Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit 12TRS

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Usor, usor m-am apucat de reconstructia Citroen-ului meu Axel 12TRS.
Am gasit la Remat una impecabila cu 25.000 km cu 1500lei.
De pe masina mea veche refac integral motorul, iau cutia de viteze Franta 5 trepte cu grup lung, esapamentul motor si etrierii frantuzesti.
Pe Oltcitul de la Remat vor ramane caroseria, interiorul si cam restul.
O sa-i montez ceasul frantuzesc cu ledu-uri, tabloul de bord cu 389.000km la bord de pe al meu, am gasit pe OLX canapelele spate, tetierele de pe un Oltcit 1982.
Deocamdata fac motorul.
Am chiulase modificate de la raliuri cu suspape mari, pistoane comprimate de 1300, axe de 1100.
Am toate garniturile noi noute frantuzesti, segmenti, distributie, etc....
Abia astept sa-i dau cheie!

Deocamdata, piesele si suruburile sunt in vasul de curatat cu ultrasunete

Cum pun poze? poti sa dai mai multe detalii despre chiulasele modificate? Felicitari!
Eu pun poze cu imagebam.
mugurel a scris:...Am gasit la Remat una impecabila cu 25.000 km cu 1500lei.......Pe Oltcitul de la Remat vor ramane caroseria, interiorul si cam restul....

Chiar sunt curios, cum ai luat o mașină de la remat pe care să o repui în circulație?

Poze se pun și cu postimage.
http://postimage.org Pai stii bine ca nu se poate, dar o fac la masini istorice. Cum așa? Ceva nu se leaga. Cam imposibil ce vrei sa faci In momwentul in care ajunge la REMAT posesorul autovehicolului primeste o adeverinta cu nr de inmatriculare si cu nr de sasiu , atentie acest nr de sasiu nu se va mai putea pune in circulatie fiind radiata definitiv . Rematul nu are voie sa comercializeze masini sau componente auto fiinde declarate ca fier vechi ! Va spun acestea ca acum am radiat din circulatie pe RVK si mam interesat si mi sa atras atentia ca nu se va mai putea pune in circulatie nr. de sasiu nici o data ! si aceasta ni sa spus de catre cei de la inmatriculari- radieri din circulatie !
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum