Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Hobby - modelism & miniaturi
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
+1 pt Culoare
-1 pt Made in China
+1 pt Interior
-1 pt Rotile de-a dreptul ovale. Adica te apuci sa scrii in revista ce tinuta de drum buna are si despre gradul ridicat de confort al suspensiei si apoi sa dotezi macheta cu asa niste odiosenii de roti...Pur si simplu nu cadreaza

astea sunt singurele minusuri ale machetei ... iti explic eu care sunt daca vrei sa le stii pe toate...

aparatori noroi fata, element hayon, antena (desi masina are radio la interior) -lipsa,lucasuri nevopsite, un defect de fabricare la aripa fata existent la toate machetele uneori se vede mai putin datorita stratului de vopsea dar exista, sa zic si de geamurile spate au dunga prevazuta pentru cheder dar nu e vopsita, luneta unele au venit cu ea lipita stramb ..la una din machete e separata fata de parbriz si sistemul de prindere ...la una e o singura bucata cu parbrizul ... uite astea sunt probleme la care sa dai minus ... nu faptul ca e facuta in china ... putea sa fie facuta si in baobab de unul care inca practica canibalismul ... dar daca era bine facuta nu aveam ce zice si respecta niste lucruri mai de bun simt Cumparati-va macheta Citroen Axel 1985 scara 1/43.
Costa peste 100lei ,dar nu aveti detalii ce sa reprosati.
Pentru restul exista mastercard. mastercardul e la mine ... cu un pic de bibileala poate iesi o macheta peste axelul ala care zici ca e perfect ... si la jumate de pret asa ca nu se justifica dupa lupte seculare care au durat cateva luni ... am reusit sa imi fac timp sa termin si macheta care a zacut ceva timp ascunsa printr-o cutie

Felicitari ! banuiesc ca e facuta din colectia lu deagostini. Acum, ca sa fiu critic ...pentru ca nu e munca mea am 3 observatii de care nici nu tre sa tii cont vreodata :
1. prezoanele masinii sunt negre
2. la masina ai sigla de citroen si la macheta de oltcit si nu in ultimul rand
3. numarul pe masina nu este asa de drept ca pe macheta !

Deci cum spuneam SUPER TREABA ! Bravo ! ( am vazut cam ce tre sa faci sa refaci o macheta ...si chiar numa pentru schimbat culoarea !) Am scăpat machetuța și s-a rupt ștergătorul de pe lunetă. http://www.gs-gsa.org/forum/forum_read.php?forum_id=1&thread=205096&limit=0&typemsgID=0
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum