Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Amortizoare LIP Peugeot 205

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ieri dupa ce am mers aproximativ 2 ore cu masina am simtit ca o bataie in podea si de atunci nu a mai functionat amortizorul pe partea dreapta. Cand am ajuns acasa am desfacut roata si am gasit amortizorul cu putin ulei pe el si dupa ce i-am desfacut surubul de la bucsa inferioara am ramas cu amortizorul in mana.
Amortizorul este blocat iar tija sa desfiletat din interiorul lui. Eu nu am cumparat amortizoarele noi, sunt luate de la userul ruptdebeat care a mai mers si el cu ele. Ce ma sfatuiti sa imi cumpar acum amortizoare normale de oltcit de spate sau tot amortizoare de peugeot 205? Iar pe partea stanga are un mic joc pana incepe sa amortizeze (2-3mm). Amortizoarele cand le-am cumparat au fost aproape noi si eu sa fi mers maxim 12.000km cu ele. Bine ca am gasit 2 amortizoare de spate de oltcit bune la un vecin de am avut ce sa ii pun la loc.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum