Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

cel mai tare Oltcit din Romania
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Wow! Poate sa dea linistit discoteca! hii !!!

super oltcitu` mariane!
cat ai bagat in el`? Nici nu mai stiu...destul E haioasa ideea, dar identitatea oltcitului s-a dus spre zari inalte cu ciocul de golf pe care il are. Acum, totusi jos palaria pt posesor pt ca a incercat sa faca un tuning exterior inedit si, acum sincer, dupa cum arata cred ca s-a investit mult timp si resurse in masina. Spun asta fiindca al meu e standard, e drept intretinut foarte bine, dar NU am facut modificari.
Apropo, ce ati zice de niste roti de Smart de spate?
Cat despre PMD...cred ca cineva isi vede (sau isi conduce) visul.
B. Marian- super!!! Acum lucrez la un Golf II si sant calat pe el...
Vreau si eu sa pun jenti de 15" pe Olt, imi place cum arata, da bine !!
bmarianm6 a scris:

Salut!
Ce scaune ai? Fiat Punto , sanierul cade pe gauri cu exeptia surubului fata exterior (mici modificari). Sunt mai înalte/joase decât cele originale? Alte diferențe?
Bastos a scris:Sunt mai înalte/joase decât cele originale? Alte diferențe?

Au aceiasi inaltime(sezut) ca cele originale doar ca sant putin mai inguste si mai comfortabile. fiind mai inguste nu ai mai mult spatiu intre scaune
sa pui o consola, cotiera intre ele?
cat77line a scris:fiind mai inguste nu ai mai mult spatiu intre scaune
sa pui o consola, cotiera intre ele?

Am gasit o consola de renault, incerc sa o adaptez. Merge si de golf. salutare! eu si cu desu' lucram intens la masini. el sa puna turbo pe motorul de oltcit eu sa pun 1,4 turbo motorul de renault! aveti idei ceva, poate ne mai ajutati cu ceva poze sau stiu eu cu orice! va multumesc anticipat.
p.s.daca aveti intrebari? orice? Salutare XXS-ule, bine ai venit printre noi! Iti multumesc ca ai acceptat invitatia mea.

In legatura cu turbo...vorbeste cu Titus, el are deja montat asa ceva.
Daca mai ai poze cu masina ta....te rog sa le pui pe aici, sa le vada lumea. Bun venit XXS!

Ce fel de
1,4 turbo motorul de renault
este vorba?
Dă-mi te rog niște detalii. cel de 136 de cai!sunt multe modificari de facut si nu prea am timp!l-am luat de la cineva din buzau care are asa ceva pe masina si ma ajuta sa-l pun si eu!
mai tre sa cumpar intercooler mare,rad apa nova....etc....vro 10-15 numai pe piese si .....la anu am licenta si ...e cam naspa dar oricum pana in primavara am motorul pus!
Motorul de Renault 5 sau ce model? da cel r5!dar vreau sa-l pun pe cutie de oltcit ca sa nu mai modific si cutie,planetare........etc! poze cu un alt oltcit din craiova. de pe 4tuning

http://img391.imageshack.us/img391/8830/1397eu.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/161/1408kv.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/7466/1413qa.jpg
aX3lStorm a scris:Super! Mersi mult! Dar, acum, bare ca ale celui portocaliu...unde-s matritele pt asa ceva? Sau daca poate cineva sa zica unde si l-a facut(vl 04 doz)?

Nu mai are nici spoilerul ala si nici nr de vl .. acum are DJ-22-FRA si bari ca pe DES

Alea din poza sunt vechi! super tare frate plafon negru mere brici cu geamurile asa ma intreb cu cat il da Chiar crezi ca-l da? [img=http://img355.imageshack.us/img355/9614/pict00549cj.th.jpg] IN ZIUA DE ASTAZI SE AFLA UN OLTCIT PROBABIL UN FOST OLTCIT UN PREZENT CORSA COMPLET CAROSAT CU PIESE DE CORSA : STOPURI FARURI ARIPI HAION BARI PRAGURI ELERON ETC ESTE SUPER SE AFLA IN vALCEA SA VAD DACA POT PUNE MANA PE NISTE POZE EU INCERC SA IL INRUDEZ PE AL MEU TOT CU UN CORSA AM TRIPLE SHI FARURI !!
tehnicks a scris:IN ZIUA DE ASTAZI SE AFLA UN OLTCIT PROBABIL UN FOST OLTCIT UN PREZENT CORSA COMPLET CAROSAT CU PIESE DE CORSA : STOPURI FARURI ARIPI HAION BARI PRAGURI ELERON ETC ESTE SUPER SE AFLA IN vALCEA SA VAD DACA POT PUNE MANA PE NISTE POZE EU INCERC SA IL INRUDEZ PE AL MEU TOT CU UN CORSA AM TRIPLE SHI FARURI !!

Cineva a înțeles ceva? Poate Mafalda.
ȘI NU MAI SCRIE CU LITERE MARI CĂ DOR OCHII! ...si incearca sa te suni. Macar o data... Bai, Olcitu meu e cel mai tare, am intrat cu spatele intr-un gard si s-a facut gardu praf! asta e ca sa se invete minte gardu' sa nu mai stea in spatele olcitului..... sal allz.am vazut discutiile si as avea si eu o propunere sa-i zic asa...c ziceti d spolerul d solenza??eu am asa ceva si vine ca turnet...in plus e foarte...tare .astept pareri
EEK! a scris:Bai, Olcitu meu e cel mai tare, am intrat cu spatele intr-un gard si s-a facut gardu praf!

Da motane, e mai tare al tau decat al meu. Eu am dat cu spatele intr-un stalp de beton si a castigat stalpu' Da' s-a ales si el cu o zgarietura... da totusi nu ati zis c parere aveti d spoilerul d solenza...?!
Raffy a scris:da totusi nu ati zis c parere aveti d spoilerul d solenza...?!

Eu, foarte buna. Altii, nu prea

http://img395.imageshack.us/my.php?image=image024uu.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=image014oq.jpg

http://img154.imageshack.us/my.php?image=image192xl.jpg Bre, se incadreaza bine nimic de zis, pe mine ma deranja simplul fapt ca e imprumutat de la Dacia Conteaza sa-i placa posesorului la urma urmei! are dreptate cowboy. posesorului sa-i placa. dar mult mai bine arata oltcitul cu spoilerele clasice!!
si daca vreau spoiler de solenza, imi iau solenza, nu?? eu oltcit am!
pupa a scris:eu oltcit am!

You could of fooled me! Dupa ultimele metamorfozari...deja devine discutabil mie mi-a placut oltcitu ala cu bot de logan si mi-am tras un logan a fost mai simplu cat ai dat pe lighean...si cat dadeai pe un spoilar?
parerea mea ca spoilerul de solenta arata bine ...dar nu pe oltcit
cine vrea sa-si puna
bogdanlascu a scris:mie mi-a placut oltcitu ala cu bot de logan si mi-am tras un logan a fost mai simplu

bine, bine, dar daca mi-mi place botu' de la Oltcitul tau...eu ce masina-mi trag?
Cowboy a scris:
bogdanlascu a scris:mie mi-a placut oltcitu ala cu bot de logan si mi-am tras un logan a fost mai simplu

bine, bine, dar daca mi-mi place botu' de la Oltcitul tau...eu ce masina-mi trag?
renault laguna )) asta va place? arata bine spoileru
folia aia de pe faruri nu e tocmai estetica
daca e al tau sa-l stapanesti sanatos nu este folie ,este fa[img=http://img180.imageshack.us/img180/4282/imagine17pz3.jpg]rul vopsit pe interior
Cowboy a scris:

vezi la vinzari ,vind oltcit 13 gt turbo .................. Bogdane - esti modest

Sa inteleg ca asta e ordinea visezi omule - visezi

Nici la design nici la putere opr esti invidios omule,care crezi tu ca este ordinea? vorbind in prisma actelor..... ,oricum in privinta puterii astept provocari Bogdan - te inseli amarnic

Prima la mana NU SUNT INVIDOS - chiar imi doresc cat mai multe olticiuri pe sosele si cat mai puternice si cat mai frumoase sau daca nu asta macar in stare buna de functionare. Dar ma deranjeaza atitudinea de care dai dovada:

Sunt multe olticiuri care au aparut aici si care arata extraordinar dar proprietarii nu s-au batut cu pumnul in piept sa strige ca olticiul lor arata cel mai bine. Din punctul asta de vedere nu te-ai incadra nici macar in primii 10 la categoria "cel mai fain oltici din tara" - si sincer sa fiu personal tuningul tau exterior il consider de slaba calitate asta ca sa fiu amabil.

Cat despre putere... revizueste-ti putin atitudinea in primul rand pentru ca alti nu au tinut in mod deosebit sa ajunga la dynotest ca sa-si arate muschii.

Daca nu ai raspunsuri la intrebari de genul ...
in concluzie ce mai trebuie facut? unde mai trebuie umblat? titus ?cristi?

cel putin arata respect fata de ei

Fara suparare - parerea mea
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum