Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tuning exterior-idei,sugestii etc.
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
daca se potrivesc barile de pe fiat uno nu se potrivesc si cele facute pt tuning pe fiat uno? cred ca se gasesc mai multe modele pt fiat ca pt oltcit. Gabii,ti-am facut capota si in cazul in care vrei si roti am pus de renault 5,am si poza numai cu capota,unde a ramas spoilerul negru si rotile originale dar nu am mai pus-o ca sa nu incarc prea mult topicul
Click pentru a vedea imaginea  criss:
mersi.... ...dar prefer a mea asa cum este
Bara spate nu-mi place....iar cu aripa spate curbata pt. roata, parca a pierit identitatea Oltcitului...este ca si cum ai avea barba si parul lung si le-ai taia. (nu vreau sa jignesc, totusi, pe nimeni cu vorbele mele) Salut!

Bai frate, toate ca toate, imi place capota... da de ce mi-ai pus volan pe DREAPTA ??? Ca mah, suntem in australia cumva si io nu stiu???

P.S. Imi place mai mult cu spoilerul pe negru.

gabii
Gabii a scris:... da de ce mi-ai pus volan pe DREAPTA ???

Probabil c
Miki a scris:criss:
mersi.... ...dar prefer a mea asa cum este
Bara spate nu-mi place....iar cu aripa spate curbata pt. roata, parca a pierit identitatea Oltcitului...este ca si cum ai avea barba si parul lung si le-ai taia. (nu vreau sa jignesc, totusi, pe nimeni cu vorbele mele)

Nu e nici o jignire,este doar o idee,mie si cred ca mai sunt si altii,imi place cu aripa decupata,gusturile cateodata mai difera
Gabii a scris:Salut!

Bai frate, toate ca toate, imi place capota... da de ce mi-ai pus volan pe DREAPTA ??? Ca mah, suntem in australia cumva si io nu stiu???

P.S. Imi place mai mult cu spoilerul pe negru.

gabii

Am inversat poza,dar daca postezi cumva pe ceva forum din Anglia sau Australia esti rezolvat nuuuuuuu?!?!? Mie personal imi place cum are olteanul aripile in spate.E mai deosebit fata de celalalte masini pt ca desigur exista OLTCIT si..."restul masinilor" Hai modifica OLTCIT,MERCEDES si restu'..... ca sa ma imbucuri si pe mine Criss,imi place cum ai tunat "tancu" ce il ai k avatar
Am inversat poza,dar daca postezi cumva pe ceva forum din Anglia sau Australia esti rezolvat nuuuuuuu?!?!?

nu mai CRISS, io am crezut ca ma pot teleporta in Australia... huuuh, nici nu vreau sas mai vsez, ca iar nu mai pot dormi noapte... Australia, Australia... ce pacat ca nu m-am nascut acolo! Inchipuiti-va si voi, un oltcitist cu oltcitul cu volan pe dreapta in australia, - oltcitist care e nebun dupa pescuit!!! DA, DA, DA - cred ca toata ziua as sta pe malul oceanului cu batu-n apa visand sa prind nustiu-ce monstru.
Gabii a scris: nebun dupa pescuit!!!...toata ziua as sta pe malul oceanului cu batu-n apa visand sa prind nustiu-ce monstru.

Visurile pescarilor romani ce urmaresc emisiunea lui REX HUNT . off topic
gabii, pana ajungi in New South Wales sau in Cape York sa prinzi baramunde, hai sa ne intalnim la primavara, cu volanurile pe stanga, pe Mures, undeva la jumatea distantei , sau pe unde pescuiesti tu. m-as reactiva la pescuit , ca n-am mai facut-o de mult. Pai sa stii ca Olteanca mea se simte excelent pe malul baltii sau pe malul unei ape curgatoare!

Numai bine!
Gabii spoiler

Click pentru a vedea imaginea  Ii frumoooos! de unde si cu cat? Cred ca e din gama produsa de Fibrocom... sau care mai era prin Craiova... Pe www.crt.go.ro o sa vedeti destule Olticuri cu spoilere asemanatoare Spilerul ala e in jur de 2.5 mil.Cel putzin atata era cand mi le-am luat eu pe ale mele nu este oltcitul meu... din pacate mi-am vandut oltcitul acum vreo 2 ani dar asta l-am vazut in parcare la caciulata si nu m-am putut abtine sa nu-i fac cateva poze. mai avea pedale din aluminui, jante citroen parca alt cap schimbator ... era misto facut JANTE AGYL
Click pentru a vedea imaginea  Baieti un prieten de al meu a primit bara din fata de le Solenza el avand Oltcit a zis sa il incerce pe Oltcit si arata foarte bine pe Oltcit o sa fac niste poze sa vedeti. criss unde se gasesc jentiile astea si la cati bani
raveboy a scris:criss unde se gasesc jentiile astea si la cati bani

Oz Agyl
http://www.jante.ro/
pretul nu-l stiu e prea spart adica sunt prea mari prizele imi place mai mult ala 2 pe o parte 2 pe cealalta ca si la DES poate ar trebuii sai pui plasa ar mai acoperii din goluri in rest e agresiv Avand in vedere ca sunt OZ si sunt pt Smart probabil ca pretul e in jurul valorii de 200euro bucata.Presupun GTI poza aia a ta e cu un oltcit trimitemi-o si mie cu neonu ala e tare cat77line@yahoo.co.uk [quote="GTI"]Avand in vedere ca sunt OZ si sunt pt Smart probabil ca pretul e in jurul valorii de 200euro bucata.Presupun [/quo

sau mai pune cu incredere la pre EH,acuma c vrei si tu,sunt si eu optimist bine da daca le iei pe toate odata se fac reduceri substantiale.
eu zic ca arata bine si pe oltcit mai late pe spate si mai inguste pe fata.
defapt daca va uitati un sart are pe fata 165 latimea la cauciuc iar pe spate 195 deci se poate da AndrewH si te lauzi si tu ca ai roti mai scumpe decat masina ,cree ca doar cei cu bani si pasionati au sanse sa-si incalte oltciturile cu asa ceva
,sau un pasionat inrait care sa stranga cureau ca sa merite respectul celorlalti ,si l-ar merita cu sigurantza
burns a scris:Baieti un prieten de al meu a primit bara din fata de le Solenza el avand Oltcit a zis sa il incerce pe Oltcit si arata foarte bine pe Oltcit o sa fac niste poze sa vedeti.

Repede vin si eu cu virtualu'
Click pentru a vedea imaginea  Chestia n-ar fi asa rea daca nu ar sari in ochi ca e spoiler de SOLNITZA criss poza originala pe care ai editato pt a vare novaoltu` era cumva cu xxs? ca o vreau si eu Da Criss arata bine dar in realitate arata si mai bine
AndrewH a scris:bine da daca le iei pe toate odata se fac reduceri substantiale.
eu zic ca arata bine si pe oltcit mai late pe spate si mai inguste pe fata.
defapt daca va uitati un sart are pe fata 165 latimea la cauciuc iar pe spate 195 deci se poate

..primesti reducere dac stiti cum e gusturile nu se discuta da parerea mea e ca nu arata chiar asa de bine cu bara aia de nasolenza pt ca are v-ul ala pe mijloc si arata urat si in plus trebe taiat din bara aia ca nu merge la colturile masinii si iar arata nasol. Si eu sunt de aceeasi parere,nu-mi place sa vad pe o masina elemente de la alta marca,sau eventual ar merge cum vrea stefan,cu spoilerele alea de fiat uno(acolo mi-a trebuit mai mult timp sa-mi dau seama de la ce masina sunt) criss daca tot ai talent la asa ceva iti dau eu un model dupa care sa te ghidezi ,cu imaginatia ta pt-ca ai un avion gen taxi cu un spoiler extrem de agrsiv ,hm ce zici
cat77line a scris: un avion gen taxi cu un spoiler extrem de agrsiv ,hm ce zici

tare haios, ce sa zic...
cat77line a scris:criss daca tot ai talent la asa ceva iti dau eu un model dupa care sa te ghidezi ,cu imaginatia ta pt-ca ai un avion gen taxi cu un spoiler extrem de agrsiv ,hm ce zici

Da-mi mai multe detalii daca e de luat in serios,sa vedem ce-ar iesi,acum ma chinuie talentul aici:
http://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=4575&postdays=0&postorder=asc&start=60
Mai a fost acum vreo doi ani pe grivita in curtea rar un atelier care facea din rahat bici. Eu am fost cu masina la el si dupa 10 minute ma convinsese. Nu am avut bani atunci am amanat si tipul s-a mutat si nu-l mai gasesc. Treaba e ca facea totul inclusiv matrite. Deci creatie. Bani sa ai ca in rest nfs scrie pe tine. Bine proiectul meu include si schimbarea farurilor a stopurilor taierea ramelor la usi , ascunderea manarelor , si multe alte tampenii. haideti sa va arat cunoscutul xxs cu inca 2 modificari

Click pentru a vedea imaginea  Hai ca nu arata rau! kat_drive ,ceva gen skyline xxs e tare da din care poza e Daca originalul acelei poze e cea pe care o am si eu,atunci iti pot spune ca e facuta la Tuning Show 2004 pe vremea cand nu avea priza de aer de EVO VI (imi placea mai mult fara) da e cam aiurea adica poate mie mi se pare pt-ca in oradea vezi acelasi model de priza ca ala pe n`spemii de masini de la tuninguri slabe pan la cele pe masini noi ,asa ca-s cam satul de tipu` ala Imi trimiteti si mie niste poze cu oltcituri , in special praguri de unde pot sa fac rost ?
ms

BH 03 XPF Pentru cei care vor spoilare praguri si ornamente exterioare www.oltcit.net sau 0722174812 mda... oltcit.net... un jalnic forum copiat dupa 4tuning. se pare ca in ziua de azi toata lumea vrea sa aiba un forum si sa fie moderator. dupa cum ziceam, jalnic. de exemplu un spoiler ca al lui MMihai, trimitetimi si mie la th3black@yahoo.com niste poze si de unde se pot cumpara si spoilere vreau si praguri in special va multumesc!

BH 03 XPF
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum