Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Instalare aprindere-electronica

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am de 2 saptamani cam asa tot kitul acasa.

Doresc sa stiu si eu daca-i asa complicata instalarea.

Trebuie banuiesc sa fac iar distributia. pot sa o fac in parcare "pe picior" cum am facut si cu delcoul clasic? O faci în parcare. Desfaci capacul delcoului, iei dornul de 5mm îl bagi pe orificul din cpacul ambreiajului, dai la manivelă până ce intră dornul în orificiul de pe volantă iar luleaua delcoului îți arată ora 5. Scoți delcoul clasic și îl pui pe cel electronic în aceeași poziție. Faci legăturile și gata.
O să necesite reglarea avansului.
Cu distribuția nu ai treabă. avansului ii dau eu de cap ...de restul mi-era frica .

multumesc de ajutor !!! vezi ca la delcoul clasic ai un fir care iti vine de la bobina care in cadrul delcoului electronic se anuleaza http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=10806&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
cristi_s a scris:http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=10806&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

multumesc ! nu am "cui-ul" ala special....

cu un cui normal se poate?) Să fie bre dă 5mm(să-i tai vârful), că dacă nu e cred că o să se oprească volanta mai acana și nu mai e fix la fix. Cu un burghiu cu coada de 5mm merge la fel de bine. da ba..asa e ) ...nu ma gandisem la coada de burghiu !

cheers !!!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum