Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

piese ieftine vind
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
un simering pentru axul cu came pe partea stanga (delcou)? Ai rezolvat-o Mihai?

Anunt inca o reducere de preturi la piesele anuntate:
-motorul+ cutia de viteze cu 5 trepte-400 lei amindoua
-capota anuntata-80 lei
Restul pieselor-preturile sint discutabile,le facem impreuna Rotile de Oltcit club nu le vrea nimeni la 50 lei buc.? sau 200 lei toate 5 buc.(anvelopele au cam 40% uzura iar jantele sint bune)

Bara fata sa dat,la fel si cutia de viteze,mai adaug la vinzare doua coltare de bara protectie spate aproape noi-15 lei buc. Vad ca ai inceput sa lasi la preturi, aia e bine, asa iti gasesti clienti, oricum, nici degeaba sa le dai dar si ceva poze te-ar ajuta foarte mult dar pe olx ca aici.... e cam pustiu
Totusi, cumparatori se vor gasi ca am vazut ca tot mai multe oltcituri au inceput sa fie salvate de la fier si urmeaza a fi restaurate Da Cristii,trebuie sa mai pun si niste poze dar,am avut multe alte treburi de facut in ultimul timp,din cauza asta nu am mai pus poze,oricum....piesele pe care le-am afisat la vinzare sint de la masina lui fimiu si o mare parte din ele sau dat,dupa ce le dau si pe cele ramase n-o sa mai vind piese de oltcit,am sa vind pepeni,e mai rentabil. In privinta preturilor,sa stii ca-n totdeauna am negociat cu clientul si acesta a fost multumit,si de piese si de pret. S-auzim numai de bine.
Preturile expuse sint discutabile,in functie de client,noormalll,nu-i asa? m-ar interesa si pe mine un set de arcuri suplimentare de dacia break, de alea de puneau toti pietarii sa poata cara mai mult. se instalau pe punte, langa cele originale, aveau suporti si erau mai mici ca diametru edy99@ Mai poti pune arc de camera de franare de Savien , trebue sa tai o spira si jumate sau o spira daca cari mai mullt ( Kg ) si poti pune greutate mai mare decat puneau aia , arcurille acellea preia 200 Kg pecand cele de camera de franare preia 500 Kg Decizia iti apartine . Acelle arcuri pe carele foloseau aia in piata erau facute artizanal fara calire si revenire , ori erau casante sau se callcau .. ori erau de pe alta masina.

la fel cum potrivesc cele de saviem, daca le tai cu flexu` Edy,eu nu inteleg la ce masina vrei sa pui arcuri de dacia break.La Dacia pe spate eu am pus arcuri de fata din care am taiat o spira si aproape jumate,dar trebuiesc incalzite cu ap.de sudura autogen si aduse la forma asezarii pe caroserie,altfel sparge locasul in care stau.Arcurile de camera de frinare de Savien le puneau taranii pietari in interiorul arcului normal si nu alaturi fiindca nu au unde pe puntea de dacia,trebuie sa aiba un lacas unde sa stea fixate,asa ceva nu am vazut.Unii si-au pus si arcuri de break,sint putin mai groase si mai inalte,le pui in locul celor originale,dar o sa stea masina mai ridicata de spate cind nu pui greutate pe ea,mai bine-ti atasezi o remorca.Eu nu am arcuri de dacia break,gasesti la dezmembrari daca vrei neaparat sa pui asa ceva. La o solenza. Daca, cauti pe net, gasesti poze cu arcuri suplimentare break. Stiu ca se puneau langa, pt ca isi pusese o cunostinta de a mea. Tot daca, cauti pe net, le gasesti cu tot cu suporti. Si eu am auzit de saviem, dar nu am posibilitatea sa fac rost nici de alea. Tot daca, cauti pe net arcuri suplimentare solenza, vei vedea poze si explicatii cum cineva si-a pus de alea de break, dar le-a pus in interiorul celor existente, nu langa. Motivul e , ca am jante late si cand e cineva in spate imi freaca, nu in buza , ci la imbinarea pe interior a aripii cu spoilerul. Practic nu pot merge cu 2 persoane in spate decat incet, ca la orice valurile de asfalt freaca. Cand e goala masina, si cu 70 la ora curbe abordate, nu freaca Masori diametrul si lungimea arcului si cauti corespondenta la un magazin de piese auto (unix, autokarma etc.) . Daca vrei sa iti inalti masina, arcul trebuie sa fie mai lung decat cel original al masiniil. Daca vrei ca arcul sa fie mai dur, spira arcului nou trebuie sa fie mai groasa fata de cel vechi sau arcul sa aibe mai multe spire fata de cel vechi. Mai dur, nu mai inalt. Ca inaltimea cand e in repaus, e ok Edy,intri in legatura cu cel care si-a facut transformarea la Solentza si-ti explica cum sa faci.Eu unul nu m-am ocupat de Solentza dar....la Dacia am mai vazut o traznaie facuta de unul care si-a pus niste inele de cauciuc in jurul amortizoarelor pe spate,din cele pe care le stringi in mina ca sa-ti intaresti muschii miinii.....asta ca o ideie
Cu arcurile duble sar putea sa-ti rupa caroseria.

Ptr.cei interesati de piesele de Oltcit expuse anterior,va rog contactati-ma la tel.0728541668
Adaug-geamuri de spate cu chederile pe ele 4 buc.-50 lei toate,sau 15 lei buc.
-rezervor benzina-40 lei
-un set centuri,fata-spate-50 lei
-etajera portbagaj noua-30 lei
-aeroterma completa ptr.caldura-40 lei
-geam dreapta fata cu sanierul nou pe el-50 lei
-oglinda fixa usa stinga (cu reglaj exterior) -30 lei
-tot sistemul stergator parbriz-40 lei
Si altele...... Motorul l-am dat unuia care vrea sa-si faca un chooper,de asemenea basculele superioare si ambele fuzete cu rulmentii Franta pe ele si pivotii.
Rotile anuntate nu le vrea nimeni 5 bucati la 200 lei sau 50 lei bucata,au jantele bune,ne lovite,o janta-i aproape noua iar restul au un pic de rugina pe ele,dar se pot curata si se vopsesc.
Si alte piese,din ce mai am... Mai are neoie careva de vreo piesa ?,pina nu ma enervez si fac ce-a facut tata...

Mereu la dispozitia dumneavoastra
.................................................................... Si tata a vacut la fet ( sa lasat de meserie ) :hummer: :hummer: :bang: :hello: :chainsaw: Hummer,hummer, consuma enorm.....ce sa faci Alexandru intr-o lume in care meseriile dispar odata cu meseriasii ? Sa inventat hotdogul,cacacola si noi concepte ......acum mecanica se invata pe calculator iar cind vrei sa pui in praftica mmmmda...nu merge.Fiecare face ce a invatat,de agricultura nu se mai ocupa nimeni.......

Am sa pun zilele acestea o lista noua cu piesele de Oltcit pe care le mai am,pe cei interesati ii rog sa ma sune la tel.afisate,s-auzim numai de bine. Piese noi de Oltcit:
- rotor delco Germany ( maro,doua buc.) -40 lei buc.
-doi condensatori Germany ptr.delco-20 lei buc.
-doi condensatori England ptr.delco-20 lei buc
-13 garnituri din textolit ptr.prindere delco-5 lei buc
-10 seturi garnituri pompa centrala frina Rom.-30 lei setul
-10 suruburi aerisitor frina-9 lei buc.
-sase site carbelitor-20 lei buc.
-un etrier frina fata,complet,cu pistonase,garnituri originale si surub aerisitor-200 lei
-una teava cu rulmentii cu ace,cea care se prinde de caroserie si-n care intra bascula( bratul) inferior,are rulm.si garnit.de etansare pe ea-300 lei
-una teava ptr.joja uloi-10 lei
-trei coliere ptr. toba-8 lei buc.
-trei scrumiere-15 lei buc.
-doua broaste inchidere usa-40 lei buc.
-doua deschizatoare de usa din interior-25 lei buc.
-7 bucsi distantiere din metal ptr.amortizor spate-5 lei buc
-doua bucsi cauciuc ptr. amortizor spate,sus-25 lei buc
-doua bascule ( brate) superioare-50 lei buc.
-una pompa ulei completa-300 lei
-una priza cutie viteze-20 lei. ( e noua,dar este necesara si la centrarea discului de ambreiaj cind schimbi ambreiajul)
-bucsi punte spate-30 lei buc.
-doua plutitoare ptr.carbelitor-40 lei buc.

Mai am si alte piese noi si sh,pe care am sa le afisez in zilele urmatoare,din lipsa de timp nu le-am putut inventaria si afisa.....preturile sint discutabile,tel.afisate:0770189676 sau 0728541668. Caroseria anuntata,cu usile,aripile si capota aproape noi,au plecat,
Mai am doua aripi fata,culoare gri ( de fabrica), aproape noi,pereche-100 lei buc
-una aripa drt.fata,culoare alb 40 ( galben), necesita un mic petec jos,spre prag-60 lei
-haionul,culoare gri-met.,complet,asa cum l-am dat jos de pe masina,aproape nou-300 lei
-spatele acela de Oltcit,anuntat-100 lei
-un rezervor de benzina cu sonda pe el,aproape nou-200 lei
-una bara spate perfecta,din plastic,gri-met-100 lei
-doi suporti de bari,fata-spate ( cei de sub bari), nu au fost loviti,au un pic de rugina,trbuiesc curatati si vopsiti-50 lei buc
-doua praguri false din fibra de sticla,culoare,nu sint crapati,sint intregi, gri-met-100 lei
-aeroterma ptr.caldura completa si functionala ( si cea de sub capota si cea din interiorul caroseriei) -100 lei
-kedere de usi si haion,aproape noi-25 lei buc
-toate mochetele din interior,fata,mijloc,spate,in state buna,la care se mai adauga un set de mocheta aproape noi,care se pun peste cele originale,culoare gri-100 lei toate
-carcasa filtru aer,club-40 lei
-etriere spate functionale ( au fost scimbate garniturile de curind) -50 lei buc
-doua amortizoare spate Rom.in stare buna-60 lei buc
-una punte spate,goala ( fara butuci,fara restul ce vine montat pe ea) doar puntea cu bratele) -120 lei

Si multe alte piese sh,dar bune,functionale,plus o parte,ce a mai ramas din lista cu cele noi pusa recent.Mentionez ca preturile sunt discutabile,tel.0728541668 sau 0770189676, Si alte piese in afara de cele anuntate,toate la preturi discutabile. Vind piese de Oltcit originale,o parte din cele anuntate anterior,noi sau sh,ex:
Mai am doua aripi fata nu-s noi dar nu sint lovite sau ruginite, si nu haion complet in stare perfecta si multe alte piese originale.

Mentionez ca,in ultimul timp nu am mai actualizat anuntul deoarece v-am lasat si pe dvs. ceilalti sa postati anunturile,nu am dorit sa monopolizez aceasta pagina. Fac curatenie, plasticaraie interior,buzunare gri,am si unul maro,laterale portbagaj,cele de pe usi si multe altele,care le vrea sa vina sa le ia,i le dau gratis.Daca pina pe 15 iunie nu le ia nimeni....le arunc la gunoi.este pacat de ele,sint bune.
Va rog nu-mi dati mesaj,nu am timp sa va raspund,sunati-ma la unul din tel.afisate. Mai are careva nevoie de vreo piesa pentru Oltcit ? incearca pe oltcit romania pe facebook ca acolo le dai imediat Cristii,cine te-a facut General? Cumva Domnul Oprea? Si cit i-ai dat ptr.avansare?

Toti vind....si nici unul nu cumparaaaaaaa ......baaaaaaa intram in faliment,se duce tara de riipaaaaa
La multi ani tuturor!
Vind piese ptr.Oltcit,noi sau sh,dar in stare buna.Ii rog pe cei interesati sa ma contacteze la tel.0770189676. Repere NOI de tinichigerie ce aveti?
Scaune fata si buzunare spate pe COGNAC exista?

De asemenea,caut pentru un prieten un scaun si un spatar de bancheta in stare buna.Nu stiu cum se cheama culoarea,cred ca blond tabac.
Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  Salut Deceneu,da,am un scaun de fata functional,dar fara saniere,mai am o bancheta spate,spatarul in stare f.b.culoare gri,ca si scaunul,un buzunar cognac.Repere ptr.tinichigerie noi nu am,am doua aripi fata in stare f.b.dar nu sint noi noute,tabla aia din spatele stopului este noua si grosime 1,5 mm,cam astea din ce mi-ai zis.Pentru detalii vorbim la tel.afisat, Un vinilin de plafon original,maro,are o gaura cit palma in dreapta stilp mijloc,in rest este perfect,numai bun pentru imbracat 3 borduri sau lateralele la usi.
De asemenea pe maro mai am o laterala de usa,doua parasolare perfecte ( pe o parte sint maro,iar pe cealalta parte sint negre),si cele doua coltare de plastic maro,care vin pe stilpi,stinga-dreapta in dreptul parbrizului.Pe cei interesati ii rog sa ma sune la tel.0770189676, fiindca forumul merge cu intreruperi in ultimul timp. Pret: 100 euro nenegociabil. Serios glumesti? De vinzare piese pentru Oltcit si sh,dar bune,care se mai pot folosi si noi.Ptr.cei interesati va rog sunati-ma la tel.0770189676, preturi mici, discutabile. Salutare! Dacă mai ai, sau poate știi pe la cineva, sunt interesat de două portiere, în stare cât mai bună (fără rugină în principiu).

Mulțumesc! Avînd in vedere cererea crescuta de piese ptr.oltcit din ultimul timp,revin cu o nouâ oferta :
Din lipsa de timp nu mai refac listele: vâ rog verificați listele din aceasta pagina,din data de 25 noe.2015 si 23 dec.2015 si alte piese afisate sau nu.tel. contact-0770189676

Apropo: Pentru cine doreste sa modifice un motor,sa alezeze camasile,sa puna alte pistoane ptr.ai mari puterea,am un set motor complet-camasi,pistoane,bolturi,de 1100,are si segmentii pe pistoane,asa cum l-am recuperat de la un motor care a mers pina-n 30000 km.-pret-150 lei.

Cumpâra acum,fiindcâ nici nu stii ce pierzi Salutare! Un prag de stânga găsim? Evident vorbim de cel de tablă, al mașinii Am doua aripi fata aproape noi
Doua praguri false din fibra
Un far dreapta aproape nou

De asemenea multe alte piese si sh si noi, nr.de tel.contact nou-0726515544 sau rds-0770189676

La nr.de tel.0728541668 va rog nu ma mai sunati nu mai este valabil.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum