Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tuning exterior-idei,sugestii etc.
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cred ca si eu am reusit sa-l scot putin din tipar [img][/img]
angel a scris:Cred ca si eu am reusit sa-l scot putin din tipar [img][/img]

Poate ai reusit tu cu masina, da' cu femeile ce ai O fi avut omu' probleme cu franele....si a ramas cu "emotiile". Si o fi gasit anumite similitudini cu celalalt "capitol" al vietii si a generalizat. Deh, parca poti sa stii ce se gaseste in mintea unui barbat
E doar o expresie, nu trebuie luata in serios
angel a scris:
E doar o expresie, nu trebuie luata in serios

Atunci, schimba-ti semnatura
Apropo, sunt una din multele femei de pe forumul asta angel, mie imi place semnatura ta acuma, daca o femeie (blonda) te invita s-o schimbi... inseamna ca stie ea ce stie
asa ca.. las-o acolo pentru avertizarea neinitiatilor semnatura de la mine o are...nu mai dati cu pietre ca majoritatea stiti despre ce e vorba(cred)
de la asta s-a plecat Normal ca angeldust la angel trage
Multumesc, Alex, pt.ajutor Cred ca in topicul asta era vorba de altceva nu de semnatura mea. Dca vreti sa continuam discutia putem vace un topic separat. Care discutie? Fratilor vreau si eu niste praguri inpletite pt. oltcit.
Ma poate ajuta cineva . Ati putea sa ma ajutati si pe mine cu un set de flase, gata de pus pe masina. Va rog!
Contactati-ma la : 0721.376.339 / 0745.77.89.54 Adi sunt si eu nou pe aici.. din Pitesti.. avem si noi cateva masini tunate prin oras.. una dintre ele ar fi a mea inca in constructie... http://www.irinucka.3x.ro/BigGun/ aici gasiti niste poze.. facute noaptea deci nuprea se intelege mare lucru.. dar asa ca idee o sa revin cu ceva mai de actualitate.. apropos` observ ca nu mere link-ul direct din forum.. nu este permisa redirectionarea.. asa ca intrati de pe pagina home a browserului... sau deschideti un Internet explorer si bagati adresa... asa o sa mearga.. astept paprerile voastre wa fratilor spuneti-mi shi mie care-i treaba ca eu nu-mi dau seama.......NU se pot taia astea Legal vorbind
teodelfina a scris:wa fratilor ... NU se pot taia astea
Wa soro, ce doresti sa-ti tai si cit ........ caci, iarna asta se poarta mini Wei colegule aici parca era vb de masini ........Adik nu se poate taia o masina shi tuna dupa propriul gust Sau nu se pot inmatricula astea modificate masiv
teodelfina a scris:Wei colegule aici parca era vb de masini ........***k*** nu se poate taia o masina shi tuna dupa propriul gust Sau nu se pot inmatricula astea modificate masiv

Halo domnu', mai civilizat si pe intelesul omenirii se poate? Din intrebarea lui Laurentiu trebuia sa-ti dai seama ca nu se intelege ce vrei si nu sa repeti acelasi non sens. Prin urmare, te rog sa definesti ce e aia "taia o masina" cu flexu? cu toporu? taiat faru' toba, hayonu', taiat ce? "tuna dupa propriul gust" ce inseamna tuning pentru tine? spoiler, folie, cd in geam, dunga din scoci? comprimat motor? turbo?

Numa bine. Deci....Eu am niste idei....Adik vreau sa-mi fac un oltcit decapotabil, shi intrebarea mea era dak il pot inmatricula.Apoi vreau sa umblu shi la motor.Bineinteles ca nu eu ma bag la toate astea.Pe scurt vreau sa fac dintr-un Oltcit ,cu o investitie de ,sa zic 4000e ,o masina dupa care sa intoarca toata lumea capul. Dar in cazul in care il modific shi nu-l pot inmatricula.....imi iau Alfa romeo. Acum cred ca intelegeti care-i nelamurirea mea..........
vreau sa-mi fac un oltcit decapotabil, shi intrebarea mea era ***k*** il pot inmatricula

S-a mai discutat pe tema asta - uite si aici:

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=568&highlight=decapotabil

Concluzia este ca nu poti omologa asa ceva...deci cred ca poti sa renunti la idee Bun Mai fratilor.... tre` sa va zic ca mi-a taiat tot elanul un lucru... si anume : am fost acum cateva saptamani la munte.. cu oltcitul aventura dreaq.. pt ca pe jos era gheatza.. si afara ningea... si era ca in nfs... pe drum.. de la diverse lucruri mi-am pierdut o tripla pe spate... si mi s-a ars o faza scurta.. toate bune si frumoase.. am scapat cu viatza... si am ajuns si acasa... cu masina cat de cat intreaga la intorcerea in pitesti .... ma opreste politia.. fara centuri... nema bara pe spate...(icna nu am gasit ceva sa dea frumos cui aripile de solenza ) nema tripla.. nema faza scurta.. nema semne de incepator.. m-au premiat cu un milion... insa partea proasta este ca mi-au saltat talonul... ce e de facut ?? in rpimul rand cica tre` sa paltesc amenda.. apoi sa-mi remediex problemele.. si s ajung cu ea la rar ca sa constate aia... insa : PROBLEMA mare este ca la rar nici nu ma baga pe poarta cu bara pe fatza facuta.. cu prize de aer.. si uite cum incep sa regret toate astea.. bara pe fata o am l;ipita de caroserie.. ca sa-i pun una originala tre` sa o dezlipesc pe asta.. sa o pun pe aia... sa schimb capota... dupa ce mi-oi lua ala inapoi.. o sa bag o carca de bani sa o fac iar cum am avuto... OF OF.. mai mai.. sper sa reusesc sa-l iau cu spaga
BigGunPitesti a scris:PROBLEMA mare este ca la rar nici nu ma baga pe poarta cu bara pe fatza facuta.. cu prize de aer.. si uite cum incep sa regret toate astea.. bara pe fata o am l;ipita de caroserie.. ca sa-i pun una originala tre` sa o dezlipesc pe asta..

De ce nu poti merge cu bara aia? ce are bara de a face cu RAR-ul? In primul rand de ce ti-au saltat talonul? Ce scrie pe procesul verbal de ridicare talon? aia trebe remediat... si teoretic nu se ia nomeni e bara ta fata! Sa revenim la tuning (exterior).
Am gasit urmatoarele poze pe un CD. Poate sa-mi spuna cineva unde se mai fac astfel de spoilere?

Mai ales capacele de roti sunt interesante....
Deci?... Cine stie?
O mana de ajutor pentru cei din Bucuresti:
Impreuna cu aceste poze am si un fisier text care spune:
"Pt cei din Bucuresti in principal si nu numai exista spoilere si
praguri din fibra;le puteti lua de la un atelier de pe strada Oituz
adica a 2-a strada la stanga pe Andronache(in Colentina).Preturile
sunt 500000 spoiler spate 550000 spoiler fata 400000 pragurile daca
mai vreti sa le monteze 200000(pt toate).A intrebati si voi pe strada
unde se fac ca tipul n-are firma sau ceva de genul asta;dar ca reper
e langa o dugheana de tabla pe care scrie internet games sau o
tampenie de genul asta,e singura de pe strada.Succes"

Textul e scris in martie 2004. Se poate interesa daca mai e valabil???

Va rog pozele sunt de pe site-ul fibrocomului.... respect!! Corectie:
pozele sunt de pe site-ul celor de la FABERPLAST Craiova!!!
Bara fata , spate ,grila si capace nu mai fac astia pt ca nu mai au matritele!!!
Daca tu ai gasit aceste poze pe site-ul Fibrocom-ului, te rog sa imi spui unde. Eu am intrat de cateva ori aici:
http://www.fibrocom.ro/RO.HTM
si nu am gasit nimic...respect!!! Bre, lasati-o mai moale cu Fibrocomul...Am tot incercat eu sa iau spoilerele de la ei si n-am reusit. Am intrat in legatura cu ei, mi-au promis ca-mi trimit poze cu modelele pe mail si nimic. Am incercat din nou, si acelasi rezultat. Ceva s-a schimbat pe acolo...Oricum ei le trimit prin curier si nu le vezi decat cand ajung la tine...
Legat de Faberplast: am vb. si cu ei. Un domn de acolo mi-a spus initial ca nu mai fac decat pe comanda, ca n-ar mai vrea sa le tina pe stoc, etc. Apoi mi-a recomandat sa ma duc la ei cu masina sa le monteze, ca mai trebuiesc facute ajustari in functie de masina !!! Deci sunt foarte "standard" Ca sa nu mai spun de preturi: minim 5 mil (cu tot cu praguri)
Pana la urma, m-am lasat pagubas, si mi-am luat spoilerele din Vitan. Am dat 2,2 mil cu tot cu masca si praguri Pt. spate spoilerul acela lat clasic, iar pe fata spoiler in genul celui pe care-l are "angeldust" in avatar, i-am scos plasa aia neagra pe care o avea pusa la fante si am inlocuit-o cu una de inox. Cu masca am facut aceeasi operatiune, cu plasa de inox. Spoilerul spate l-am decupat putin la fanta de iesite a tobei si am scos frumos o finala Borla ovala. Arata super! Evident, spoilerele, masca si pragurile le-am vopsit in culoarea masinii. Pragurile, la fel sunt cele pe care le gasiti si in Vitan.
Si ar mai fi ceva cu spoilerele mai "speciale" ce facem daca avem ghinion sa mai spargem vreunul? Asteptam cine stie cat timp pana punem mana pe altul ?! Alt timp, alti bani, alta distractie! Eu m-am lecuit. Prefer sa merg pe o varianta "de stoc" Eu am luat tot setul de spoilare de la fibrocom ,le-am ales de pe site-ul lor si le-am comandat telefonic ,am trimis bani prin posta si in 5 zile au venit prin Fancurier.Transportul a costat 350000.Nu vreau sa fac antireclama dar eu am fost nemultumit de finisarea facuta de cei de acolo.Fata,laterale si spate au costat aproximativ 4 000 000. Pardon..... .Eu cred ca vroiai sa spui ca le-ai luat de la FABERPLAST.....
Eu asa zic.....
Si crede-ma ca eu stiu ce zic.... Respect! Scuze intradevar sant luate de la Faberplast. sorry greseala mea...nu m-am uitat suficient de bine si nici atent nu am fost, fibrocomu e la 5 minute de mine... Spoilerele afisate de mine sunt de la Faberplast care mi-au raspuns la un e-mail. Raspuns: acestea nu se mai fabrica din lipsa de comenzi. Se fabrica numai cele numerotate de pe site-ul lor.
Iar "capacele", sunt de fapt jenti de aliaj pe care s-a lipit sigla.

Fibrocom-ul nu mi-a raspuns la acelasi e-mail.
Cu stima... legat de partea cu certificatul.. scrie in procesul verbal ca a fsot idicat pt lipsa bara spate si ornamente necorespunzatoare tipului de automobil.. sau ceva in genul asta.. stiu ca la RAR ti se cere sa te duci cu masina stok ... rotile in 3 prezoane... barile ei originale.. capota nedecupata in fine... o sa ma duc si va spun apoi ce si cum... cat despre spoilere... in Pitesti exista o firma numita SonPLas... undeva pe centura.. unde fac astia cam orice iti alegi din catalogul lor.. in principiu.. se ocupa de masinai mai scumpe.. dar in vara ii pacalisem de niste umflaturi si bari.. destul de multicel.. dar calitatea si modelele erau exceptionale.. oricum ideea era sa lasi masina la ei vreo saptamana.. sa le dai o carca de bani.. si cam atat... pt cine vrea detalii eventual as putea face rost de nr de telefon de acolo.. au facut si vreo 3-4 oltcituri.. (nu aratau rau) oricum eu nu am avut bani sa apelez la ei.. decat mi-am facut praguri pe comanda..
(nu sunt ca cele de oltcit)
Toate astea fiind spuse.. va dau un link cu niste poze ca sa vedeti cuma rata masina.. (si cam ce a putut sa indure )
http://www.oltcit.3x.ro/
este un nou site site dedicat masinii oltcit.. sper sa il fac mai mult decat un banal site personal.. si sa cuprinda cam tot ceea ce ar putea fii interesant .... deocamdata sunt doar cateva poze cu maisna mea .. Enjoy
Ps: imi cer scuze pt greselile din text.. nu sunt analfabet.. dar scriu rpd si e tarziu Sa va arat si eu 2 poze cu buburuza mea cum a hibernat iarna asta , dar saptamana asta cred ca o duc la garaj si o bag in lucru! ASCULT PARERI SI SUGESTII, DAR NU VREAU SA AUD CA VA LEGATI DE MASCA DE SOLENZA CA O SCHIMB A FOST PUSA DOAR PROVIZORIU!!!
Mentionez ca in pozele de mai jos nu is stickere, este paint!

Ce parere aveti flacari albastre

sau flacari rosii, normale

Daca te hotarasti sa iti faci un paint job iti recomand sa il prelungi si pe bara din fata, sa arate mai bine mie chiar imi place cum arata cu masca de solenza. poti sa pui si o poza din fata?(adica mai de jos si de la distanta mai mare)
La solenza intra masca in V-ul spoilerului. la tine nu e prea sus? nu ramane spatiu gol intre masca si bara? Pai, daca ii pune si un spoiler de Solenza (ca am vazut ca se poarta) a rezolvat problema. Sa nu ajunga dupa aia ca Oltcitul ala cu fata de Logan (e pe undeva pe forum cu cateva poze si un topic dedicat special cu foarte multe aprecieri )
Pentru mine, Oltcitul e Oltcit si Dacia e Dacie. Noi imprumutam de la Dacia, dar Dacia imprumuta de la noi?! Eu n-am vazut pana acum decat mistourile la adresa nostra de pe forumul dacia club vis-a-vis de hibrizii Oltcit-Dacia si ne luam in gura cu ei...
Pastrati fratilor linia masinii, iar daca vreti modificari, fie luati elemente de Oltcit stock, sau faceti-va pe comanda, dar care sa se potriveasca cu linia masinii. Exemple: PMD, DES, XXS, etc. Variante simple dar de bun gust sunt masina lui kat_drive, YBO-ul lui Pupa, VYP-ul lui Bogdan, etc. Uitati-va numai ce efect au jentile, vopseaua si tobele lui kat_drive. Sta cu mine in cartier si va spun ca intoarce toata lumea capul dupa el (mai ale gagicile )
The_Black important la urma urmei e sa te simti tu bine in masina , masca de Solenza am inteles ca o schimbi Ai spus ca vrei sa asculti pareri si sugestii, eu urmaresc scopul constructiv AdyAero : Normal ca va incepe paintu din spoiler de jos si se va continua, dar mai e o problema acuma miam schjmbat ideile si cred ca masina va fi revopsita si total alt paint! Si inca o chestie de aia nu am inceput paintu de la spoiler deoarece si spoileru va fi facut la comanda pt ca acesta este in ultimu hal chituit, (ma mir ca mai tine pe masina:P)

road_menace : Mai eu ce sa zic si mie imi place dar vorba lui cowboy e "Dacia" si in nici un caz nu vreau sa imi pun nimica de dacia pe oltic. Loc iarasi ramane foarte putin pt ca masca daca observi e mai mare si acopera din faruri! Eu vreau sa intreb parerea fiecaruia cum arata mai bine flacari albastre sau rosii???

Cowboy : Spoiler de solenza pe olticu meu in nici un caz nu va ajunge niciodata, si masca va veni schimbata sa vedem ori cu masca originala cu plasa, dar mai degraba masca din fibra facuta tot la comanda sa para mai nervos . Normal stai linistit ca ascult parerile tuturor de aceea am pus poze si am intrebat ca sa vad si eu cum gandeste lumea si sa mai prind si eu ceva idei! Sunt perfect deacord cu tine nimic ce tine de dacie pe oltic! Si normal ca o voi face in asa fel incat sa ma simt cat mai bine in masina pt ca aceasta masina eu vreau sa ajunga la cat mai multe expozitii si showuri ani intregi, este prima mea masina si va ramane tot timpul la mine!!

Aici mai sunt nise poze!

Bafta!
Daca tot ii faci grafica, trage cu ochiul pe la "Pimp my ride" sa iasa ceva ca lumea, altfel n-are rost sa te complici.
Spoilere facute pe comanda... Daca ai stii cat am cautat eu si pana la urma am renuntat din varii motive. Motivul principal a fost urmatorul: ce faci daca il spargi si tu l-ai cumparat de exemplu de prin Craiova? OK, te apuci si-l peticesti cu fibra, dar parca nu mai e la fel...De-asta am optat eu pt. ceva de stock Se sparge, iau altul nou.
A, Ok daca ai producatorul pe aproape (cazul baietilor din Craiova), merita, altfel nu stiu ce sa zic... Cowboy nush ai auzit tu de Dr. ZOzO din oradea? In fine daca nu ai auzit inca o sa auzi pt ca va fi pimp my ride in oradea si lucrez in domeniu ! Deci spoilere vor fi facute de mine cum vreau eu cu cate prize de aer vreau pur si simplu cum o sa imi placa asa o sal fac tot olticu:D Mersi mult Baftosule! Si acuma-mi spui dupa ce am vopsit masina... Pune si tu niste poze cu rezultatul muncii voastre ca vad ca aveti intentii laudabile. Cine stie, poate ajungeti sa faceti ceva distributie si in alte orase. Oricum, dupa cum ai constatat si tu pe forum, ducem lipsa de un furnizor serios de kituri mai speciale pt. Oltcit Cauti tot netu' ca sa dai de ei si apoi cand ii gasesti si le ceri o oferta, o poza ceva, nu mai primesti raspuns! Ori care e prostu' care sa comande fara sa vada ce comanda inainte ?
Hai, spor la treaba si daca vei dori sa te externalizezi cu comercializarea lor, noi cei din Buc. te sprijinim p-aici! Scuze de intarziere dar am avut foarte mult de lucru astea sunt cateva din lucrarile noastre

dj05fmx a scris:sorry greseala mea...nu m-am uitat suficient de bine si nici atent nu am fost, fibrocomu e la 5 minute de mine...

Pai daca e asha, poti sa ne dai shi noua o oferta de la ei ?! ti-ash ramane recunoscator. MA intereseaza in special spoiler fata, spoiler spate shi praguri. Multumesc anticipat Am fost eu acum 2 saptamani la fibrocom si i-am intrebat de preturi si modele!bara cum are XXS pe fata este 2 mil 600,pragurile 1mil jum iar de spate 2 mil jumate! daca vrei sa aflii mai multe iti dau numarul lor de telefon
Laure2fast a scris:Am fost eu acum 2 saptamani la fibrocom si i-am intrebat de preturi si modele!bara cum are XXS pe fata este 2 mil 600,pragurile 1mil jum iar de spate 2 mil jumate! daca vrei sa aflii mai multe iti dau numarul lor de telefon

Ar fi cel mai bine daca ai posta numarul lor aici. Cine are nevoie, sa sune numarul celor de la fibrocom: 0788188836
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum