Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Un nou forum!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ne pare rau, dar trecerea la noul forum nu s-a putut face decat cu pierdere conturilor si a mesajelor. *** Forumul este fara reclame si e pe o conexiune rapida, impreuna cu www.oltcit.ro. Toate mesajele care vor fi scrise aici (ca dealtfel toata baza de date) vor fi in siguranta ...

Daca se poate, va rog sa va alegeti aceleasi nick-uri cu cele avute pe forumul anterior.
Administrator a scris:Oltcit.ro are un nou forum.
Toate mesajele care vor fi scrise aici (ca dealtfel toata baza de date) vor fi in siguranta ...

Sa incercam, pe cit posibil, sa pastram ceea ce ne-a fost lasat. Ce s-a intamplat cu mesajele de pana in 1 Dec? S-au pierdut? ?!??

Deci o luam de la inceput ca pasarea Phoenix ... cu mesaje si discutii despre care s-a scris mai demult in vechiul forum...

Intreb si io acum: ce s-a intamplat cu vachiul forum??? Chiar nu mia pot fi recuperate mesajele de acolo???Nimic? Erau acolo topicuri care io le consideram importante, se gaseau acolo raspunsuri la problemele posesorilor, unele tratate cu destul profesionalism.... regret ca nu mai am acces la informatiile alea. apoi mai erau topicurile de la Diverse, era topicul lui EEK, era topicul cu numerele de telefon... mai erau topicurile de la Intalniri, etc...

Mie tot nu imi vine sa cred ca nu o sa mai fie alea vechi...

Gabii Io era sa intru in infarct miocardic atunci cand am dat sa ma autentific... Nu-mi recunostea parola... N-am remarcat ca s-au schimbat cate unele p-aci. VA rog sa-mi spuneti daca se poate accesa la fel si de pe MacIntosh, pt ca, pana la "renastere", introduceam alta adresa, cea cu oltcitboard.dk3. bla-bla..

Merci Pentru a accesa rapid forumul folositi adresa de mai jos:

http://forum.oltcit.ro/
De fapt, aceasta va fi adresa permanenta a acestui forum!

Actuala adresa pe care apare forumul e temporara. Deci folositi cu incredere adresa de mai sus!! Cata munca si ce de informatii s-au dus pe apa sambetei!Pacat!S-o luam deci de la capat!Forumul a murit,traiasca forumul! eu nu pot sa inteleg cum vine asta?!?!? ce mama masii (pardon de expresie) e o biata baza de date !!!!!!!!!! chiar nu se poate recupera nimic!??! imi pare nespus de rau sa vad ca nu se vrea! nu ca nu se poate! erau informatii vitale care ar putea fi triate si aduse aici intr-o sectiune separata macar!

va rog sa luati atitudine si sa incercati recuperarea unei parti din forumul vechi! daca ejti tu jmeker trage-o tu d-acolo. razvane nu trebuie sa fii mare smecher sa poti sa faci un "import" dintr-o baza intr-alta! daca as avea access la ea m-as oferi cu placere sa fac acest import!
daca as avea access

Dar daca nu ai drepturi de acces ce faci? Chiar asta e problema, ca nici contul de admin de pe acel forum nu are drept de acces la sql așa cum ar fi trebuit. Așa că găsește altă soluție și lasă aroganța. De fapt altă soluție este deja în studiu și probe de către cei mai bazați în SQL și PHP. Eu nu cred ca a disparut tot , daca cei de la DK3 nu vroiau sa mai tin forumul trimiteau un avertisment adminului si adminul lua masuri, cred ca e o problema la ei si dupa ce se va rezolva vom putea avea acces acolo m-ati linistit! credeam ca e cumva vreo rea-vointa si nu mai vrea "io-stiu-cine" sa faca importul! acum am citit mai multe si vad ca nu exista inca la cineva vechea baza! Asta e o problema! nasol! sper din tot sufletul sa se rezolve cumva si sa se faca rost de un backup mai vechi! sigur tre sa il aiba cei de la DK3. asta in caz ca nu isi revin aia! Vad ca s-a dus ....tot ce era inainte(au fost si pe aici alegeri? )!!
Cine are drepturi aici il rog sa deschida topicurile la cluburi sau cel la iasi,
Laurentiu ce faci?
Pacat de informatiile pierdute ,sa speram ca un nou inceput va fi mai benefic!
Succese maxime!!! Imi pare rau ca primul meu mesaj pe noul forum trebuie sa sune asa
dar se simte nevoia unui regulament asa cum au toate forumurile .
Dupa ce ca sant foarte suparat pentru pierderea bazei de date.......
chiar nu mai simt nici o atractie pentru forumul asta....
Foarte multi se pare ca nu inteleg ca asta nu e forum de "caterinca"
Nu e deloc placut sa intru aici in fieacre zi si sa pierd ore citind mesaje care nu au nici un fel de legatura cu obiectul acestui forum.
Pentru ADMIN:tot respectul pentru faptul ca faci un lucru deosebit pentru noi marea majoritate
Tot respectul pentru cei care dau oricand o mana de ajutor si de la care am invatat foarte mult
Pentru ei fac apel la putina decenta si bun simt.
Nu mi se pare normal sa ne batem joc de acest forum care pentru multi dintre noi e vital.
Sa ne gandim ca o simpla informatie de pe acest forum ne poate salva viata....
Respect
-------------------------
Doru Am si eu o intrebare pt admin: ai zis ca nu se mai poate recupera vechiul forum. Din cate stiu eu asta nu se poate intampla numai daca a picat hardiskul care tinea baza de date . Bun, dar sa nu-mi spuneti ca nu s-a facut in atatia ani nici o data un backup? Sau ,sa mi se explice mai pe larg care e problema, ca daca mai exista baza de date sigur o putem manarii si o facem sa mearga. Mai am cunostinte si am acces la informatii .
Informatiile care erau acolo erau de mare valoare. Se pare ca n-ai citit din ce s-a tot scris aici. Nu s-a facut backup pt ca nu se putea. NU EXISTA ACCES LA CONTUL DE ADMINISTRATOR LA SQL-ULUI Salut Admin
Sunt probleme mari cu chat-ul. Refresh-ul este lent si nu se afiseaza toate mesajele. In momentul cand imi trimit mesajul pot sa vad 2 sec. conversatiile anterioare si eventualele raspunsuri la mesjele mele. Dupa aceea imi apare fereastra cu mesajele existente in momentul logarii. nenea administrator... cand ne dai gradele inapoi??
erau amuzante!! Pt. Pilusca: Pentru o folosire mai intensiva, o sa pun un link langa chat-ul actual, astfel incat sa fie lansat chatul din pagina principala. Chatul e mult mai performant si e in sistem IRC.

Pt. Pupa: Cat de curand numarul de posturi o sa fie actualizat. La fel vor reapare gradele.
Sper sa implementez o chestie interesanta. Si anume, un sistem automat de determinare a calitatii posturilor. Indicatorul acesta va fi afisat sub utilizator si eventual gradele vor fi influentate de acest indicator.
pupa a scris:nenea administrator... cand ne dai gradele inapoi?

Pupishka, cind se faceau incorporari in armata iar recrutii treceau de poarta unitatii (la intrare), moldovenii intrebau unde este bucataria; bucurestenii, cind se dau permisii iar oltenii, care este gradul cel mai mare pe care-l pot obtine.
TU, ai facut rocada cu oltenii Salutare!

Am observat ca de saptamana asta forumul nu mai mere asa de bine... adica sunt perioade, intre 8 dimineata si 13 -cand nu mai merge...
E cazul sa ne facem griji cu privire integritatea si siguranta acestui forum???
Nu. Baza de date este salvata, totul este in regula.
Cauza este lansarea de atacuri concertate si impotriva retelei unde este gazduit forumul si o parte din site. Cu siguranta se fac lucrari serioase de remediere si intarire a retelei. Banuiesc ca atacurile au fost posibile datorita unei vulnerabilitati ascunse in routerele CISCO...

Citat din mail:
......
During the last ours we have experienced a large Denial of Service attack against our systems. Our network may have been and may still be unreachable form certain locations.

This is a massive attack designed to bring even large clustered systems like ours down. In these minutes we are finishing a filter which blocks the attackers. To solve the immediately problem we have increased the bandwidth to our servers from 2 GB/sec to 4GB/sec.
.....

Printre altele a fost atacat si http://www.phpbb.com/ si in momentul de fata e in continuare cazut Oare cine-si mai aduce aminte de acest subiect - "Un nou forum!"
De 4 ani sintem impreuna (NON STOP) fara sa mai luam in consideratie si anii anteriori.

LA MULTI ANI si ...... la cit mai multi membri de CALITATE !

P.S. Cei noi inregistrati, ar trebui ca in timpul liber, sa mai traga cu ochiul si prin topicurile vechi; sa poata vedea ca s-au facut eforturi destul de mari pt mentinerea siteului si forumului.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum