Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Se poate "pune" un model pe capota???

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Adica... daca se poate vopsi un model pe capota si mai important, daca stiti pe cineva care face asa ceva in Bucuresti. (Ideea mi-a venit cand am vazut noul avatar al lui geani29.
Ma bate gandu sa-mi vopsesc un Corb mare sau ceva vultur pe capota
Cu tot respetul. deci...exista 2 modalitati....
1. faci un model din plastic....adica dintr'o foaie de plastic...care o lipesti pe capota....acoperi restul masinii, si vopsesti modelul.
2. solutia se numeste paint-job....adica cineva talentat...cu un pistol special de vopsit(e mai micutz, mai fin) iti vopseste cu mana libera modelul dorit, in locul dorit.

in bucuresti...hmm...nu stiu...intra pe forum la 4tuning....si sigur vei gasi raspunsul Mai degraba ma refeream la varianta a 2a, ceva similar tatuajului .
Cam stupida intrebarea mea, normal ca se poate, de fapt vroiam sa stiu modalitatile
Multumesc de raspuns.
Cu tot respectul.
valib a scris:
...cu un pistol special de vopsit(e mai micutz, mai fin) iti vopseste cu mana libera modelul dorit, in locul dorit.

Acest pistol se numeste aerograf.operatia consta in desenarea modelului pe capota dupa care i se va da culoare .. ceva de genu cum faceam pe vremuri cand eram noi mai mititei si ne jucam cu pensule si vopsele ... Am postat mai de mult:atelier vopsire si ornamentare. Ma rog, trecem peste asta. Ideea e ca am om care iti poate face treaba. Are aerograf.
Tel meu 0740795873, dar, te rog, in caz ca ma suni,numai intre orele 20:00-21:00. Momentan doar ma informam pt viitor.
In momentul asta nu am bani nici sa platesc netu
Multumesc de informatie.
Cu tot respectul.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum