Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Vreau sa imi vopsesc oltcitu cata vopsea imi trebuie?
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Spritz chitul este recomandabil pentru vopselele simple fara intaritor si fara lac.Deci ceva fara pretentii.
La vopselele cu intaritor sau cu lac metalizate sau nu se foloseste fond cu intaritor,grundfiller sau cum ii zice fiecare.Daca se da peste spritz chit un produs cu intaritor ,dupa 1 saptamana intaritorul "ataca"-se usca complet si se vor vedea prin vopsea urmele de frecare pe chit.
Pentru "vizionarea" defectelor se foloseste o vopsea de culoare inchisa care se da simpla sau amestecata cu putin fond. Eu zic sa incerci cu spray iese mai interesant:

de pe weburbanist.com waterresistro,ce zici tu,sau ce rati in poze e de mare porc,totusi,eu unul as pastra aproape tot ce se poate stock,atunci e ceva cand il lasi pe unul masca la stop.Pupa stie mai bine Pai din cate vad eu in poze, ala e un oltcit abandonat si vopsit de ... vopsitori.
ErickE DB a scris:e e de mare porc

Cum poti sa spui asa ceva? este arta pura...

Giully4u a scris:vopsit de ... vopsitori.

Pictat de artisti Mda ultima poza cam bataie de joc... Insa ultimul oltcit care l-am avut l-am vopsit eu la tara in curte . Fostul proprietar cand o luasem eu tocmai terminase de trafaletat masina ( daiar d-zeu ..... sanatate ca am frecat 3 zile la ea ) . Si a iesit super Rosu ferrari .

P.S. : Daca te gandesti sa ii schimbi culoarea FAO LA SERVICE BUN .

Am avut un tovaras si a vrut sa isi faca masina din verde alba..... si sa zicem ca nu i-a reusit... Deloc:) Bafta la vopsit . Dabea astept sa vina vara sa dau si eu o spoiala la al meu ca l-am lasat pe dreapta de 1, 2 ,3 ...... multi ani .....
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum