Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ajutor cu un oltcit din timisoara

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am vorbit cu un om din timisoara si mi-a spus ca ar avea de vanzare un oltcit fabricat in 1981 cu 60-70.000 de kilometrii reali la 100 euro cu acte cu tot.
Acum, este urmatoarea problema: eu, nu am cum sa ajung in timisoara sa il iau, dar este vreun oltcitar dornic care poate sa il ia pentru mine?
Desigur, ii trimit banii inainte de cumparare si datele unde se afla oltcitul pe pm. Salutare
Eu sunt din Timisoara, si pot incerca sa te ajut, dar de luat de aici cum ai de gand sa il iei? Si cum faci cu actele, nu trebuie trecut pe numele tau?
Eu sunt dispus sa incerc sa te ajut in limita posibilitatilor si a timpului pe care il am. Din ce an e Oxidul?
Cristii a scris:....Acum, este urmatoarea problema: eu, nu am cum sa ajung in timisoara sa il iau......

Au dispărut trenurile? Au dispărut autobuzele?
Cristiane, asta e cea mai mică problemă a ta. Nu poate bre, că e legat de kiciorul patului și lanțul îi ajunge doar pînă la calculator.... pushtiu, o sa il iau in februarie, actele nu sunt pe numele celui care il are, sunt pe numele fostului proprietar, si tot atunci cand ajung in timisoara, o sa fac si actele cu el, ca mi-a zis actualul proprietar ca are toate actele si poate sa il dea si asa dar din ce am inteles eu, masina nu prea are rugina, decat la aripa de spate pe partea dreapta, asa ca merita sa il iau si fac si actele.
Doar atat. pana in februarie...poate ai bafta si-l iei reincarnat in vreo masina de spalat...sau cine stie ce mai fabrica astia din materialu reciclat de la remat O sa ia pa dracu'. Asta n-are 5 lei in portofel si viseaza masini. O sa-i dea ta-su o scatoalca peste dop si-o sa uite. incurca-i drace ... cert e ca eu unul nu m-as baga la o combibatie de genul asta ...asta e sunt mai realist ... greu nu e sa iei masina ca intermediar ... dar daca se razgandeste al de o cumpara in privinta actelor ... proprietarul de drept pe cine alearga pe intermediar sau pe ala de a cumparat-o ... asa ca cel mai ok ... ai banul ai vorbit ... te sui in tren si te duci o iei faci actele si gata daca e cazul depinde cum te intelegi si ai incredere... actele se pot trimite si prin posta Lancere, la Cristi mai e o problemă: e minor, nu poate să semneze nimic oficial. ZFB cred că are dreptate, îi dă tac-su două la cur și îi trece.
Asta cred că este al 6-lea pe care îl cumpără.
plumber ..corect ... dar eu spuneam in general cand e vorba de oameni ... cristii e o clasa aparte ... la combinatii de genul asta nu m-as incurca cu el nici daca mi-ar da bani cat sa mai cumpar inca 3 oltcit-uri pe langa ala de il vrea el

oricum baiatul e de admirat pentru un copil e perseverent incearca si el ce poate ...si pasiunea e pasiune din vorbe cel putin ... sa vedem daca il tine si dupa ce trece de 18 ani, isi ia permisul si apoi sa vedem cand e sa isi ia masina mult visata ...daca e vreun oltcit sau vreun plastic modern ... oricum sfatul meu ...mai bine un plastic ... cu care sa isi faca treaba si sa reconditioneze ca la carte oltcitul bunicului ... Cristi, pana la urma tu ce vrei de fapt? Ba vii tu dupa masina, ba sa ti-o cumpere altcineva.... Ca pe mine m-ai pierdut sincer, nu mai inteleg nimic. Nu te complica să înțelegi că mai rău îți macini nervii. Lasă-l în plata calului.
Dacă o să ajungă vreodată să-și ia vreun hîrb, si dacă va trece de testarea psihologică pentru a obține permisul de conducere.... o să-l turtească în primii 500 m. Salut Cristii,
Banuiesc ca de data aceasta ai examinat masina din toate colturile si te-ai asigurat ca este fabricata in 1981 si chiar are km reali nu ca si a mea sau asculti tot la ce iti spune acel cunoscut despre care nu vrei sa dai nici un detaliu stii tu cel care se pricepe asa de bine la tot ce inseamna "Oltcit" dar pina una alta eu iti fac o propunere: intre 6.08.2012 - 10.08.2012 am sa fac un drum pina la Bucuresti si printre altele am si o remorca de transport auto dupa mine, deci daca chiar te intereseaza eu pot sa-mi schimb ruta sa nu mai merg Oradea-Cluj-etc. ci sa merg Oradea-Timisoara-etc. si pot sa-ti aduc si tie masina pina in Motru dar am trei conditii
1) Transportul Timisoara - Motru te costa 70 €.
2) Trimiti banii de cumparare + jumatate din Transport = 135 € pina cel tirziu miercuri pe numele si adresa care le afli daca imi dai PM (restul 35€ la livrare).
3) Nu iuta eu sunt doar cel care transporta autoturismul de la "A" la "B" deci actele, starea masini etc. nu ma intereseaza deci nu-mi veni cu uitate la aia la cealalta si daca nu corespunde nu-l cumpara.
Gindestete bine si daca iti convine ne auzim. dragos ... te agiti degeaba cristii nu a vazut acea masina decat in poze asa ca se increde in povestile unuia sau altuia ... si pana se hotaraste el .. ii vine cate o scatoalca dupa cap sau in alta parte anatomica asa cum spuneau cei de pe aici care il face sa se razgandeasca instant si sa renunte la vise Salut Dragos.
Nu am dat detalii despre masina din mai multe motive.
Nu am examinat deloc masina, am vazut-o doar in poze si mi s-a povestit despre ea.
Omu care o are e colectionar de masini, nu e cine stie ce samsar cum vorbeste lumea pe aici, deci, masina e buna.
In legatura cu ajutorul tau, nu are rost sa ne complicam, pentru ca daca mi-ai aduce-o aici, in februarie tot trebuie sa ma intorc cu ea in timisoara, si benzina nu e asa ieftina, deci, treaba asta pica.
Am eu modalitatile mele de a cumpara-o care sunt mult mai usoare si mai putin costisitoare. hai că mi-am luat semnițele și berea și urmăresc cu interes. Se anunță o comedie interesantă! zeph ...eu prefer popcornul .. dar merge cu aceiasi bere ... cu toate ca a inceput sa devina plictisitoare comedia asta ... deja e partea a 7-a parte din seria "Cristii isi cumpara un oltcit" si cum toate celelalte s-au incheiat in acelasi fel astept si celelelte serii sau mai bine zis episoade desi prevad ca va depasii "tanar si nelinistit" ca numar de episoade ...asta in caz ca mai exista ateatea oltcituri Cristi,succes! Vorba lu' James May: ''BAD LUCK!'' ce rai sunteti ma....

ba cristi..... pe mine acum 4 ani cand m-a apucat microbul audio eram sa zic asa complet neinitiat in tainele sectorului asta...

dupa o prima teapa cu un sony 5.1 ...am inceput sa belesc ochii in topicuri/forumuri...si dupa 4 ani am ajuns la o linie audio pe undeva la 400-500 de euro.

si ca fapt divers in momentul de fata in construiesc niste coloane pe la 120 de cm inaltime.

asa ca din partea mea.....ca esti minor, ca nu ai cu ce sa ajungi etc sunt cele mai mici probleme.

daca iti faci rost de bani (ca in definitiv aia sunt cei mai importanti) sa o cumperi te duci si cu ocazia pana la timisoara.

p.s.

eu toti banii pe care i-am bagat in sistemul audio / masina sunt produsi de mine...de la job-uri de vara, pana la unele stabile etc. sa nu credea unii ca ma duceam la ai mei sa le cer bani
deceneu32 a scris:Cristi,succes!

Mersi
Radule, ei nu sunt rai, sunt batuti in cap , lasa-i sa latre pana maine, doar asta nu e primul oltcit pe care il cumpar, asa ca stiu ce iau.
Banii care ii am eu, in niciunc caz nu sunt ca m-am milogit eu la parinti sa imi dea sau alte cacaturi, sunt facuti de mine tot prin afaceri. Batut in cap e ala care n-a reusit sa-ti dea educatie, copil troglodit

Te pomenesti ca esti si vre-un dealer de mariana sau cocolina de-ti procuri singur bani sa cumperi atatea masinii batut in cap e ala de nu intelege ca daca ii spun minim 2-3 oameni ca e timpul sa isi schimbe atitudinea si sa revina la realitate ca a plecat rau cu pluta ... asa ca sincer revino-ti odata pentru totdeauna ca esti dus rau copile ... eu unul si multi de aici s-au cam saturat sa incerce sa te invete ce nu au reusit ai tai ...lipsa alora 7 ani de acasa isi pune grav amprenta asupra comportamentului tau si mai ales ca dupa ce ca cultura e lipsa la tine, bunul simt tot asa ... mai ai si o doza de caposenie si crezi ca esti al mai destept cand altii iti spun ca esti prost de bubui

si ca sa fiu sincer a fost foarte mare liniste pe aici fara tine ...si sincer chiar nu ti s-a simtit lipsa Lasă bre că-n ochii ăluia Jupîn, banabilii sunt alții....

Ca frumos mai zice Lancer, diplomat și corent, eu unul n-aș reuși, dau cu barda să țină minte cretinoidul cristi..simplu fapt ca e lumea mai "batrana" ca tine si mai veche indeamna totusi la o cumpatare din partea ta. ma, ce sa va fac eu daca va simtiti.....asta e
dupa ce ca ati facut caterinca o ora, mai ziceti de mine ca eu sunt cel vinovat
radule, nicio cumpatare, tu nu vezi unde s-a ajuns?
am dat in cap la cineva?
Cristii a scris:Salut Dragos.
Nu am dat detalii despre masina din mai multe motive.
Nu am examinat deloc masina, am vazut-o doar in poze si mi s-a povestit despre ea.
Omu care o are e colectionar de masini, nu e cine stie ce samsar cum vorbeste lumea pe aici, deci, masina e buna.
In legatura cu ajutorul tau, nu are rost sa ne complicam, pentru ca daca mi-ai aduce-o aici, in februarie tot trebuie sa ma intorc cu ea in timisoara, si benzina nu e asa ieftina, deci, treaba asta pica.
Am eu modalitatile mele de a cumpara-o care sunt mult mai usoare si mai putin costisitoare.

Buna Cristii,
Eu personal nu sunt suparat deloc de comentariile tale pe PM despre Oltcitul meu pentru ca intr-un sistem democratic are fiecare persoana
dreptul sa-si spuna parerea personala oricind si oricui fara frica unor asa zise consecvente.Singurul lucru de care nu sunt prea bucuros nici eu si dupa cum se vede nici colegii nostrii de pe forum (scuze daca se simte cineva jignit ca il numesc COLEG DE FORUM) sunt iesirile tale destul de jignitoare la adesa unor COLEGI pe care posibil nici macar nu-i cunosti sau nu-i vei cunoaste vreodata personal nu de altceva dar asa ceva nu se cuvine si nu ar fi prima data cind esti in vizorul Administratorului pentru anumite abateri.In concluzie incearca si tu sa comunici pe cit posibil fara a aduce jigniri la adresa altora.
Si totusi mai am o intrebare: de unde stii tu ca "Omu care o are e colectionar de masini" si cine sustine aici ca omu este un " cine stie ce samsar "??? Dragos, in legatura cu anumiti useri, atata timp cat eu nu sunt tratat, macar, cu putin respect, fara sa fiu luat la misto mai mereu, dupa cum ai vazut la inceputul topicului, eu nu am facut misto deloc, ei au inceput cu mistocariile, mai bine nu, nu o sa ii tratez nici eu cu respect.
In legatura cu oltcitul care l-ai cumparat tu, pentru ca vad ca ai inceput sa vorbesti si despre ala pe forum, aia a fost doar o parere personala ca nu are kilometrii reali, pentru ca au fost foarte multe lipsuri care il dadea de gol ca nu are kilometrii reali, dar important este ca tie sa iti placa si sa te bucuri de el.
Deci, bafta cu masina.
In legatura cu cine sustine ca omu e cine stie ce samsar, treaba asta am dedus-o din vorbele unor useri, si am vrut sa zic ca omul nu este un samsar. hahahaha ... uite la el iar face pe victima si neintelesul si isi cauta o salvare in bratele celui care incearca sa il faca sa isi revina la realitate cu un sfat... a cata oara oare?... spunea plumber ca sunt calm ... dar deja incep sa imi pierd calmitatea ... si cu riscul sa imi iau un ban cred ca incep sa renunt la a-mi alege cuvintele astfel incat sa nu jignesc si crede-ma ca pot concura cu succes la limbajul lui zeph atunci cand i se pune pata si renunta la tot ... si cine stie poate sa il si depasesc

dragos ... sincer iti bati capul de pomana ... nu ai cu cine am incercat si eu de nu stiu cate ori si degeaba el tot pe a lui o tine Viitorul dragii țări - copchii nebătuți bine la timp - fuugiți !!! bine oameni buni, lasati sa fiu eu dus rau, batut in cap, si sa fiti voi sanatosi, ca la voi, numai ale voastre vorbe conteaza, vorbele altuia care cauta sa-si afirme dreptatea nu conteaza, asta este
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum