plateste
- cand plec, trebuie sa adun cat pot si din gunoiul altora... mi-e rusine sa nu!

Cand merg in ungaria, vai de sufletu lor, n-au munte, mare, lacuri, dealuri, nimic. SI-AU FACUT!
- sosele acceptabile
- se circula civilizat
- nu ascult muzica nimanui
- cat de multi or fi, e liniste daca nu se injura ROMANESTE!
- curatenie
- totul se plateste si te ling in cur pentru asta

Concluziile sunt la mintea cocosului. Dece mi-as dori sa fiu asimilat cu asa ceva? Imaginea generala e sub orice critica. Nu ma reprezinta. Asta e romania... dece as vrea sa fiu roman? Dece nu ma mut in ungaria? Ma considera imigrant. Au dreptate, nu m-am nascut acolo.

PS: pentru ca critic poporul roman, mi se scot des ochii ca sunt sovin si calc romanii pe cap. Nu critic romanul. Am prieteni romani, logodnica romanca, nu am frustrari nationaliste. Critic poporul roman ca un intreg. Media de cultura si civilizatie a poporului in general, inclusiv a ungurilor care sunt aici. Nici ungurii din jurul meu, mai ales cei din politica romaneasca nu mi-au demonstrat mai mult decat romanii. Cred ca nationalismul maghiar e la fel de bolnav ca si cel romanesc.
Hofy a scris: Actiunea: Un nene francez, spune o "poanta" care nu ne convine in principal pentru ca ne baga pe toti in aceeasi oala.
Ractia: Luam cocosul galic, un stravechi simbol al spiritului francez si ii "dam felatie" mama lor de francezi nenorociti!
Hofy, stai linistit. Inceputul totdeauna e cel mai greu. N-am dorit sa spun nici "tigan", nici "corcitura", nici "curvar" si asta pt ca eu nu doresc sa-i bag pe toti in aceeasi oala.
De aici (de la faza cu francezii) au inceput si nemtii si olandezii si italienii. Am devenit oaia neagra a Europei din cauza unor besmetici carora li s-a permis prea usor o "invadare" a continentului.. eu nu mai zic nimic... nu e doar vina bezmeticilor

http://www.youtube.com/watch?v=lxA-9L4cIz0 Da-i romanului tuica si fasole si e fericit in lumea lui. De 1 Decembrie, 2 Februarie, de cate ori se poate.
alf 08 a scris:Da-i romanului tuica si fasole si e fericit in lumea lui. De 1 Decembrie, 2 Februarie, de cate ori se poate.

partial gresit ... da-i romanului un salariu mic si el se va multumi doar cu reducerile (conditiile se stiu doar ... batai, imbranceli, cozi interminabile) ... de la alimente care mai au 2 zile si expira ... de la haine luate de la chinezi la un pret la jumate din cat costa cu reducerea fictiva de 80%, cu reducerile de la produse electronice cumparate pe vapor ... marea lor majoritate picand in cateva zile de la achizitionare, dar doamne fereste sa ii dai un salariu decent din care sa isi permita sa isi ia produsele fara reduceri lancer, crezi ca actorul principal n-ar face parte din acea tagma ? nu e vorba de a face sau nu parte din acea tagma ... logic ar fi sa faca ... si chiar putea sa faca ...daca il ducea mai mult capul la altceva decat "ha ha ha ce imi plac glumele mele"...dar cum pe el nu il duce capul ... isi alege cele mai proaste momente sa se bage in seama ...asa ca pe de o parte si de aia ne priveste toata europa asa cum ne priveste ... cum sa nu ne creada francezii cersatori cand al nostru presedinte ii cersea cu 2 maini nu cu una presedintelui lor ceva (vezi minutul 0:22 - 0:24 din filmare)... cu italianul sa nu mai vorbesc te bagi ca musca in fundul calului intr-o discutie ... evident complet deplasat ... + cine stie ce alte gafe o mai fi facut pe acolo de moment ce nu prea il baga nimeni in seama... asa ca ..noi am fost cei care am ales sa traim "bine" ..
lancer a scris:..noi am fost cei care am ales sa traim "bine" ..
Nu conteaza cine si cum voteaza; conteaza numai cine anume numara voturile. Este un adevar recunoscut si de actualii sefi. ) laurentiu si chiar ai crezut chestia asta ... nu pot s azic ca nu se fura sau ca nu s-a furat la votare ...dar acuma vezi tu cum sta treaba ...se poate fura mai mult cand e o prezenta la urne mai mica ... deci se pare ca, campania a inceput ...indoctrinarea cu faza "si ce daca votez eu ...tot cine trebuie iese" pentru ca lumea sa nu se prezinte la vot Sunt si altii mai saraci ca noi,dar muncesc.Noi suntem un popor de hoti, de bisnitari.Ne falim !!
Pe toate caile incercam sa furam statul,sa ocolim legea,sa dam spaga !
Cum sa fie bine cand jumatate din marfa vanduta in romania este "la negru"?Cum sa fie bine cand la piata nu iti da nimeni bon fiscal ?
Cum sa fie bine cand targurile auto sunt pline de bisnitari ce si-au cladit palate pe spinarea prostilor ,fara sa plateasca taxe?
Cum sa fie bine cand un sfert din parcul auto este format de masini inmatriculate in alta tara,dar conducatorii/proprietarii acestora nu platesc taxe niciunui stat ?
Cum sa fie bine cand stam la servici 8 ore pe zi ,5 zile pe saptamana,dar frecam menta ?
Cum sa ne fie bine cand amagiti de o majorare de salariu ,am dat fuga la banca si ne-am inglodat in credite? Acum injuram? Pe cine? Cine ne-a pus sa facem credite?
Industria este la pamant, agricultura la pamant, milioane de bugetari grasi si frumosi,parlamentari fara numar in aceeasi stare fizica.Milioane de asistati sociali apti de munca,milioane de bolnavi inchipuiti !
Mai scriu ?
Altii o duc bine,pentru ca nu au ce avem noi !
Meritam din plin ce ne-am "cladit" !!! inca odata robertino a spus cam tot ce era de spus....
Sanatate si noroc robertino
robertino a scris:Pe toate caile incercam sa furam statul,sa ocolim legea,sa dam spaga !
Eu voi fi mai scurt in contraargumente: pestele de la cap se-mpute si daca ................ capii fura si jecmanesc, cei asa zisi "mici", de ce sa nu ia si ei exemplul celor mari ?
Romanul s-a saturat sa munceasca degeaba. De ce in strainatate nu face nazuri si pune osul la treaba ? Pt ca e platit si nu furat chiar daca-si da seama ca e exploatat la nivel mare. Laurentiu :Romanul s-a saturat sa munceasca degeaba. De ce in strainatate nu face nazuri si pune osul la treaba ? Pt ca e platit si nu furat chiar daca-si da seama ca e exploatat la nivel mare.

Nu fura atunci pe moment cand ajunge acolo se angajeaza si incet incet observa situatia si una do dispar obiecte tot felu.
Tata este plecat de aprox 2ani nu a pus mana e o buc de carne sa fure din macelaria unde lucra ,dar alti fura de ***.Nu acuz pe nimeni fiecare face cum doreste ,dar raspunde sau nu si isi asuma sau nu niste responsabilitati cand comite furtul.Acolo daca esti prins esti amendat cu 2000e +salarul pe luna respectiva retinut!
Asta e in Germanica cel putin.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum