Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

cat ma costa sa refac niste praguri ruginite

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Vreau sa cumpar un oltcit si are pragurile zob cat m-ar costa sa le fac ...si ar renta sa il cumpar (oltcit 1.3 axel adus din belgia) ... In cazul in care si structura de sub praguri e tot zob nu se merita sa ei masina.In mod sigur e afectata si acea structura de rezistenta.Acum 3 ani pt asa ceva un tinichigiu imi cerea 40 ron de prag.Intre timp am luat alta masina.Nu cred ca va dura mult si voi avea alta. fratilor am si eu nevoie de ajutor ... pls as dori sa stiu si eu exact cat ma costa sa rezolv problema .... ? crezi ca cineva iti poate spune si macar aproximativ....fara sa vada macar o poza?
si oricum...poza e una...realitatea e alta...

viziteaza 1-2 tinichigii cu masina...si vezi de preturile propuse Daca tot suntem la subiectul praguri ... M-ar interesa o pereche de praguri false ptr masinuta mea, dar nu am gasit deloc (nici noi nici mana a IIa). Stie careva daca se potrivesc astea ptr dacia sau alte modele?Eu unul a, intrat in pana de idei.Pe cine am mai intrebat nu a stiut sa-mi raspunda si ar fi cam aiurea sa le iau la "metru" . Orice idee e bine venita Ia vezi pe-aici:
http://www.oltcit.eu/viewtopic.php?f=36&p=1299&sid=4bb01c44a3631b75188a507d99c95c2c#p1299 vezi ca avea la sectiunea vanzari, cineva din IASI, un set de praguri model clasic, NOU

nu mai stiu cum se numea respectivul...dar daca cauti, sigur gasesti. As avea si eu o intrebare legata de praguri:
Care este procedura de schimbare? Trebuie data jos aripa spate? Depinde de cat de afectata este caroseria... normal nu ar fii nevoie, iti pune petic peste, face tabla frumoasa si gata.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum