Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ce parere aveti despre femei?
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cum sa nu manace? Mananca cainele meu de la tara, toamna da iama in ei ca sunt dulci. Si nu e singurul, si alte javre fac la fel. Nu e proverbul ala de geaba
djssenduol a scris:dupa mine femeile se impart in 3 categorii
1- 98% sunt materialiste
2- 1% au vreo 3 maini si cate 3 ochi si nu le ia nimeni
3- 1% care merita sa "le prezinti mamei" dar sunt luate

Ei, ai sărit a 4-a categorie

Geanina

Zephirus a scris:Pîi dacă aruncă gaz pe foc !

Au fost destule atacuri directe, pe acest subiect și nu numai, din parte-i. Însă, administratorul are ochi numai pentru unii....

Atacuri din partea mea ?

Cred că-ți trebe un consult oftalmologic

Eu n-am jignit pe nimeni și nici nu intenționez, decât poate printr-o ironie fină, pe care administratorul și nu numai el o înțeleg foarte bine

Tu ești un copil frustrat, care știi doar să bălăcărești în stînga și-n dreapta și să pozezi în victimă când calci pe bec

Am impresia că vrei să sap pe forum, să pun ceva linkuri cu isprăvile tale, că ăștia mai noi așa habar n-au cine-i Vulpoiul

Spor la struguri

PS. Poartă niște zahăr în buzunare, poate poate... Oameni buni, asta e un topic general, nu e topic Geanina vs Zephirus. De ce nu va calcati voi pe coada pe privat? Sau pe un forum de matrimoniale, hi5 sau facebook?
geani29 a scris:PS. Poartă niște zahăr în buzunare, poate poate...

Chiar nu are nevoie de asa ceva, mustele nu trag doar la zahar . A se considera atac la persoană , din partea mea, musai și nu altfel.
AdyAero a scris:Oameni buni, asta e un topic general, nu e topic Geanina vs Zephirus. De ce nu va calcati voi pe coada pe privat? sau facebook?

Sa nu faca asa ceva ca acolo unde ar scrie le dispar mesajele fara drept de apel.Baiatu e moderator pe undeva pe acolo si.......................nu e bine.
AdyAero a scris:Oameni buni, asta e un topic general, nu e topic Geanina vs Zephirus. De ce nu va calcati voi pe coada pe privat? Sau pe un forum de matrimoniale, hi5 sau facebook?

Păi zii copilașului asta, el nu mai încape de mine pe forum Moama ce va maninca pe voi piele.Oare nu cumva aveti scabie?
Eventual ma ofer voluntar la "scarpinat". Aduc io flexu'. Tocmai mi-am luat discuri diamantate. alice ?
who the frack is alice ? numa gura-i de voi Măi băieți măi... aveți grijă ce vă doriți, că...

Mi-am adus aminte de un banc care i se potrivea de minune unei foste relații... și fiindcă nu mai știam nimic de ea, rupt de plictiseală am zis să o sun... (barabula mă-tii memorie că țin minte toate prostiile...)
Culmea, era în drum spre Hușangeles

Seara ne-am revăzut cîteva minute (eram de serviciu). Am descoperit-o într-o perioadă foarte fragilă de viață; puteam să fac cam ce voiam cu ea.
Și imediat, a încolțit ispita... Trebuie menționat că am o relație serioasă de cîteva luni cu cineva care merită tot respectul, cu care mă înțeleg de minune și nu prea mi-aș permite luxul să o pierd...
Ei bine, rare cazurile cînd să fiu așa de tensionat încît să nu pot să dorm...
...și a doua zi mă aflam în aceiași situație. Nici nu se putea pune problema de discreție, din ambele părți. Arată încă bine gîlceava, e chiar frumușică. Nu degeaba am avut eu ce am avut cu ea odată....
A fost unul din acele momente cînd vrei să vorbești cu cineva, că nu știi ce să faci; după o căutare prin agenda telefonului și selectarea de modul "ăsta nu, că știu ce o să zică", mi-am găsit și popa, am sunat un om într-adevăr inteligent, deosebitt și serios, i-am explicat situația mea și probabil că n-am mai avut în viața mea o conversație așa, din fundul sufletului. Și mi-a prins bine...
Am realizat de fapt că dacă ar fi fost să îmi înșel actuala relație, nu s-ar fi întîmplat doar cu utilaju', ci...mai grav, cu un colțișor de inimă...
Ar fi fost poarta tuturor belelelor.
Așa că m-am hotărît să ridic fruntea, și să zic pas! , viața merge înainte demn și sănătos.
Ne-am întîlnit, i-am dat floarea de tei pe care i-o datoram, ne-am strîns mîna și... atît.
Fiecare și-a văzut de viața lui.
Searam m-am putut uita în ochii ubitei, am putut-o săruta...

Pentru că... așa cum scrie în semnătura mea... Zef ... la partea cu semnatura iti dau dreptate! ce spune Zephireus ...eu ii dau dreptate ...nu se merita sa distrugi relatie sau casnicie (in dreptul meu) pentru o fosta sau orice alta femeie ... daca o femeie iti ofera tot ce iti trebuie ... ma rog ... cam tot ce iti trebuie ...atunci nu se merita sa ii faci asa ceva !
din punctul meu de vedere ...toate femeile sunt cam la fel la pat ...ideea e sa le aduci tu unde trebuie ... difera punctele de ...sensibilitate sa le numesc asa ... si ma repet ..daca te intelegi bine cu partenera ...din toate punctele de vedere ...alta nu trebuie privita decat ca o simpla amica ...
acum sa nu intelegeti ca eu nu vorbesc cu fete/femei ...ca sunt insurat ...si mama ...o vad numai pe ea ... intorc capul ...claxonez ...admir chiar si cand sunt cu soatza ... si cam atat.
e foarte geloasa ...dar niciodata nu am fost ala care sa o inbunez spunandu-i ca eu nu te insel ...eu am ochi numai pentru tine ... pentru ca nu crede ...mai ales ca intr-o vreme am lucrat in sala de bingo si aparate electronice si biliard ...unde lucrau numai fete de 19-22 de ani ...si toate una si una ... si timpul mi-l petreceam mai mult pe acolo decat pe acasa cu sotia ... dar sa ma impresioneze vre-una ...nooo ...bine ...nici nu prea aveau ceva in capsorul ala mare parte dintre ele ...
si daca ma intreba sau ma intreaba si la ora actuala ...daca am avut pe vre-una ...clar raspunsul e ca am fost cu toate ...si atunci se lasa pentru ca vede ca fac misto de ea ...daca ii zic ca nu am fost cu nici una ...se enerveaza ...zice ca o mint ...si trebi de genul asta !
asa ca atitudine pozitiva a lui Zephireus ...din punctul meu de vedere ! Mamaaaa! Ce aure aveti! Cand plecati bre in pustie? nu plecam bre ... sadem cu femiile acasa
Dreamer a scris:Zef ... la partea cu semnatura iti dau dreptate!

sa inteleg ca ai incasat-o corespunzator si tu ? NU.
Doar sunt destul de prost să nu ard fumeile altora, deși am ocazia tu le arzi, tu le stingi, ca esti pompier parca. nu?
edy99 a scris:tu le arzi, tu le stingi, ca esti pompier parca. nu?

Meseria de "sacrificiu"
Zephirus a scris:NU.
Doar sunt destul de prost să nu ard fumeile altora, deși am ocazia

OAU, ai castigat admiratia noastra!
alf 08 a scris:
Zephirus a scris:NU.
Doar sunt destul de prost să nu ard fumeile altora, deși am ocazia

OAU, ai castigat admiratia noastra!

castigi sau pierzi , negustor te numesti
totusi citatul si intrebarea erau adresate drinkerului e ceata afara , si la fel si eu sunt in ceata Mihai Dobrovolschi povestea la radio mai demult ca vazuse intr-un tren scris un citat celebru, din analele istoriei: "Toti barbatii-s niste porci...dar nici femeile nu e oameni" Dobrovolschi e misogin de la mama natura , iar faptul ca gasit un citat sa-i sustina punctul de vedere e o coincidenta
problema de fond e alta Ca sa intelegem femeile trebuie sa tinem cont de evolutia lor alaturi de barbati.

Privind mai spre origini (cu ceva mii de ani in urma) barbatii aduceau prada (vanatul) si cei mai puternici dintre ei decideau in orice privinta, femeile petrecandu-si cel mai mult timp in pestera, alaturi de copii; erau total subordonate barbatilor (anatomic, barbatul inca are de 3 ori mai multa masa musculara decat femeia).

Astfel, perioada indelungata de neimplicare directa in efortul pentru obtinerea hranei, le-a facut sa-si dezvolte mai putin inteligenta (si forta fizica) decat barbatii si sa accepte mai usor compromisurile.

Pe masura ce femeia a fost implicata tot mai mult in producerea hranei (resurselor) cu atat ea si-a insusit mai multe privilegii, dorindu-si un rol cat mai important in luarea deciziilor (cel putin egal cu barbatul).

Problema este ca femeile si-au pastrat "obiceiurile" de pe vremea cand traiau in grup, conduse de masculul dominant si din acest motiv, desi teoretic nu recunosc, ele inca mai considera "muschiul mai important decat creierul", astfel ca in perioada ovulatiei ele isi doresc barbati puternici/frumosi/sanatosi, iar in rest prefera sa profite de resursele materiale si afective ale unui barbat considerat "mai fraier" (din aceasta cauza spunea si Napoleon ca "toate femeile sunt curve, mai putin mama si sora mea, dar sa nu uitam ca si ele sunt femei", asa cum s-a mai mentionat pe acest forum/subiect).

Deci, instinctiv, considerand "muschiul mai important decat creierul" femeile vor fi o problema mai mare pentru barbatii mai educati, culti, respectuosi etc. (a caror bunatate va fi considerata slabiciune) si prin deciziile/comportamentul lor fata de acesti barbati (exploatabili), le pot face mult rau.

Concluzia: Cine vrea "sa aiba succes" la fete/femei trebuie sa fie cat mai aproape de idealul lor de mascul dominant: musculos, tupeist, potent financiar etc. (omenirea va progresa mult mai rapid cand femeile se vor mai destepta, momentan, desteptii nefiind in topul preferintelor femeilor). concluzie greșită
geani29 a scris:concluzie greșită

Probabil fetele/femeile cu OLTCIT sunt mai destepte/bune decat celelalte
sau suntem doar in cazul unei "exceptii" care confirma regula (concluzia) eu m-am referit la concluzie,tu ?

Concluzia: Cine vrea "sa aiba succes" la fete/femei trebuie sa fie cat mai aproape de idealul lor de mascul dominant: musculos, tupeist, potent financiar etc. (omenirea va progresa mult mai rapid cand femeile se vor mai destepta, momentan, desteptii nefiind in topul preferintelor femeilor).

nu toate femeile vor tipul ăsta de mascul,te asigur
geani29 a scris:eu m-am referit la concluzie,tu ?

Concluzia: Cine vrea "sa aiba succes" la fete/femei trebuie sa fie cat mai aproape de idealul lor de mascul dominant: musculos, tupeist, potent financiar etc. (omenirea va progresa mult mai rapid cand femeile se vor mai destepta, momentan, desteptii nefiind in topul preferintelor femeilor).

nu toate femeile vor tipul ăsta de mascul,te asigur

Asa e ... dar ce e mai grav ... ca ce vor ele .... nu exista! ba există Alex Ohoo voi spuneti ca exista , noi ca nu exista
adevarul e , ca de obicei pe undeva pe la mijloc
dar , ce se intampla cand ii spui unei fete ca o iubesti si ea da din colt in colt ?
apropos geani , de ce toate povestile / povestirile , cartile incep cu : un baiat iubea o fata si nu invers ??? cred ca sunteti total pe langa cu ce vor femeile si ce nu sincer... ca asa in mare as putea spune si eu ca barbatii vor una buna care eventual sa taca mult din gura ... si nu cred ca asta vreti...si daca da, aveti o problema nu-s feminista, nu-s misogina...da eu zic ca e cazu sa gasiti totusi un echilibru intre a face femeile de cacat si a le iubi...zic. nu de-alta, dar eu ca femeie ma simt ofensata de multe comentarii de aici. da, stiu, e problema mea...a sunteti barbati in toata regula, ce domne iarta-ma, nu mai sunteti adolescenti care au ura pe fete ca nu pot sa le-o traga lumineaza-ne adriana : ce vor fetele ? Da, se pare că Adriana are dreptate. "Got the point"

Ea reprezintă, sau e simbolul acelor femei de pe acest forum care sunt partea pozitivă.
Are norocul să fie frumușică, educată, are bun-simț, are umor... și celelalte. Este femeia în limpedele sens de bine.

Una din problemele noastre, ale celor purtători de banană, este că ne mai înșirăm unele cugetări, la care se găsește un alt personaj... feminin... să se ațâțe (nu e o negație ) cam repede. De aici s-a creat un fel de conflict... care a dus de multe ori la situații când amuzante, când jenante...

Cași în viață, de altfe.

Spuneți mersi că nu intră nevasta pe aici. V-ar lăsa interziși pe mulți
Adriana a scris: nu mai sunteti adolescenti care au ura pe fete ca nu pot sa le-o traga

cica Dumnezeu, vrea sa il recompenseze pe lance armstrong, dupa ce a castigat atatea premii, dupa ce a invins cancerul, si dupa ce a facut o gramada de acte de caritate, si intr-o zii ii vorbeste:
uite vreau sa te recompensez pentru tot ce ai facut bun pe lumea asta, ai o singura dorinta pe care eu ti-o voi indeplini, dar gandeste bine, ca alta posibilitate nu mai ai!

sta lance armstrong, se gandeste, si spune: Doamne as vrea un pod care sa lege los angeles-ul de hawaii, sa merg cu bicicleta pana acolo, ca tare mi-ar face placere.

D-zeu zice: esti nebun, asta e dorinta ta? pune-ti o dorinta mai pamanteasca, nu lucruri de astea.

se gandeste lance armstrong ce se gandeste si spune: Doamne, as vrea sa stiu ce gandeste femeia, as vrea sa patrund in gandurile ei, sa vad ce isi doreste ea cu adevarat de la un barbat, sa inteleg in totalitate femeia.

la care D-zeu, zice: si podul asta de care ai zis, vrei sa fie cu 2, sau cu 4 benzi de circulatie?
edistoav a scris:

nu inteleg ce inseamna succes?? sa roiasca femeile in jurul tau ? care este scopul acestui "succes" ? patul ? ori alegerea femeii cu care sa te arunci in viata ?
depinde de ce fete ai cunoscut ... daca e vorba de fitoasele din cluburi ...ai dreptate ...dar sunt si fetele cuminti ...care nu le gasesti decat din intamplare, care nu le vezi decat la scoala/servici si atat, carora fitele li se par de prost gust ... care vor putin din fiecare ...adica inclusiv destepti ...
ca intr-adevar tinde spre o bunastare ...e ceva normal ... pentru ca dragostea mai trece si prin stomac ...il iubesti o zi, doua ...trei ...dar ti se face si foame ...si daca esti nea nimeni ...atunci ce te faci ? iar ca aspect ... iar e ceva normal. ...sa imi zica mie vre-unul care ar iesi cu o fata imensa, cu ochelari fund de sifon, eventual si cu niste mustata asa ...si cu un oarecare iz... dar desteapta ... sa ai ce sa discuti cu ea. credeti ca ati putea iubi asa ceva ? mai mult decat o amica ...nu o sa fie niciodata !
se pune problema sa intelegem femeile ...si framantarile lor ... cum ele sunt pentru noi o enigma ...acelasi lucru suntem si noi pentru ele ..... cum noi nu intelegem de ce tre sa se duca la coafor ...asa nu inteleg nici ele de ce trebuie sa ne punem subwoofer in masina.. asa ca femeia tre sa ramana feminina ...asa cum o vedem noi ..mai fara minte ... si noi cu baietismele noastre !
cam fiecare vorbeste din experienta proprie ... foarte rar am vazut pareri generale...care sa nu fie clisee verbale ... asa cunosc si eu femei ...despre care ma inchin si cu mainile si cu picioarele de ce poate sa le debiteze mintea ...dar daca sunt 2 cazuri izolate ...asta nu inseamna ca toate trebuiesc stigmatizate. ma uit la sotiile prietenilor mei ...si imi multumesc in fiecare zi pentru alegerea mea si sunt foarte mandru despre doamna mea ... care nu e nici foarte frumoasa, nici cu banu pe ea, nici tupeista ... nici foarte desteapta ...care a luat unul de era in facultate ...fara bani ...care nu arata prea bine ... tupeist ...sa zicem ca e ...dar in limita bunului simt ... si despre restul sunt modest Un punct de vedere destul de corect.
O corectură, totuși, în modul de exprimare.
ph65edi a scris:......dar sunt si fetele cuminti...PE care nu le gasesti ..., PE care nu le vezi ....
Plumber a scris:Un punct de vedere destul de corect.
O corectură, totuși, în modul de exprimare.
ph65edi a scris:......dar sunt si fetele cuminti...PE care nu le gasesti ..., PE care nu le vezi ....

mai greseste omu' ... ce sa ii faci ? sa zicem ca as avea o scuza ... sunt electronist la baza si admin de sistem si retea de fapt ...care nu prea au treaba cu tainele gramaticii limbii romane .... na ...ce sa zic ? m-ai prins si chiar citisem despre greseala asta foarte des intalnita ,,, dar aia e ... am citit fara sa imi insusesc corectura O cercetare recentă a descoperit că bărbatul este nefericit pentru ca trăiește terorizat lângă soție:

Dacă o pocnești, se cheamă maltratarea femeii.
Dacă te pocnește ea, e autoapărare.

Dacă iei o decizie fără să o intrebi, ești nesimțit.
Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.

Dacă îi ceri să facă ceva ce nu îi place, e dominare masculină.
Dacă te roagă ea, îi faci o favoare.

Dacă apreciezi formele unei femei și lenjeria sumară, ești pervers.
Dacă nu, ești homo..

Dacă-i oferi flori, urmărești ceva.
Dacă nu, ești măgar.

Dacă ești mândru de realizările tale, ești plin de tine.
Dacă nu, ești lipsit de ambiție.

Dacă o doare capul, e obosită.
Daca te doare pe tine, n-o mai iubești.

Dacă vrei să faci dragoste prea des, ești obsedat.
Dacă nu, ai pe altcineva.
Și vă mai intrebați de ce mor bărbații mai repede... ?????
Laurentiu a scris:O cercetare recentă a descoperit că bărbatul este nefericit pentru ca trăiește terorizat lângă soție:

Dacă o pocnești, se cheamă maltratarea femeii.
Dacă te pocnește ea, e autoapărare.

1.a Cand o pocneste EL, ii scoate dinti, o umple de vanatai etc.
1.b Cand il pocneste EA, de obicei e vorba despre o palma nesemnificativa, primita in urma repetatelor mitocanii, ori iti da in cap dupa ce-ai tabacit-o cu bataia - tipic romaneste.

Laurentiu a scris:Dacă iei o decizie fără să o intrebi, ești nesimțit.
Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.

Daca EL ia decizia sa cumpere un TV o plasma de ultima generatie, pt care se vor plati rate 5 ani, clar nesimtire - tipic romaneste.

Laurentiu a scris:Dacă îi ceri să facă ceva ce nu îi place, e dominare masculină.
- pt ca, daca refuza, revenim la punctul 1.a . Tipic romaneste

Laurentiu a scris:Dacă te roagă ea, îi faci o favoare.
- Tipic romaneste: ingamfare si nesimtire.

Laurentiu a scris:Dacă apreciezi formele unei femei și lenjeria sumară, ești pervers.

Daca le apreciezi urangutan style... iar e tipic romaneste. "Manca-ti-as, tsatze! Tsatze sa moara mama! Uite ba ce tsatse!!" etc.

Laurentiu a scris:Dacă o doare capul, e obosită.

Dacă o doare capul, dupa ce-a spalat 5 ligheane de rufe, a gatit, a strans masa, a spalat farfuriile, a calcat 5 camasi si a strans si cutiile de bere in timp ce EL statea cu p***-n sus la televizor, oare n-o fi obosita? Tipic romaneste. Experientele tuturor sunt benefice. Lasati oamenii sa-si expuna parerile.
Nu este nevoie sa se inchida un astfel de topic, ci doar sa se atraga atentia utilizatorilor care/daca incalca regulamentul forumului.
Este vorba de corectarea/imbunatatirea comportamentului (invatam din experientele proprii si din experientele altora).

Referitor la parerea mea despre majoritatea femeilor, poate era mai bine daca nu scriam "concluzia", care a nascut ceva controverse (ci doar mesajul).
Oricum, exista si femei bune, educate etc. ... si este de dorit sa nu ne grabim atunci cand ne alegem partenera ("femeia potrivita la barbatul potrivit"). Cand iti place o femeie, nu iti place femeia care Trebuie, iti place femeia care iti place.
Calitatile ei te fac s`o placi, dar defectele te fac s`o iubesti. http://www.youtube.com/watch?v=ZYBYnfH-KUg&playnext=1&list=PL5C1BF4456C7B25A3
merci hasule
ph65edi a scris:
in tot ce am postat pe topicul asta am sustinut femeia

Si eu cam sustin femeile, mai ales ca majoritatea romancelor tin casa "in spate". Multe din ele au parte de o vorba buna odata la 5 ani. Ca sunt si uscaturi printre ele, asta e altceva.
Daca fac o comparatie intre mine si maica-mea, sau intre mine si prietena mea, deja ma doare capu si trag apa dupa mine!
..... + http://www.youtube.com/watch?v=EOpW06PwguA&feature=related
Adriana a scris:cred ca sunteti total pe langa cu ce vor femeile si ce nu sincer... ca asa in mare as putea spune si eu ca barbatii vor una buna care eventual sa taca mult din gura ... si nu cred ca asta vreti...si daca da, aveti o problema nu-s feminista, nu-s misogina...da eu zic ca e cazu sa gasiti totusi un echilibru intre a face femeile de cacat si a le iubi...zic. nu de-alta, dar eu ca femeie ma simt ofensata de multe comentarii de aici. da, stiu, e problema mea...a sunteti barbati in toata regula, ce domne iarta-ma, nu mai sunteti adolescenti care au ura pe fete ca nu pot sa le-o traga

Conform unui documentar Discovery, este dovedit prin studii stiintifice ca, instinctiv, femeile vor un barbat frumos, musculos, potent din toate punctele de vedere, atunci cand sunt la ovulatie (cele aprox. 3 zile pe luna cand raman sigur insarcinate daca fac sex neprotejat) si un barbat tandru, cumsecade, respectuos, care sa le iubeasca, sa le protejeze si sustina afectiv si financiar in restul zilelor din luna (acest comportament a asigurat de-a lungul timpului o mai buna perpetuare a genelor masculilor dominanti (considerati instinctiv de femei masculi dominanti), copiii fiind crescuti in conditii cat mai bune de celalat tip de barbati: familisti, respectuosi, iubitori, cumsecade etc.). Se numeste perpetuarea speciei Cine va pune sa bagati in voi mici si bere 24/24? Incercati sa aratati si voi mai bine, ca niste barbati, si dupa aia mai vorbiti.
Acelasi lucru si pentru balenele neintelese de barbati , cele care sint "prea pretentioase" dupa o varsta... cu alte cuvinte e greu sa gaseasca pe cineva care sa le aprecieze pentru fiecare kilogram
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Următoare
Pagina 20 din 21
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum