Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Piatra Craiului - Zarnesti - Brasov --- 27,28 IULIE
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am sa trec aici persoanele care vin la a treia intalnire nationala !!!

1. Maidanez
2. Motanu
3. Daniel.opr
4. Cyclops
5. Danf
6. Suparatuu
7. Moshulik
8. TopCat
9. hbogdan
10. alincnu
11. Gabii
12. razvan_b
13. ...........(nu vine nimeni da' e cu ghinion)
14. Bogdan Lascu
15. kingpin
16. Razvan
17. stefan
18. Kunzite
19. 7thRaven
20. luci
Poti sa ma adaugi si pe mine, vin 85 % Si eu ajung, daca nu imi muta astia concediul.
Eu am in plan sa fac ceva traseu de creasta de pe 23 iulie pana pe 26-27 iulie, apoi ies din traseu si vin la Plaiu Foii (aici ramane pana la urma intalnirea sau unde.. ca piatra craiului e mare, zarnesti este un oras...). Supy ....vreau un procent de 95 % - 5% pentru situatii critice neprevazute.

Moshulik - in principiu Plaiul Foii - in mod deosebit nu shtiu ...in functie de ce gasim acolo... pe 28 poate ne intalnim pe creasta Am un botez (nu al meu.... ) in iulie, inca nu se stie exact cand....daca nu se suprapun vin 95%.....5% acel neprevazut de care se vorbea...

27,28 cade in mijlocul saptamanii........nu ar fi mai bine intr/un week-end? Macar pentru cei care pot trage o fuga?

Sau stam 27iul-1aug?.... la mine au aparut noi probleme financiare dar sper sa vin totusi. daca nu, ramane la vadu.
TopCat a scris:Am un botez (nu al meu.... ) in iulie, inca nu se stie exact cand....daca nu se suprapun vin 95%.....5% acel neprevazut de care se vorbea...

27,28 cade in mijlocul saptamanii........nu ar fi mai bine intr/un week-end? Macar pentru cei care pot trage o fuga?

Sau stam 27iul-1aug?....

Bre eu o sa ajung acolo tocmai sa pot face o tura doua...deci pe majoritatea ii ashteptam in WK - din calculele mele 27 e miercuri....deci pe 28,29 am timp sa dau o fuga pe sus ...iar seara (vineri) sper sa se stranga cat mai multa lume Da bre, berea de vineri seara M/am prins....... ..daniel.opr tu mergi mai din timp..........sa te acomodezi.... .........am notat.....poate vin si eu sa/ti tin companie... Salutari de la mare,
Puneti va rog o bifa si in dreptul CT-13-EDA (Bobo).

Sa-mi iau cort sau ne cazam la http://zarnesti.inbrasov.ro/?pensiuniBrannewlanguage=en ? Sau inchiriem toata http://www.horacubrazi.ro/index.php ?

Bogdan Bobo, De la Zarneshti la Plaiul Foii sunt vre-o 10- 15 km din cate shtiu eu...deci e exclusa cazarea in oras (parerea mea).

Acuma .... pentru cei care vin de miercuri seara... si care au cort, plus dorintza de a merge pe munte ofer sejur de 2 zile dormit (o noapte) pe creasta daca timpul e favorabil cu urmatoarele conditii impuse participantilor:

Amatorii trebuie sa aibe in dotare bocanci, rucsac (nu sunt acceptate pungile de plastic sau de orice fel ), de asemenea nu sunt acceptate umbrelele, pantofii, sandalele, manelele.

...o sa ma mai gandesc si completez daca e cazul

Un link mishto :
http://members.tripod.com/~Raduse/echipmon.htm Mai sunt 3 saptamani pana ne intalnim pe munte.... v-ati facut bagajul ?? Bun Receptie, cort doar 35k? Marfa. SI grupuri sanitare bune zici...
Ok, numa sa nu ploo... Bre si daca ploo io' tot stau 3-4 zile ..daca nu ploo e posibil sa mai raman prin zona inca vre-o 3 zile Bun Adica facem conferinta in loc de gratar sau gratar in sala de conferinta? Bre, nu e sigur ca primesc concediu...

Io unul as mere asa: Arad - Timisoara - Mraconia (adica acolo unde e sculptat chipul lui Decebal in Stanca, la malul Dunarii) - asta in prima zi... apoi pescuiala vre-o 2 zile, apoi plecarea mai departe directia Plaiul Foii... - unde iarasi cazare + gratare... + alea-alea. Ideal ar fi sa primesc concediu pt ultima saptamana din Iulie... Da nu sunt sigur! Cabana Plaiul Foii :
http://plaiul-foii.turistic.ro/romana/main.htm

Dane (opr), cum se ajunge de la Plaiul Foii la Cerdacul Stanciului? Ai fost?
Noi suntem amatori, insa trebuie sa tinem cont si de bb.

Numai bine,
Chris Da Chris, greu se gaseste la noi echipament de alpinism pentru bebe Si parca neechipata nu ti-ar veni sa o lasi sa se catere

Ahh... ce-as mai veni si eu... din pacate n-am stat vreodata la cort, si nu stiu daca sa ma risc
Kunzite a scris:... din pacate n-am stat vreodata la cort, si nu stiu daca sa ma risc

Bun
Chris a scris:
(opr), cum se ajunge de la Plaiul Foii la Cerdacul Stanciului? Ai fost?
Noi suntem amatori, insa trebuie sa tinem cont si de bb.

Dap in principiu shtiu unde este - si cum putem ajunge..teoretic s-ar incadra intr-un traseu destul de mishto... cu BB e mai greu ...si pe mine ma bate gandul sa-l iau dar depinde de multe ...vom vedea pana la urma ce solutie adoptam cine imi da si mie o harta? (adresa..)
cea de aici stiti de unde e luata? http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=1417 (kosson) Am gasit un cort ieftin (turistic), dubla foaie, la www.cort.ro .
Uite si prognoza pe 10 zile la yahoo: http://www.weather.com/activities/travel/businesstraveler/weather/tenday.html?locid=ROXX0002&from=month_topnav_business .

Sper sa nu patim ca anul trecut, la Corbu. Venim numai 9 din toti cei 796 de membri inregistrati pe site?
Numai 1,13%?
As promova pe masina intalnirea, dar nu am timp sa o comand. Poate mai vin si altii, dar nu se stie sigur...depoinde de masini, bani, aprobari concedii. Apropos de masini, o sa aiba cineva scule de remorcare?
hbogdan a scris:
Numai 1,13%?
As promova pe masina intalnirea, dar nu am timp sa o comand.

In principiu mai sunt ceva promisiuni ...dar inca nu pot sa postez

Faza cu promovarea intalnirii nu-si are rostul... decat 20 pe care nu i-am vazut niciodata sau nu au postat niciodata pe aici, mai bine 9 si ne simtim bine.... nu am chef de manele pe acolo
Venim numai 9 din toti cei 796 de membri inregistrati pe site?
Numai 1,13%?

Bre, vezi ca din aia 797 de membri inregistrati, cam in jur de 100 sunt cei care s-au inregistrat sa dea si ei unu-doua mesaje de felicitare dupa ce au ras de au avut febra musculara la muschii burtii si ai mandibulei timp de trei zile si 2 nopti... ca urmare a aberatiilor mele de la topicul ala cu nebunii... avand febra musculara la muschii fetei, nu au mai putut vorbi, basca se pote ca si corzile vocale sa fi fost afectate, asa ca u pus mana pe mouse si tastatura si au trecut la atac!
Apoi din restul de 600 si ceva, mai excludem pe unii care si-au facut user doar ca sa dea cateva mesaje la mistocareala (intre 1 si 50 msg.), cei care si-au facut user ca sa isi vanda blanitele rosii si alte alea alea... Apoi mai excludem pe cei care si-au pierdut interesul pt oltcit si care ne-au cam parasit ...
Mai excludem o parte miiica - miiica de tot - pe cei care nu s-au adaptat la cerintele forumului, si inca o parte reprezentata de clone....

Asa ca raman dupa parerea mea cam 200 -300 de membri activi.

Din astia, multi nu o sa vina ca nu au bani
Multi nu o sa vina ca nu au concediu
Multi nu o sa vina ca nu au timp

Asa ca nu va mai cramponati ca nu sunt nustiucate masini si nustiucati useri! Important e ca cei care vor veni sa se simta bine! Sunt sigur ca vor aparea si personaje noi la intalnire!

Numai bine!
Gabii Bun eu ma abonez primul: Vreau o camera cu pat dublu... alea la 70 lei /noapte... perioada 27.07 - 31.07 Bun DanF, din pacate noi, daca venim, o sa plecam in aceeasi zi. Mie inca mi se pare ca bb e prea micuta pentru o iesire de 6-7 ore cu masina... si de stat noaptea intr-un loc necunoscut...

Numai bine,
Chris Mai, cu parere de rau cred ca voi scapa intalnirea asta pana la urma.
Motive:
- recalculare la incalzirea din iarna = de dat 2.780.000 lei;
- refacut hidroizolatie pe bloc (dupa ploile astea a picat in casa destul de naspa - bucuriile etajului 4);
- pus robineti la calorifere - din cauza ca la anu nu mai vreau inca 2.780.000 de plata in vara - tre sa pot inchide caloriferele cand vreau;
- incercare prietena facut scoala de soferi vara asta;
- strans bani cat pot pentru cateva zile la mare - renuntare inadmisibila - in cazul in care la Vadu nu se mai merge va trebui reorientare spre variante mai scumpe si mai naspa din pacate, dar asta e.
n concluzie dupa ultimele evenimente, alea cu apa in cap, e mai putin posibil sa vin la intalnire. Sper sa apar totusi 2 zile acolo, mai mult nici nu vreau, la munte nu-mi place cine stie ce. eu vreau 4 nopti:D 27spre 28, 28 spre 29, 29 spre 30 si 30 spre 31
EEK! a scris:Mai, cu parere de rau cred ca voi scapa intalnirea asta pana la urma.....

Bun Am zis ca nu se stie, nu ca nu vin.
Pana la urma ma cara Maidanezu... si de mancat oricum trebe sa mananc si acasa, vorba lui Ma anunt si io in proportie de 80% !
Daca nu apar probleme noi si daca se rezolva cele actuale datorate suprapunerii concediilor o sa vin si eu si aleg varianta cu cortul!
Am ales traseul Tg-Jiu-RmVilcea-Cimpulung-Zarnesti
Va rog sa dati mai multe detalii referitoare la destinatie fiindca nu stiu zona!
Bafta si vreme buna! Vin!!! Adica nu va ganditi la beuturi gen Murfatlar sau Cabernet... Vreu sa zic ca VIN SI IO LA ZARNETI sau unde vreti voi sa ne intalnim!!!1

Vin cu Bere, ca stomacul meu o cere!!!

Bre, mi-au aprobat astia concediul!!!

Adica din 25 pana in 29 iulie!

Danf, te rog, o rezervare de 2 nopti pt 2 persoane (io si nevasta)! Perioada va fi aia in care vor veni cei mai multi!

Bre, vestea faina e ca s-ar putea sa apara pe acolo si Stefan!!! Cum se poate ajunge fara masina acolo?
Din cate am intzeles, dintr-un post de-al lui Cyclops, exista rata din Brasov, da parca doar pana in Zarnesti...?
Din pacate, nu am masina circulabila, dar mai important, nu am nici carnetul .
O sa incerc si eu sa ajung si spun "incerc", deoarece...fonduri foarte putine (toate deturnate spre repararea masinii). Oricum, daca vin, o sa fie in regim "studentesc", adica personalu pana in Brasov (5,5lei ), de acolo ma descurc eu, probabil 1 pat la 12,5 lei (pt 2 nopti) si mancarea care imi trebe pt 2 si 1/2 zile (si ceva beutura, nu multa ca "ce-i prea mult strica" )+ drumu intors, sper sa ma scoata pe la vreo 70, 80 lei maxim, care si aia o sa fie greu de procurat.
Oricum, un raspuns mai sigur, o sa incerc sa-l dau vineri / sambata. Daca e, o rezervare se poate anula, nu?
Cu tot respectul. Pai s-o gasi cineva sa vina sa te ia din zarnesti... ca sunt doar 12-14 km de acolo pana in plaiul foii Bun Salutare.Ma bucur ca in sfarsit v-ati decis asupra unei locati,am urmarit pana acuma dezbaterile incinse care se dadeau aspra locatiei si vad ca a-ti nimerit si voi un loc foarte frumos unde este si foarte usor de ajuns din punctul multora de vedere ,si mai ales pot venii multi din club.Sper sa pot venii si io daca voi avea masina pe mana,sper sa nu aiba tata nevoie de ea ca alfel vin cu pejosul,da nu ar fii nici o problema.Cred ca voi ajunge si io ca pe joi sau vineri seara daca ramane valabila locatia si daca tine si vremea cu noi ,sa dea Domnul sa nu ploua si toate vor fii bune.Poate cei care vor sa vina si nu au cu cine poate pot sa-i iau cu mine in masina daca e sa vin,da mai vorbim in legatura cu asta,aviz pentru cei din bucuresti care sunt interesati.La Plaiul Foii foarte frumos si mai ales cabanele sau pensiunile cum vreti sa le numiti sun noi facute de curand altele sunt renovate,si ce spune danf este chiar adevarat legat de baile de acolo sun foarte mari si spatioase si mai ales curate ceea ce conteaza mai ales ca este un loc destul de vizitat de turisti,acuma depinde de vreme.Numai bine si mai vorbim in legatura cu transportul daca e sa vin cine vrea sa ma insoteasca poate sa-mi fie invitate ,si nu il costa nimica.Sa auzim de bine. Gata, m-am hotarat cu a mea... merg la Mare...

Deci, planurile mele cu pescuiala s-au dus pe apa sambetei...

Planul e asa: Duminica, 24 plec de la Arad si aterizez la Bucale. Luni 25 plec la Mare - nu stiu inca unde
Apoi la mare stau pana in 28 dimineata.
In 28 plec spre Zarnesti - Plaiul Foii- Unde sper sa ma intalnesc cu voi...
Acolo vom sta 2 nopti, adica 28 noaptea si 29 noptea.
In 30 plec spre Dragasani la frate-miu si apoi in 31 spre Arad... iar in 1 Aug tre-sa fiu iar la scarbici.

danf, te rog sa imi faci si mie o rezervare, pt 28 si 29 - daca au camere pt 2 persoane ar fi beton! Poa sa fie si suprapuse atata timp cat sunt doua locuri in camera .

Numai bine!
Gabii 7thRaven, poti sa mergi si cu 41 pana-n Crangasi, si apoi cu FZL-ul pun pariu ca mai sunt si alte variante.
Incerc sa-mi aranjez lucrurile ca sa ajung si eu.

Adica nu va ganditi la beuturi gen Murfatlar sau Cabernet...
De ce??? Macar un paharel, seara... promit ca nu conduc pana nu se duce alcoolu'! vin si eu 98%, numai ca voi sta la cort, undeva pe valea vladusca, ca n-am chef de aglomeratia din jurul cabanei plaiu foii.
dc intereseaza pe cineva, am in plan:

1 poiana inchisa, iesire in creasta sudica, coborare
2 valea vladusca, craita, braul de mijloc, termopile, poiana cotofenei plaiu foi.
asta dc e vremea buna. Daca ajung (aproape sigur ajung) eu voi fi cu cortul, dorm un an de zile in pat 1 saptamina pe an am sa dorm in cort.Are farmecul lui
Kunzite a scris:apoi cu FZL-ul

Huh? FZL=???
Mai sunt si alte alternative...cred
Suparatuu, daca mergi incolo, ma primesti si pe mine in masina? (bani de benz nu am foarte multi , de fapt toti banii nu sunt f multi , dar ne descurcam noi, daca mergi incolo si ma primesti)
Cu tot respectul.
7thRaven a scris:
Kunzite a scris:apoi cu FZL-ul

Huh? FZL=???

Ghici ghicitoarea mea "-Tu esti Tata?
-Pinnochio!!!"
FZL-ul e al tau?
Ma bagi si pe mine pe undeva prin portbagaj? Credeam ca in scaunul din dreapta te-ai fi simtit mai bine, da' daca asta vrei... portbagaj sa fie!
Cu cazarea cum a ramas, ca nu mi-e prea clar?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum