Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Fara ghinion!!! [Iesire la gratar - invitatie]
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Mda... In ziua de Sambata, 13.05.2006 Asociatzia Kosson-Cyclops anuntza iesire in grup la gratar in zona Paltinului. Invitatia se adreseaza oricui interesat . Tzinuta Oltcit neobligatorie .

Alte detalii:
- mici, carnatzi, fripturi, bere N/A
- muzica buna, exclus manele
- prieteni, famelie, catzel, purcel
- masina de care se poate
- zona exacta se va sti la fazta lucului, dar se va afla pe o raza de 10 km, de preferat poienitza intre padure si o apa

Va rugam sa va inscrieti mai jos. De asemenea pt eventualele sugestii si reclamatii va rugam sa va adresati departamentului de relatii cu publicul. Acolo vi se va inregistra plangerea, vi se va da un bon de ordine si veti fi contactat de noi (in ordinea bonurilor) intr-o viatza urmatoare. Va multumim pt atentia acordata si va uram saptamana placuta (de munca) Unde este zona Paltinului? Valea Doftanei
vezi link

http://www.cicloturnatura.ro/Frames/Activitate/V_Doftanei.html

Sa nu va impinga pacatul sa va luati betele ca e prohibitie... Se poate veni și cu Bebei Underconstuction? se poate numi o mica problema daca ar fi under construction chiar in momentul gratarului... zic eu... hac Bună,
Zona este superbă și atrage mii de vizitatori mai ales pe vreme frumoasă!
Din păcate pe mine să nu contați deoarece am alte obligații.
Cu stimă, Breeee CYclops-ule daca imi dai si o balta de referinta in zona eu deja sunt ca si prezent. nu neaaparat cu lansete .
Sper sa nu am nimic de lucru.
Zi unde ne intalnim si la ce ora. Sincer ca locatie de referintza nu-ti pot da mai mult. Orientarea in spatiu se da la fatza locului... ma gandeam ca ar fi frumos sa plecam toti din bucuresti odata.. si sa culegem pe drum eventualii ploiesteni, sa ne intalnim undeva cu eventualii brasoveni si cu cine mai vrea sa vina si sa ne orientam acolo de spatiu sa ne gazduiasca.. in functie de cat de multi suntem si de posibilitatile locului. Alta idee ar fi ca cine ajunge primul sa gaseasca loc si sa faca "rezervare pt grup".. si in situatia asta exista telefoane . Eventualk plecam de dimineatza Kosson si cu mine si gasim locul.. iar restul ne suna sa vada unde va fi adunarea... Viiiiiin Neaparat. Mentiune

Avand in vedere natura spontana a acestui gratar propun ca fiecare sa vina cu gratarul si potolul din dotare. Tin sa mentionez asta deoarece o organizare ar fi relativ nejustificata deoarece pot aparea o gramada de neprevazute in programul fiecaruia, neprevazute ce ar duce la modificarea planului de week-end Breee Cycloape sa fac si eu o rementiune ;
- referitor la gratarul si potolul din dotare ....nu vrei sa intri in dotarea mea
Andy. . Aaaa... in ce sens ?

Mah voi sunteti nebuni ! Se sta o zi la gratar sau doua? Daca se sta doua zile, exista posibilitati de cazare altele decat cortul? Ceva detalii de la cine a mai fost se poate? Eu nu stau decat o zi... ziua de sambata.. Sincer nu am mai fost in zona.. E doar la capitolul.. "Am auzit ca..." deci va fi o surpriza si pt mine;) Cristi, o sa verific programul de la munci si poate vin si eu, daca reusesc sa scap si vrei sa stam 2 zile, aduc eu cort ... si alte cateva accesorii necesare. Singura problema mai mare ar fii sa facem rost de un sac de dormit mai gros.
Dreamer a scris:Cristi, o sa verific programul de la munci si poate vin si eu

Ma gandeam ca lucrezi sambata, ca in ultima vreme nu te mai vede omul la fata. Nici eu nu o sa stau decat o zi, asa ca nu e nevoie de cort, dar daca nu vrei sa-ti pierzi indemanarea la montat, poti sa-l aduci si te cronometrez in cat timp il instalezi. Deci sambata iesire la gratare. Ce bine suna. mici, bere... d'astea nu vreau sa va sperii, dar am fost pe acolo cam acum doua veri si se cam daduse pamantul la oameni si isi facusera imprejmuiri si ramasese cam putin loc de campat. Noi pana la urma am intrat la unu pe pajiste si i-am promis ca mergem doar pe poteca.

Acuma nu inseamna ca nu ai unde sa te asezi jos, numai ca e mai inghesuiala si mai pe langa apa pe unde e mai pietris.
Dar oricum, zona e frumoasa si e si apa.

De la baraj in sus nu stiu cum e. Ei.. sunt convins ca vom gasi un locsor unde sa o punem de-un gratar.. ca doar nu facem nunta Buun cu organizarea cum stam? Adica mai precis unde si la ce ora ne intalnim? Ca zic sa mergem cu totii in gasca acolo, asa ca sa ne intalnim undeva in cel mai apropiat oras de zona respectiva, mai facem cumparaturile de ultima ora (ca sigur se mai uita cate ceva) Doar ca pe la Brasov de exemplu vremea a dat-o pe ploaie, sper sa nu fie asa si pe acoo, ca atunci e naspa. In vreo 52 de ore trebuie sa se indrepte vremea, ca altfel....
kosson a scris: ca altfel....

Am mai facut eu gratar pe balcon sau sub umbrela, asa ca n-ar fi nici o problema. Baaa ce vreme de cacao....
Cred ca tre sa asteptam pana vineri seara.
Cycloape, ia zi o ora de plecare din bucale ca de dimineata as avea niste treebusoara dar dupa... merge
Numai sa se indrepte vremea
Numai bine. . Andy. Bună,
Vremea cică nu se îndreaptă!
Poate se replanifică----
Cu stimă, Cred ca Sfantul ILIE nu are apometre frateeee sau cred ca e mana in mana cu astia de la Radet
. Andy. Se pare ca de data asta vremea nu tzine cu noi. Ma simt nevoit sa anulez invitatia. Incercam saptamana viitoare, poate e mai soare.. fac eu comanda in prealabil [OFF]
    Mai am eu vreo 2~3 găleți de "soare" rămase de pe la un grătar. Le donez pentru 100 EU/bucata!

[/OFF]

Io, io, nenea, io. Ca mor de frig si in plus tocmai am pus acum o saptamana ecranul de calandru din potrbagaj in debara.

Ramane pe saptamana viitare atunci.

Later edit: Merci nenea sealview pentru promptitudine. A IESIT SOARELE la Brasov la ora 12:00 Un soare fain de tot, sper sa si tina. Nu va asteptati la un we prea calduros si plin de soare ... sa o sa ramaneti la o iluzie ... poate pe we viitor ... Dreamer ne+ai pacalit pe toti!
a fost foarte fain in bucuresti. nua plouat deloc.
Las ca pun eu mana pe tine dreamer
Andy. .
Andy a scris:Dreamer ne+ai pacalit pe toti!

Lasa, bre, ca l-au atacat unii ieri la gratar de a trebuit sa se lupte din greu, dar tot a omorat vreo 15. Cum ce Tzantzari, ca doar nu altceva. Intr-adevar vremea a fost tare sucita, vineri a fost innorat si chiar a plouat, dar sambata de dimineata a iesit soarele si a tinut-o asa pana duminica seara, cand a mai fost o tentativa de ploaie. De obicei am dreptate, dar se pare ca nu si in cazul asta ...
Lasa Andy ... ca dau o bere sa ma revansez Mey, facem un gratar de o zi sau ne infiintam cu corturile si stam pana duminica seara Ca ar fi fain o seara la foc de tabara intre oltcitisti. Parerea mea...Nu de alta, dar se pierde ceva timp pentru ajuns acolo si sa merg 2 ore ca sa stai 3 si sa bei suc nu e prea eficient din punct de vedere al distractiei. Acuma cum vrea majoritatea, eu ma supun.... Poate cand am drum pe la Brasov va prind la vreo intalnire si dau eu o bere.... nu asa a ramas mai nea cristi dar e buna si berea lui dreamer ....
Numai bine. Andy.
Dreamer a scris:De obicei am dreptate...
Te-a inshelat reumatismul S-a dat cu silicon rosu... ăăăă... cu Fastum Gel am vrut sa zic si nu mai simte vremurile
AdyAero a scris:S-a dat cu silicon rosu... ăăăă... cu Fastum Gel am vrut sa zic si nu mai simte vremurile

Sunt uns cu toate alifiile

Eu propun sa stam 2 zile la cort ... voluntari ? Daca esti uns si cu alifie daia Chinezeasca de pe timpu lui Ceasca esti tare. Nu de alta dar aia e buna rau. Si fi atent nu dinaia rosie!!! daia verde la borcanel!
Pana la urma sunt doritori pt a sta 2 zile cu cortul pe acolo ? Eu stau vreo 5 ore si ma intorc dupa blocurile gri ! De ce dupa blocuri?...aaaaaaaaaa acolo nu bate soarele?! nu

Andy. . Acum calculez distantele pana la Paltinu ca sa stie lumea sa-si calculeze banii si resursele ! Revin !

Iata:
Ultima configuratie a gripei aviare !!!
http://www.welcometoromania.ro/Romania/Romania_Gripa_Aviara_r.htm

Zona in care ajungem noi nu este vizata deci nu sunt pericole.

Fara carne de pui de la Codlea ) aceasta e deviza... vom manca pork cu toata satisfactia si mititei !!!
Ura ! Deci ... cine vine ... ? ... si cat stam ... ?? Eu unul merg si stau peste zi, seara trebuie sa fiu acasa !

Mentionez ca n-am gratar.... cine are gratar ? Ceva mai mare !?>!! Aduc eu discul ... sa facem papa bun ok... buba e ca n-am gratar, deci va trebui sa ne bazam pe discul tau ! Raport

Vremea este superba, o coloana de transportoare blindate tip OltchKampfWaggen vor urca catre barajul Paltinu'. vor jonctiona cu o alta coloana blindata de la Brasov.

Panzer Divizion Marchal
Nicolaus Kretshmer Raport
Jonctiunea s-a produs ... o masina de la Bucuresti cu una de la Brasov ... rezultat .... o iesire la greatar pe cinste ... pe drum s-a mai alaturat inca o masina in care era Adi ( un alt membru ), dar care din pacate nu a ramas cu noi.
Am avut parte de vreme buna, mancare excelenta si de o atmosfera relaxanta. Locatia in care s-a tinut acest mic fiest este propusa pentru organizarea Intalnirii Natioanle, indeplinind toate cerintele participantilor.
Este o zona minunata cu un potential turistic care din pacate nu este valorificat la adevarata lui valoare.
Poze de la intalnirea de azi vor aparea pe forum. Storm troopen
Cristi_s (Applesaft zu drinken) Dreamer (Die tottenkopff) Kosson (Der bucherer)

Si acum si locatia

[IMG=http://img247.imageshack.us/img247/8493/paltinu53ob.th.jpg]

Der Niebelungen Korps

Si iata si masa !!! Ei ? de ce strambi din nas ?!

Va asteptam si pe voi la o noua intalnire in acelasi loc !
Este superb acolo !

O experienta germana pentru toti... mici, bere... d'astea !
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum