Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XI-a Întâlnire Natională Oltcit
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Hai cu propunerile cât mai spre mijlocul țării ca să nu avem și alte vorbe la proces.
Și dacă se anunță cel puțin 15 Oltcituri punem și de paradă. bre, io la anu, sigur vin, dar sa fii sigur ca mai trag si altii cu oltciturile dupa mine, asa sa fim ca trabantistii NU VĂ MAI APROB DENUMIREA DE ÎNTÎLNIRE NAȚIONALĂ OLTCIT poate gasim ceva prin partea Vrancei.... cum zicea Toni O, da! Că fără aprobarea ta nu se poate. Oi fi vreo autoritate competentă în materie. zeph nu auzi ca vine si cristii... in cazul asta putin ma intereseaza denumirea ... daca vine el vin si eu si cu trenul si pe jos si probabil si multi altii vor face ca mine ... oricum de la intalnire se va pleca cu un om mai putin care va ramane legat de pomul in care va bate Plumber placuta cu intalnirea Oltcit ...

in alta ordine de idei hai sa punem pe lista ce avem de facut ... ideea cu numarul de 15 oltcituri e aberanta dar merge facuta si daca se strang mai putine 7-8 oricum initial vor fi clar gratarele pentru ca asa s-au invatat oamenii si in plus se ajunge esalonat la punctul de campare in functie de posibilitatile fiecaruia ... si acolo se pot discuta detaliile paradei in functie de participanti ....
zeph nu mai fi asa de radical poate pana la urma iese ceva frumos care sa merite denumirea de intalnirea oltcit ... oricum nu ai cum sa stii ce o sa se intample pana atunci si cati or sa vina ... +1 !!! Daca vine Cristi, fac autostopu' si tot vin si eu sa-i cunosc oltcitu'
Zephirus a scris:NU VĂ MAI APROB...
Zeph, nu fi RIDICOL.
Cristii a scris:bre, io la anu, sigur vin

lancer a scris:zeph nu auzi ca vine si cristii... in cazul asta putin ma intereseaza denumirea ... daca vine el vin si eu si cu trenul si pe jos si probabil si multi altii vor face ca mine ... oricum de la intalnire se va pleca cu un om mai putin care va ramane legat de pomul in care va bate Plumber placuta cu intalnirea Oltcit ...

Iar eu promit sa-i infierez undeva vizibil cuvantul AGRAMAT!
Zephirus a scris:NU VĂ MAI APROB DENUMIREA DE ÎNTÎLNIRE NAȚIONALĂ OLTCIT

Cand o sa ai drepturi legale asupra aceste denumiri atunci sa ridici asemenea pretentii Zephirus a scris:NU VĂ MAI APROB DENUMIREA DE ÎNTÎLNIRE NAȚIONALĂ OLTCIT

Dreamer a scris:Cand o sa ai drepturi legale asupra aceste denumiri atunci sa ridici asemenea pretentii
Sa pus punctul pe i.
Ca si propunere cum am zis si pe celalalt topic Dej.Problema ramane totusi distanta mare pentru voi de parcurs. De preferat e mai spre mijlocul țării(doar ce au făcut ăștia benzina 6 lei), dar poți să intri în amănunte și cu Dejul. Distanța nu e o problemă PENTRU CINE VREA SĂ PARTICIPE, a fost lumea la Zugreni și Padiș și nu s-a văitat. Unde mai pui că unii oftează și acum după aceste destinații îndepărtate. Cum prind un aparat foto revin cu detalii asupra locatiei.
Total de acord cu cele zise de tine.. Faceți ce vreți, numai OLTCIT să nu scrie. Zephirus, ce-ar fi sa faci o intalnire paralela? Te sustin! Cu tot cu parada si ce mai trebuie. ... Zephirus, eu ma gandeam ca ambele idei sunt foarte bune, dar nu separat. Adica in prima parte sa stam cu totii in jurul focului iar la sfarsit sa dam o tura in centrul orasului, sa le oprim undeva unde sa fie lume dar sa nu incurce circulatia si cu respectarea tuturor prevederilor legale (locale si in general). Chiar si 5 Oltcit-uri daca ar fi, e suficent pentru inceput pana invatam cum sa organizam intalnirile. Sunt destui proprietari si pasionati de Oltcit care n-au auzit de forum. De aceea sunt pentru o campanie publicitara agresiva, daca o putem numi asa. Cu timpul ni se vor alatura si altii, in modul asta, incet incet vom deveni un grup unitar, compact, puternic culminand cu aparitia Oltcit Club-ului in care interesele proprietarilor de Oltcit vor fi aparate. Sunt foarte multe de spus. Insa ne vom risipi si vom disparea daca nu lasam la o parte antagonismele si sa incercam, fiecare, sa contribuim in masura posibilitatilor fiecaruia sa cladim aceasta comunitate. Alooo! E 2 jumate PM. E cazul să vă treziți chiar dacă visați frumos. Incet, incet incep lucrurile sa mearga. Oamenii sa priceapa. Ceea ce este bine.
Daca cei din Bucuresti s-ar aduna, ca pe vremuri, in Bucuresti; cei din Constanta in Constanta s.a.m.d., poate ar reinvia atmosfera de altadata. ... OK, organizatorilor! Mergem pe mâna voastră.
Cu ce începem? Incepem cu rugaminte adresata adminului de a adauga OLTCIT in denumirea topicului, ca sa se oftice Zephirus.
Continuam cu o lista a masinilor care vor participa, altele decat Oltcit, pt ca Zephirus sa scoata fum pe urechi de nervi.
Apoi, se reia discutia despre alegerea locatiei.

ca sa se oftice Zephirus?
moderator
pai in cazul asta daca voi participa ... ma gandesc deja ce masina am ca nici eu nu mai stiu avand in vedere ca scaunele sunt de Toyota, jantele de Peugeot si oglinzile de BMW
lancer a scris:pai in cazul asta daca voi participa ... ma gandesc deja ce masina am ca nici eu nu mai stiu avand in vedere ca scaunele sunt de Toyota, jantele de Peugeot si oglinzile de BMW

Ne pare rau .. o aduci pe platforma fara elementele mentionate Lăsați vrăjeala și haideți cu propuneri de locație, iar posesorii de Oltcit să-și anunțe intenția de participare pentru ca organizatorii să aibe timp pentru stabilirea programului întâlnirii și buna desfășurare a acestuia. plumber intentia e una si participarea e alta ... plumbere , ce zici de soveja?
e ocolita de cocalari , si e renumita pentru aerul ei , care cica e cel mai ozonat aer al unei statiuni din europa La anul sper sa ajung si eu la intalnire.
Sunt de acord cu zona Vrancei, asa poate vine si tonim cu Oltcitul, ca e la el acasa.
tonim a scris:plumbere , ce zici de soveja?......

Pentru mine este perfect. Am auzit că stațiunea e frumoasă și parcă are cel mai ozonat aer sau cam așa ceva. Apoi chiar vreau să ajung la Mărășești la mauzoleu(parcă și la Soveja e unul) și mai vreau să ajung și la Tecuci pe unde am făcut armata.
Dar nu sunt eu miezul din dodoașcă să hotărăsc.
Organizatoru ce zice? În cazul ăsta facem parada la Focșani, la Mărășești sau pe partea ailaltă la Tîrgu Secuiesc? eu sunt pro Soveja ...
Plumber a scris:Organizatoru ce zice?
Nu zice nimic deocamdata. A luat salariu pe o luna.
Laurentiu a scris: Nu zice nimic deocamdata. A luat salariu pe o luna.

A-si putea veni cu o propunere de locatie, Rezervatia Natural Retezat (spre Lacul Gura Apei), drum acesibil pentru orice masina, la 30 de km de Hateg, pensiuni aproape, locuri de campare sunt destule, rau deasemenea, lemne nu prea. Tu cred că o să ai multă treabă anul viitor.
Andrei__Octavian a scris:A-si putea veni cu o propunere de locatie, Rezervatia Natural Retezat (spre Lacul Gura Apei), drum acesibil pentru orice masina, la 30 de km de Hateg, pensiuni aproape, locuri de campare sunt destule, rau deasemenea, lemne nu prea.

Suna perfect! ba dar e o pensiune destul de mare.....exact la inceputul urcarii spre sarmisegetuza ... o sa vb cu taica=meu daca e ca stie el mai multe despre zona aia daca va intereseaza...
Plumber a scris:Tu cred că o să ai multă treabă anul viitor.

O sa fie bine ca vin sa ma ajutati .
stuparu_mihairadu a scris:ba dar e o pensiune destul de mare.....exact la inceputul urcarii spre sarmisegetuza ... o sa vb cu taica=meu daca e ca stie el mai multe despre zona aia daca va intereseaza...

oare? eu stiu de mai multe pensiuni ,si in Parcul National Retezat camparea e cu cantec ,nu prea se poate ,numai cu insotitor de la ei se poate vizita ,dar e frumos curat si plin de turisti . eu vb de acum 8 ani cred ) ...cand inca faceam excursii cu oltcitul toata famila Avem până acum două propuneri: Soveja și Retezat.
Am și eu o idee: ce spuneți de Mărginimea Sibiului.
Cine cunoaștre pe acolo?
Mă gândesc și la faptul că o paradă în Sibiu ar fi o treabă. eu sunt fan sibiu...cand am timp dau o tura imediat pe acolo ....

la sibiu vin 100% ..mai ales ca am "rude" prin valcea.imi permit sa fac si popas acolo La Sibiu o locatie foarte faina ar fi la Curmatura Strezii ,dar aceeasi chesti ca peste tot.Trebuie umblat dupa hartogaraie si aprobari cu primaria.
Astazi am facut ceva poze cu locatia din Dej .Maine le descarc si va dati cu parerea.
barutzu a scris:
stuparu_mihairadu a scris:ba dar e o pensiune destul de mare.....exact la inceputul urcarii spre sarmisegetuza ... o sa vb cu taica=meu daca e ca stie el mai multe despre zona aia daca va intereseaza...

oare? eu stiu de mai multe pensiuni ,si in Parcul National Retezat camparea e cu cantec ,nu prea se poate ,numai cu insotitor de la ei se poate vizita ,dar e frumos curat si plin de turisti .

Eu am fost inainte de nationala de anu asta cu un amic, el cu cortu eu la pensiune, si nu la deranjat nimeni, chestia este ca dupa barajul Gura Apelor se intra in Rezervatia Retezat si este cu taxa pentru auto cat si pentru persoane, acolo nu stiu cum este cu camparea, ma rog pana acolo de unde am stat noi erau vreo 12-13 km. Si eu as vrea sa particip, probabil tot cu sefa si cu un cazan de teren

Cu locatia va las pe voi sa decideti eu vin pe oriunde .

p.s. Zeph in loc sa te oftici iei niste zeama de struguri si iti misti fundul acolo .

Concret ne vedem in 2013 fiecare cu ce poate si cat poate!

Iar cei care nu pot sa stea in banca lor si sa isi inghita limba ... paule aia pica ...Ranca nu prea indeplineste conditiile + ca nu stiu ce ar fi asa misto la Ranca mie unul nu imi place e o statiune construita fara noima cabane langa cabane si peste ele alte cabane ... locuri de campare cu cortul nu prea sunt asa cum vor multi din cei de pe aici ... cu transalpina per ansamblu e cu totul alta poveste si e o idee buna, dar Ranca pica din schema de cazare poate spre Obarsia Lotrului sau dupa si pana la urma ajungem tot spre Sibiu .. ... Locatia de la Dej. . . http://www.99poze.ro/locatie/ pe transalpina sunt intregi "orase" de camping....dar asta dupa ce incepi sa cobori .... Transalpina cica este in totalitate asfaltata insa nu are parapeti montati de-a lungul punctelor critice.
La Obirsia Lotrului s-a facut intilnirea acum citiva ani. S-a campat in coada lacului Vidra.

In locatia de la Dej parca vad si o "scena" ( http://www.99poze.ro/locatie/15/ ) => in weekend, locatia e cam accesata de multa populatie.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 1 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum