Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

dezmembrez Oltcit turbo zyn
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Asadar m-am hotarat in cele din urma.Il voi face bucati si voi vinde tot,de la galeria de avacuare pana la elemente de interior,mai putin cutia de viteze,planetare si ambreiaj.Cum vine vremea buna ma apuc.Bafta tuturor!
B3lzh3bout a scris:Asadar m-am hotarat in cele din urma.Il voi face bucati si voi vinde tot,de la galeria de avacuare pana la elemente de interior,mai putin cutia de viteze,planetare si ambreiaj.Cum vine vremea buna ma apuc.Bafta tuturor!

boost controler ai? Carbu si regulatorul ma intereseaza pe mine.
Pot sa iti fac o oferta. cand ai timp liber , sa imi zici si mie sa trec pe acolo , te ajut daca ai nevoie , poate cumpar si eu maruntisuri Carbul e reglat la Carfil in iulie 2011,regulatorul functioneaza.Am si boostc.Astept oferte!@Alex-sa fie vremea buna,am destul timp liber,deci te astept cu un tel inainte. Oferta mea o ai pe mp daca iti convine lasami mp si ma anunti cand o dezmembrezi. Am inceput dezmembrarea azi,care s-a derulat in conditii optime.Preturi pt comp sistemului turbo:carb r5+flansa +gat lebada-200 ron,regulator presiune-200;turbina-450;pompa apa Bosch-250;galerie evacuare completa+racord flexibil+sonda lambda-450;intercooler logan-130;radiator apa cielo-50.Voi opri caseta de directie,planetarele,cv+ambreiaj,faruri+stopuri.Mai am multe plastice negre pt interior,bara fata(gaurita pt intercooler)+spate trs,etc. Trimis bani/primit colet.
Seriozitate maxima recomand!
Ps: daca te razgandesti la pret un prieten ofera 100lei pe regulator.
Bafta Multumesc.Carbul a plecat,restul pieselor sunt in picioare. Hopa sus!Am dat galeria evacuare,motorul,turbina+reductia.Rotile le vand cu 600 ron(jante melber 14'',6j,gume yokohama 195 45 14 si dunlop 185 50 14,butuci 4x100 cu prezoane de dacie papuc);ceasuri suplimentare Raid HP Night Flight+suport montant(temp ulei,presiune ulei,vacum+presiune si voltmetru)-550 ron http://www.coastadeest.ro/detalii-2569_ceasuri_indicatoare_ceas_indicator_presiune_turbo_raid_hp_night_flight.html Oferta pentru regulator mai este valabila. Sus cu piesele:550ron rotile si 500 ceasurile! Salut, imi poti spune te rog ce ET au jantele? De asemenea, imi poti spune ce model sunt, sau sa postezi o poza?
Multam. Cu regulatorul acela care este situatia? Asteapta doritorul regulatorul-200 ron.Update:cv 5 fr care functioneaza perfect-400 ron,planetare in stare f.ok-100 ron,plus alte maruntisuri.
B3lzh3bout a scris:Asteapta doritorul regulatorul-200 ron.Update:cv 5 fr care functioneaza perfect-400 ron,planetare in stare f.ok-100 ron,plus alte maruntisuri.
ce turbina ai avut??? Turbina a fost un Novitech IHI.Update:cv-350 ron,bara fata trs gaurita,intercooler logan 70 ron,radiator apa cielo-50 ron,tablele complete racire motor,elice,pompa apa bosch-200 ron,pompa benzina electronica,toba sport inox,tampoane motor intarite,instalatie xenon completa,ambreiaj complet in stare ok,discuri frana+etriere fata,aeroterma,carcasa filtru aer trs,bara spate trs-50 ron si alte maruntisuri. xenonul la ce pret? Ce pret are ambreiajul? 150 ron xenon-ul si 50 ambreiajul. Update lista si preturi:cv 5 fr-250 ron,bara fata trs gaurita,intercooler logan 50 ron,radiator apa cielo-50 ron,tablele complete racire motor,elice,pompa apa bosch-200 ron,pompa benzina electronica,toba sport inox-50 ron,tampoane motor intarite,instalatie xenon completa si functionala-150 ron,ambreiaj complet in stare ok,discuri frana+etriere fata,aeroterma,carcasa filtru aer trs,bara spate trs-50 ron,planetare in stare buna+fuzete+butuci 4x100-150 ron,eletromotor bun-50 ron,jante aliaj axel,ceasuri bord cu leduri si alte maruntisuri. O cutie 5 trepte TRS romaneasca nu ai? Sau macar internele de la ea. Nu Cristi,am scapat de ea prin 2009
Mai adaug la vanzare un set de gume Fulda Kristal Montero 165 70 13 in stare f.buna,pret 150 ron. cutia franta o mai ai? in ce stare e? Updaate:
-cv 5 fr Axel-250 ron,
-4xFulda Kristal Montero 165 70 13 in stare buna-150 ron,
-bara fata trs gaurita,intercooler logan 50 ron,
-radiator apa cielo-50 ron,
-regulator presiune 130 ron
-tablele complete racire motor,elice,
-pompa apa bosch-200 ron,pompa benzina electronica,
-toba sport inox-50 ron,tampoane motor intarite,
-instalatie xenon completa si functionala-150 ron,
-ambreiaj complet in stare ok,discuri frana+etriere fata,
-aeroterma,carcasa filtru aer trs,
-bara spate trs-50 ron,
-planetare in stare buna+fuzete+butuci 4x100-150 ron,
-eletromotor bun+1bonus-50 ron,
-jante aliaj axel in stare buna+barum brillantis 165 65 13-600 ron,
-ceasuri bord cu leduri-50 ron
-jante melber 14'',6j,gume yokohama 195 45 14si dunlop 185 50 14+rezrva-500ron,
-ceasuri suplimentare Raid HP Night Flight+suport montant(temp ulei,presiune ulei,vacum+presiune si voltmetru)-500 ron
-radio cd Clarion DB178RMP functional-100ron,statie MNC Hurricane 200w-150ron
@Angel:cutia e murdara de ulei,in rest merge ireprosabil,fara caraieli sau sirenaje! Gumele de iarna si colectorul aer motor le-am dat.Restul de piese sunt valabile. Am vandut cutia de viteze,restul de piese ramanand valabile. toba sport inox se aude frumos?
se poate o poza? Nu se poate face o poza la sunet. Sau, ma rog, se poate dar ai sa vezi niste zig-zaguri ca la Winamp. Este din inox in stare acceptabila,iar sunetul este destul de crescut si cu accente de bas(silencerul nu-l mai gasesc).A plecat pompa de apa,sus cu piesele. Salut!
Toba este finala ?
Ma intereseaza Y- ecul, intermediara si finala.. Salutare.Am Y si toba finala inox,nu si intermediara. Update. Sus cu piesele pt.pregatirile de iarna! Toate sunt valabile si in asteptarea doritorilor. nu ai vreun carburator de trs bun? Ba am,cel care a fost pe masina inainte de proiectul turbo,un solex reglat la carfil.Ofera.
B3lzh3bout a scris:Updaate:

-4xFulda Kristal Montero 165 70 13 in stare buna-150 ron,

Sa inteleg ca pretul la cauciucurile de iarna sunt pentru toate patru, sau pe bucata ?
Daca este pretul pe pachet le iau eu dupa sarbatori.

Pentru celelalte ma abonez pt. lunile ianuarie si februarie. Cauciucurile le-am dat aproape imediat.Restul sunt valabile pt.2014! Ok! Atunci ma abonez pentru celelalte doua. Primul transport vor fi butucii cu fuzete, planetare acum la idele lui ianuarie.
Butucii sunt toti patru, cei de pe fata si cei din spate ?
B3lzh3bout a scris:Ba am,cel care a fost pe masina inainte de proiectul turbo,un solex reglat la carfil.Ofera.

Ai mp Discurile de frana fata le mai ai? 50 ron carburatorul,discurile de fata sunt. Ce pret au discurile? Sunt ok, ma intereseaza sa nu bata si sa nu fie uzate prea tare. Update:

-bara fata trs gaurita,intercooler logan 50 ron,
-radiator apa cielo-50 ron,
-regulator presiune 130 ron
-tablele complete racire motor,elice,
-pompa benzina electronica-100 ron,
-toba sport inox-50 ron,tampoane motor intarite,
-ambreiaj complet in stare ok,discuri frana+etriere fata,
-aeroterma,carcasa filtru aer trs,
-bara spate trs-50 ron,
-eletromotor bun+1bonus-50 ron,
-jante aliaj axel in stare buna+barum brillantis 165 65 13-600 ron,
-ceasuri bord cu leduri-50 ron
-jante melber 14'',6j,gume yokohama 195 45 14si dunlop 185 50 14+rezrva-500ron,
-ceasuri suplimentare Raid HP Night Flight+suport montant(temp ulei,presiune ulei,vacum+presiune si voltmetru)-450 ron,
-radio cd Clarion DB178RMP functional-100ron,statie MNC Hurricane 200w-150ron

Discurile sunt ok.Pretul il faci tu. Sus cu fiarele. Salut!
Ti-am trimis mesaj in urma cu ceva vreme pe privat.. in legatura cu fiarele.. nici un raspuns.
Butuci si flansele 4x100 mai sunt? Da,Alex,mai sunt. salut ma intereseaza si pe mn carcasa de filtru de aer , rulmentii pt fuzete, si casetofonul .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum