Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tuning exterior-idei,sugestii etc.
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
asta nu e XXS-ul? oricum, e super lucrata masina

Click pentru a vedea imaginea 
Click pentru a vedea imaginea 
Click pentru a vedea imaginea  eu cred ca e ala cu nr RED.....ca ala era albastru din asta...
dupa pozele pe care le'am vazut....XXS acuma e mov.... Ma bag si io in seama!
Am facut aici o colectie de poze cu cele mai interesante oltcit-uri (unele dintre ele luate chiar de pe forum): http://www.pixagogo.com/3166845624

Salutare! Vand seturi complete tuninig spoilere fata spate, praguri si prize de capota eleroane din fibra de sticla pentru dacia, oltcit, cielo, matiz, opel, bmw si altele la preturi foarte mici in functie de cantitate si modele.
Masinile modificate si personalizate sunt acum la indemana oricui.
Relatii suplimentare cu poze la tuningexterior@yahoo.com si tel 0743899460 Pune si tu daca poti ceva poze si niste preturi, ptr.oltcit in primul rand....
mersi mult Are dreptate ricky76. Daca vrei si tu sa vinzi ceva fa-ti reclama. Reclama e sufletul comertului, iar o poza face cat o mie de vorbe. Asa ca...asteptam.
Bre, DACA VREI SA VINZI - de ce naiba nu postezi la sectiunea VANZARI????
Ce-o fi asa de greu sa postati la locul potrivit???

Gabii a scris:
Bre, DACA VREI SA VINZI - de ce naiba nu postezi la sectiunea VANZARI????
Ce-o fi asa de greu sa postati la locul potrivit???

mare dreptate ai are topic la vanzari... am atasat si io o imagine cu tunning virtual:

- jentile sunt OZ canyon 17" - 200 euro bucata
- celelalte elemente sunt refacute in photoshop; pragurile sunt unicat (made in photoshop - inspiratie unele de EVO VI); spoiler-ul este de ford fiesta model '90
- mai am ceva de lucru la spate fain. nu-i rau deloc.
singura sugestie (daca se poate): pune ceva in rotile alea, ca arata ca ceapa asa, goale, fara un disc de frana, un etrier, o suspensie, o chestie acolo. chiar daca nu e remeu, macar doua bari sa se vada multam de indicatii

este remeu dar nu am avut timp de jenti; momentan sunt la partea de bara fata-spate, masca fata, capota si poate o schimbare de faruri (am observat ca pot intra unele de golf II model mai vechi (nu se duc si pe aripa); rotile le fac la urma - cu modelul care va fi pe masina

nu prea gasesc jenti pe masura; nu vreau sa pun jenti mai mari de 13" max 14"; trebuie neaparat sa aiba spite sa se vada etrierele colorate(poate un neon in spatele jenti... Super, n-am ce zice1 Dar ideea e sa vedem cine poate sa fabrice asa ceva la comanda. Nu se pune problema de cine poate sa le produca ci de pretul la care se produc. Numai matritele fac aproape 500euro si daca nu mai gasesti cumparatori ramai cu investitia facuta.
In multe din cazurile de tunning pe ideile clientului - UNICATURI - clientul suporta toate cheltuielile aferente procesului de fabricatie + procesul de fabricatie.
Este foarte posibil ca matritele sa fie mai ieftine de 500 dar oricum costul unor elemente unicat devine prohibit; dar cu toate acestea romanul este inventiv si ajunge el la o solutie ptr a-si satisface preferintele Arata bine, dar din ce am vazut in poza, pare putin cam disproportionata, adica parca e mai lung botul decat e el in realitate. Poate ma inseala privirea de la oboseala
Cu tot respectul. pare lunga...probabil din cauza spoilerului... Daca puteti sa faceti modificarile exterioare si motor cu forte proprii merita dar daca treb sa apelezi la unul sau altul (meseriasi) nu merita... va va costa cat 5 oltcituri si tot Oltcit iese.
Mandria este sa o faci singur si cu un minim de cheltuieli, nu ca mine... cu banii bagati in Oltcit imi luam masina E trist ca ti-ai facut "Oltcitul" fain dar iti pare rau ca nu ti-ai luat "masina" de banii aia.
TRex a scris:E trist ca ti-ai facut "Oltcitul" fain dar iti pare rau ca nu ti-ai luat "masina" de banii aia.

Sa sti ca imi place f mult Oltcitul, doar meseriasii m-au desamagit.
Acum sa aud ca nu a schimbat niste garnituri sau semerinuri la chiuloasa si de aceia scoate fum... Sa dea jos iar motorul ca sa schimb cutia ca are un sincron naspa (tr3)... Imi sare cablu de km, etc... alti bani, timp si stres.
Oare gasesc pe cineva cu simt de raspundere ???
bmarianm6 a scris:.... meseriasii m-au desamagit...Oare gasesc pe cineva cu simt de raspundere ???
Sectiunea MOTOR - Lascomobile Service&Tuning Mai mult sim
bmarianm6 a scris:va va costa cat 5 oltcituri si tot Oltcit iese.

Dar ce-ai vrea bre sa iasa, Dacie? Kunzite
Ma refeream la cost manopera si nr. de interventii daca platesti meseriasi, iar Dacia nu imi place
Daca poti sa ti-o faci singur dispar aceste cheltuieli... Poate va vin ceva idei privind imaginile de la adresa: http://www.autoexpert.ro/divertisment/wallpaper.php
bmarianm6 a scris:Daca poti sa ti-o faci singur dispar aceste cheltuieli...

Absolut!Conditia e sa dispui de suficient timp liber Pentru mine desfacutul pina la "ultimul" surub(executat singur),dus la vopsitor,remontat la loc(tot singur) mi-a luat 4 luni.Daca ai un ajutor de nadejde ,poti face mult mai repede. 4luni fara masinuta?grrrr.....eu n-as rezista:)
oricum..satisfactia ca ai facut tu totul....e foarte mare...si merita orice! Asta e al meu OLTCIT cu setul de la faberplast.

Calitate finisajului e bun dar nu-i grozava(lipsa simetrie), dar sint multumit de cum arata masina desi nu e terminata(doar exterioru' la interior e mult de treaba ...ceva boxe , ceva huse si alte acesorii)
La roti nu ma bag ca am auzit ca sunt probleme cu politia soi in plus imi plac capacele... luate acu un an jumate si puse deabia in primavara (de na-am gasit antufurturi de capace dar acu le-am modificat pe alea care sunt in comert(15 lei).
Un eleron e in lucru (o sa arate ceva de genu' MISTRAL daca stiti!!! ),adica il confectionez eu!!! Arata foarte misto....
ca idee, cat te-a costat afacerea? THKS

Tot m-a costat aproape 4 bulioane (transport Craiova => Bacau inclus)
Montajul l-am facut EU asa ca nu am ami dat bani la altii!

Cand am ajuns acasa de la bunica-mea (ca acolo le-am montat) toti din fata blocului he holbau de parca .... nu stiau ce masina e l-ai facut la fibrocom in bariera? si poti sa iei de ex...numai spoilerul spate?
sau doar la set?
valib a scris:si poti sa iei de ex...numai spoilerul spate?
sau doar la set?

L-am sunat eu ieri pe tipul de la faberplast, Laurentiu parca-l cheama, si mi-a spus ca in principiu poti lua orice piesa doresti (praguri, eleron, bara, etc.) si preturile nu sunt mari (ex. 110 RON pragurile + 10 RON montajul la el ca sa-l aseze bine la usa sa nu "frece" de ornament). Asa ca succes !!! Eu de exemplu am luat intai pragurile si de abia dupa aia am vazut setul nou de bara fata si spate ,dupa care le-am comandat si pe alea.

PS: Cei de la Faberplast stiu cum sa faca vanzare
Eleronu' lor nu era pe placu' meu asa ca m-il confectionez eu! stie careva un nr. de tel. de la faberplast craiova?
mersi Adresa firmei: Craiova, str. Dunarea, nr. 35
TEL: 0251 193695, 0744 866757, 0722 778017
E-mail: office@faberplast.ro Acc3l3ratoR
De ce nu ai tras in fibra si chit marginile ???

De roti nu se ia nici un garcea...decat RAR-ul Treaba e ca taicamiu nu a vopsit masina anu' trecut ...

Asa ca nu-mi permit a vopsesc masina in fiecate an , daca o vopseam anu asta le faceam mai calumea(nu cum a facut taicamiu, a luat o vopsea de vai de mama ei vopsea (de parca e dea aia de lemn)...

Asa ca asta e poate la anu o vopsesc alta culoare ... cum vreau eu ceva albastu foarte deschis metalizat...
Apropo ce acte trebe si cam cata ma costa??? Alte modele de spoilere, praguri, etc mai au baietii?

Daca da, unde pot sa le vad? Sunt din Buftea si e lung drumu' pana la Craiova... Mi-am modificat pana la urma toba finala si am pus si varful ala de toba BORLA de INOX .....(a fost folosit si mi l-a dat unu care l-a avut pe un opel vectra)
Si acum pozele...

Ps : N-am avut cum sa-l bag mai inauntru...pur si simplu nu intra... mai mult... dar arata zic eu BESTIAL spoileru asta arata bine <sugestie>

http://img93.imageshack.us/img93/3909/1390ti.jpg Salut.Ce parere aveti de al meu?[/U[URL=http://img416.imageshack.us/my.php?image=pict00174lk.jpg]RL] Interesanta combinatie
luci a scris:Salut.Ce parere aveti de al

Bre, cu tine ne-am intalnit spre Plaiu Foii? Parca nu arata asa masina atuncea...
luci a scris:Salut.Ce parere aveti de al meu?

Buna! Imi plac mult jantele! Imi poti spune ceva, te rog ,despre ele? Da, a fost la Plaiu Foii, dar nu avea spoileru ala parca, avea ceva chestii albastre, mi se pare ca si eleronu, dar in rest nu mai stiu ce. E interesant contrastul.
Cu tot respectul. Vreau cateva detalii despre pleopele acelea.Sunt de fibra?,unde l-ai facut si cat au costat? Da am fost la Plaiul Foii,atunci avea doar eleronu si ornamentele originale.
Jantele sant de la renault 5 alpin primul model,se potrivesc perfect,sant cumparate de aici.
Pleoapel (daca le pot zice asa),sant facute de mine(vopsea). arata bine masina, da` am si eu o intrebare: e diesel? ca g Salut!

Bre, io cred ca am plecat mai repede de la Plaiu Foii si nu l-am vazut...

Chiar asa, galma aia are doar rol de ornament? Galma de pe capota e doar ornament.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum