Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XII-a întâlnire națională/întâlnire revedere. Lac
Pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
În principiu eu vreau să vin la sfârșitul săptămânii la întâlnire, după care să o tai iar la Techirghiol ca un om beteag ce mă aflu.
Ultimul uichend din iulie este 25-27 iar primul din august este 1-3.
În acest context mie îmi convine foarte bine începutul lui august și zona Vrancea(Soveja-Lepșa) după cum s-a mai propus și anul trecut.
Dar nu hotărăsc eu de capul meu; vox populi vox Dei.
Așa că hai repede cu propuneri ca să hotărâm din vreme, să-mi pot face socotelile. bine gandit ,sa-si faca omu'calcule si planuri

sambata in euforia unor paharele mici si multe ma apucat melancolia si dupa ce am rulat ceva poze auzeam o voce in fundal si acum mi-am dat seama ce spunea ZUGRENI ,ZUGRENI stie cineva ce reprezinta? Daca se face in zona Vrancei o sa particip si eu La distante mai mari sa vad ce consum o sa am pe gpl Sper sa fie gata si masina mea pana in vara , daca va fi gata particip si eu indiferent unde va fi organizata intalnirea Daca vor fii cel putin 5 oltcituri la intalnire, o sa particip si eu, desigur, tot cu oltcit.
Imi aleg eu unul ca si asa am multe in dotare Cu atatia pretendenti si eu as veni Sper doar sa mearga treaba asa cum am planuit si sa aranjez olteanu'...ca de mult n-am mai facut o calatorie mai lunga cu el
Cristii a scris:Daca vor fii cel putin 5 oltcituri la intalnire, o sa particip si eu.......

Dacă mă gândesc bine eu voi veni doar dacă vor fi cel puțin 237 de Oltcituri. eeeeeee, vezi ca ai aflat raspunsul, de aia nu imi place mie sa ma bag, oameni si oameni , dau in cap pentru niste nenorocite de greseli minore
intr-un fel sau altul, ii dau dreptate lui zephirus, chiar daca a facut el ce a facut, pana la urma, sunt tot om, nu sunt animal ca unii sa am ura toata viata Of! Tot nu a dispărut senzația. Stai un pic să mă ușurez:

Ca să înțelegi și tu: chestia aia nenorocită era bașca. Nu ea m-a deranjat.
M-a deranjat atitudinea ta de prețios închipuit cu pretenții. A ta și a altora de genul tău la care faci referire. Momentan mie imi convine oricare din weekenduri,iar ca locatii anul asta si eu am chemare spre partea de unde se agata harta in cui,adica zugreni,maramures...pe acolo
De venit cu oltcitul inca nu stiu daca reusesc,momentan zace ... Se pare că augurii ne sunt prielnici. Este foarte posibil să avem musafiri din Cehia. Ne hotărâm? David spune că aduce coniac și bere din Cehia. Eu zic sa lasam de buna aceeasi data ca si pana acum,adica ultimul weekend din iulie,adica 31 iulie-2 august,sau chiar si mai devreme de 31,in functie de planurile fiecaruia Bun! Atunci să rămână 31 iulie - 3 august. de dragul clipelor frumoase si cementarea lantului prieteniei care ne leaga SO FACEM Gand la gand cu bucurie! Sa ne decidem asupra datei ca sa putem programa din timp concediul.

Si mie imi surade locatia la Zugreni, loc fain, peisaje superbe, apa langa .. de vis!

M-a sunat azi H-ul si mi-a spus ca a fost in zona cu doamna lui si a trecut si pe la locatia intalnirii. Data s-a cam stabilit 31 iulie - 3 august.
Zugreni s-ar putea să sparie lumea.
barutzu a scris:de dragul clipelor frumoase si cementarea lantului prieteniei care ne leaga SO FACEM

Frumos spus.
Plumber a scris:Data s-a cam stabilit 31 iulie - 3 august.
Zugreni s-ar putea să sparie lumea.

De zugreni cred ca o sa se sperie doar lumea care oricum nu vrea sa vina de la inceput si tot cauta motive sa nu vina,sau sa traga nationala fix la 1km de ei,hai sa fim seriosi ca asa s-a intamplat si pana acum.Mie unul mi s-a luat in atatia ani,de toti cei care s-au bagat ca vin,ca fac ca dreg,s-au si schimbat locatii frumoase si ei tot n-au aparut! Sunt de acord cu Laurentiu. Cine vrea sa vina si sa se bucure de compania prietenilor, va face tot posibilul sa ajunga oriunde se tine nationala.

Ne stim deja cei care venim in mod constant la intalniri mama...cam departe fratica ...si daca reusesc sa-i schimb simeringurile sau sa-i schimb motorul..nu cred ca duce pana acolo De ce n-ar duce?daca duce 1km in oras duce si 800 in afara lui... imi e frica fratica . Zugreni mă cam pune și pe mine pe gânduri dar nu din cauza Șoimului.

http://www.youtube.com/watch?v=QyFi1Hullp4 Ie departe? Eu daca imi termin oltcitul abia astept sa-i fac rodajul pana acolo E departe în ideea că eu trebuie să ajung și la noroi. Hai ca poate poate:p sa mai treaca putin timp ca sa aflam si cine mai vine... fiti optimisti si ganditi pozitiv OLTCIT-ul merge oricand,oriunde si oricum

am facut un motor din bucati itr-o noapte la lumina lampii si am plecat la Iasi si mi-era frica sa ma bag in depasiri ,am facut lista cu numerele de telefon al tuturor prietenilor si OLTCIT-istilor de pe traseul meu sa pot cere ajutor in caz de nevoie ,dar nu a trebuit .

am mers la mare si la intalnirea de la Siriu fara electromotor si cu bidonul de ulei in masina si am ajuns acolo unde mi-am propus [am MARTORI]

asa ca nu va speriati de distantele lungi OLTCIT-ul tine . Nu-i vorba de mașină. E vorba de "material".
Da, vorba lui Iulică, mai stăm să vedem cine mai vine și cu ce idei. Daca e de mers la munte, cu cortul ... ma bag Si acum ca toata lumea are ceva de zi hop si eu.
In principiu in iulie pe la sf luni as fi acasa poate intra si data intalniri,dar totusi tare as vrea sa vin.Vedem mai sunt cateva luni pana atunci oricum.De venit cu oltcitul sansele sunt in scadere.Nu as vrea sa le scot pana nu voi face o capitala cap coada la oricare din ele. intai sa-ti iei capul de lonjeron de la mine Exact ultima piesa de tabla care imi trebuie ca sa fie finalizata tinichigeria la oltcitu verde.Sa vedem cum ajung in concediu in tara si o arunci spre Cluj cu ce o sa fie sau in cel mai rau caz la vara la intalnire.
Incerc sa imi leg cumva treburile sa apar si eu la intalnire ,dar nu se stie cu ce si daca va fi sa fie.Ramane de vazut,mai e muult pana atunci. Colega mea de birou are niște prieteni care dețin pensiunea asta: http://pensiunealarascruce.ro/index.html . Din câte se pare este cam cum ne place nouă(zonă liniștită, izolată în afara localității, trasee turistice). Nu știu dacă sunt posibilități de campare dar o să aflu.
Ce spuneți? Pensiunea asta e la 10km de mine.In timpul saptamanii e o zona linistita, in weekend e ceva mai aglomerat ca in apropiere se afla cascada urlatoarea http://www.youtube.com/watch?v=jILE57IvbOo la nici un 1 km
In zona unde e cascada se poate face o intalnire, doar ca in weekend in special duminica e cam aglomerat. Dar mai sunt alte locuri unde se poate organiza o intalnire. Daca sunt doritori pot sa fac mai multe poze cand o sa am timp.
In zona se afla si o rezervatie de zimbri http://cartitaplimbareata.ro/index.php/7930/zimbraria-valea-zimbrilor-din-vama-buzaului/
George Hermenean a scris:....Dar mai sunt alte locuri unde se poate organiza o intalnire. Daca sunt doritori pot sa fac mai multe poze cand o sa am timp.
In zona se afla si o rezervatie de zimbri http://cartitaplimbareata.ro/index.php/7930/zimbraria-valea-zimbrilor-din-vama-buzaului/

Păi fă o recunoaștere când ai timp. La pensiune am aflat că au și loc de parcare și de campare. Am facut cateva poze in zona din apropierea rezervatie de zimbri.
Partea proasta e ca unde e umbra din plin, trebuie traversat raul Buzau (nu e adanc, dar cu Oltcitul nu merge travesat ) se pot lasa masinile vizavi de locul unde se poate amplasa tabara. In locatia din pozele 5 si 6 se poate ajunge cu masina, dar umbra va fi mai putina, sirul de copaci e mai lung.
Mai sunt si alte locatii, daca acestea nu indeplinesc conditiile.O sa pun poze si cu acestea .
http://imgbox.com/g/Tw2qqBamri Am gasit o locatie mai buna, care ar indeplini conditiile(asta e la vreo 4 km de pensiune postata de Plumber)
Cateva poze de pe Google maps, unde se vede pietris e un rau http://imgbox.com/g/8Tf16DNtlO
https://www.google.ro/maps/@45.5847228,25.96695,835m/data=!3m1!1e3 SAU, se poate traversa raul tragand o manusa chirurgicala peste delcou Pentru locatia unde sunt poze de pe Google maps, nu e nevoie sa treci vreun rau . George,nu se poate vedea traseul mergind cu sageata pe sosea,pe google earth? Eu am urmarit niste trasee intrind din apropiere chiar pe drumuri comunale sau judetene,bineinteles pe unde au intrat si filmat cei de la google,e simplu,am scris dj( nr.drumului) si-am intrat cu omuletul chiar in apropierea locatiei pe care o cautam. Nu vad de ce ar trebui sa trecem vreun rau,daca se umfla albia raului peste noapte si nu mai putem trece inapoi?poate unii isi aduc aminte cum la Padis un paraias care nu ajungea la glezne s-a umflat si a luat cu el multe bunatatiuri d'ale gurii puse la rece
Mi-e locatia imi pare ok,insa fiind atat de aproape de drum ma tem sa nu se extramegapopuleze in weekend de nu mai ai loc sa arunci un cort pe acolo Nu cred ca vor fi probleme cu spatiu, deoarece noi ne strangem sambata si ocupam locul(oricum zona e ma mare decat apare in poze) Duminica sunt sanse sa treaca cateva masini prin zona, dar nu vad a fi vreo problema.
Mai aglomerat e la cascada Urlatoarea, dar acesta nu a intrat in calcule. Poate ne strangem mai devreme de sambata...
Bun,in lipsa de altceva avem doua locatii,zugreni si aici.supunem la vot sau asteptam si alti doritori? Și eu sunt pentru mai devreme de sâmbătă.
Mai era și propunerea cu Soveja.
Credeam că se autosesizează Toni pe zona asta dar văd că tace chitic. Eu am fost acum muuulti ani la soveja,dar atunci drumul era nu tocmai bun pe ultima portiune ...beleaua e acolo cu locul de campare cred... Am fost astazi in locatia pe care am amintit-o mai sus. In locul care apare in pozele de mai sus era cam aglomerat, dar am mai mers mai incolo si am gasit alta locatie, aici sansele de a fi deranjat de cineva sunt mai mici.Apare si un rau in poze.
http://imgbox.com/g/MD6Eq3aR8m Nici o impresie?
Se mai face ceva? cam desertificata zona dar sar putea sa fie frumos cand o sacreasca iarba .mie imi place dar sa mai vedem alte propuneri
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum