Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cum pot matui o supratafa de inox

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salutare, am o dilema: cum pot matui o suprafata de inox? Cu ce o pot ataca, acid, zeama de lamaie ? sablarea e singurul procedeu sau cu smirghelul sau burete de vase ,sau burete metalic de vase
depinde acum ce vrei sa matuiesti si ce efect final sa aiba In timp ce freci cu hartie abraziva de 200, pomensti cat poti de des de toate alea-ale măsii. Si in asta consta... mătuirea. Oai, am incurat-o. Este vorba despre o scara de inox (balustrada), si se vrea a fi supusa unui procedeu de "infrumusetare". Carevasazica, nu am sanse cu vreun acid? Sablatul pica, deoarece este deja montata pe pozitie.
Multam. burete de vase de sarma, iese fffff bine
alf 08 a scris:Oai, am incurat-o. Este vorba despre o scara de inox (balustrada), si se vrea a fi supusa unui procedeu de "infrumusetare". Carevasazica, nu am sanse cu vreun acid? Sablatul pica, deoarece este deja montata pe pozitie.
Multam.

Fiind nevoie doar de matuire, poti incerca cu un pistol de sablat de hobby, se cupleaza la orice compresor ce poate debita 6 stmosfere. Trebuie sa fii un pic atent la ce agent de sablare folosesti, in general nisip cuartos (gaseti in dedeman, etc) cu o anumita granulatie, in functie de duze.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum