Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tuning exterior-idei,sugestii etc.
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Propun sa discutam in acest topic despre aspectul masinii, spoilere, unde se gasesc, ce adaptari se pot face, roti etc. Aici am modificat virtual un oltcit:

Click pentru a vedea imaginea  Criss, aia de pe site-ul propus de tine nu sunt prea seriosi cand vine vorba de oltcit... ai uitat de ideea aia cu "oltcit turbo"

Cat priveste ideile mele: parca ti-am spus cum as vrea sa aranjez capota(3 prize de aer), din pacate sunt in pom cu banii pana prin februarie...

Numai bine!
Gabii Imi place la nebunie culoarea Toate merg si sint bine puse dar.........spoilerul mi se pare prea agresiv, cam din bucata. Un oltcit merita un spoiler mai stilizat, mai finut.
Daca faci abstractie de ceea ce e in spatele spoilerului, poti crede ca e bun pt un transporter, camion sau ceva de genul MARE. Da ai dreptate,daca ar fi in realitate cred ca ar parea mai mare.

A scris cineva pe forumul vechi despre niste jenti de smart,daca se potrivesc la oltcit,aveti cumva detalii? Mda intradevar cum zice Laurentiu cam grosolan spoilerul pentru un oltcit ,dar in schimb arata mai decat panaramele care le mai vad prin oras pe la mine :luate de pe alte masini cred ca de cielo am vazut decupate urat rau de tot si apoi fortate sa se plieze pe botul masinii ,parerea mea ca decat asa mai degraba cu barele alea vechi!!! In schimb culoarea e foarte sic!! daca as vedea-o pe strada as intoarce capul dupa ea ca dupa o ...femeie(fromoasa evident)! vrei superjenti de oltic?
uite aci www.jante.ro
Marca OZ, model Agyl
Se potrivesc fara flanshe (cred)

Daca aflii cumva si pret, comunica si aci, dar nu cred ca e sub 125 E/buc culoarea e superba, am avut o slabiciune intotdeauna pentru portocaliu...
spoilerul e intr-adevar putin prea brutal, si chiar masca de la faruri merge un pic mai dulce. elementele ne-potrocalii par si un pic supradimensionate, masinuta pare asezata pe un alt sasiu.
per total, arata oricum f. fain, te simti king of the road cu asa ceva. oare cum ar arata toata in portocaliu? Bun Marfa marfa portocaliul
Cyclops a scris:vrei superjenti de oltic?
uite aci www.jante.ro
Marca OZ, model Agyl
Se potrivesc fara flanshe (cred) (

Exact,despre jentile alea vorbeam.
Referitor la desen:am modificat poza cu oltcitul rosu cu aripa alba de pe oltcit.ro,grila a ramas aceeasi;
-desenul este o idee de tuning care cu bani,rabdare si modificari(suspensie,caroserie)cred ca ar putea deveni realitate.
Oricum mi se pare o chestie super posibilitatea modificarii virtuale,pt. ca inainte imi faceam schite pe hartie,acum pot sa dau frau liber imaginatiei si pot vedea cum i-ar sta masinii cu un anumit tip de culoare,jenti etc.
Daca vreti mai pot face niste desene
danf a scris:Bun Mai si era pe forumu vechi o intreaga tehnica de tuning de Giurgiu...
daca ai facut asta la oltcit, te rog fa un tuning de giurgiu virtual si la dacie Mda...e faina asa...numai bara fata mi se pare cam dura pt. un oltcit...in rest sic. Si ce culoare! Pt. motan:e cam complicat sa fac dracia,nu stiu daca imi ajung pixelii ca sa pun atatea produse cate aveai tu acolo

Pt. miki:te rog poti sa-mi dai si mie poza ta din avatar(as vrea sa-i fac si spatele altfel) Mie imi place cum a iesit
criss a scris:Pt. miki:te rog poti sa-mi dai si mie poza ta din avatar(as vrea sa-i fac si spatele altfel)

Bun A iesit beton, poate putin cam agresiva... dar am si io niste obiecti:

Arata ca si masina mea ... adica aripa stanga fata are o nuanta un pic diferita de capota, la fel nuanta usii difera usor de restul (sau poate nu m-am trezit io bine ).
In rest se obserba discurile de frana, deci pt a mea trebuie proiect special, ca la mine nu are discuri langa roata .

Stefan, poti sa incerci sa bagi doua prize laterale in plus in partea din fata a capotei? Ceva in genul P206, adica nu scoase in afara cum e aia mare ci bagate spre interior. Io asa m-am gandit sa arata capota mea...
Apoi, ai putea sa incerci niste prize laterale, niste oglinzi cu semnalizare.

... vezi ca lipsesc semnalizatoarele din aripi, AdrianAr chiar are niste semnaliatoare faine pe masinuta lui, nu sunt de-alea rotunde ci lunguiete, placute.

Numai bine! faina masinuta are miki. ce fel de cutie in 5 ai pe ea? imi place schimbatorul de viteze , e de opel ?
Gabii a scris:........

{Stefan?}criss (sau CRISTI)poti sa incerci sa bagi doua prize laterale ...

...

Inca sunt incepator,imperfectiuni sunt si vor mai fi,important e ca daca vrei sa-ti faci modificari,poti sa vezi in mare despre ce e vorba inainte sa te apuci. Uuuups, sorry!

Cristi, iti datorez un miel ca te-am botezat! De vina e poza din avatarul ta

Scuze!

Tocmai de-aia iti zisesem de chestia cu prizele, ca eram curios cum arata. Beleaua mea e ca de aici de la lucru mlte site-uri sunt banate si nu am libertate de "click cu soarecele" cum aveti voi

numai bine! Danf: mersi de reclama

criss: gasesti poza poza unde a specificat danf

impudicus: nu stiu ce CV am pe ea , dar e in 5 tr ( ) , iar schimbatorul de viteze e de la D . Espero, cred. Si e beton ca maneta e mai scurta decat cea originala de Oltcit, ai senzatia ca te joci cu schimbatorul a unei masini de sport. miki, poate ai si cutia de espero ( e gluma, nu sariti pe mine, au mai facut-o unii cand am pomenit de diesel cu carburator) Cred ca maneta de la schimbator e de cielo mai degraba. Cutia de viteze e romaneasca. meserie poza arata super acum vin si eu cu o intrebare in ce ai facut-o ca poate facem ceva concursuri de desen pe site
AndrewH a scris:meserie poza arata super acum vin si eu cu o intrebare in ce ai facut-o ca poate facem ceva concursuri de desen pe site

Am facut-o cu ADOBE PHOTOSHOP 7.0
MIKI ti-am facut masina :
Click pentru a vedea imaginea  Scuze,fara sa vreau am pus-o asa mare si am latit topicul offtopic! @criss, acu nu te supara pe mine, dar cand faci o masca sau o selectie in PS vezi ca la curbele bezier poti sa tragi de colturi ca sa rotunjeshti, iar cand aplici culoare pe o selectie dai un feather ca sa nu para aplicate culorile

In rest cu pozele necesare din care sa decupezi, poti face orice stiu ca m-am apucat sa dau sfaturi, si eu n-am tinut cont de ele, dar ce sa fac si eu ... era poza proata
Click pentru a vedea imaginea  bre cicloape, ce ai pocit oltcitul ala asa?? ce ai avut cu el?? macar puteai sa ii pui si tu o culoare mai misto.
sau puteai sa o lasi alba, ca e cea mai tare culoare de oltcit... sincer sa fiu nu m-am chinuit prea tare... a fost mai mult un test pentru mine sa vad daca imi iese ceva... daca mai munceam vreo 2 zile si daca aveam poze de calitate, nici un expert nu-si dadea seama ca "e trucata poza"... n-am zis omule ca se vede ca e trucata...
ma refeream la faptul ca tu ai facut downgrade in materie de tuning vizual.
nu o lua in nume de rau. stiu ca poti mai mult... partea nasoala cu tunatul virtual este ca ai nevoie de o multime de poze cu masini tunate de pe care sa "iei" diverse componente si sa le pui pe masina in cauza... Casa nu mai spun ca tre sa coincida cat de cat unghiurile de vizualizare al masinilor...luminozitate...etc...

Ca sa fac ceva original ar fi trebuit sa invat cum e cu editarea 3D si sa refac oltcitul de la 0 dupa schemele din carte

Poate o sa fac si asta intr-o zi
pupa a scris:puteai sa o lasi alba, ca e cea mai tare culoare de oltcit...
Subscriu. Alb rulz. Click pentru a vedea imaginea 
te-am prins cicloape...
asta e kitul de exterior care l-ai folosit: citroen visa lotus.
muhahahahaa Pai Klar...
Doar ca eu aveam alta poza bre, poti sa spui ca nu am spirit de observatie?? Pai ai...cum sa n-ai.
Oricum, doar 3 masini se puteau incadra in kitul asta
VW Scirocco, Citroen Visa Lotus si DeLoretto sau DeLorean (cred)

Altele nu vad sa se fi incadrat ca liniatura...

... parerea mea
Cyclops a scris:offtopic! @criss, acu nu te supara pe mine, dar cand faci o masca sau o selectie in PS vezi ca la curbele bezier poti sa tragi de colturi ca sa rotunjeshti, iar cand aplici culoare pe o selectie dai un feather ca sa nu para aplicate culorile

In rest cu pozele necesare din care sa decupezi, poti face orice

Merci de sfaturi,sunt deschis la orice sugestie in materie de tuning,dorinta mea e ca macar o parte din idei sa devina realitate,sa vedem cat mai multe oltcituri dupa care sa intorci capul pe strada. bai fratilor cu tuningul este simplu ai bani faci , nu ai ..............dar exteiorul nu este asa important motorul este baza dupa ....si exteriorul,cu ce te incalzeste ca ai un oltcit frumos si vine unul cu o dacie urita la exterior dar modificata la motor si te face de ras la un stop? bravo bogdane. excelent de bine punctat. cred ca mai bine de atat nu prea poate sa zica nimeni...
bogdanlascu a scris:bai fratilor cu tuningul este simplu ai bani faci , nu ai ..............dar exteiorul nu este asa important motorul este baza dupa ....si exteriorul,cu ce te incalzeste ca ai un oltcit frumos si vine unul cu o dacie urita la exterior dar modificata la motor si te face de ras la un stop?

dreptate ai,dar daca ai si motor si te ocupi si de aspect... ..vorba aia AM CU CE mai fratilor mie personal nu-mi plac mie la eterior imi place cat mai putin modificata sau agresiva eu vreau sa arate ca aia rosie a cehului identic criss mi-a propus ceva dar eu nu vreau altceva nici macar la kidtuning nu mi le fac chiar daca as fi platit mai mult decat costa un spoiler de bmw asa ca sunt dezamagit astept pe cineva care sa fie dispus sa-mi "prelucreze " olteanu sa arate ca al cehului (spoilere praguri decupaje ,mai putin masca ) sunt dispus sa dau 250-300 euro pt toata afacerea dar o vreau identic cu a cehului( vezi la rubrica cehului) Stefane,dupa cum le-am vazut spoilerele alea sunt de pe alta masina,nu cred ca sunt facute special pt. oltcit,deci daca nu ma insel problema ar fi identificarea marcii de masina caruia ii apartin si atunci ti le poti monta si tu unde este "rubrica cehului" erau sa vad si eu!!!1 am gresit cu rubrica cehului de fapt pe pagina principala la www.oltcit.ro la rubrica poze oltcitul lui marek tujla Stefane uite ti-am gasit spoilerele,sunt de FIAT UNO :
Click pentru a vedea imaginea 
mersi fain criss asta da raman dator o bere sau mai multe la urmatoarea intalnire dupa anul nou o sa ma apuc de cautat
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum