Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

mi-am luat oltic impecabil - 2 mil :)

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
de ieri sunt mandrul posesor al unui oltcit din 83, alb, impecabil, 38000km, doar usile sunt mancate jos si cateva punctulete de rugina, in rest zici ca e fabricata ieri...linie, motor care fasaie, etc...

are carb de dacie, sa-l pastrez p-asta sau sa-i pun carb frantuzesc?

masina este impecabila, acte ok, tre sa-i fac itp si asigurare si dup-aia actele de v-c, si stiti la ce pret?..care ghiceste are de la mine o bere cu prima okazie prin bucuresti!!! Ca sa-mi dau cu presupusa, 300 euro . Cat despre carburator nu stiu ce sa zic... Eu tot asa am luat-o, dar l-am schimbat pentru ca nu mi-a placut cum mergea, plus ca la drum intins, ies mai bine la consum cu carburatorul original. Te orientezi si tu la fata locului. Oricum, FELICITARI pentru achizitie PENTRU MINE

PENTRU TINE

La mulți kilometri fără evenimente. Și eu am aflat de curând că am carburator de SuperNova, da' ce să zic, tare-aș vrea să-mi arate și mie cineva cum 'face' o Dacie cu Oltcitul, că eu nu prea reușesc.
Mecanicul mi-a spus că e ok, că avea el un client care scotea 5,2l/100km afară, eu am drumuri prin oraș și mă dau cu Wartburguri super nova e pe injectie nu are carburator, nova GT e pe carburator care e tot dublu corp ca cel de oltcit Înseamnă că n-am auzit eu bine. Oricum mi-a picat fața când am auzit de carb de Dacia (este într-adevăr dublucorp) și m-am gândit că poate de aia nu fac eu nici o Dacie... care de fapt e cARBURATOR DE OLTIC... care este.. n-ai gacit cu 300 eur

ieri am luat foc in victoriei: reteta: o fisa scoasa, furtunul de benzen care intra in pompa rupt dedesubt, o bucata horn cu burete...si asta-i focul..stins cu ajutorul lui fordV6 si baietii cu stingator!

ma cam gandesc sa-i schimb carbul cu cel original, da-n oras consuma acceptabil, in jur de 10%..da n-are pic de vlaga... Bytzule, mai stiu io pe unu in arad care si-a lua toltcit, dupa o saptamana si-a facut motorul de la A la Z si in noaptea de dupa reparatie i-a luat masina foc, de la un scurtcircuit la Passatul unui politai - Passat care era parcat langa oltcit - asta ghinion frate! Si asigurarile i-a dat lu ala 300 de euro pt oltcitul ars, banii astia i-a dat doar pe piesele din motor fratiorii mei..vad ca n-ati ghicit cu pretul...vreti sa auziti? da stati bine pe scaun.........................2 milioane!!! bine ai venit printre oltcitari frate si la cat mai multi km fara probleme Unde ai gasit nene la 2mil? Ca eu la 2 mil l-am luat pentru piese, cu tabla varza si cu vreo 80000 km. Bravo tie in orice caz. Sa-l stapanesti si sa-l folosesti cat mai mult timp.
Cu tot respectul. Haide bre Caline ca nu e varza la tabla..la 2 milioane chiar e ok... @bytzu Pune si ceva poze sa vedem cu ce te lauzi!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum