Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Piese Oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am deschis acest topic pentru a afla care sunt piesele care se uzeaza cel mai repede pe Oltcit si fac ca masina sa nu mai functioneze in parametri.Vreau sa-mi fac un stoc de piese cat se mai gasesc, pentru ca vreau sa am cat mai mult timp Oltcitul in stare de functionare cu itp valabil
Ma refer la piesele care nu pot fi inlocuite cu piese de pe alte masini cum ar fi:
-instalatia de aprindere(aici am o aprindere electronica completa in stare de functionare)
-pivoti inferiori si superiori
-bielete directie si capete de bara
-bucsile de la rotulele superioare si amortizoare(pe astea le am)
-o planetara ok si ceva burfuri de planetara
-bucsile garniturile de la puntea spate(pe astea le am dar urmeaza sa le pun pe punte la iarna)
-un rulment fata si unul spate
-rulmenti cu ace si garniturile anti praf(am 4 rulmenti si garnitura)
Ma veniti voi cu altele vezi ca ai o mica greseala ...bucsile rotule ... merg de skoda ... doar bucsile La rotula cu brat cu o mica modificare merge de papuc diesel deasemenea capete de bara tot de pe ceva dacia.
Rulmenti "la comanda" la depozit de rulmenti fata-spate.
George Hermenean a scris:Ma refer la piesele care nu pot fi inlocuite cu piese de pe alte masini

Nu e necesar sa adaptezi piese de la alte marci.INCA se gasesc piese pentru Oltcit(Citroen Axel) in depozitele din strainatate ale lanturilor de distribuitori din Romania.
Uite,eu mi-am cumparat articulatii(capete) pentu planetara.
E adevarat,si preturile difera.Pana sa se inchida ACSA,o articulatie era vreo 1,5 mil.In momentul de fata am cumparat-o de la un magazin cu piese pentru straine cu circa 4 mil.

Am gasit chiar si burdufuri de planetara separat:QUINTON HAZELL.Dar si pretul e pe masura:70 lei bucata!!

Am gasit si amortizoare:
oltcit,ptr.piese sau hoby.functioneza foarte bine,contact:paga70@yahoo.com Mai gasiti piese pe autosenna.aaz.ro oferta piese Oltcit
http://www.autosenna.aaz.ro/preturi/8/22591/COMERCIANTI-PIESE-DE-SCHIMB-OLTCIT-pieseoltcitgeo
Cu foto reale.
geopiese a scris:Mai gasiti piese pe autosenna.aaz.ro oferta piese Oltcit
http://www.autosenna.aaz.ro/preturi/8/22591/COMERCIANTI-PIESE-DE-SCHIMB-OLTCIT-pieseoltcitgeo
Cu foto reale.

toate piesele de acolo mai sunt valabile? Eu am citit pe forum ca sunt valabile!N-am cumparat nimic pana acum inca!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum