Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A XII-a întâlnire națională/întâlnire revedere. Lac
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut bastus...din pacate e prea devreme pentru mine ultimul weekend din mai
bastus a scris:..... frumos ar fi ca sa ne intalnim tot unde ne-am intalnit si prima data...... Ca sa mai schimbam o vorba, se mai vedem cum aratam...

https://www.youtube.com/watch?v=UgVZqjRBXR8

Mi se pare o idee excelentă dar ar fi mai bine, zic eu, tot la sfârșitul lui iulie sau începutul lui august.
Multă sănătate Bastus! Tot cu oaie? Nu-i surâde nimănui o întâlnire aniversară la Lacul Roșu? Eu merg,beleaua e cu locul de campare,probabil de acum 10 ani multe s-au schimbat... poate e cineva prin zonă și bagă o geană. Nu cred ca mai sunt posesori de Oltcit in aceasta zona care sa activeze pe forum Să luați aminte, GRĂMADĂ, la oameni

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=870876516262784&set=pcb.870877552929347&type=1&theater

Nu ne putem compara cu Trabantistii!
Nu cred ca va mai fi vreo intalnire unde sa fie 10 Oltcituri la un loc.Din ce reiese pe topicul asta http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=15959 , doar 15 Oltcituri mai sunt pe forum(ma refer la cei activi, care mai scriu cate ceva).Daca sunt membri care nici macar nu scriu ca mai au Oltcit, de unde sa se stranga persoane care sa mai faca o intalnire serioasa? Deci: facem o întâlnire/revedere de 10 ani, în perioada 31iulie-3august la Lacul Roșu, așa în cinstea inițiatorilor întâlnirilor?

https://www.youtube.com/watch?v=UgVZqjRBXR8

Dacă a mai fost cineva prin zona, mai recent să ne spună cum stă treaba pe acolo, adică dacă e loc de o tabără de corturi.
Din ce se vede pe net există un camping, Pârâul Oii. Apar într-o poză(a doua) niște căsuțe care cam seamănă cu cele de acum 10 ani.
http://www.turistinfo.ro/lacu_rosu/cazare-lacu_rosu/camping_paraul_oii/poze-camping_paraul_oii-c59766.html

Turistinfo mai dă o locație: Căsuțe Likas. Îmi place cum arată în poza de la mijloc din rândul 3 de poze.
http://www.turistinfo.ro/lacu_rosu/cazare-lacu_rosu/casute_likas/poze-casute_likas-c57849.html#283583

Acum 10 ani cine s-a ocupat de organizare?
Cum se numea campingul ăla în care ați pus tabăra?
Mai are un număr de telefon, e-mail...ceva? Poate aflăm ceva amănunte. Eu sunt pro si pentru Lacul Rosu,pana la urma,daca nu mai vine nimeni ne vedem undeva pe drum si mergem la noroc acolo,om gasi si noi un loc sa ne asezam Am vorbit cu Băruțu și mi-a spus că vine și el la Lacul Roșu așa că suntem trei hotărâți până acum.
Dreamere tu ce spui?

Bastus așteptăm vești de la tine, dacă treci pe acolo, și te așteptăm și la vară.
Din câte știu Lupul mai este un veteran al acelei întâlniri; poate vine și el.
Iwa și Kosson știți cumva ce gânduri au? nu va faceti griji in zona sunt o gramada de locuri de campare si oamenii sunt de treaba ,eu trec in fiecare an pe acolo odata am avut ceva probleme cu aprinderea si am gasit tot ce mi-a trebuit sa repar si sa ajung acasa

mie mi-ar placea sa ne intalnim acolo mai vorbim si hotaram Ma bag si eu pentru Lacul Rosu! Asa ceva nu se poate rata!

In we de la inceputul lui August eu nu pot sa vin, am altceva programat si am dat si avans deja (((
Putem incerca un we mai devreme? Ramane in 25-27 Iulie? ... cum a fost varianta initiala... Eu nu am nici o problemă. Rectific,pentru mine o sa fie cam din scurt,cristina are liber de pe 30 incolo...ca asa se propusese initial perioada,daca e mai devreme cu un weekend eu ajung la miezul noptii vineri,pun cortul sambata si duminica il strang?nu e afacere asa ca hai sa vedem care cum ii convine perioada...
dar locatia ramane Lacul Rosu! Lacul Rosu ramane atunci!
Ar fi de vis daca Cristina isi poate modifica sau sa isi faca rost de liber sa mergem in 25-27 Iulie. si noi tot cam scurt putem joi dupa amiaza pana duminica seara Ideea e sa aflam cat mai repede de la cei care vor sa vina,in ce perioada poate veni fiecare mai repede,ca daca e nevoie facem un drac in 4 si poate reusim sa plecam joi seara,dar sa stim dinainte ca sa nu avem surprize dupa Noi venim si de joi daca vrei, in we mentionat de mine ... Hai sa vedem cine care cum mai vine,si cand ii convine mai mult,eu as vrea sa stam mai mult acolo,dar daca lumea vrea in weekendul 26-27,o sa venim asa mai mult pe fuga...
LOVITURĂ SUB CENTURĂ: NU POT VENI 31-2 AUGUST.
Șefii mei pleacă în concediu în aceeași perioadă. Nici eu nu pot atunci si am scris asta, mergem in 24-27 Iulie. La mine nu exista problema asta până astăzi. Anul asta ma bate gandul sa vin si eu la intalnire pentru ca in sfarsit am timp berechet cel putin in weekenduri si poate mai chiulesc un pic si din timpul saptamanii. Mi-a parut rau ca nu am reusit sa-mi sincronizez decat 1 concediu in 10 ani cu intervalul unei intruniri Oltcit dar si atunci au aparut probleme si n-am putut veni...
Locatia Lacul Rosu suna frumos, cort sau casute suna iarasi bine, ramane sa discutati voi perioada si voi urmari topicul pt a ramane la curent. Eu sunt pentru orice interval DUPA 15 august, inainte probabil doar in weekend + maxim ziua de vineri daca voi putea !
Pana atunci trebuie sa-mi fac un mic RK pe partea electrica la Oltcit, si sa-i fac si-un "chip-tuning" ! (adica sa-i pun alt carb din colectie, unul de pe primul Oltcit ca asta cu care-am luat masina asta e gurmand rau... ma sperie, nu alta zici ca-i de motor de 2L !!!)
Dar una peste alta ar mai fi o masina la intrunire! Ramane atunci batut in cuie 24-27!fara alte schimbari fiindca nu prea mai e loc,iar daca printr-o minune cineva se gaseste ca vrea schimbare sa fie sanatos,pentru mine aia ramane perioada in care plec la nationala,chit ca plec singur
iulicuta2000 a scris:Ramane atunci batut in cuie 24-27 (iuLie)!
Daca gasesc pe cineva cu care sa-mi las bolnavii acasa, vin si eu. 24-27iulie să fie!
Hai cu afișul! Eu dau fuga la banner.

O să cer administratorului să mute discuția la Cluburi. Asa ramane, avem si data si locatia batute in cuie! Ne vedem acolo ... sau pe drum pe undeva?
Laurentiu, ar fi superb daca ajungeti si voi! gata asa sa ramana .nu stiu cate zile vom reusi sa-i pacalim pe sefi mai ales Edith dar vom veni cu putin noroc noi am putea pleca de joi dimineata din ploiesti,cine mai pleaca tot atunci?poate ne unim pe drum cu cineva?in principiu vin cu bx-ul,dar poate daca ma strofoc putin vin cu oltcit de imprumut Incercam si noi sa gasim o varianta sa ne sincronizam. atunci 24-27 iulie sa fie: eu voi chiuli de vineri si vin vineri, sambata si duminica. Intre timp trebuie sa-l conving pe "nea Gurmandu' " sa manance mai putin pt ca am 357km din Bucuresti pana la Lacul Rosu + putin in zona + retur => cam 850km x 7% (cu Solexul vechi, ca pe ala am 15.000km si-l stiu ) x 6,40lei/L => 380leiiiii , mai bine dintr-o parte din banii astia ma distrez cu voi!!! gata am rezolvat joi si vineri avem liber [24si 25]

HAI CU LISTA DE PARTICIPANTI Norocul s-a intamplat,joi dimineata plecam din ploiesti,dimineata insemnand probabil 5-6 dimineata,si asta ca sa trecem repede de valea prahovei sa admiram pe zi restul de peisaje
Deci cu cine ne mai legam pe drum?Plumbere matale dormi in brasov miercuri spre joi?te pescuim? Desigur Iulică.
Planul meu este să plec miercuri după amiază din Alexandria și să înnoptez în Brașov. O să merg pe Pitești-Rucăr-Bran-Brașov.
Mai departe mergem în gașcă.
În principiu ar trebui să ne întâlnim toți în Brașov(eu, tu, Dreameru și Băruțu); depinde cum ajunge Băruțu că el vine mai de departe.

Nu uita de afiș Iulică! Joi sa fie, am sa imi programez treaba in asa fel incat joi sa ne punem a drum.
Afise pentru geamuri m-ar interesa si pe mine ... cu marea gugaminte sa fie plastifiat ... pentru posteritate

Laure, H ... ne vedem la intalnirea de anul acesta? Incerc si eu sa ajung vineri dupamasa / seara direct acolo. pe noi nu ne asteptati la Brasv noi venim peSovata -Ghiorghieni eu folosesc cea mai scurta ruta posibila sub 500km Hai sa vedem ce afis reusesc sa si fac
Sa ramana asa atunci,plecam in grup joi din brasov,dar joi dimineata!asta fiindca vrem sa vedem pe zi locurile pe unde trecem,altfel noi am fi plecat de miercuri noaptea..
Dreamer a scris:
Laure, H ... ne vedem la intalnirea de anul acesta?
Daca am cu cine-mi lasa bolnavii acasa, venim.

De "H" nu stiu nimic. Sper sa revin in tara pana la data intalniri.
Anu trecut am ratat,anu asta daca ratez, am senzatie ca la anu ma intalnesc singur. Buei,dintre cei care plecam de joi,ce ati spune de un mic ocol pana la salina de la Praid?eu unul vreau de mult sa ajung acolo si anul asta o sa fie destul de aproape ca sa ratez(50km de la gheorghieni)... Păi unde se duce mia se duce și suta.
Mergem! e ghini,si drinkerul cred ca o sa vina,si anu trecut cu el si cu joi-u ne-am tot plimbat pana am ajuns la "nationala") Eu dacă le voi spune prietenilor mei că merg la Praid vor crede că merg în Italia.
Doi ani la rând un prieten al meu i-a spus maică-sii că merge la Praid iar el a fost prin Europa.
Nasolia a fost când a văzut mamă-sa că a luat foc la Praid și a cășunat cu telefoanele, iar ăștia nu răspundeau.
iulicuta2000 a scris:...ce ati spune de un mic ocol pana la salina de la Praid?
S-a deschis strandul salin. Iulica, vrei sa inveti sa plutesti fara mari eforturi ?

http://www.zf.ro/zf-24/cel-mai-mare-strand-cu-apa-sarata-din-romania-deschis-la-praid-investitie-de-1-5-milioane-euro-12852050 Mergem! Plecarea e de joi dimineata si mergem unde vreti...
Iulica ... plimbarea de anul trecut a fost superba, am vazut multe, asa ca nu dau inapoi de la orice propunere
Daca nu raspund aici, insemana ca sunt plecat sau am treaba, dar pot fi gasit pe mobil.
Din punctul meu de vedere e clar, plecarea e de joi dimineata.

Am facut acum o plimbare de 1600km, am trecut si prin Petrosani, dar din pacate Barutzu nu era acasa. Asta e .. ne vedem la nationala Nu cred ca e apa asa calda sa mearga de o scaldare , dar nu ar strica sa sttau pluta fara efort
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum