Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XI-a
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ar trebui facuta intr-o zona care sa fie accesibila pentru cati mai multi.
Accesibila = costul cu benzina dus-intors. Pai sa facem harta cu cei care merg,sa vedem ponderea lor pe regiuni ,zic Sa posteze cei care vin sa vedem cum stam.
Incep eu:

Dreamer - Brasov Pentru inceput care ar fi data de plecare incepand cu ce zi.
Daca ma lasa fimea vin si eu . Eu am de pe 22 concediu,deci toata saptamana aia sunt liber,deci weekendul 26-28

Dreamer - Brasov
Iulica /Cristina - Ploiesti Daca vreti camping la mare, linistit, neaglomerat, cel mai bine treceti granita pe la Vama Veche si in 10 km e campingul de la Durankulak. Acolo sint casute pentru cei ce vor mai mult confort, si loc de cort. Ai acolo toalete decente, dusuri, minimul de confort.
La Vadu deja locul e aglomerat, campingurile din Navodari sint pline in sezon, in Jupiter la Zodiac e plin si scump, mai e un camping in Venus, dar cred ca e si acela aglomerat.
Pana la Durankulak ar mai costa vinieta 10 leva, insa acolo berea e ieftina si buna, mancarea la fel. Salutare!
Anul asta vreau sa vin si eu, spre rusinea mea si pentru ca sunt un oltcit-ist de origine n-am fost niciodata la vreo nationala. Eu propun ca anul acesta intalnirea sa aiba loc chiar in judetul Prahova (Sinaia, Busteni , Azuga, Paduchiosu'). Bineinteles voi fi prezent cu obiectul intalnirii....Avem ce vizita prin zona, iar loc de campare se gaseste....

Cu stima! Zona din Valea Prahovei e plina ochi cu cocalari, daca citesti topicurile anterioare, cautam o zona linistita in care sa nu fim deranjati de " animalele urbane ". in zona Gorjului sau a Mehedintului sunt foarte multe zone neatinse in care poti sa te relaxezi si sa stai cat vrei subscriu la ce zice cristii..zona clisurii e fabuloasa. sau in zona baii de arama Clistura e prea Herculane, M.I.S.A. um poate si noi nu acolo ai ce vrei liniste loc de baie locuri de vizitat . Acuma vaz ca fiescare trage locatia cat mai aproape de el,mai ales cei care n-au prea fost la alte intanliri,eu unu vreau nu cat mai departe,dar sa fie totusi o iesire mai lunga,cine vrea sa vina strange din ciur si pune de benzina,nu trebuie sa se alerge ca sa consume rabla 20%...
Herculane suna binisor,insa trebuieste si ceva pozne de acolo... hait vad ca lumea vrea spirale ... din pacate ai gresit perioada pentru asa ceva ... au trecut

si acum serios chiar mi-ar surade Regulanele .. nu am fost demult pe acolo ... desi in situatia mea decat sa trec sa va salut si sa va cunosc ... ca sa nu va faceti parere buna cum ca as fi pocait .. adica in speta ... nu beau, nu fumez, nu mananc carne de porc, nici acrituri nici grasimi .. in mare baga-mias in el de regim si de boala ... dar la o mamaliga cu smantana nu as refuza invitatia ... macar de aia am voie ) ... si la dacu deci ca de obicei ... cand nu aveam timp liber sa vin din cauza serviciului eram sanatos ... acum cand am timp cacalau ... nu ma pot distra si chefuii ... in rest ... e o vorba ... cica noi sa fim sanatosi ... ca boala vine singura ... si la mine asa a fost Lancer ... np ... mai multa mancare si bautura pentru noi! ))
Sanatate si sa ne vedem cu bine!

L.E. Baile Herculane .... acolo jos langa Orsova ?? pfff ... departe tare )) vericule...hai ca-mi bag piciorul si incerc sa fac oltcitasul sa mearga bine. ii schimb rulmentii de-mi caraie pe fata la roti, aia cu ace..si-l fac sa mearga.
SPER SA POT SA VIN LA INTALNIRE.

p.s.

v-am zis si de baia de arma....suna mai bine acolo? Fara poze nimic nu suna bine... o sa fac eu un drum pana in baia de arama sa va fac poze ca e la vreo 20-30 de kilometrii de mine dar cand am timp si sa iau dracu carnetu ala odata
Cristii a scris:o sa fac eu un drum pana in baia de arama sa va fac poze ca e la vreo 20-30 de kilometrii de mine dar cand am timp si sa iau dracu carnetu ala odata

hmmm...poze am eu ceva pe aici. ca am un prieten care are o casa micuta pe acolo. vreo 14 camere. si e fabuloasa zona...el are casa in parcul national...e ceva de genu 10 km pana la Podul Domnului (parca asa se cheama).

partea proasta e ca nu pot sa aranjez nimic de stat la casa la ala.din pacate pe tipu ala il cheama cumva Popescu? Ideea e sa avem padurice pentru umbra, un rau langa noi si loc de cort sa stam linistiti. Si ceva pensiuni mai incolo pentru cei care vor sa stea la pensiune.
Sincer nu ma tenteaza ideaa sa fac 700-800km doar ca sa schimb 4 pereti de acasa pe alti 4 pereti ...
parerea mea Baia de arama undeva langa Polovragi ,da si acolo ar merge Pestera muierii, canionul stiu cam pe unde dar nu am detalii si nici nu pot sa explorez ,dar la Herculane cine poate si vrea are ce vedea ,si in privinta meniului la mine e fix ,mancarea si bautura care se stie .

spirala a fost in mai am nimerit odata si nu stiam de ce nu gasesc loc de parcare nope..nu-l cheama popescu.

cat despre ce zice dreamer...are dreptate. e un rau acolo, copaci cat vezi cu ochii....acum sa vedem..eu v-am zis.

sunt pentru herculane sau baia de arama.

p.s.

un sibiu va tenteaza? ...nu e nici ala foarte departe. 220 de km din Craiova.
in principiu cred ca ajung acolo..cu chiu cu vai

si am putea sa le parcam frumos in centru ..chit ca unele nu arata de expo..dar macar am intoarce capetele trecatorilor In zona Sibiu, putem merge spre Paltinis, sigur gasim acolo un loc, dar trebuie sa mearga cineva in recunostere sa faca ceva poze si macar un film cu locatia. Sibiul e mult mai aproape de mine si cum banii sunt problema si la mine, ma avantajeaza ideea.

Nu se mai anunta nimeni? Suna bine la Paltinis ca nu am fost niciodata.
Si eu sunt pentru, mai greu cu prospectarea.

Iulica cam pe cand ai vrea sa pleci, incepand cu ce data daca ai zis ca ti-ai luat concediu de la inceput de saptamana? Merge si din partea mea sibiul....la fel,prospectiunile le poate face cineva din zona?sau cineva care a fost pe acolo?

Eu de plecat o sa plec undeva pe marti miercuri daca toate merg bine,si pana duminica o sa tot stau la paltinis nu prea ai unde sa pui cortul.....doar pensiuni si locuri ingradite
bogdanlascu a scris:la paltinis nu prea ai unde sa pui cortul.....doar pensiuni si locuri ingradite

Nasol ...
Ramane ultima saptamana din Iulie ... conform traditiei? Pentru mine da,concediul e deja programat
iulicuta2000 a scris:Pentru mine da,concediul e deja programat

22-27 iulie sau 29.07-03.08.2013 ? in principiu si mie imi convine atunci....deoarece in perioada aia pun si eu salopeta-n cui pt o luna Anul asta posbil sa nu apar din cauza plecari din tara..dar cine stie.. 22-28 bre ok ... hai sa vedem care ne strangem si daca facem ceva anu asta. banuiesc ca...nu o sa fie o problema daca nu o sa pot ajunge cu oltcitul? in cazul in care nu-l fac relativ sigur de mers nu e problema Anul asta din pacate nici eu nu stiu daca voi fi prezent cu olteanul,sa vedem ce vremuri se anunta,cel gri nu e nici pe departe gata,cel verde are nevoie de asigurare....
iulicuta2000 a scris:Anul asta din pacate nici eu nu stiu daca voi fi prezent cu olteanul,sa vedem ce vremuri se anunta,cel gri nu e nici pe departe gata,cel verde are nevoie de asigurare....

Iulica o citronada ceva?

Si eu tot pentru 22-28 iulie sunt pentru.

Ca locatie eu a-si propune Retezat, chiar daca am fost anu trecut pe acolo, rau (numai ca anu trecut faceau ceva pe la lacul Gura Apelor, excavau si era apa maronie ca si cand ar fi plouat) este langa locul de campare, drumul este bun ca in palma, locuri de campare sunt garla si deschise adica mari sa incapem toti, sunt si izvoare pentru apa potabila.
Pensiuni exista in zona nu este problema.
Lemne de foc nu prea am vazut sa fie.
Si ca distanta ar fi vreo 30 km de Hateg. Suna excelent Retezat, mai ales ca nu am mai fost de ani buni in zona... Si pentru mine suna bine,altcineva se mai baga? _____________________________ Baile Herculane Foarte important:
in zona de campare se plateste?cat?cum?pe zi,de masina,de persoana?ceva poze? Un film cu zona de campare, eventual ceva de pe drum ... Mai important decat obiectivele turistice este locul de campare,cu el as vrea sa vad poze mai mult... mamaaa ... bre, asta e camping organizat, plin de oameni ... noi cautam o zona retrasa in care sa fin singuri, sa nu ne deranjeze nimeni si sa nu deranjam pe nimeni.
De ex ... e poiana in padure, cu un rau pe langa e ideal ...

Inca un aspect ... daca nu se strange lumea e cam aiurea ... Sunt pe aceeasi lungime de unda cu drinkerul,e mult prea aglomerat
Drinkere la Paltinis cum ieste? iulica la paltinisi ieste cum am spus mai sus
bogdanlascu a scris:la paltinis nu prea ai unde sa pui cortul.....doar pensiuni si locuri ingradite

Nu am mai fost de ceva vreme in zona si nici nu imi e la indemana sa ma duc sa vad ... retezatul nu intra in discutie?parca amintea cineva
clisura dunarii la capul lui decebal. kip a fost acolo daca se face intalnirea in zona Gorjului, particip cu ambele oltcituri
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 3 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum