Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Provocare BICICLIST vs MASINA. sau cat de DOH sa fie cineva

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am avut astazi parte de o discutie cretina pe facebookul paginii.

Pentru cine nu a fost acolo sa vada ..o sa fac eu un rezumat.
E vb de o discutie aprinsa intre mine si unul din userii acestei pagini.

Acest..sa-i spunem om...robert attar, a zis ca el face o masina in 400 de m cu trotineta lui de titaniu.

Dupa multe cuvinte in care ne aratam reciproc respectul, unul pentru celalalt, a ramas cam in cui povestea.

Asa ca nu ramane decat sa vad cand reusesc sa-mi fac timp sa ajung pe la bucuresti sa-l .... in freza, sau sa vina el in craiova )))))))))))))...bineinteles pentru acelasi rezultat.

p.s.

intrecerea o sa fie intre el cu trotineta lui si eu cu VW Lupo de 60 de cp.

Oare cine o sa castige!?)))) O sa castige trotineta, in cadere libera
chromatech a scris:O sa castige trotineta, in cadere libera

nici macar asa..ca e de titaniu. si e mai grea tabla

dar daca-i pun la socoteala suncile ciclistului, poate are o sansa poate e de aia cu turboreactor VW Lupo de 60 de cp - pe 400 metri ti-o da si pe skateboard. Mai multe sanse ai cu un Oltcit.
stuparu_mihairadu a scris: a zis ca el face o masina in 400 de m cu trotineta lui de titaniu.

In primul rand induci lumea in eroare. Nu e vorba de o trotineta ci de o bicicleta de curse. In al 2-lea rand acolo s-a vorbit si de un pariu pe o suma frumusica iar tu te-ai dat lovit, daca erai bazat pe masina te duceai si luai banii.
Stai jos, macane rau povestea ta. vezi sa te duci sa plangi cu baietii la dota si de topicul asta ))

sa dai jos din sunci daca vrei sa poti sa te deplasezi macar 1 m a, deci vorbim de un numar de inmatriculare dublu, adica foarte gras
bun, bun, sa mai slabiti pentru concurs are semn de gabarit depasit pe trotineta Nu m-am prins cu cine te certi, dar nu prea e rasul tau.
Sincer, te inteleg. Omu' te-a provocat, tu ai refuzat. Tot ce ai putut e sa incerci o caterinca pe un forum. Fapte, nu vorbe!
dj53zfb a scris:Nu m-am prins cu cine te certi, dar nu prea e rasul tau.
Sincer, te inteleg. Omu' te-a provocat, tu ai refuzat. Tot ce ai putut e sa incerci o caterinca pe un forum. Fapte, nu vorbe!

))) ....da ba. ca eu sunt nebun sa ma duc in bucuresti la toti nebunii care vb fara sa gandeasca.

sincer, tu vb serios?!...tre sa fii cel putin cretin sa ai impresia ca faci o masina.

p.s.

cu cine ma cert?! se pare cu toti dezaxatii ))

daca tot vorbiti serios, ia-l de mana si pe ala de la balaceanca si veniti in craiova. punem toti 3 banii jos si vedem care pe cine face.

tu pe skateboard si nebunul ala pe bicicleta
stuparu_mihairadu a scris:tre sa fii cel putin cretin sa ai impresia ca faci o masina.

Spuneai ca ai un Polo de 1.4. Acum te razgandisi, zici de o masina. Hotaraste-te.
Polo 1.4 60 cai in 400 metri abia ajunge la vreo 45 km/h. Un Trabant cu motor VW de 1.2 te intrece fluierand. Cred ca ar fi cazu' sa te uiti peste fisa tehnica a ragaliei, s-ar putea sa-ti dai seama ca nu e ceea ce crezi.
http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=8474 Nu exista trabant cu motor 1.2, exista doar 1.1
dj53zfb a scris:
Polo 1.4 60 cai in 400 metri abia ajunge la vreo 45 km/h.
http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=8474

pe bune? daca un amarat de oltcit, in 400m ajunge pe la 120km/h...si scoate undeva la 16sec
cred ca si un polo de 60cp scoate macar atat. 16 secunde pe 400m la oltcit? ce de lume optimista pe aici
dj53zfb a scris:
stuparu_mihairadu a scris:tre sa fii cel putin cretin sa ai impresia ca faci o masina.

Spuneai ca ai un Polo de 1.4. Acum te razgandisi, zici de o masina. Hotaraste-te.
Polo 1.4 60 cai in 400 metri abia ajunge la vreo 45 km/h. Un Trabant cu motor VW de 1.2 te intrece fluierand. Cred ca ar fi cazu' sa te uiti peste fisa tehnica a ragaliei, s-ar putea sa-ti dai seama ca nu e ceea ce crezi.
http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=8474

suncosule, pe fb stiai foarte bine despre ce masina e vb. nu mai face pe prostul (cu toate ca esti).

te fac in marsarier umflatule ca sa pot sa te **** si-n freza cand am chef...

cum ti-am mai zis, diferenta intre mine si tine este ca eu am ceva creier in capatana aia de pe umeri.

si nu ma apuc sa vin la bucuresti, doar pt ca un copil cu prea mult timp liber vorbeste fara sa gandeasca.

din ce vad eu in linkul ala, motorul ala atinge 100 de km in 15 sec. asa ca iti cam pica faza cu 45 de km in 400 de m (doah...)

..fa bine si salbeste ca nu te vad atigand 100 de km la ora nici aruncat din avion.

nu de alta dar nu cred ca esti un lance armstrong anonim sa prinzi peste 100 de km in 15 sec )) ....dar cum ti-am zis. penibilitatea ta intrece toate limitele )

p.s.

vezi sa dai jos din sunci ca de trecut pe la bucuresti anul asta trec sigur.
nu de alta dar la fizicul tau de invidiat, sunt sigur ca spargi un cauciuc pana reusesti sa o urnesti din loc.\

P.S. 2

CE AM GASIT ))

vesti proaste pt tine. dupa fisa tehnica asa sfanta pt tine...Lupo-ul face 100 in 14 sec

http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=8396

asa ca mai arunca niste greutati pe aparate ca a mai scazut 1 secunda din timpul tau de referinta

sa vad maine daca am timp in praga sa-ti urc un filmulet de pe "susele alora"

Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum