Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Coltul pasionatilor de raliuri
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
http://www.autorally.ro/bursa/anunt_detalii.cfm/masina/8726/oltcit_rm_rally.html
talash a scris:http://www.autorally.ro/bursa/anunt_detalii.cfm/masina/8726/oltcit_rm_rally.html

Sta la cateva blocuri distanta de mine

Ceva detalii despre masina poti sa ne dai? Starea tehnica, daca s-a dat cu ea pe la ceva curse, etc? Sincer sa fiu eu nu m-as incumeta sa o iau, pare cam obosita. Si ai in vedere ca numai rollbarul costa cam 15 milioane sa il faci. Asta e subevaloarea Oltcitului.
talash a scris:

Ceva detalii despre masina poti sa ne dai? Starea tehnica, daca s-a dat cu ea pe la ceva curse, etc?

Habar nu am in ce stare e, trebuie vopsita , probabil si ceva tichingerie, bucsaraie suspensie nu stiu nu am fost cu ea , motoru nu mi se pare ceva grozav dupa cum l-am auzit eu si din cate am vazut eu nici nu merge nustiu ce mare branza.Am auzit ca are suspensia intarita , cutia mai are prindere pe laterale cica ar avea si ceva carburator care e facut pt cursa si unu pentru strada, tobe canci o tzeava din fata in spate (macar daca ar avea un diametru ceva mai mare), interiorul ... trebuie aranjat putin ultima data cand am vazut interioru era plin de fire peste tot, butoane atarnate.Nu e intr-o stare tehnica fff buna dar nici rea nu pot sa zic.Daca vreti detalii mai multe pot sa vb cu omu. A, nu ma gandesc sa-l cumpar. N-am bugetul necesar pentru asa ceva. Poate la anul... Ma gandeam asa, informativ, ca nu se mai stie nimic de masinile de raliu de uzina. Cu intarziere, rezultatele Raliului Australiei:

1. 2 F. DUVAL 3:19:55.0 0:00 3:19:55.0 CITROEN
2. 9 H. ROVANPERÄ 3:20:47.9 0:00 3:20:47.9 MITSUBISHI
3. 16 M. STOHL 3:21:28.0 0:00 3:21:28.0 CITROEN
4. 6 C. ATKINSON 3:21:34.0 0:00 3:21:34.0 SUBARU
5. 10 G. GALLI 3:22:59.4 0:00 3:22:59.4 MITSUBISHI
6. 4 R. _KRESTA 3:22:34.0 0:30 3:23:04.0 FORD
7. 14 D. SOLA 3:25:32.4 0:40 3:26:12.4 FORD
8. 11 A. SCHWARZ 3:27:59.3 0:00 3:27:59.3 SKODA
9. 31 T. ARAI 3:35:38.2 0:00 3:35:38.2 SUBARU
10. 37 M. HIGGINS 3:37:24.8 0:00 3:37:24.8 SUBARU

Sursa: www.WRC.com A a juns careva la sibiu la cursa campionilor? N-am reusit sa vad nimic la tv, dar am auzit ca a fost misto. Titi si-a aratat clasa! Din nefericire n-am ajuns, din motive de conditii meteo si vehicul neadaptat la conditiile meteo. (nici acum nu am reusit sa pun pneurile de iarna pe masina ). La tv evenimentul a fost mediatizat la..."Duminica in familie". Pacat... Nu ne ramane altceva decat sa asteptam sezonul viitor! Pe 3 decembrie va fi Raliul Campionilor pe Stade de France. La echipe deocamdata s-au format urmatoarele:

FRANTA: Sebastien Loeb - Jean Alesi
ANGLIA: Colin McRae - David Coulthard
BENELUX: Francois Duval - Christian Albers
FINLANDA: Marcus Gronholm - Heikki Kovalainen

LATER EDIT:

GERMANIA: Armin Schwarz - Bern Schneider
SUA: Travis Pastrana - Jeff Gordon
BRAZILIA: Felipe Massa - Nelsinho Piquet Jr
SCANDANAVIA: Tom Kristensen - Mathias Ekstrom
FRANTA II: Sebastien Bourdais - Stephane Peterhansel Echipe stabilite si posibile (cei cu "?") pentru sezonul 2006 din WRC:

Kronos Citroën: S. Loeb, X. Pons, F. Duval(?), D. Sordo(?), M. Stohl(?) ;
Ford: M. Gronholm, M. Hirvonen, M. Martin (?) ;
Subaru: P. Solberg, C. Atkinson, S. Sarrazin (?) ;
Mitsubishi: G. Galli, H. Rovanpera, G. Panizzi(?), T. Gardemeister (?) ;
Skoda: (?) C. McRae(?), J. Paasonen(?), J. Tuohino(?), A. Bengue(?), J. Kopecky(?), M. Martin(?) ;
M-Sport (Ford Focus WRC 04): K. Katajamaki(5), A. Warmbold (?), M. Martin (?) ;
Bozian Racing: (Peugeot 307 WRC) A. Warmbold(?), H. Solberg(?)
Atolye Kazaz (Subaru Impreza 2005) K. Sohlberg(?), A. Vovos (?) ;

Calendarul anului 2006:

20-23/01 Monaco Monte Carlo (Production)
3-5/02 Sweden Sweden (JWRC)
3-5/03 Mexico Mexico (Production)
24-26/03 Spain Catalunya (JWRC)
7-9/04 France Corsica (JWRC)
28-30/04 Argentina Argentina (Production)
18-21/05 Italy Sardinia (JWRC)
2-4/06 Greece Acropolis (Production)
11-13/08 Germany Deutschland (JWRC)
18-20/08 Finland Finland (JWRC)
1-3/09 Japan Japan (Production)
22-24/09 Cyprus Cyprus (Production)
13-15/10 Turkey Turkey (JWRC)
27-29/10 Australia Australia (Production)
10-12/11 New-Zealand New-Zealand (Production)
1-3/12 Great-Britain Great-Britain (JWRC)

Sursa: http://www.rally-live.com/

LATER EDIT:
17-19/11 New-Zealand New-Zealand (Production) din motive de transport. Sa speram ca da Eurosportul Cursa Campinilor. Despre calendarul de anul viitor de la noi se stie ceva? Sau iar avem 2,3 federatii? Despre CNR 2006 nu se stie inca nimic. De-abia s-a incheiat CNR2005. Pentru detalii de ultima ora sunt siturile www.autorally.ro si noua adresa a Federatiei, www.fras.ro . Ieri a murit unul din pilotii mei favoriti, la numai 34 de ani. Richard Burns a decedat in urma unei tumori pe creier.
Dupa cum stiu toti iubitorii de raliuri, era un pilot foarte talentat care promitea multe ...

RIP
Da am citit in ziar o stire seaca.. nu spunea cauza decesului.

Imi aduc aminte ce am simtit io cand a murit Senna... Dumnezeu sa-l ierte...
road_menace a scris:...era un pilot foarte talentat care promitea multe ...

A si confirmat, fiind cel mai tanar castigator al Campionatului Angliei din toate timpurile. Si campion mondial de raliuri in 2001 cu Subaru. A murit dupa 2 ani de lupta cu tumoarea pe creier. Dumnezeu sa-l odihneasca RALIUL CAMPIONILOR [color=red][b]LIVE[/b][/color] pe Eurosport DUMINICA 3.12.2005 de la ora [color=red][size=18]20:00[/size][/color] (ora Romaniei), iar rezumate de la cursele anterioare de la ora [color=red]19:00[/color]. Imi cer mii de scuze pentru greseala facuta, Cursa Campionilor a fost Sambata 3.12.2005. A fost castigata de echipa Scandinaviei (Tom Kristensen + Mathias Ekstrom) care a invins echipa Franta II (Sebastien Bourdais + Stephane Peterhansel) la echipe si de Sebastien Loeb care l-a invins in finala pe Tom Kristensen la piloti. Super spectacol, ar trebui si altii sa invete ceva din asta (mai ales organizatorii de pe la noi). Bineinteles, eurosportul n-a mers la mine de vineri... N-am vazut nimic... Banuiesc ca o sa apara rezumate, ceva, si sa trag niste filmulete de pe net... Si noi mai avem mult pana sa ajungem la nivelul de organizare de afara. Doar "merge si asa..."
talash a scris:Bineinteles, eurosportul n-a mers la mine de vineri...

Am inteles ca a fost dat si pe internet. Cauta pe eurosport.com si vezi daca nu e inregistrat sau in program cand o sa il dea in reluare. A fost si ieri pe la 16:00 in reluare. Nu prea mi-a placut ca unii au fost prea avantajati (adica Loeb), prin faptul ca s-a alergat pe Xsara WRC, pe care el o cunostea foarte bine. S-a concurat pe niste buggy cu motoare Honda de 1100cmc si 170CP, pe Renault Megane de circuit, pe Porsche 911 GT3 si pe Xsara WRC. M-au impresionat in mod deosebit Tom Kristensen, care parca mergea cu trenuletul, avea o traiectorie curata, fara derapaje si foarte rapida si Daniel Sola, care a derapat in veselie cu Xsara si a facut spectacol de zile mari, bineinteles pe langa maestrii McRae, Gronholm si Loeb. Cel putin Gronholm si McRae au folosit frana de mana la greu si spectacolul a fost asigurat, mai ales ca a plouat.

LATER EDIT:

La http://club.roc.racing-live.com/en/ gasiti poze si diverse informatii, inclusiv o prezentare a masinilor si a traseului. Pentru passionatii de raliu care dispun si de "tzeava" puternica la net, diverse filme interesante cu subiectul "raliu"

http://www.autorally.ro/index.cfm/page/autorally/subpage/movies/filme_raliu.html S-a stabilit componenta echipei BKP RACING TEAM pentru sezonul 2006:

1.DAN GIRTOFAN / DORIN PULPEA SUBARU IMPREZA WRX STI Gr.N
2.GEORGE GRIGORESCU / MIHAI HANGANU SUBARU IMPREZA WRX STI Gr.N
3.DANIEL UNGUR / PETRU JUCAN SUBARU IMPREZA WRX STI Gr.N
4.CATALIN CISMARU / FLORIN POPA SUBARU IMPREZA WRX STI Gr.N
5.ADRIAN RASPOPA / SORIN COLCERIU RENAULT CLIO S.1600 Gr.A
(www.autorally.ro) Ma bucur pentru Daniel Ungur, merita o echipa de top. Cred ca o sa faca o figura frumoasa. Cred ca daca mai mergea si anul viitor cu Evoul ala, se dezmembra la vreun raliu, la cat a tras de ea, saraca masina.
LATER EDIT: Pe www.wrc.com si pe www.rally-live.com puteti vedea imagini de la testele pe care Philippe Bugalski si Sebastien Loeb le-au facut cu Citroen C4 WRC. O veste buna:
Calendarul national 2006, raliu si viteza in coasta
In urma intalnirii de la Brasov cu organizatorii de raliuri si curse de viteza in coasta, Federatia Romana de Automobilism Sportiv (F.R.A.S) a dat publicitatii calendarul competitional pentru anul 2006. Acesta este urmatorul:

RALIU

I 1-2 Aprilie Raliul BRASOVULUI BRASOV
II 6-7 MAI Raliul MARAMURESULUI BAIA MARE
III 27-28 MAI Raliul PIETRICICA PIATRA NEAMT
IV 17-18 IUNIE Raliul AVRAM IANCU CLUJ NAPOCA
V 8-9 IULIE Raliul HARGHITEI MIERCUREA CIUC
VI 29-30 IULIE Raliul SIBIULUI SIBIU
VII 26-27 AUGUST Raliul MUSCEL CAMPULUNG
VIII 16-17 SEPTEMBRIE Raliul BUCURESTIULUI BUCURESTI
IX 14-15 OCTOMBRIE Raliul HUNEDOAREI DEVA

VITEZA IN COASTA

I 7-9 APRILIE CAMPULUNG
II 28-30 APRILIE Memorialul Laci BALINT BRASOV
III 20-21 MAI RESITA
IV 10-11 IUNIE BALVANYOS
V 30 IUNIE -2 IULIE SF.GHEORGHE
VI 21-23 IULIE ABRUD
VII 1-3 SEPTEMBRIE TG.JIU
VIII 22-24 SEPTEMBRIE RASNOV

Si o veste proasta: Mitsubishi si Skoda se retrag din WRC.
cristi_s a scris:Calendarul national 2006, raliu si viteza in coasta
Partea de Est a tarii, iar a fost sarita din schema .
Laurentiu a scris: Partea de Est a tarii, iar a fost sarita din schema .

Pai ce sa-i faci daca interesul din partea oficialitatilor, a sponsorilor si a pilotilor e scazut in zona aia. Desi pe vremuri au existat raliuri si acolo la nivel national (ex. Raliul Manastirilor la Piatra Neamt).
cristi_s a scris:... pe vremuri au existat raliuri si acolo la nivel national (ex. Raliul Manastirilor la Piatra Neamt).
A fost si raliul Iasiului cam 2 ani de zile. Aici i-am cunoscut pe Girtofan, Leu, Cladoveanu, Unguru, Georgescu si altii. Vad ca acuma ii zice Raliul Pietricica si e la Piatra Neamt (deci estul nu e neglijat asa tare ). Puteau sa-i zica "Raliul Pinalti".

Show cu masini de raliu mai vechi si mai noi:

http://www.estrallye.com/photos/lux05/pholux05.php3

LATER EDIT:

"Zvonerii" spun ca Titi Aur si George Grigorescu pun bazele unei echipe impreuna cu PETROM si CITROEN, ei urmand sa concureze pe doua masini Citroen Xsara de grupa A.

Nu uitati de Raliul Monte Carlo din WRC din perioada 20-23 ianuarie 2006. Ne vedem acolo (in my dreams) Din pacate si anul acesta Dakarul si-a cerut tributul: motociclistul australian Andy Caldecot a decedat in urma unui accident. Dumnezeu sa-l odihneasca. Si romanul s-a intors acasa cu picioarele rupte . Orice si orcine iti cere un tribut pe lumea asta. Rezultate Dakar:

Moto: Marc Coma (KTM Repsol)
Auto: Luc Alphand (Mitsubishi)
Camioane: Vladimir Cheaghin (Kamaz)

Vineri incepe Raliul Monte Carlo !!! Rezultate Monte Carlo:

1. Marcus Gronholm / Ford
2. Sebastien Loeb / Kronos WRT (Citroen)
3. Toni Gardemeister / Astra Racing (Peugeot)
4. Manfred Stohl / OMV (Peugeot)
5. Stephane Sarazzin / Subaru
6. Chris Atkinson / Subaru
7. Mikko Hirvonen / Ford
8. Daniel Sordo / (Citroen) Cine stie cind se desfasoara etapa de CNR la Brasov? CNR incepe la Brasov pe 1-2 aprilie. N-am mai postat de mult aici, desi imi plac destul demult cursele. Cristi, daca poti, da si tu ceva detalii despre probele speciale, care sunt mai accesibile, eventual pe care se trece de 2 ori, cu ceva detalii despre modul in care se poate ajunge. Din nefericire, de mai multe ori m-am lovit de aceasta problema, necunoasterea zonelor. La VTM e mai simplu . Sper sa ne vedem cati mai multi pe probe. Hm, mie personal cel mai mult imi place Paraul Rece. 2 treceri in prima zi de concurs, e un loc din care vezi 3 ace de par succesive, dar care au si linii de accelerare intre ele. Din pacate calitatea drumului cam lasa de dorit. Proba frumoasa e si Babarunca, tot cu 2 treceri. Despre accesibilitate, Paraul Rece e foarte accesibila, deoarece se desfasoara pe drumul ce leaga Paraul Rece de Rasnov (la podul din Predeal faci stanga dinspre Bucuresti si mergi tot inainte pe drum pana ajungi la finisul probei).
Babarunca e pe celebrul de acuma drum DN1A, proba e de la Bradet la Cheia, de asemenea e foarte accesibila. Personal nu ma omor dupa proba Valea Cetatii (Poiana - Rasnov), din cauza ca foarte multa lume merge acolo, e multa inghesuiala si nu gasesti loc de parcare decat cu 1-2 ore inainte de inceperea probelor. Acolo mergeam doar cand erau probe de noapte vineri seara, dar nu stiu daca anul asta o sa mai fie. Pentru detalii (harta raliului, planul orar, etc,) accesati www.autorally.ro , e un site foarte bun si actaulizat zilnic. Daca veniti, dati un semn si poate ne intalnim.
Later Edit: Am uitat sa specific. Avantajul la Paraul Rece este ca exista restaurante (si hoteluri) la 5 minute de proba speciala. Asa ca ciorba de burta si cola asigurate. http://www.raliulbrasovului.ro/

Ma chinui de ceva vreme sa-mi dau seama cum sa fac sa vad cat mai multe probe intr-o zi... sambata, de fapt, ca vineri aproape sigur nu pot pleca de la lucru...
Cristi, fiind de prin partea locului, si totodata si cunoscator, ai vreo recomandare? Hm, trebuie studiat, ca anul asta au cam modificat probele speciale destul de mult. Cum de n-am dat eu de topicul asta pana acuma ? Chiar incepusem sa ma intreb cand mai e un raliu si pe aici. Cristi, cred ca anul asta vom merge inpreuna la raliu Revin cu ceva info. Dupa ce am studiat traseul si planul orar, o configuratie interesanta pentru a vedea cat mai mult si mai variat, ar fi urmatoarea solutie:

ZIUA I (Vineri 31 martie 2006):

2 Probe Speciale (PS):

PS 1. Valea Cetatii (Poiana Brasov - Rasnov). Prima masina de concurs la 16:18. Multi spectatori, majoritatea merg aici, e inghesuiala mare. Loc faind e vazut ar fi la Cabana Aviatorilor 2 ace de par si doua linii drepte de viteza mare)si portiunea finala. Personal o stiu pe de rost, asa ca nu o sa merg aici (gasesti greu loc de parcare si nu imi place inghesuiala).

PS 2. Paraul Rece 1 (Rasnov - Paraul Rece). Prima masina de concurs la ora 16:36. Nu foarte multi spectatori, multe locuri superbe. Aproape de final sunt 3 ace de par legate de 2 linii drepte scurte si una alunga (vizibilitate foarte buna la toate 3 din acelasi loc !). Plus ca restaurantele sunt aproape de finish. Acolo merg, e proba mea preferata. Din pacate nu mai stiu starea drumului, voi merge cred in weekendul asta in recunoastere.

ZIUA II (Sambata 1 aprilie ):

Sunt 8 PS. O combinatie viabila ar fi urmatoarea:

PS 3 Poiana Brasov 1 (Livada Postei - Poiana Brasov). Prima masina la 10:58. Tine pana la 11:38. Problema cu locurile de parcare ca toata lumea se ingramadeste acolo, drumul fiind foarte accesibil. Toata lumea se ingramadeste la acul de par de la Roata Norocului (asta e un restaurant ), imediat dupa prima linie dreapta din Livada si in acul de par de la Warthe. Cred ca o sa stau la Roata Norocului, ca sa pot pleca imediat dupa ultima masina.

(PS 5) Valea Ohabei (Poiana Marului - Sinca). Prima masina la 11:56. Tine pana la 12:11. Nu am fost niciodata pe aceasta proba, care a figurat doar de cateva ori pana acum in configuratia raliului. E o proba de viteza. Se ajunge dinspre Zarnesti, dar trebuie sa imi dau seama daca mai exista si un alt drum pentru ca cel dinspre Zarnesti e blocat la ora aia de PS4. Asa ca asta e cam nesigura ca accesibilitate. In plus exista riscul sa ramaneti "blocati" acolo, dar se pot vedea PS 5, PS 6 si PS 7. Nu le-am vazut niciodata, asa ca nu va pot da detalii despre starea drumului, etc. Nu cred ca o sa le vad.

PS 8 Paraul Rece 2 (Rasnov - Paraul Rece). Prima masina la 15:08. Ultima la 16:03.

PS 9 Poiana Brasov 2 (Livada Postei - Poiana Brasov). Prima masina la 16:46. Ultima la 17:16.

Cam asta ar fi. petru detalii (harta traseului, plan orar complet, etc. vedeti www.autorally.ro sau www.raliulbrasovului.ro). O chestie importanta: traseul se inchide circulatiei inainte de inceperea probei, asa ca trebuie sa gasiti din timp loc de parcare cat mai aproape de locul de vizionare si sa parcurgeti pe jos cat mai repede si mai sigur distanta ramasa.
Veniti si voi cu propuneri si o alegem pe cea mai buna si ne vedem acolo. Am trecut in uichend pe Paraul Rece si e destul de stricata soseaua. In schimb pe Valea Cetatii era chiar bine. Cred ca o solutie ar fi sa se mearga pe PS 3 - Poiana Brasov (am inteles ca se coboara pana in Rasnov, deci se poate sta si pe Valea Cetatii), dupa care mutare cu catel si purcel, eventual cu un gratar, daca vemea o permite, pe Paraul Rece. E adevarat ca e o pauza cam de 3 ore, dar asta e... O alta varianta ar fi sa vedem PS 4 - Zarnesti sau PS 5 - Valea Ohabei dupa care iar fuga pe Paraul Rece, si asa nu se mai asteapta prea mult intre probe. Apropo, cam cu cat timp inainte se inchide circulatia, si daca aveti idee daca in timpul regruparii intre Zarnesti si Sinca Noua se da drumul la circulatie?
talash a scris:... O alta varianta ar fi sa vedem PS 4 - Zarnesti sau PS 5 - Valea Ohabei dupa care iar fuga pe Paraul Rece, si asa nu se mai asteapta prea mult intre probe. Apropo, cam cu cat timp inainte se inchide circulatia, si daca aveti idee daca in timpul regruparii intre Zarnesti si Sinca Noua se da drumul la circulatie?

M-am gandit la varianta asta, dar esti constrans de faptul ca nu ai timp sa ajungi acolo, iar ca sa ajungi la PS 5 trebuie sa treci pe drumul pe care se desfasoara PS 4, deci drumul e inchis. Asa ca ori vezi probele de pe Sinca si renunti la celelalte, ori vezi Paraul Rece si Poiana (cred ca asta e cea mai viabila). Circulatia se inchide cam cu o ora inainte daca nu ma insel. Asa ca apar probleme de acces. Pe Paraul Rece va fi foarte frig, asa ca haine de iarna frate, ca anul trecut era zapada in aprilie. Iar anul asta daca acum e zapada de 15cm in Brasov, cred ca la Paraul Rece e si mai frig si mai multa zapada, deci va fi si pe 1 aprilie.
Later edit: Am remarcat ca anul asta prima etapa de VTM va fi la Campulung Muscel pe 7 si 9 aprilie. Anul asta ma baté gandul sa merg, desi nu am mai fost niciodata. Daca ati mai fost dati ceva detalii, eventual ne intalnim inainte si mergem impreuna. Noutati din CNR: Se pare ca UCM Resita se implica tot mai mult in CNR, pe langa VTM unde sunt foarte bine reprezentati. Pe langa Mihai Leu si Romulus Preda, de curand l-au cooptat si pe Gunther Graef. Astfel echipa de raliuri UCM Resita are urmatoarea componenta:
- Mihai Leu Gr. N
- Romulus Preda Gr. N
- Valentin Porcisteanu Gr. N1.6
- Gunther Graef Gr. H.

Sper ca spectacolul in prima etapa de raliu sa fie pe masura asteptarilor si sunt curios ce masini de raliu vor mai aparea anul asta. oricum preferatii raman Gunther Graef (abonatul la facut spectacol) si Manuel Mihalache (omu'cu frana de mana si cauciucuri lasate pe asfalt). Brasoveni amandoi, mari meseriasi.

Later edit: pentru pasionatii de filme de raliu si nu numai, verificati aici:

http://www.autorally.ro/index.cfm/page/autorally/subpage/movies/filme_raliu.html Abia astept prima etapa Si eu, si tare sper sa fie vreme faina, nu de alta dar or sa mearga ca mine daca e tot ploios sau lapovita.
waterresistro a scris:sper sa fie vreme faina, nu de alta dar or sa mearga ca mine daca e tot ploios sau lapovita.

M-as cam indoi. Cel putin Gunther si cu Manu nu se simt bine daca nu derapeaza cu masinile, chiar si pe asfalt uscat. De aia nici nu prea scot timpi de top, ca merg mai tot timpul la spectacol.
Un alt site interesant cu poze si filme cu raliuri este asta www.rallyeshots.com (deh, am eu ceva cu francezii, boala veche). Un alt site destul de interesant: http://www.onlinesport.ro/sport/motor/f1/
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Raliu Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 62, 63, 64  Următoare
Pagina 2 din 64
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum