Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cumpar cutie 5 trepte Ro

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
M-ar interesa o cutie in 5 trepte, romaneasca.
- fara sirenaje
- fara agatzat la schimbarea vitezelor
- fara probleme mecanice
Nu ma intereseaza de scurgeri...ca oricum vreau sa o desfac ca sa ii pun pinion de dacie pe a 5a
adrian_paul a scris:M-ar interesa o cutie in 5 trepte, romaneasca.
- fara sirenaje

chiar ca........ de 2 ori
de obicei, cutiile de romania veneau din fabrica cu sirenaje dar de ce nu te complici si pui una 5 franta? Da, buna gluma, cutie Ro fara sirenaje. TRS-ul meu facea ca locomotiva la 80 km/h si apoi se linistea, dupa care a sirenat si mai tare, si la viteze mici, apoi i-am schimbat rulmentii rotilor spate si n-a mai sirenat nimic . Pana am schimbat rulmentii eram convins ca nu exista cutie 5 Ro fara sirenaj, dupa ce am schimbat rulmentii mi-am schimbat parerea . Taica-meu a avut Club 11R din 91 luat de nou, cutie 4 Ro, niciodata nu a avut sirenaj.
Deci, daca ma intrebai pana in 2008 as fi raspuns asa . Dupa 2008 as fi zis ca exista si minunea asta, cutie 5 Ro fara sirenaj si as fi intrebat de unde pot cumpara sirenaj . Depinde după ureche, cum ar zice un personaj din Moromeții.
Sirenajul nu este continuu; este pe trepte de viteză.
La mine la Zaraza sirena a 5-a. Inițial credeam că nu am ulei suficient, dar aveam. Acum la Șoim îmi sirenează a 4-a.
Asta nu are cum să fie din rulmenți. Te astept sa vezi cutia in 5 romaneasca de pe masina mea. Daca sireneaza pe orice treapta de viteza, la orice viteza/turatie, iti fac cadou 1000euro.

Nu vreau cutie frantzuzeasca, pentru ca la aia nu am ce pinion mai lung sa ii pun pe treapta a 5a.
Nu stiu de ce va bagati in seama, daca nu aveti ceea ce vreau eu sa cumpar.
E atat de simplu...eu vreau sa cumpar ceva, si astept raspuns de la cineva care are. Daca nu are nimeni, asta este. Mesaj sters
adrian_paul a scris:Te astept sa vezi cutia in 5 romaneasca de pe masina mea. Daca sireneaza pe orice treapta de viteza, la orice viteza/turatie, iti fac cadou 1000euro.

Pregateste mia si zi-mi cand si unde sa vin pt test.

adrian_paul a scris:Nu vreau cutie frantzuzeasca, pentru ca la aia nu am ce pinion mai lung sa ii pun pe treapta a 5a.

Tu nu ai, altii au. Mai vorbim și noi că prea e liniște p-aici. parca e priveghi
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum