Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XI-a Întâlnire Natională Oltcit
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pai asa sa fie,plecam miercuri dis din noapte
La zi drinkere vii prin ploiesti si mergem pe autostrada sau vin eu in ploiesti si mergem pe targoviste? Care varianta are drumul mai bun si care e mai scurta? Ploiesti Targoviste Gaesti are drumul scurt si bun Mai ales ca autostrada cred ca e mai praf si lunga si plictisitoare
Joy-ule tu ce faci,o iei pe autostrada sau vii si plecam tus'trei? adevarul e ca autostrada e cam praf ... si ondulata si vibreaza in unele portiuni
iulicuta2000 a scris:Ploiesti Targoviste Gaesti are drumul scurt si bun Mai ales ca autostrada cred ca e mai praf si lunga si plictisitoare
Joy-ule tu ce faci,o iei pe autostrada sau vii si plecam tus'trei?

ok, mergem asa, unde ne vedem si la cat? Eu o sa o iau pe autostrada ca imi este la indemana si va voi astepta pe la Km 80 in benzinaria MOL pe la un 05:30-06:00 daca este in regula asa. Din partea mea e bine asa, sa vedem ce zice si Iulica.
Mai vine cineva de miercuri? Drinkere eu ziceam ca pe la un 4 cel tarziu sa plecam din ploiesti,adica eu plec de acasa pe la 3 jumatate ,iar matale vii fain frumos pe centura si iesi spre targoviste si tragi pe dreapta si ne-om gasi noi sub pod Pe la 6 e mai ok, avem toata ziua sa vedem in jur una alta, sa facem poze pe TransAlpina ... daca plecam la 4am, eu tre` sa plec la 2 si un pic din Bv, asta inseamna sa nu dorm deloc si nu ma incanta ideea sa merg pe transalpina nedormit DRUM BUN, vreme buna si distractie placuta !!!

O ratez si pe asta. Lasă Laurențiu că anul viitor facem lobby pentru zona Vrancea să fie mai aproape de voi. Atunci, poate, vor veni și H-ii.

Faceți bre afiș, că nu are Băruțu ce să pună pe mașină! Multumim! Pacat ca nu ne vedem cu ocazia asta Laurentiu ... dar ne vedem cand mai vin pe la voi!
Andrei__Octavian a scris:Eu vin cu o propunere.
Plecam de miercuri, vedem si noi transalpina in liniste, ne oprim pe undeva pe la Obarsie stam o nopte si plecam a 2-a zi ce ne-a mai ramas din drum.

Cum suna?

faceti transalpina coborati spre Petrosani inoptati la Popasul Haiducilor sunati si vin si eu pana sus si stam la o mica sueta de seara Hai la 5 ca sa fie ok la ora aia din brasov nu faci mai mult de 90 de minute zic eu La ora 6 ne vedem Cam pe la ora la care va intalniti voi ar trebui sa o intind si eu de acasa sau mai devreme.Cat faceti de cand va intalniti si pana la autostrada? Maxim 2 ore,eu am facut 2 ore de acasa pana undeva dupa Gaesti pe drumul vechi spre Pitesti,deci pana pe autostrada sigur in 2 ore ne incadram.Pan' la urma mergem la plimbare nu contracronometru...

Bun deci anul asta cine mai vine?nimeni? Unde ne vedem la Ploiesti la 6AM exact? La iesirea spre targoviste inainte de RAR Eu vin pe centura ... la intersectia cu targoviste, parca e un pod, daca tin eu minte bine .. acolo? da ma,dupa ce treci podul trebuie sa faci dreapta si apoi dai in soseaua ploiesti-targoviste,acolo o sa te astept;)
Sau vii de marti seara si dormi la mine sub cerul liber ) cu tantarii Ms de invitatie, dar stau la Brasov fara tantari Iulica ... Joy ... care aveti o surubelnita in cruce mare .... sanatoasa? Va rog frumos sa o aduceti cu voi la nationala. Danke Ce vrei sa strici?eu am mereu scule dupa mine.... Vreau sa imi reglez inchiderea usilor AMR 5 cum mai stam cu prezenta?
abia astept sa intind noul meu cort si sa devoram visinata si palinca de anul asta Prezenta e aia de mai sus suntem destui oricum Luam ceva PMR pe drum? ... sau ramanem pe mobile ?
barutzu a scris:abia astept ... sa devoram visinata si palinca de anul asta
Sa va ginditi si la cei ramasi pe la casele lor. sigur clar Bai eu am doua pmruri sper sa se mai incarce ca nu le-am folosit de cativa ani Eu nu mai am nici o statie, avem CB cum au TIR-isti dar am dat-o.
Oricum avem telefoane.

Din cate stiu parca la Obarsie nu este semnal telefon si nici in Retezat pe partea de vodafone deci notati-va cei care veniti ulterior locatia. fara semnal .... betooon
Eu am un amarat de PMR pe baterii R3 ... aia mai faina de abia joi ajunge in tara, deci in tura asta nu am cum sa ma bucur de ea...
Cred ca o sa iau PMR-ul cu mine doar de farmec ... ca nu-l car in spate

AMR 2 Eu am si cb si o pun pe masina,nu se stie niciodata Se anunta vreme calda, fara ploi ... sa nu va uitati crema de plaja

AMR 32h Mult mai sfinte sunt statiile CB.
Drum bun si distractie placuta pentru cei care pot sa mearga. Multumim! Un gand bun pentru cei care raman acasa. AMR putin
drinkere la 6 fara 10 ne vedem sub pod da? Dap, ne auzim la tel de pe drum. Ne vedem direct acolo O sa plec si eu pe la 6 de acasa, si ma opresc pe la tara sa iau niste legume pe la km 49 si ma sunati si pe mine cand va apropriati de autostrada.

Spor la impachetat. bine bre,te sunam cand suntem in gaesti,e bine?
iulicuta2000 a scris:bine bre,te sunam cand suntem in gaesti,e bine?

Da bre este bine. AMR 7 ore
iulicuta2000 a scris:AMR 7 ore

drum bun baieti.... Multumim

AMR 3 ore

L.E. - pentru cei care ajung la nationala, poate sa ma ajute cineva cu 2-3 becuri de bord pentru Oltcit?
Multumiri anticipate Gata am pus toate cele in masina.
Am intins-o si eu, sa ne vedem cu bine. Distracție plăcută!
Să faceți poze multe inclusiv din drumețiile pe care le veți face în zonă.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum