Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

capace scurgere

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
M-am apucat saptamana trecuta sa schimb mocheta in masina si am avut
parte de o surpriza neplacuta cand am descoperit doua gauri pt. scurgere cred care erau acoperite cu scoci de fostul proprietar.
Normal ca era uda fosta mocheta si putrezita... a aparut si putina rugina
Credeti ca as mai putea gasi pe undeva capacele pentru gaurile respective ??? (sunt in SPATE) in fata nu am schimbat inca mocheta ... nu stiu daca e lafel ... cauta pe la dezmembrari , in magazine nu cred ca vei gasi asa ceva , cel putin eu pe aici nu am vazut.in cel mai rau caz iti confectionezi tu cumva unul, desi e cam greu. daca e vorba de alea de care cred eu... acu' multi ani taica-meu a astupat unad intre alea c-un capac de ness. dat cu chit pe langa ea, vopsea si gata. Nu vreau sa iti stric buna-dispozitia, dar si pe fata sunt astfel de capace. Dezmembrari sunt: 1- pe langa parnaia Rahova, 2- pe strada Lacul Oltina( e prin Ferentar) BAFTA!!! Vreu sa aud o veste buna! a... era sa uit: cand se face mai cald, cumpara teroson la spray(2+2 e bun) si terosoneaz-o, asta dupa ce ai curatat-o cu feruginol. Deja cand am citit ca mai are si in fata asa ceva ....

Ata ete
Merem mai departe ... o sa caut asa ceva pe la un mecanic care se ocupa de dezmembrari de pe langa Carrefour Colentina sa vad ce gasesc NU TE DUCE LA CENTRUL DE PE OLTINA!!! Recunosc au cam tot ce iti trebuie pentru Oltcituri, dar e un snapan (parca Fane il cheama). Daca te simte ca ai nevioe neaparat de ceva, ia si pielea de pe tine Momentan nu ma duc sa iau nimic ... ca am probleme cu carburatorul ...

Eu credeam ca prin gaurile alea intra apa ... dar m-am inselat ... chederul de la gemuletul dreapta spate cam face figuri si cand ploua e mereu prezenta intr-un colt o dara de apa care se scurge pe mocheta
Am incercat sa dau cu prenadez pe unde intra apa dar n-am reusit
Dupa ce ca nu merge cum trebuie mai tre' sa schimb si chederu'

Dooooaaaammmnneeeee cate tre' sa mai fac ???
Macar daca ar fi motoru' ala perfect ... sa stiu si eu o treaba ... bine sunt constient ca perfect nu o sa fie niciodata dar macar pe aproape
n@styx a scris:
Am incercat sa dau cu prenadez pe unde intra apa dar n-am reusit

Silicon sanitar Am avut aceeasi problema si nu am schimbat nimic. Este posibil sa ai pori de rugina sub cheder si sa nu fie chederul de vina. La mine se intampla pe la coltul dinspre stalpul usii. Asa ca am bagat silicon transparent, atat intre cheder si tabla, cat si intre cheder si geam si nu am mai avut probleme deloc.
cristi_s a scris:La mine se intampla pe la coltul dinspre stalpul usii

Si la mine tot acolo .... hmmm
O sa incerc cu silicon
Merci frumos Nu uita să stergi suprafețele de umezeală și impurități înainte de aplicarea siliconului. Mi-a spus un prieten care lucreaza la o firma de tamplarie aluminiu si pvc ca siliconul normal ataca tabla masinii . Mi-a recomandat siliconul pt. termopane "ala negru" . Noroc ca-mi da si mie putin
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum