Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Modificare jante

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Stie cineva cum se pot modifica jantele de Oltcit,sau daca face cineva asemenea lucrari? Vreau niste jante mai late ca cele din poza alaturata

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Eu sunt pe cale sa achizitionez doua
Inainte era plina Craiova de ele si nu numai.
Din cate stiu eu, dar am cam uitat, o janta din aia iesea din 2 jante normale din cate imi aduc aminte.
In poza e Raull Lamboiu cu oltcitul sau rosu, vallelunga.
Am avut ocazia sa vorbesc cu dansu ori pe facebook ori pe messenger, nu imi mai aduc aminte exact. alea sunt jante intoarse Eu banuiesc ca latimea jantei este cea standard dar cilindrul sa-i zic asa al jantei este asamblat mai in exterior pe butucul central este mai lata janta,se taie partea din exterior a jantei de oltcit si se sudeaza partea din interior tot a unei jante de oltcit,si iese o janta cu dimensiune reglabila Este cum zice Iulica, jantele sunt mai late. Problema este cu echilibratul acestor jante de Oltcit ca nu mai gasesti vulcanizari care au flansa pentru echilibrat. Un strungar bun iti poate modifica jantele. E complicat in sensul ca mesterul trebuie sa fie mester, adica in final janta trebuie sa fie perfect centrata si echilibrata, daca gasesc un asemenea inginer o sa fac 4 bucati, daca nu le pastrez asa pentru urmatorul proiect, cu improvizatii sau carpeli nu merge Are dreptate Iulica, se fabricau asemenea jante in Bucuresti la serviceul Auto din zona Diham, in spatele benzinariei. Cu putin noroc poate s-ar mai gasi si un nr de tel. la bucuresti se fac...
cauta pe forumul 4tuning, sectiunea dacia.

erau niste baieti pe acolo, care stiu mai multe despre treaba asta
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum