Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 4-a Intalnire Nationala - Obarsia Lotrul, 24-30 iulie 2006
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
waterresistro a scris:..... deci... cand ?
Titlul topicului, cred ca e destul de sugestiv:
A 4-a Intalnire Nationala [24-30 iulie 2006]
Laurentiu, era o gluma ! Chiar trebuie sa fim tot timpul seriosi ? salutare la toate lumile sa zica cineva unde si cand va fi ,dar exact .eu o sa am un oltcit decapotabil sau ma rog asa vreau sa il fac cand incepe primavara ca,iarna asta ma disperat rau.vreau sa fac un oltcit decapotabil nici nu stiu ce se intampla daca ma opreste politia pe strada,la R.A.R nici nu vreau sa ma gandesc cand o incepe aia sa iti ceara tot felul de harti cred ca ma doare capu,ca sa nu va speriati sunte doar in romania,nu inteleg dece nu pot sa iti dea talon de decapotabila doar fabrica a facut si asa ceva adica oltci decapotabil nu???? eu ori cum il fac cu toate ranfortarile care trebuie sa l;e aiba o masina decapotabila si dac ma opreste politia stiti ce am sa fac nu stiti a sa le zic luati-o voi frate si spalativa cu ea pe cap .o sa arate cam asa genti de aliaj originale axel culoare portocalie muzica in limitele bunului simnt usile o sa se deschida automat spoiler de solenza cu proiectoare cu tot c.v cu 5 daca am sa mai gasesc franta si motor 1300 ca de la mama lui ciao la toata lumea p.s stiu uni care o sa citeasca aceste randuri o sa considere nebun,eu tot am sa incerc sa il fac si sa vina varaa fratilorrrrr
waterresistro a scris:Laurentiu, era o gluma !
Hmmmmmm, nu m-am prins . Poate c-am avut o zi mai dificila la serviciu. hai baieti, ca e prea subtire pe aici!
propuneti, veniti cu chestii concrete, ca vremea trece!
DukeOfWeb a scris:bey jmekerilor, ce ziceti voi de o zona magica a romaniei ?
Panciu ->->-> Soveja

Mai bine hai sa nu. Ie naspa rau de tot. Pai ce Pulsu Meu. Aia e de degustat, nu de baut cu vadra pot sa vin si eu... numa' sa imi pun pana atunci 'TA'-ul la punct, sf iulie suna bine. sper sa ma mai tina oltcitu pana atunci
diddy a scris:sper sa ma mai tina oltcitu pana atunci

Da ce, al tau are notata data cand expira .......................si uite asa mai trecu o luna,...........si inca una,............
Sunt de acord cu Gabii...ca atunci cand am zis prima data mi-a sarit lumea in cap....
Numai bine tuturor!!! . Andy. Domnisoarelor.doamnelor si...........ce mai faceti domnilor?
Haideti o data faceti propuneri pentru o locatie in care sa ne intilnim.
Iar d-nul Administrator sa faca un poll si sa votam.Ca numai maine nu-i poimaine si vine vara. Parerea mea e sa faceti intalnirea cat mai aproape de majoritatea d epe forum si sa cautati un loc retras si vizitat in prealabil, sa nu fie nici ca la 2 Mai acum un an cand a fost teapa si nici ca la Plaiul Foii in shitul ala de imitatie de camping cand la 2 km erau niste locuri superbe.
Vedeti ca la BV era mai departe Cabana Baciu, retrasa de oras, singuratica, linistita, ar fi o idee sa vizitati sa vedeti cum e, dreaq stie cum o mai fi acuma. Sefu te rog scrie in romaneste.Eu la scoala nu am invatat termeni de astia.Si nu am translator. Haha,
Ce nu te-ai Ce sa-i fac daca am cam ramas in urma cu acest fel de exprimare? Se mai intimpla. Salutare!
Pai daca e sa ne luam dupa Cabanos - " cat mai aproape de majoritatea d epe forum " asta inseamna sa facem intalnirea intre Bucuresti si Iasi.... nu?

Cel mai bine e undeva mai in centrul tarii.Asta ca sa ne fie usor la cit mai multi sa putem veni. Corect Gabii.
Facem o intalnire cate putin pe la fiecare ...sau fixam numai data, si ora, fiecare sta la el acasa si ne bagam pe un chat on line si vorbim... .....sau hai cu 3G-ul .
Variante sunt si nu plecam departe .
Eu propun sa ne intalnim de Craciun (2006) si sa stabilim intalnirea pe anul asta .................nu va suparati pe mine.....ma distreaza treaba.
Toti: haide, haide, dar nimeni nimic mai concret. Mai intru din cand in cand si mai controlez pagina. , dar ce ne facem cu cei care au un servici mai drastic sau cei care tre sa-si programeze din martie concediile pe anul asta. Unii tre sa faca un raport cu activitatea lor pe anul acesta! Nu toti luam vacanta odata cu copii nostri!
Poate ne hotaram totusi...
Numai bine tuturor utilizatorilor de Oltcit si nu numai ! . Andy.
Andy a scris:... dar ce ne facem cu cei care au un servici mai drastic sau cei care tre sa-si programeze din martie concediile pe anul asta.
Poate ne hotaram totusi...Andy.

La ce sa ne hotaram, Andy? Perioada e stabilita deja, remember?Si e trecuta in titlul topicului. Pentru cei care isi programeaza concediul... apropo, conform legii, concediile se programeaza in luna noiembrie a anului precedent celui in care iti vei lua concedu.

Daca lumea e asa nerabdatoare, haideti sa va zic ceva:
intalnirea nationala se va face pe Transalpina, in perioada stabilita
Ce atata democratie, polluri, pareri si discutii?! Ciao! Eu v-am zis ca daca e democratie nu se ajunge nicaieri! si s-a vazut si anul trecut chestia asta... daca nu se ivea un dictator (stie el cine) ramaneam fara intalnire nationala

Transalpina, in perioada stabilita multam' Cyclops!

am stofa de dictator, ha? Nu cred ca te-ai face de rusine in functia de dictator

A 4-a Intalnire Nationala: 24-30 iulie 2006 - Transalpina Transalpina sa fie ! Bine, bine, dar Transalpina e mare, nu? O locatie mai exacta? Un nume de sat, motel, oras chiar? Cred ca locatia va depinde de zona in care voi reusi eu sa-mi parchez Oltcitul Deci din acest moment am inteles ca s-a hotarit.Locul propun sa fie notat cu X. pe harta.
Gata incep pregatirile de rigoare.
Chris a scris:Daca lumea e asa nerabdatoare, haideti sa va zic ceva:
intalnirea nationala se va face pe Transalpina, in perioada stabilita
Tabara de baza si "jonctiunea" din toate cele 4 zari, poate fi intersectia dintre drumurile 67C si 7A ( zona lacului Vidra)

Iasi
Time Distance Instruction Road For Dir
07:00 0.0 Depart Iasi 24 [28] 1.9 km NW
07:03 1.9 Bear left onto 28 69.0 km W
08:09 70.9 Go onto 2 [E85] 12.6 km S
08:21 83.5 At Roman, bear right onto 15D [E85], [2] 2.2 km S
08:23 85.7 Go onto 2 [E85] 39.8 km S
08:57 125.5 At Bacau, bear left onto 11 [E574] 156.0 km W
11:11 281.5 At Harman - Stop 1, bear right onto Local road(s) 29.4 km W
11:43 310.9 At Vladeni, bear right onto 1 [E68] 98.2 km W
13:07 409.1 At Talmaciu, turn left onto 7 [E81] 41.0 km S
13:16 419.9 Refuel before here: last refuel 419.9 kilometres ago
13:43 450.1 Turn right onto 7A 66.0 km W
14:44 516.1 Arrive End

Craiova
07:00 0.0 Depart Craiova, RO 6 [E70], [E79] 38.2 km NW
07:33 38.2 Turn right onto 66 [E79] 8.5 km N
07:40 46.7 Turn right onto Local road(s) 48.1 km N
08:38 94.8 Go onto 67 7.8 km N
08:46 102.6 Turn left onto 67C 45.5 km NW
09:28 148.1 Arrive End

Arad
07:00 0.0 Depart Arad, RO 7 [E68] 148.3 km E
09:10 148.3 Turn right onto 68B 29.1 km SW
09:38 177.4 At Hateg, bear right onto 66 [E79] 46.1 km S
10:17 223.6 At Petrosani, turn left onto 7A 20.0 km E
10:36 243.6 Arrive End
Chris a scris:am stofa de dictator, ha?
Am
Razvan a scris:
Am
Laurentiu a scris:
Razvan a scris:
Am Vreo intalnire in vacanta de Paste nu se face? ca vara mai pleaca lumea dar fara Oltcit si plus ca in perioada de Paste nu e nici prea cald nici prea frig.
Locatia nu tre' sa fie cine stie ce ...... distractie sa fie (un gratarel, o berica ......etc).
Acuma de ce sa zic, nu am mai fost niciodata la o asemenea intalnire, dar vreau sa merg. Masina ma tine, benzina se mai gaseste (bani sa ai ).
Marius45jml a scris:Vreo intalnire in vacanta de Paste nu se face?

Drag 2 link-uri utile:
- http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t15773-0.html
- http://gallery.hardnet.ro/TransalpinaGen
Se vrea parcurgerea Transalpinei sau doar intalnirea in Obirsia Lotrului?
Din cate stiu este mai usor de ajuns din Petrosani la Obirsie decat prin Ranca unde se urca 18km din Novaci pana in Ranca si apoi drumul e varza... asa cum povestesc si pe forumul softpedia..
O sa ma interesez, am auzit ca zona e superba... Salutare Alin,

Baieti, asteptati nitel, se pare ca voi face un drum... da prin mai, ca sa se poata pescui la pastrav. Sper ca voi ajunge pe Transalpina pt un week-end, voi veni in mod sigur cu informatii precise cu privire la locuri. Mergi dup Nu le rupem ca mergem incet, doar nu ne grabeste nimeni.
Si nu cred ca suntem primii care merg pe acolo. Si anul asta ca si anul trecut se anunta inundatii ....trebuie luata in calcul si aceasta problema Din acest motiv majoritatea merge pe ideea cu muntele, intr-un mod constient sau inconstient. In acest fel o sa scapam si de gripa aviara de la mare.
Eu cred ca zona e grozava si bine aleasa. OK. Vad ca parerile merg spre transalpina. No problem. Dar multi se plang de starea drumului. Stau si ma intreb...oare de ce nu ne putem intalni intr-o zona mai accesibila? Nu trebuie sa dovedim nimic...nici ce puternic e olticul, nici prin ce greutati am trecut pentru a ne intalni, etc. Nu zic ca Transalpina e o zona superba, asa este. Dar haideti sa mergem cu totii undeva unde drumul nu ridica probleme mari. Eu votez inca cu Soveja. E superb acolo. Cred ca putem gasi locuri minunate, unde sa ne simtim totii foarte bine.
Intradevar, pentru cei din Moldova sau din Muntenia este mai aproape, dar si pentru ceilalti drumul este bun, si se poate ajunge foarte usor: ori prin pasul Oituz sau prin Ploiesti. Consumul de benzina este chiar mai mic decat sa vii din Arad (de exemplu) pana pe Transalpina.

P.S. Imi doresc foarte mult sa vad Muntii Apuseni. Chiar nu este o zona in care sa ne putem intalni acolo? Alooooo....unde sunt banatenii sau ardelenii????
lmihail a scris:P.S. Imi doresc foarte mult sa vad Muntii Apuseni. Chiar nu este o zona in care sa ne putem intalni acolo? Alooooo....unde sunt banatenii sau ardelenii????
Stina de Vale, Padish, Cetatile Ponorului, Focul Viu, Poiana Florilor. Sunt intrat de curand si nu prea stiu cum sta treaba, dar vreau sa particip la toate intalnirile pe anul asta. Am inteles ceva de Zarnesti? e numai pt. oltcit-uri sau si altceva?
NU de alta dar am un Special din 82 care arata beton , o Visa din 85 idem si un MAtiz.Sunt mare fan al modelelor in 2 pistoane.
Daca cineva vrea sa stie mai multe despre ele (modificari , tuning etc)rog sa ma contacteze Parca tot as sta in mijlocul deltei cu o gramada de pulpe fripte pe gratar... mmm. Pun pariu ca o sa fie tare ieftina carnea de pasare prin zona aia
lmihail a scris:OK. Vad ca parerile merg spre transalpina.
P.S. Imi doresc foarte mult sa vad Muntii Apuseni. Chiar nu este o zona in care sa ne putem intalni acolo? Alooooo....unde sunt banatenii sau ardelenii????

Pana la urma, s-a hotarat dictatorial ca intalnirea va fi undeva pe Transalpina. Ramane sa stabilim mai tarziu locul exact.

Cat priveste Apusenii - cred ca sunt prima care ar fi votat Cetatile Ponorului. Insa: locatia dezavantajeaza tot estul tarii, si este la fel de "inaccesibila" ca si Transalpina - tot drum forestier, unde multi nu vor sa se bage.
Chris a scris:
Pana la urma, s-a hotarat dictatorial ca intalnirea va fi undeva pe Transalpina. Ramane sa stabilim mai tarziu locul exact.

Cine a hotarat?
lmihail a scris:
Cine a hotarat?

Eu, un pic mai sus ... adica tot pe pagina asta !!!

p.s.: Bre, da' voi nu cititi tot ce se scrie pe topicul unde postati?! Salutare!
Vesti proaste deocamdata... cica intre Brezoi si Voineasa nu se circula de 2 zile din caua caderilor de stanci si a topirii zapezii .

Sper sa remedieze asta problemele pana la vara.

Numai bine Practic, Brezoi si Voineasa nu sunt pe Transalpina
Mai exact - sunt pe DN 7A, iar Transalpina este cunoscuta ca DN 67C.
Asa ca...

Da Chris, dar portiunea aia de drum dintre brezoi si voineasa face legatura dintre Valea Oltului si Transpaltina (ma rog, transalpina ).

Oricum, pana la vara mai e ceva vreme, io zic ca va fi practicabil drumu. Adica anu trecut cand au cazut stancile alea pe Valea Oltului la Caineni - io am sunat in stanga si in dreapta (eram deja langa caineni ) si am decis sa o iau pe Transalpina - si a fost betooon de tot. Am facut cu vre-o trei ore mai mult pana la Arad. La un moment dat n-am mai rezista, eram rupt de obosit.. si pe Valea Jiului am oprit la o benzinarie unde am ras o ... BERE!!! - asa ca sa imi revin.

Bere fara alcool .

Numai bine p intrebare pentru bucuresteni sau ploiesteni :
se pleaca organizat?sau fiecare pe unde apuca?as prefera sa plec in grup...sa fie cardu mare pe drum ,si sa merg cu cineva care stie cat de cat drumu pana acolo...nu de alta dar in zona aia nu am ajuns pana acum. Salutare!

Planuiesc de zor cu nevasta-mea - anul asta sa facem un concediu ceva mai lung, asa, un tur al tarii. Ceva de genul plecare din Arad - spre Cluj. Apoi ziua urmatoare o pliimbare Baia Mare- Bistrita - eventual Suceava. Apoi ziua urmatoare Suceava - Iasi, in iasi statiuonare... Apoi vre-o trei zile o vizita la mare, + pescuit in apa marii + facut baie in pielea goala noaptea .. etc. Apoi plecarea spre Marea intalnire, probabil ca voi pleca direct la frate-miu, la Dragasani - eventual imi las o zi pt pescuit pe olt. Apoi plecarea si sper si ajungerea cu bine pe Transalpina...
Cam asa planuiesc io... acum sa vedem ce o sa iasa, probabil ca voi renunta la cateva obiective...

Numai bine!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Următoare
Pagina 5 din 19
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum