Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XI-a Întâlnire Natională Oltcit
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Arata bine de tot traseul,ca si asa voiam sa o iau pe transalpina frumos traseul propus de joy Mergeti pe Transalpina? Se poate trece cu turism ... cu Nissan-ul meu? Da traseul e dat pe Transalpina de la Novaci la Obârșia Lotrului apoi se coboară în Petroșani.

Plumber a scris:
Andrei__Octavian a scris:Iulica ce zici de traseul asta?

Ce mă enervați!
Varianta Brezoi - Petroșani alesesem și eu pentru întâlnirea de la Strei de acum 2 ani dar mi-a spus Băruțu că era nasoală bucata de la Obârșia Lotrului la Petroșani.

Îmi cer scuze, am crezut că e traseul inițial unde a prezentat Joy locațiile; acolo este prin Brezoi-Voineasa-Petroșani.

Da oricum mă enervați că și traseul pe bucata de Transalpina de la Novaci la Obârșia Lotrului e frumos.
Dreamer a scris:Mergeti pe Transalpina? Se poate trece cu turism ... cu Nissan-ul meu?

Daca am trecut eu cu Citroen ala vechi de l-am avut cu 50 de cai si cateva martoage, banuiesc ca se poate face mai usor cu ce ai tu.

Plumber eu am facut prima data traseul ca asa mi-l dadea google maps.

Din ce am auzit saptaman asta se pare ca drumul intre Obarsia Lotrului si Petrosani s-a cam stricat chiar daca anul trecut il facusem prin septembrie si era bun acum raman de vazut ce si cum este de stricat. Excelent ... daca se merge pe Transalpina o sa ma alatur si eu coloanei, cred ca cel mai sigur din Pitesti ... cu toate ca parca e mai simplu si economic sa vin pana in Buc si apoi sa pleceam toti.
Prin Buc, am un plus 40km, dar drum mai bun si mai putine serpentine.
Pareri?
Dreamer a scris:Orastie - Hateg ... cum e drumul?

Orastie -Simeria e Autostrada Atentie la buclele de intrare si iesire

Simeria Hateg drum expres bine realizat si marcat

drumul intre Obarsie si Petrosani e acceptabil si se poate merge cu orice masina ,la urcare ultimul km nu e asfalt e macadan si la coborare cca 2km sunt denivelari
pe Transalpina se urca cu ori ce masina dar e cam mare panta pana la Ranca cine vrea sa urce la Ranca din Bumbesti Pitig se face dreapta si dupa 8km e Novaci-ul Multam` de info.
Dreamer a scris:Excelent ... daca se merge pe Transalpina o sa ma alatur si eu coloanei, cred ca cel mai sigur din Pitesti ... cu toate ca parca e mai simplu si economic sa vin pana in Buc si apoi sa pleceam toti.
Prin Buc, am un plus 40km, dar drum mai bun si mai putine serpentine.
Pareri?

Cred ca varianta asta te-ar avantaja pe tine daca vii din Brasov
http://goo.gl/maps/dcPle

si varianta prin Bucuresti ar fi aceasta
http://goo.gl/maps/2bbfx Dreamere, mai poti merge si pe DN1 pana la Floresti, faci dreapta spre Moreni, , Targoviste, Gaesti, iesi pe Autostrada 1, inainte de Pitesti iesi de pe A1 spre Ramnicu Valcea si apoi de acolo spre Novaci. Bucata de drum Floresti - Moreni Targoviste - Gaesti nu e prea grozava, dar nu sunt craterele care erau pe Pitesti - Campulung (nu stiu starea actuala a drumului ala, ca nu am mai trecut demult pe acolo). Ultima oara am fost acum vreo luna si ceva, cu duba cu platforma si am facut cam 5 ore din Campina pana in Novaci, daca retin bine. Ai avantaj ca nu ocolesti pana in Bucuresti si suntezi soseaua de centura a Bucurestiuli care te omoara pe bucata Otopeni - A1. Insa tot e mai lung cu circa 50 de kilometri fata de ruta data de Joy. Afiș, ceva?

Dreamere, da dacă o iei pe Sibiu-Sebeș, te urci pe Transalpina până la Obârșia Lotrului și cobori în Petroșani?
Plumber a scris:

Dreamere, da dacă o iei pe Sibiu-Sebeș, te urci pe Transalpina până la Obârșia Lotrului și cobori în Petroșani?

Parte frumoasa este de la Novaci spre Ranca - Obarsia Lotrului, nu de la Sebes - Sugag - Obarsia Lotrului. Interesante variante, multumesc ... eu ma gandeam cum sa fac sa ma intalnesc cu baietii pe drum si sa mergem impreuna pana la destinatie. Ajung si eu vineri seara / noapte. Sa vad pe ce carare o iau , pana atunci sper sa montez si a doua butelie de gaz pentru autonomie, ca 90l sunt cam putini .

@Cristi_s vi si tu sa ne masuram in masini sa vedem care o are mai lunga Drinkere,weekendul ce a trecut am mers pe drumul dintre Targoviste si Gaesti,si este ok ,as putea merge cu tine si sa ne grupam cu joi-u undeva pe autostrada sau la iesirea de pe dansa...
Joy-ule,drinkere cand sa plecam?eu ma gandeam la miercuri/joi ,ca sa nu mai fie pe fuga totul cum a fost pentru mine in ultimii ani... Iulica, zici unde ne vedem si rezolvam, numai sa picam de comun acord pe ziua respectiva
Eu joi trebuie sa fiu in Bucale, la aeroport sa iau pe cineva si sa-l duc in Brasov. Aterizeaza la 5 PM, daca nu era asta si pe mine ma tenta sa plecam de miercuri.
Nu prea am alta varianta cum sa aduc pe om in Brasov.
Eventual sa mai intreb un prieten ... daca poate sa ma ajute.
Depinde cum ne decidem sa plecam. Eu oricum ma gandeam sa mai raman vreo 2 zile in zona cu cortul, sa merg si pe la Sarmisegetuza ... nu prea imi arde sa vin duminica acasa
Asa ca oriece propunere e binevenita ... in limita bugetului Eu ma gandem pe miercuri dimineata, dar merge si joi depinde cum puteti si voi.Ca sa inteleg si eu ceva din intalnire, ca 2 zile le petrecem pe drum. imi cer scuze...nu prea am mai intrat pe forum..care e traseul stabilit in final si perioada? poate trec sa va salut ca si asa vreau sa ajung la alba iulia sau sighisoara... Eu as cam fi vrut ca joi cel tarziu sa fiu cu cortul pus...poate drinkeru gaseste pe cineva sa faca trafic de persoane si plecam mai din timp,altfel ajungem vineri nu intindem bine se face sambata bem o bere si plecam,pai e frumos asa ?:p saptamana asta vreti?
iulicuta2000 a scris:Eu as cam fi vrut ca joi cel tarziu sa fiu cu cortul pus...poate drinkeru gaseste pe cineva sa faca trafic de persoane si plecam mai din timp,altfel ajungem vineri nu intindem bine se face sambata bem o bere si plecam,pai e frumos asa ?:p

Eu de aia ziceam sa mai stam cateva zile

L.E. Acum discut cu lumea sa vad cine ma poate ajuta sa mearga dupa tipul ala sa-l aduca de la aeroport. Cum aflu ceva postez ... noi suntem la munca vineri si o sa ajungem pe seara ,eu termin munca pela 15 .30 daca ajungeti dupa amiaza la Petrosani mergem imoreuna

daca vreti sa mai ramaneti dupa va pot indica ceva de vizitatat dar mai vorbim gataaaaa ... am aranjat ... putem pleca ... oricand
luni, marti
stuparu_mihairadu a scris:saptamana asta vreti?

Saptamana 22-28.07.2013.
Locatia http://goo.gl/maps/Qn3sc

Dreamer a scris:gataaaaa ... am aranjat ... putem pleca ... oricand
luni, marti

Bine ca ai rezolvat Eu o sa plec vineri dupamasa din Bucuresti... ajung si eu cat de repede se va putea
iwa a scris:Eu o sa plec vineri dupamasa din Bucuresti... ajung si eu cat de repede se va putea

Ne vedem acolo, vezi daca poti sa dai si de Kyp, nu mai are acelasi nr de tel. E bine că știm unde merem!
kosson a scris:E bine că știm unde merem!

Ne vedem kosoane? Dacă vrea Domnu, ne-om vide! Sper că da.
kosson a scris:Dacă vrea Domnu, ne-om vide! Sper că da.

Betoooon Urcăm ceva? sau doar berea la gură?
kosson a scris:Urcăm ceva? sau doar berea la gură?

depinde cand plecam, sau cand ajungi ..
eu as vrea o pestera ceva daca avem in zona...

da se poate urca in rezervatie la lacuri [ochii lui DUMNEZEU]
barutzu a scris:

da se poate urca in rezervatie la lacuri [ochii lui DUMNEZEU]

Barutzu, pune te rog niste trasee, pesteri , ce e in zona de vazut.

Danke http://www.welcometoromania.ro/Retezat/Retezat_Harta_r.htm

pesteri sunt dar pepartea cealalta a retezatului ,pentru cei ce vor sa mai ramana in zona dupa am sa le dau ceva detalii AMR 12 pana la plecare ... pff .... ce mult mai e ..
Maine imi schimb uleiul la motor si cv si e gataaaaa de drum
plecam ... plecam?
Dreamer a scris:..... vezi daca poti sa dai si de Kyp....

Trebuie anunțat din vreme că vine pe biclă.
Plumber a scris:
Dreamer a scris:..... vezi daca poti sa dai si de Kyp....

Trebuie anunțat din vreme că vine pe biclă.

... si cand o sa se lanseze moda mersului in 4 labe? Da, ei bine numa bine ce-am vorbit că vin s-a contramandat. Asta e! Vin oaspeți anunțați de mai demult.

Nasol!
kosson a scris:Da, ei bine numa bine ce-am vorbit că vin s-a contramandat. Asta e! Vin oaspeți anunțați de mai demult.

Nasol!

pacat Drinkere pana la urma cand plecam? joi dimineata? luni... marti?
Mi-am eliberat programul sa putem pleca mai devreme Ce zici joy-ule ne bagam de joi? Hai macar de miercuri Iulica, sa prindem niste zile de stat acolo, vorba lui Joy ... 2 zile pierdem pe drum ... Mie imi convine oricand.Si miercuri si joi nu-i bai. si mie ... cu cat mai repede cu atat mai bine Si stam ca si cucii de miercuri acolo?
iulicuta2000 a scris:Si stam ca si cucii de miercuri acolo?

Ajungi miercuri seara ... pui cortu, faci focul ... bem o bere doua si somn ... ramane joi de stat ... vineri seara apare deja lumea ... ce e asa mare lucru?

Nu ai nimic de surubarit la masina ??? ... sa nu te plicti Eu vin cu o propunere.
Plecam de miercuri, vedem si noi transalpina in liniste, ne oprim pe undeva pe la Obarsie stam o nopte si plecam a 2-a zi ce ne-a mai ramas din drum.

Cum suna?
Andrei__Octavian a scris:Eu vin cu o propunere.
Plecam de miercuri, vedem si noi transalpina in liniste, ne oprim pe undeva pe la Obarsie stam o nopte si plecam a 2-a zi ce ne-a mai ramas din drum.

Cum suna?

Foarte bine!

Eu propun sa plecam de dimineata tare, sa scapam de caldura pana ajungem sus pe TransAlpina. Pentru mine nu e o problema sa plec cu noaptea in cap sa ne vedem la prima ora a diminetii.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum