Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tricouri seria 2, acum cu imprimeu mare !
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am oportunitatea sa imprim tricouri. Am facut-o deja pentru un club de arte martiale, si am ramas amic cu "imprimeorii".
Desenele originale de la primele tricouri si sepci sint la mine, ca de mina mea au fost prelucrate vectorial.

Ideea e ca la ultimele tricouri s-a tras o sigla minuscula pe spate, 8-10 cm, ceva. Acum as vrea sa mai fac unele, dar cu sigla spate de minim 25 cm diametru, si aia de pe piept mai mare.
Problema e ca trebuie sa fac minim 50 buc, evident.
Pretul estimat depinde de calitate, si la 50 bucati, cu tricourile mele bumbac 100%, este aproximativ:
- imprimeu simplu fata-verso 6 RON
- imprimeu cauciucat fata verso 7.4 RON
- imprimeu relief expandat, fata verso 8.8 RON
Deci cu matrita si tricourile, iese intre
- 12 RON cel mai simplu imprimat seri, ca cel ieftin din seria trecuta
- 22 RON unu marfa, cu guler, nasturei si bobdeorez, imprimat relief.

Rog doritorii sa specifice si ce tip de tricou ar vrea, marime, culori.
Si banii in avans, sa evitam ce a patit Razvanu saracu.
De la data la care se confirma lista si am macar 80% din bani, dureaza maxim o saptamina.
La data la care am 80% bani decidem si culorile, sper sa pot combina.

LISTA PROVIZORIE
cine.........................buc...marime....pret~....culoare propusa
-------------------------------------------------------------
- Duke.......................2......XXL........22........portocaliu, rosu + galben
- Daniel.Opr...............1..........L........18........?
- DANH......................2.........M........22........albastru
- mariuss...................1......XXL........22........albastru
- Danf.......................1..........L........18........rosu + galben
- Gabii.......................2.........L.........22........vishiniu + Lac + intaritor lac.
- Cristi_s...................2.........M.........12,22....rosu + (g)alb(en),
- radasous.................1......XXL........22........albastru
- talash..................... 4.........L.........12,22...diverse diferite
- JohnB......................1.........L.........22........cea mai marfa
- stonebone................1.........M........18........?
- valib........................2.........?.........12,18....Batatoare. La ochi !
- angel.......................1.........M........18.........negru
- Stefan......................2...X(X)L........22.........portocaliu, ceva inchis
- marryuss..................2........L..........18.........negru +alb,portocaliu
- sprint.......................1........?..........?...........?
TOTAL: 26 buc
Baga unul la baiatu' - 20 ron - un numar de cont ...etc Sefu e buna ideea.Dar nu faci sepci?Ca eu sunt interesat de amindoua,adica si tricouri si sepci.Ramine ca lumea sa se hotarasca ce si cum vrea fiecare. Oricum eu sunt interesat de 2 bucati tricouri si aici te les pe tine sa imi recomanzi ceva care sa fie mai rezistent in timp(imprimeul desigur).
Gata sefu si eu m-am hotarit trece-ma pe lista cu 2 buc de alea de 22 ron de care ai scris ca sunt marfa.Te rog o modalitate de plata,ca tot am banii. Observatie: EU NU ADAUG DECIT CEL MULT PINA IN URMATORUL RON, pentru alergatura si benzina mea. Nu am partea mea.

Din greseli si evenimente anterioare, propun urmatorul flux:
1) se exprima dorinta, cu cantitatea, nivel de calitate(pret) si culoarea dorita.
2) eu trec la lista.
3) cind lista se umple de macar 40 bucati (ca sa ma targui cu ala ca "hai neeene, te roog etc"), deschid contul ING pentru trimiteri. Cel ING imi ofera desfasurator permanent, vad cine si cit a bagat, de la Multimat.
4) cind am 80% din suma dau comanda.
5) tricou disponibil = suma in cont sau mina.
6) daca nu ma tin de cuvint si tricoul nu e disponibil in 14 zile de la momentul 4), sint bun de plata.

O sa intreb daca au ei sepci, si pot imprima, nu stiu inca. Sefu revin cu precizari:daca se poate culoare la tricou sa fie albastru iar culoarea la imprimeu o las la aprecierea ta.Iar ca marime a tricoului e bun daca e 50.Deocamdata ramin la tricouri cit despre sepci mai astept un raspuns de la tine. Si la mine,te rog 1 bucata la 22 ron,albastru daca se poate,marimea....mai vedem Bună,
Intru și eu în joc.
Ce se alege aia e. Vedem noi să fie bine.Deci sunt întru totul de acord cu culorile și celelalte aspecte cu se va hotărî.
La mărime trebe unu cam 1/2 din duke la lungime și o burtică la lațime Nu știu cum e cu el-icsel da o să întreb nevasta.
Cu stimă, Duke revin cu precizare:marime tricou L,culoare :albastru.Si te rog o modalitate de plata.Ca altfel cheltuiesc banii si cind o fi....Ca mai bine la duc dorul decit grija.

La mărime trebe unu cam 1/2 din duke la lungime și o burtică la lațime

Ceva in genul asta si pt mine.
Deci, Vreau si eu 2 tricouri, acum io as prefera visiniu - metalizat (deh, am io un fix) . Cred ca L ar fi bune... de fapt daca mere Maidanezu sa probeze ar fi perfect, adica daca el zice ca M ar fi la fix pt el, insemna ca L ar fi tocmai bun de mine.

Problem cu trimiterea in cont, scap foarte tarziu de la scarbici in ultima vreme si e cam inchis la banca la ora aia...
Probabil ca saptamana viitoare voi avea nitel mai mult timp de alergatura, si-asa trebe sa mai trimit o datorie la un baiat din Bucuresti....

Numai bine!
Gabii Vreau si eu:
- 1buc tricou din ala de "12 RON cel mai simplu imprimat seri, ca cel ieftin din seria trecuta"
- 1buc tricou - "22 RON unu marfa, cu guler, nasturei si bobdeorez, imprimat relief. "
Am uitat sa specific: ambele marimea M.

Daca se poate le-as dori albe cu imprimeul rosu (nu, nu sunt dinamovist , dar astea sunt culorile Citroen ). 1 buc tricou 22 RON, marime XXL, albastru, imprimeu alb. Salut!

Ma bag si eu :

2 buc 12 ron marimea L
2 buc 22 ron marimea L

Culoarea o las la aprecierea ta, doar ca as dori sa fie diferite! mai duke, ce zici, daca ii aduce mosu craciun nevesti-mii un tricou din asta, se bucura sau ma da afara din casa? sa ma risc? John_b eu cred ca nu te va da afara din casa ci va fi o surpriza placuta. Duke ...serigrafii astia ai tai stiu sa imprime si raster sau numa vectori? mie mi-ar place un tricou fara guler si nasturei, dar sa fie material de calitate nu sa se imprastie la gat dupa primul spalat. Si imprimeul cauciucat in relief (nu stiu ce e aia relief expandat).
Imi trebuie o bucata marimea M (Maidanezu).
Adica as vrea ceva de 22 RON dar sa nu aiba guler si nasturei, ca am io ceva cu gulerul si nastureii. E posibil?

Culoarea poate sa fie orice in afara de maron. - talash sigur ma 4 bucati ?
- razvane, fac ma si raster, da mai scump. Dar fac. Vrei poza cu bebeaua ?
- john, ce culoare ma ?
- stonebone: nu ma sint golf ok, la pretul ala. Ca asa iau cu guleras din ioropa, si e 60 bucata da e nashpa, face scame la spalat.

.... hai ca se string... Mai Duke, mai baiatule, mai nasule,...
Nu vreau cu bebelusha, desi nu ar fi o idee rea.. Am o sigla marpha cu Oltcit club pe care o vreau (ca astia isteti nu au reusit sa o imprime pe breloc).. de asta o vreau raster capisci? cea mai frumoasa culoare

faci si pt copilasi micuti? Da, sigur vreau 4! cind am facut de la sala, am gasit si tricouri miiiici, XS, de de-abia incapea imprimeu pe ele. Numai bun de Adela.
Nu garantez ca gasex da incerc.
JohnB, cea ma frumoasa culoare e bine fripta, cu sos ...
Lasa ma prostiile, zi daca si cite ...

Pletosu', da tu sigla incoa, si vedem cum randam vectorial la 2 culori, wtf
Pina atunci zi daca mai vrei unu xxxxl ?

Bey, vrea cineva kiloti cu sigla oltic ? Pe bune ... 1 pt Claudia L cred ca e bun. pe bune ca vreau culoarea cea mai misto - aici poate sa-si dea cu parerea Cati.
1 pt pitic, daca gasesti asa mic

o bere pt tine daca mi le faci cadou

DukeOfWeb a scris:
John, io zic rosu cu scris alb ! sau portocaliu cu alb

Amin! Propunere aspect, conform voturilor de data trecuta de la tricouri:

http://xfer.brilliant.ro/Vlad_popescu/Oltcit/

pentru sigla fatza, se pot pune ori textu si sigla ca in poza, ori doar textu, ori doar sigla. Eu as pune doar sigla, ca la partea din fatza a sepcii.

John, io zic rosu cu scris alb ! sau portocaliu cu alb nenea...si eu as vrea cate 1 buc. din fiecare....iar culoarea sa fie cat mai batatoare in ochi(sunt mandru ca's posesor de oltcit), dar nu ma supar daca va fi ceva de comun acord.
mie personal nu imi place cu nasturei si gulerash...dar daca asa va fi...tot bun va fi!
marime...hmm...nu stiu....iti comunic maine, ca trebe sa intreb pe maica-mea, io nu mai am nici o eticheta la tricou/bluza ca le tai jos. cristi-s, sugestie: ala alb se murdareste si se cere la temperatura inalta. Si imprimeu ....

Mai bine rosu cu imprimeu alb, ca si mie mi-ar place (io le vreau pentru munte si bicicleta, unde conteaza sa fii vazut de departe). Si mai merge si la nevasta lu johnB, si la valib ....
Si in plus toate citroenele de WRC sint rosii cu alb, nu albe cu rosu. Pilotii la fel, costumatie rosu cu alb ....
Sau daca va e frica sa nu fiti luati de dinamovisti (inchipuiti-va seara de meci linga ghencea, si voi cu tricou rosu-alb), mai bine rosu cu scris galben, ca la poza lui cristi-s

Zic si io ca pina la urma iesim tot la ce zice "boborul". Ideea e sa iesim la doua culori: albastru de cer toti, si o alta...
DukeOfWeb a scris:cristi-s, sugestie: Mai bine rosu cu imprimeu alb, ca si mie mi-ar place ...

Ok, e mai bine rosu cu imprimeu alb. ma gandisem si la varianta asta. Si o rugaminte: eu vroiam masura M, nu L cum m-ai trecut in lista, ca in L arat ca imbracat cu o vela de vapor (deh ce sa-i faci esentele tari se tin in sticle mici. ) Daca se mai iau comenzi, vreau si unul , negru ,masura M, la 20 ron. Bună,
Păi să înțeleg că se face la fiecare altă culoare? Io credeam că stabilim un soi sau 2 și facem tăți așe.
La mărime încă nu știu trebe să mai întreb, probabil că M.
Dacă se pot alege culorile individual, poate alege careva roz pembiu cu verde brotăcel și nasturii vânt turbat
Cu stimă, mei duke tata... sa stii ca cum vreau eu nu mergevectorial din 2 culori.. trebe policromie musai. Pana acum nu-i stiu decat pe astia de la unirii sau carfur care sa faca asa ceva dar e ~ 40 ron un tricou. http://img146.imageshack.us/my.php?image=oltcitclubbreloc3md.jpg Duke,mare rugaminte mare de tot.Am facut o mare greseala.La marime te rog pune la mine M Cit despre culoare eu as dori albastre.Dar daca nu se poate sa stii ca las asta la aprecierea ta.Multumesc anticipat. danfule, pai ma tata am zis mai sus:
Zic si io ca pina la urma iesim tot la ce zice "boborul". Ideea e sa iesim la doua culori: albastru de cer toti, si o alta...

adica mai pe brasoveneste:
doua colori in ordinea numarului de sadis-facuti.
Si aia e frate ...
Io prefer ca una sa fie vesela, rosu cu scris galben si sint fericit ! Bună,
Hi Hi Ai grijă cu brașovenește că de acolo ies brașoavele
Deci una e votată roșu cu galbin. De aia vreau și eu (adică nevasta) și a zis că mai bine de alea simple... da acum cum puteți și voi...
Cu stimă,
L.E. Io zic să începem să băgăm banii că vorba aia, timpu zboară banii și ei...
DukeOfWeb a scris:Io prefer ca una sa fie vesela, rosu cu scris galben si sint fericit !

Same here. Votez rosu cu galben. fratilor, oricita placere mi-ar face, eu pot face numai 20 bucati decit daca dam >300 pe tricou. Am zis asta de la inceput: 50 bucati, hai la 40 incep sa ma rog de om ...

Dati si voi shfara in tzara, 20 e MULT prea putin Duke,vin cu o precizare: marimea XXL la mine.mercic Duke in mod sigur eu cred ca totul se amina pe anul care vine ca acuma cu sarbatorile de iarna mai toti sunt axati pe asa ceva.Deci oameni buni ramine pe anul care vine. ma inscriu si eu cu 2 bucati daca exista xxxl as prefera ,
tipul de material acela care se va decide de voi(majoritatea)
la culori ar fi o preferinta :-ceva inchis la culoare si unul portaocaliu daca va fi posibil ca tot vorbii despre tricourile facute de mine, si de versiunea mica:

Hai ma sa facem o matrita, si sa ne stringem de un rind de tricouri, ca dupa aia mai facem la nevoie orice: huse, bannere ... perdelute Hai domnilor chiar nu mai vrea nimeni tricouri? uite ce se intimpla cu masina lu zefirachie. geani cea draguta s-a bagat la cheltuieli, si acu recupereaza ciuciu. io dadui banu, si dumnezeu cu mila, sper sa iasa pina la urma.
Experiente anterioare ma invata sa nu mai scot din buzunar. Au fost doua ocazii in istoria acestui forum unde lumea a dat intre 100 si 500, si io am dat peste 1 milion. Asa e viata. Doar ca a treia oara nu mai fac frate. E pe card, bine, bag. Nu ... ghinion !
btw, am gasit tricouri calumea de tot, in 200 cu tot cu imprimeul 50 bucati. Dar nu ma bag, desi mi-e o poftaaaa ... la fel si la doc de huse, am gasit la 120 metrul 1.50 lat ! Pacat,mare pacat. Cit despre plata la mine nu e nici o problema sa o fac si anticipat.Dar din pacate daca nu mai face nimeni comenzi.........asta e.
DukeOfWeb a scris:uite ce se intimpla cu masina lu zefirachie. geani cea draguta s-a bagat la cheltuieli, si acu recupereaza ciuciu. io dadui banu, si dumnezeu cu mila, sper sa iasa pina la urma. !

Duke, chiar nu inteleg la ce te referi? Esti dragut sa-mi explici? :Adica, din moment ce daruiesc ceva, ce ar trebui sa recuperez? Duke stai linistit ca o sa iasa cu masina.
Geanina Duke se referea ca pe vechiul forum a mai fost tot asa cu tricouri iar cel care s-a ocupat atunci,Razvan,a bagat bani in treaba asta si a trimis tricourile si uniii au uitat sa mai si plateasca,iar acuma Duke pe buna dreptate cere ca cei care sunt doritori (ca mine) sa se inscrie si apoi sa trimita banii ca omul sa nu se trezeasca cu o gaura mare in buget. Aha! Acum am inteles. Scuze, Duke Da' asa-s blondele, mai tafnoase din fire De, ca si olticul
DukeOfWeb a scris:........

frate vreau si eu un tricou... stau in buc ...
DukeOfWeb a scris:Am oportunitatea sa imprim tricouri. Am facut-o deja pentru un club de arte martiale, si am ramas amic cu "imprimeorii".
Desenele originale de la primele tricouri si sepci sint la mine, ca de mina mea au fost prelucrate vectorial.

Ideea e ca la ultimele tricouri s-a tras o sigla minuscula pe spate, 8-10 cm, ceva. Acum as vrea sa mai fac unele, dar cu sigla spate de minim 25 cm diametru, si aia de pe piept mai mare.
Problema e ca trebuie sa fac minim 50 buc, evident.
Pretul estimat depinde de calitate, si la 50 bucati, cu tricourile mele bumbac 100%, este aproximativ:
- imprimeu simplu fata-verso 6 RON
- imprimeu cauciucat fata verso 7.4 RON
- imprimeu relief expandat, fata verso 8.8 RON
Deci cu matrita si tricourile, iese intre
- 12 RON cel mai simplu imprimat seri, ca cel ieftin din seria trecuta
- 22 RON unu marfa, cu guler, nasturei si bobdeorez, imprimat relief.

Rog doritorii sa specifice si ce tip de tricou ar vrea, marime, culori.
Si banii in avans, sa evitam ce a patit Razvanu saracu.
De la data la care se confirma lista si am macar 80% din bani, dureaza maxim o saptamina.
La data la care am 80% bani decidem si culorile, sper sa pot combina.

LISTA PROVIZORIE
cine.........................buc...marime....pret~....culoare propusa
- Duke.......................2......XXL........22........portocaliu, rosu + galben
- Daniel.Opr...............1..........L........18........?
- DANH......................2.........M........22........albastru
- mariuss...................1......XXL........22........albastru
- Danf.......................1..........L........18........rosu + galben
- Gabii.......................2.........L.........22........vishiniu + Lac + intaritor lac.
- Cristi_s...................2.........M.........12,22....rosu + (g)alb(en),
- radasous.................1......XXL........22........albastru
- talash..................... 4.........L.........12,22...diverse diferite
- JohnB......................1.........L.........22........cea mai marfa
- stonebone................1.........M........18........?
- valib........................2.........?.........12,18....Batatoare. La ochi !
- angel.......................1.........M........18.........negru
- Stefan......................2...X(X)L........22.........portocaliu, ceva inchis
TOTAL: 23 buc

frate vreau si eu un tricou cu oltcit....dar stau in buc ...cum pot achizitziona unu pls vreau si eu 2 tricouri marimea L unul negru cu imprimeu alb si unul negru cu imprimeu poprtocaliu. sprint, chiar in quote-ul d emai sus scrie ceva cu rosu ! te rog, vezi daca poti raspunde. Cand trebuie dati banii? scrie mai sus: cind se string 50, sau macar 40, anunt pe toata lumea cu mesaj, telefon etc, daca mai confirma postez contul meu bancar ING unde apare cine si cind a dat banii, si cum sint banii acolo, in 4 zile lucratoare avem tricourile.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum