Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Quiafe LSD pentru Citroen GS/A tip de cutie de viteze.

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Sunt ajutând să organizeze un ordin de grup pentru Quaife pentru a produce un Automată Torque Favorizarea(ATB) Diferentiale pentru Citroen GS/A cutie de viteze.

Costul va fi în jurul valorii de 900euro pe unitate.

Aceasta este organizată prin intermediul Louis Barbour, care este un agent de LSD Quaife 2CV.

Eu voi fi, folosind în 2cv mea cu cutie de viteze LNA.

Vă rugăm să-mi PM daca sunteti interesati

Multumesc,

Harley what means this,can u please explain?thanks adica un autoblocant ,lsd- limitet slip differential -piesa in care intra planetarele in cv ,ajuta atunci cand o roata pierde aderenta cealalta roata trage,
daca aveam 900 e maine cumparam unul Si eu la fel si mai stiu vreo 2
Unfortunately Harley this comunity does not have the material resurces to buy a lsd...and let's face it,for a daily use car you don't need a lsd... la mine cedeaza ambreiajul la 500km daca fortez ,daca pun si blocant o sa cedeze la 50km ,deci trebuie alt set ambreiaj adica vreo 1500 e cu totul .................................
Thank you for intention anyway harley stiu pe cineva care ar vrea asa ceva Bruna!

vă mulțumesc pentru răspunsurile și de interes.
Îmi dau seama că este al naibii de scump,
Un membru Oltcit aici m-au ajutat foarte mult, detașarea piese în Australia și au văzut unele dintre acordaje minunat aici, astfel încât gândit că ar putea fi un oarecare interes.
Bogdanlascu masina dvs. trebuie să aibă testicule enorme în cazul în care ucide un ambreiaj în 500kms! Quaife LSD ar fi perfect pentru tine!

mulțumesc pentru răspunsurile în limba engleză. Îmi plac traduce Google, sper că puteți înțelege mea ok!

Talash, Eu voi fi în contact atunci când am obține mai multe informații.

Harley
Harley a scris:.......Bogdanlascu masina dvs. trebuie să aibă testicule enorme.......... Îmi plac traduce Google, sper că puteți înțelege mea ok!

Google translate rullz.

Hai să vorbim împreună și să înțelegem separat.
testicule enorme

si chiar 3 la numar
...bruna si trie harley,bogdanlascu overexagerate just a little,thos 500km are made with the foot on floor,there are a few oltcit
's converted to turbo,and for a daily use in "sport mode" you could get like 5000km with ease from a clutch ,definetly the LSD it's a must have when you have alot of torque,but we must find a more afordable solution Se caută pozitiv pentru ca acestea să meargă mai departe.

Am nevoie de numai în jur de 5 mai multe persoane care ar dori să se angajeze.

De vânzare cu amănuntul vor fi 850euro pe unitate, un mic discount va fi oferit pentru cei care pot confirma o achiziție asigurat.

Decizia finală va fi luată în 3 săptămâni, atunci ar fi 14 săptămâni de livrare.

Pm daca aveti intrebari.

Noroc,

Harley Care te pricepi spune-i frate să nu se mai chinuie cu google translate că nu înțelege nimeni, nimic.

Harley, brother! To hell with google translate!
Write in english and we will find someone to understand you. Sorry mate,but in a country where an oltcit is sold for less than 500Euros,the chance that somebody would pay 850E for a LSD it's a dream...mainly because for street use you don't need one,and for racing purposes again,the cost overtakes the need for an lsd,especialy at the oltcit engine's performances...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum