Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Logan in Mercedes

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Zilele trecute a aparut la tv o stire care iti face pielea gainii .S-a anuntat ca Mercedes va echipa un model cu motor de Logan sau Sandero . Prima data mi s-a parut ca s-a stricat televizorul . Dar am auzit-o si a 2 a zi pe alt post . Ce ziceti de asta ? apoi daca e ceva bun in logan sau in sandero atunci sa stii ca motorizarea e ... indiferent de motor si oricat nu imi place sa recunosc la capitolul fiabilitatea stau bine ...

hibele motorizarilor sunt totusi performantele scazute in raport cu capacitatile cilindrice ... in rest parte proasta a loganului e stabilitatea si modul in care e lucrat mai ales la interior dar deh .. ieftin vrei ieftin ai ... sandero e un pic mai reusita la stabilitate dar la fel calitatea interiorului proasta si astfel nu isi justifica banii pentru ca la pretul ei poti lua alta masina mai buna

in plus mercedes nu mai e demult ce era pe piata auto ca si BMW sau AUDI ... au fost depasiti net atat de asiatici cat si de alte marci europene sau americane ...atat ca performante cat si ca lux Da,este adevarata stirea,in plus Mercedes are un nou model care se cheama CITAN, si care este defapt o caroserie de Renault Kangoo cu elemente specifice Mercedes,adica o strutocamila de doi bani. Necazul este ca in incercarea constructorilor de masini de a-si maximiza profiturile si de a-si reduce cheltuielile,peste cativa ani vom avea ca optiune doar sigla de pe capota. e vorba de mercedes A180 si B180 si motorizarile diesel de 1,5 de la Renault .. motorizari care sunt si pe Dacia, dar cu alte cutii de viteze in 6 trepte, dar pretul spune tot peste 25.000 de euro

deci da in cativa ani o sa putem alege aceiasi masina cu preturi intre 6000 si 150000 de euro, diferenta de pret fiind asigurata doar de sigla din fata si inscriptionarile din spate

modelul CITAN .. nu are legatura cu situatia de fata .. chiar daca seamana cu Kangoo-ul si motorizarile sunt diesel de 1,4 una de 75 si alta de 90 de cai lancer uita-te atent la poze, CITAN-KANGOO ultima versiune si citeste textul ,'' citan bazat pe renault kangoo''

http://bestsellingcarsblog.com/2013/01/05/france-lcv-december-2012-mercedes-citan-ford-transit-custom-land/ http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/primul-mercedes-cu-motor-de-dacia-galerie-foto-183842.html Eu zic sa va potoliti. Chiar daca moderatorii nu au drepturi depline, de viata si de moarte, asta nu inseamna ca trebuie sa sariti calul. Am sters din nou mesajele agresive si va recomand sa nu incepeti iar.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum