Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Schimbare Usi - O problema ???

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Masina e Bleu iar usile sunt albe ... si mi-e ca intr-o zi o sa ma opreasca un caschetos si o sa creada el ca le-am schimbat din cauza unui accident sau eu stiu ce-i mai debiteaza cascheta ...
Trebuie neaparat sa le vopsesc in culoarea masinii ???
Ar trebui sa anunt pe undeva schimbarea asta ??? Vopseste si capota motor in alb, si asa o sa arate mai bine
hayonul incearca sa-l schimbi cu totul... dar... fara umbreluta pardon tot alb !
Nu am fost , glumeam...
Teoretic, trebe vopsite. Dar am vazut o groaza de masini mascate (albe si cu fatza vopsita negru, in caz ca face accident lasa urme de vopsea neagra. Dar... legal... aici e cam ambigua treaba...) usile care le-ai luat sunt in stare foarte buna la partea de vopsea?
teoretic...daca vrei sa le lasi albe...trebuie sa fie trecuta in talon si culoarea alba(deci ar trebui sa iti scrie albastru-alb).
dar...poti sa scapi zicand ca acum le-ai schimbat, si urmeaza sa mergi maine sa le vopsesti(daca e intelegator...te va lasa sa pleci).
Si dupa doua zile sa ma opreasca acelasi
Pana la urma o sa le las asa un timp si o sa le vopsesc cu un spray bleu ... macar asa "de forma" pai ii spui ca ai avut probleme, etc, etc...

si ca treaba e pe vine... Sau o folie albastră? Sprayul nu arată totdeauna așa cum ar trebui. SALUTARE

Chiar nu puteti sa-i recomandati omului un vopsitor bun si ieftin...???
Suntem multi inscrisi aici si chiar nu exista un vopsitor intre noi. Oare vopsitorii auto nu au oltcituri, sau se ascund cumva...???

Hai sa-l ajutam pe om ... Păi el e în București, eu în Oradea, deci nu pot să-i recomand nici un vopsitor, sorry. Plus că vopsitul, oricare metodă, îi imobilizează mașina o vreme, unde mai pui că e foarte probabil să aibă două nuanțe de albastru.
Cu folie termină rapid (poate lăsa cadrul cum e dacă nu-l deranjează), poate să o facă singur, în două ore max, e gata. Când nu-i mai place, le dă jos în 5 minute. Salut,

Am eu un vopsitor foarte bun il cheama Mirel si e din Glina.

Mie mi-a vopsit masina super bine e meserias omu daca vrei caut nr. de tel si ti-l dau.
Eu stau in Macaralei si de aici se ajunge foarte usor.

Si la bani e rezonabil.

FPY
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum